sen o śmierci bliskiej osoby

Sen o śmierci bliskiej osoby

Sen o śmierci bliskiej osoby
Sen o śmierci bliskiej osoby

Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej nieprzyjemnych i traumatycznych snów, jakie w ogóle mogą nam się przydarzyć. Wywołują w nas skrajne emocje, które zwykle nie opuszczają nas jeszcze długi czas po przebudzeniu i zawsze zastanawiamy się, czy aby na pewno nie jest to sen proroczy, przynajmniej w jakiejś części, nawet gdy doskonale wiemy, jaką wymowę mają sny.

Sennik : śmierć bliskiej osoby

Konieczne jest więc poznanie symboliki tego snu, byśmy wiedzieli, że wszystko to ma znaczenie jedynie metaforyczne.

Interpretowanie snów o śmierci bliskiej osoby

Sny, w których umiera któraś z bliskich nam osób, która na jawie żyje, zazwyczaj zdarzają nam się w okresie, gdy w naszym życiu właśnie zachodzą wielkie zmiany, które kompletnie wywracają do góry nogami całą naszą egzystencję, takie jak ślub, zaplanowanie czy przyjście na świat dziecka czy zmiana miejsca zamieszkania. Są sygnałem tego, że jakiś etap naszego życia nieodwołalnie się kończy i od tego momentu nasze życie będzie wyglądało w dużym stopniu inaczej.

Kiedy śni nam się śmierć bliskiej osoby, z którą na jawie pozostajemy w związku, jest to znak, że w rzeczywistym życiu oddaliliśmy się od tej osoby na płaszczyźnie emocjonalnej i jest to przyczyną naszego smutku, choć być może odczuwamy to wszystko jedynie podświadomie. Może to również oznaczać, że odczuwamy żal z powodu związku, który właśnie dobiega końca albo już się zakończył bądź też przeżywamy właśnie kryzy, który każe nam wątpić w siłę łączącego nas z ową osobą uczucia.

W innym kontekście umierająca bliska osoba może jedynie symbolizować jakąś sferę naszego życia czy nawet pewien aspekt naszej jaźni, który jest przez nas zaniedbywany i znajduje się na dalekim planie nawet w naszej podświadomości.

Przy okazji tego snu powinniśmy zastanowić się, jaki charakter miała śmierć danej osoby oraz jak do niej doszło i jaka była na to nasza reakcja, gdyż znalezienie odpowiedzi na te pytania być może pozwoli nam znaleźć odniesienia do naszego życia i pomoże rozwiązać problemy, z jakimi się zmagamy.

Interpretowanie snów o śmierci bliskiej osoby według Freuda

Freud uważał, że śnienie o śmierci jakiejś osoby jest wyrazem utajonych życzeń na temat pozbycia się jej w życiu realnym, co jednak może znajdować się jedynie w podświadomości osoby śniącej i nie musi być wcale konkretnie umotywowane. Smutek, jaki odczuwa osoba śniąca, wcale nie znaczy, ze teoria ta jest błędna, gdyż to umysł „produkuje” poczucie winy, by ukryć rzeczywiste, niechlubne pragnienia śniącego.

Interpretowanie snów o śmierci bliskiej osoby według Junga

Jung uważał, że snów o śmierci, obojętnie w jakim kontekście się ona pojawia, nie powinno się interpretować dosłownie, gdyż nie ma to żadnego sensu. Motyw śmierci uważał za symbol zmian, jakie pojawiają się albo w życiu osoby śniącej, albo w jej podejściu do jakichś spraw i sposobie myślenia, a charakter śmierci obrazuje tylko to, jak trudno jest zaakceptować owe zmiany.

Sen o śmierci bliskiej osoby
Sen o śmierci bliskiej osoby

5/5 - (2)

3 komentarze

  1. Agnieszka
  2. aneta
  3. aneta

Znaczenie snu Sen o śmierci bliskiej osoby

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o śmierci bliskiej osoby i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen