Sen o ogrodzie

Sen o ogrodzie

Sen o ogrodzie

Ogród zazwyczaj kojarzy nam się zdecydowanie pozytywnie – ze spokojem, odpoczynkiem i relaksem na łonie natury, a także z sielskimi, pięknymi widokami kwiatów, krążących nad nimi owadów i zieleni.

Jednak w naszych snach nie zawsze pojawia się właśnie w takim przyjaznym kontekście, czasem śni nam się ogród nieprzyjazny dla nas pod jakimś względem albo tylko zaniedbany, jednak przez swój stan wprawia nas w dziwny, pełen obaw czy smutku nastrój.

Interpretowanie snów o ogrodzie

Ogólnie ogród we śnie jest symbolem naszej duszy, ale może też oznaczać raj znajdujący się w niebie, ale i na ziemi. Kojarzy się też ze świadomością, porządkiem i ładem, wszystkim, co można ująć w ramy i podporządkować zasadom, zatem jest przeciwnością instynktów, których nie da się kontrolować.

Kiedy śni nam się sen o ogrodzie, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak ów ogród wygląda, czyli czy jest zadbany i schludny, czy wręcz przeciwnie. Jeśli bowiem śni nam się piękny, zadbany ogród, w którym znajdują się rośliny i który wzbudza w nas zachwyt, jest to zdecydowany symbol dobrobytu i może dla nas zapowiadać nadejście lepszych czasów. Może to też być znak, że jesteśmy dobrymi ludźmi o pięknej duszy i szlachetnych intencjach bądź też zapowiadać, że uda nam się osiągnąć duchowe oświecenie i wysoki poziom rozwoju wewnętrznego.

Jeśli zaś śni nam się zapuszczony, niedostępny, dziki i nieprzyjazny ogród, oznacza to, że nie dbamy o swój rozwój wewnętrzny i zamykamy się na wszelkie sprawy duchowe, które powinny być dla nas ważne. Gdy śni nam się ogród pozbawiony kwiatów albo z kwiatami więdnącymi czy usychającymi, jest to sygnał od naszej podświadomości, że zaniedbujemy jakieś ważne aspekty swej duchowości i jak najprędzej powinniśmy zmienić tę niekorzystną dla naszego wnętrza sytuację.

Pojawiający się w naszym śnie ogród warzywny to symbol naszej nieświadomości i korzeni, jeśli zaś ogród pojawia się we śnie osoby ciężko chorej, jest to znak, że myśli ona już o niebiańskim życiu w zaświatach.

Oceń sennik

2 komentarze

  1. Ewa
  2. Beata

Znaczenie snu Sen o ogrodzie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o ogrodzie i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen