Sen o drodze

Sen o drodze

Sen o drodze

Droga pojawia się w naszych snach dość często i może mieć bardzo wiele wariantów.

Najważniejsze jest jednak to, jak wygląda, tzn. czy jest wyboista, czy płaska, czy piętrzą się na niej jakieś przeszkody, które musimy pokonywać, a także to, czy ktoś towarzyszy nam w pokonywaniu drogi i jakie mamy podczas tego samopoczucie.

Interpretowanie snów o drodze

Droga z naszego snu jest symbolem drogi, jaką zmierzamy do naszej przyszłości, przeważnie tej bardziej odległej aniżeli ta, o której myślimy na co dzień. To, jak ona wygląda, może obrazować, jak wizualizuje ją sobie nasza podświadomość, zatem jeśli na przykład śni nam się kręta droga, to jest to symbol kłopotów, na jakie napotkamy i trudności, jakich doświadczymy nim osiągniemy upragniony sukces. Gdy śni nam się droga wiodąca przez las, który trudno nam jest pokonać, jest to znak, że walczymy ze swoimi kompleksami i być może uda nam się ostatecznie od nich uwolnić.

Kiedy na drodze ktoś nas atakuje, na przykład dzikie zwierzęta czy bandyci, są to metafory osób, które mogą chcieć nam zaszkodzić i które będą nam rzucać kłody pod nogi lub już to robią. Musimy dokładnie przyjrzeć się tym postaciom, może się bowiem okazać, że nasza podświadomość nada im cechy, po których od razu rozpoznamy, przed kim na jawie musimy się trzymać na baczności. Również wąskie ścieżki i wszelkie utrudnienia, które powodują, że trudno jest nam zmierzać drogą we śnie, to symbole czekających nas trudności i kłopotów.

Kiedy śni nam się, że zmierzamy drogą, która ma tylko jeden kierunek, jest to sygnał od naszej podświadomości, byśmy na nic nie zważając, zmierzali najprostszą drogą do swojego celu. Gdy zaś śni nam się, że staramy się zmierzać w przeciwnym kierunku, oznacza to, że na jawie jesteśmy za bardzo obarczeni myśleniem o przeszłości, przez co nie możemy ruszyć do przodu i może to dla nas być powód, dla którego nie uda nam się osiągnąć upragnionego sukcesu.


Znaczenie snu Sen o drodze

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o drodze

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen