stłuczone szkło

Sen o stłuczonym szkle

Stłuczone szkło raczej nie pojawia się w naszych snach bardzo często, a gdy już występuje, to w przedziwnych konfiguracjach. Zazwyczaj spacerujemy więc po stłuczonym szkle, ale nie zawsze sprawia nam to ból.

Zobacz również : znaczenie snu szkło

Sennik szkło stłuczone

Szkło może też wbijać się w nasze ciało i sprawiać nam wielki ból bądź też… jemy tłuczone szkło.

Interpretowanie snów o stłuczonym szkle

Stłuczone szkło, które rani nasze ciało we śnie, to symbol tego, co w rzeczywistym życiu stało się przyczyną naszego wstrząsu lub wywołało nasze wielkie cierpienie. Może to więc nawiązywać do konkretnych sytuacji czy słów, którymi ktoś nas zranił, celowo lub niezamierzenie.

Na jawie możemy nawet nie zdawać sobie z tego, że coś w naszym życiu metaforycznie rozpadło się na kawałki i jest przyczyną naszego fatalnego samopoczucia, gdyż możemy oddalać to do siebie i przeżywać to jedynie na poziomie swojej podświadomości.

Sen o stłuczonym szkle
Sen o stłuczonym szkle

Gdy śni nam się, że jemy szkło, jest to znak, że celowo staramy się stłumić w sobie ból, co jednak powoduje, o czym informuje nas nasza podświadomość, że nie jesteśmy w stanie się z tym pogodzić i nasze rany nie mogą się przez to zabliźnić.

Możliwe również, że w naszym życiu jest coś, nad czym z własnej winy nie możemy przejść do porządku dziennego, strawić tego, i nasza podświadomość daje nam znak, że powinno się to zmienić, bo inaczej nigdy nie pozbędziemy się tego ze swojego życia i stale będzie nas to dręczyć.

Jeśli we śnie chodzimy po stłuczonym szkle i czujemy ból oraz krwawimy, jest to znak, że obecnie na jawie przeżywamy coś, co jest dla nas bardzo bolesne i konieczne jest, byśmy nabrali do tego więcej dystansu jeśli nie chcemy tak cierpieć.

Szkło może również oznaczać, że na jawie odgradzamy się od innych emocjonalnie i izolujemy się od nich, tłumiąc nasze prawdziwe myśli i uczucia, by zaoszczędzić sobie ewentualnego cierpienia.

Jeśli więc śni nam się, że celowo rozbijamy szkło, może to być zachęta ze strony naszej podświadomości do tego, byśmy byli bardziej otwarci na świat i przestali się przed nim zamykać za niewidzialną ścianą.

Interpretowanie snów o stłuczonym szkle według Freuda

Freud uważał, że stłuczenie jakiegoś przedmiotu to znak, że osoba śniąca pragnie spełnić jakieś swoje życzenie, które ukrywa przed innymi, a nawet może przed świadomą częścią swego umysłu, prawdopodobnie dlatego, że jest ono wyrazem mrocznej strony jej osobowości.

Interpretowanie snów o stłuczonym szkle według Junga

Jung w swych naukach odnosił się do szklanego pojemnika, który uważał za symbol potrzeb analizy swej osobowości i przejścia na wyższy poziom świadomości osoby śniącej.

obacz również : znaczenie snu szkło

Sen o stłuczonym szkle
Sen o stłuczonym szkle

5/5 - (1)

7 komentarzy

  1. Małgorzata
  2. Daria
  3. Ok
  4. ewa
  5. Hania
  6. Elżbieta Szymanek
    • Iwona

Znaczenie snu Sen o stłuczonym szkle

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o stłuczonym szkle i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen