Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Osoby pozostające w stałym związku często śnią o swej drugiej połówce i nie ma w tym niczego dziwnego skoro osoba ta jest dla nas tak bardzo ważna, spędzamy z nią dużo czasu i odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu.

Nie zawsze jednak sny te wyglądają tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć, gdyż zawsze chcielibyśmy, by były to idylliczne obrazy, pełne miłości i romantyzmu, czyli wszystkiego tego, czego życzymy sobie na jawie.

Jednak nawet gdy w rzeczywistości rzeczywiście nasze wspólne życie układa się wspaniale, w snach może to wyglądać zupełnie inaczej, ale wcale nie musi to od razu wieszczyć nam jakichś nieszczęść, raczej jest to dla nas jakieś ostrzeżenie. Co ciekawe, również osobom samotnym często śni się, że są w związku z kimś, nawet małżeńskim i we śnie tym pojawiają się realistyczne sceny, bądź to wspaniałe, bądź dramatyczne.

Interpretowanie snów o chłopaku/dziewczynie,mężu/żonie

Zazwyczaj sny tego rodzaju, jeśli mają pozytywną wymowę, inspirują nas bardzo dobrze i wydaje nam się, że jest to dla nas zwiastun szczęścia, zaś jeśli śni nam się coś złego, obawiamy się, że niebawem spotka nas to w rzeczywistości. Rzadko jednak jest to takie proste, bo na przykład jeśli śni nam się bardzo szczęśliwy związek, a jesteśmy akurat samotni, niekoniecznie zapowiada to, że już niedługo los się do nas uśmiechnie, ale po prostu jest o odzwierciedlenie naszych pragnień i tego, czego nam brakuje.

Jest to przede wszystkim potrzeba bliskości oraz poczucia się bezpiecznie przy kimś, kto obdarzyłby nas szczerym uczuciem. Kiedy śni nam się, że ktoś odciąga od nas naszego partnera i uniemożliwia nam bycie razem, jest to znak, że na jawie obawiamy się, że nasz związek nie przetrwa jakichś trudności albo czujemy, że coś złego się w nim dzieje, przy czym wszystkie te odczucia mogą być tylko podświadome.

Interpretowanie snów o chłopaku/dziewczynie,mężu/żonie według Freuda

Freud wiele snów tłumaczył według stworzonej przez siebie teorii odwrócenia, zatem szczęście w śnionym związku może oznaczać brak szczęścia na jawie i odwrotnie. Jeśli zaś komuś śni się na przykład, że pada ofiarą zdrady, to najprawdopodobniej oznacza to, że sam śniący nosi się z zamiarem zdradzenia swego partnera, choć na jawie może jeszcze w ogóle nie zdawać sobie z tego sprawy.

Interpretowanie snów o chłopaku/dziewczynie,mężu/żonie według Junga

Jung uważał, że kontakty pojawiające się we śnie między osobami, które są ze sobą związane na jawie, są wyrazem jedynie znajdującej się w każdym człowieku męskiej i żeńskiej energii, przy czym odnosił to głównie do kontaktów intymnych.

Oceń sennik

Znaczenie snu Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemZnaczenie liczb w snach
Często śnimy o liczbach. Od wieków uważa się, że liczby mają duże znaczenie w naszym życiu i są „odrębnym” językiem. Matematyka to nie tyle nauka co język, który ma być używany w zrozumieniu nauki. Co to znaczy śnić o liczbach? Kiedy widzimy liczby w naszych snach, istnieje wie


Kwiaty w snach
Kwiaty pojawiające się w naszych snach mają bogatą symbolikę, gdyż oznaczają piękno i radość życia, ale też przemijanie, skojarzone są też z typowo kobiecą wrażliwością i delikatnością. Oznaczają naszą duszę i mistyczny środek, od którego rozchodzą się promienie, tak jak p

Sny erotyczne – dlaczego się pojawiają?
Kiedy śni nam się sen erotyczny, zazwyczaj czujemy się tym zażenowani, bo wydaje nam się, że oznacza to, iż chcemy prowadzić bujne życie seksualne czy nawet marzy nam się rozwiązłość, bądź też pożądamy kogoś, kogo nie powinniśmy. Nie powinniśmy jednak traktować ich dosłownie,