Sen o jednorożcu

Sen o jednorożcu

Sen o jednorożcu

Jednorożec jest uniwersalnym symbolem niewinności, czystości, wszystkiego, co szlachetne, inteligencji oraz mądrości. Jego ujrzenie, według legend, miało symbolizować nadchodzące dla tego, kto go zobaczył, wielkie szczęście.

Również jako symbol senny jednorożec jest znakiem zdecydowanie niezwykłym, ale wcale nie zawsze pozytywnym.

Interpretowanie snów o jednorożcu

Gdy jednorożec w jakimś kontekście pojawia się w naszym śnie, może to dla nas zwiastować szczęście, jako że zwierzę to właśnie je miało zwiastować gdy wierzono w jego istnienie. Jednak częściej uważa się, że pojawienie się jednorożca we śnie jest dla nas sygnałem od naszej podświadomości, że zanadto skupiamy się na wytworach naszej wyobraźni, myląc je z rzeczywistością i zaniedbując swoje realne życie oraz rzeczywiste problemy, którym raczej powinniśmy się poświęcić.

Nie jest to dla nas dobre i z czasem może nam poważnie zaszkodzić. Może to też sygnalizować, że na jawie oddajemy się pogoni za czymś nieuchwytnym, marnując tylko czas i energię zamiast spożytkować je na coś pożytecznego. Jednorożec może być też symbolem marzeń, które przesłaniają nam wszystkie inne sprawy, a których być może nigdy nie będziemy w stanie zrealizować i dlatego powinniśmy twardo stąpać po ziemi, a nie ciągle bujać w obłokach.

Jako że jednorożec jest również symbolem niewinności i czystości, jego pojawienie się w naszym śnie może też oznaczać, że na jawie lękamy się swoich naturalnych popędów albo wstydzimy się ich, czy też z innego powodu nie chcemy ich dopuścić do głosu. Tymczasem nasza podświadomość daje nam znak, że nie mamy innego wyjścia, jak tylko zaakceptować tę część nas samych, gdyż jest to zupełnie naturalne i nie jesteśmy w stanie od tego uciec.


Znaczenie snu Sen o jednorożcu

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o jednorożcu

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen