Sen o łodzi

Sen o łodzi

Sen o łodzi

Łódź raczej nie pojawia się w naszych snach często, niemniej jest to ważny symbol.

Zwykle śni nam się w tym kontekście, że podróżujemy nią, na przykład wyruszamy w podróż życia czy tylko zwykłą wycieczkę, przy czym może ona mieć różny przebieg i finał, przyjemny dla nas lub nie.

Interpretowanie snów o łodzi

Wszelkie środki transportu pojawiające się w naszym śnie są symbolami związków, w jakich się znajdujemy, więzi rodzinnych bądź naszego ciała. Łodzie są zaś metaforą związku naszej nieświadomości ze świadomością.

Jeśli śni nam się, że płyniemy w długi rej łodzią, jest to znak, że na jawie podejmujemy próby mające na celu zgłębienie tajników naszego umysłu. Problemy z łodzią to znak, że na jawie niezbyt dobrze radzimy sobie ze swoimi problemami uczuciowymi czy stresem. Jeśli w łodzi, którą płyniemy, znajduje się dziura, oznacza to, że jakaś tajemnica, której pilnie strzeżemy, wkrótce może wyjść na jaw.

Łódź pojawiająca się w naszym śnie może również zapowiadać zmiany, które niebawem zajdą w naszym życiu i jest to sygnał od naszej podświadomości, że jesteśmy już na nie gotowi. Gdy śni nam się, że wiosłujemy, płynąć łodzią, oznacza to, że uda nam się odnieść sukces w jakiejś ważnej dla nas dziedzinie, zwłaszcza jeśli dotyczy to naszych interesów. Natomiast jeśli w naszym śnie zamiast łodzi pojawia się ponton, jest to zły znak, zwiastujący dla nas nieszczęście w sferze uczuciowej, a także straty materialne.

Interpretowanie snów o łodzi według Freuda

Freud wszelkie jednostki pływające uważał za symbole kobiecej macicy.

Interpretowanie snów o łodzi według Junga

Jung uważał wodę za symbol nieświadomości i energii żeńskiej, zaś środki transportu utożsamiał z jakością życia wewnętrznego osoby śniącej. Jeśli zatem we śnie pojawia się łódź, jest to dowód, iż osoba śniąca stara się zgłębić tajniki swojej jaźni, a im większa jest łódź pojawiająca się w jej śnie, tym bardziej osoba ta się stara.

Oceń sennik