Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Osoby pozostające w stałym związku często śnią o swej drugiej połówce i nie ma w tym niczego dziwnego skoro osoba ta jest dla nas tak bardzo ważna, spędzamy z nią dużo czasu i odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu.

Nie zawsze jednak sny te wyglądają tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć, gdyż zawsze chcielibyśmy, by były to idylliczne obrazy, pełne miłości i romantyzmu, czyli wszystkiego tego, czego życzymy sobie na jawie.

Jednak nawet gdy w rzeczywistości rzeczywiście nasze wspólne życie układa się wspaniale, w snach może to wyglądać zupełnie inaczej, ale wcale nie musi to od razu wieszczyć nam jakichś nieszczęść, raczej jest to dla nas jakieś ostrzeżenie. Co ciekawe, również osobom samotnym często śni się, że są w związku z kimś, nawet małżeńskim i we śnie tym pojawiają się realistyczne sceny, bądź to wspaniałe, bądź dramatyczne.

Interpretowanie snów o chłopaku/dziewczynie,mężu/żonie

Zazwyczaj sny tego rodzaju, jeśli mają pozytywną wymowę, inspirują nas bardzo dobrze i wydaje nam się, że jest to dla nas zwiastun szczęścia, zaś jeśli śni nam się coś złego, obawiamy się, że niebawem spotka nas to w rzeczywistości. Rzadko jednak jest to takie proste, bo na przykład jeśli śni nam się bardzo szczęśliwy związek, a jesteśmy akurat samotni, niekoniecznie zapowiada to, że już niedługo los się do nas uśmiechnie, ale po prostu jest o odzwierciedlenie naszych pragnień i tego, czego nam brakuje.

Jest to przede wszystkim potrzeba bliskości oraz poczucia się bezpiecznie przy kimś, kto obdarzyłby nas szczerym uczuciem. Kiedy śni nam się, że ktoś odciąga od nas naszego partnera i uniemożliwia nam bycie razem, jest to znak, że na jawie obawiamy się, że nasz związek nie przetrwa jakichś trudności albo czujemy, że coś złego się w nim dzieje, przy czym wszystkie te odczucia mogą być tylko podświadome.

Interpretowanie snów o chłopaku/dziewczynie,mężu/żonie według Freuda

Freud wiele snów tłumaczył według stworzonej przez siebie teorii odwrócenia, zatem szczęście w śnionym związku może oznaczać brak szczęścia na jawie i odwrotnie. Jeśli zaś komuś śni się na przykład, że pada ofiarą zdrady, to najprawdopodobniej oznacza to, że sam śniący nosi się z zamiarem zdradzenia swego partnera, choć na jawie może jeszcze w ogóle nie zdawać sobie z tego sprawy.

Interpretowanie snów o chłopaku/dziewczynie,mężu/żonie według Junga

Jung uważał, że kontakty pojawiające się we śnie między osobami, które są ze sobą związane na jawie, są wyrazem jedynie znajdującej się w każdym człowieku męskiej i żeńskiej energii, przy czym odnosił to głównie do kontaktów intymnych.


Znaczenie snu Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o chłopaku/dziewczynie, mężu/żonie

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen