sennik stopy

Sen o stopach

Stopy to ta część naszego ciała, która zapewnia nam stabilność, a także umożliwia poruszanie się, pełnią więc one bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu.

Sennik stopy

Z tego powodu często pojawiają się w naszych snach, w bardzo różnych kontekstach, a wszystkie one mają duże znaczenie dla naszego życia, nie powinniśmy więc bagatelizować tych snów.

Sen o stopach
Sen o stopach

Znaczenie snu o stopach

Stopy jako symbol senny, podobnie jak wszystkie inne części naszego ciała, odnoszą się do naszego życia wewnętrznego, zatem interpretacja snu, w jakim się pojawiają, może nam wiele powiedzieć o nas samych.

Ponieważ stopy dają nam oparcie, stabilność i umożliwiają nam poruszanie się, we śnie są symbolem swobody, ale też oznaczają zmierzanie życiową ścieżką i dokonywanie postępów w naszym rozwoju wewnętrznym. Przede wszystkim jednak musimy zwrócić uwagę na to, w jakim kontekście stopy pojawiają się w naszym śnie.

Kiedy śni nam się, że z jakiegoś powodu chodzenie sprawia nam trudności, jest to znak, że na jawie z jakiegoś powodu, być może stresu czy jakichś wewnętrznych blokad, zatrzymaliśmy się w miejscu i przestaliśmy posuwać się do przodu.

Może to być znak, iż obawiamy się, że nie będzie miał nas kto wesprzeć gdy powinie nam się noga podczas działania, dlatego wolimy na razie nic nie robić i biernie czekać na rozwój wypadków. Bose stopy pojawiające się w naszym śnie to znak, że na jawie czujemy się bezradni w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy i pragniemy znaleźć jakieś oparcie.

Jeśli zaś we śnie całujemy lub obmywamy czyjeś bose stopy, jest to symbol pokory czy nawet uniżoności, jaką odczuwamy wobec owej osoby na jawie, choć oczywiście możemy sobie tego wcale nie uświadamiać.

Kiedy zaś w naszym śnie pojawiają się buty, jest to nawiązanie do naszej tożsamości. Jeśli więc śni nam się, że przymierzamy nową parę butów albo zakładamy buty, które wyglądają nietypowo, jest to znak, że nieświadoma część naszego umysłu próbuje zaadaptować się do zmian, jakie zaszły w naszym rzeczywistym życiu. To, jak czujemy się w owych butach, odzwierciedla nasz stosunek do nowej sytuacji na jawie.

Kiedy we śnie tracimy stopę, oznacza to, że na jawie bardzo cierpimy z jakiegoś powodu lub doznaliśmy straty, z którą nadal nie możemy się pogodzić i jest to dla nas prawdziwa trauma. Może to również być sygnał od naszej podświadomości, że na jawie zaniedbaliśmy jakiś aspekt naszego życia i nie jest to dla nas dobre, na przykład jakąś znajomość czy jakiś aspekt swojej osobowości.

Gdy w naszym śnie pojawiają się ślady stóp, wskazuje to na zmarnowaną przez nas szansę albo człowieka, który zawiódł nas w jakiś sposób, być może znikając z naszego życia bez żadnego wyraźnego powodu. Symbol ten jednak może mieć znacznie bardziej pozytywną wymowę i oznaczać, że jesteśmy dumni z tego, iż idziemy w czyjeś ślady.

Sennik stopy – interpretowanie snów o stopach według Freuda

Freud dopatrywał się we śnie o stopach konotacji seksualnych i uważał, że jeśli osoba śniąca we śnie ma problemy z chodzeniem, to jest to wyraz jej podświadomych pragnień, by ktoś ją schwytał i zniewolił.

Interpretowanie snów o stopach według Junga

Jung uważał chodzenie we śnie za dowód, że śniący chce zaprowadzić w swoim życiu jakieś zmiany i szuka do tego drogi, zaś jeśli nie może chodzić, bo ma jakieś problemy ze stopami, świadczy to o jego niechęci do zgłębiania tajników swej jaźni.

Sen o stopach
Sen o stopach

 

5/5 - (1)

1 sen

  1. Aga

Znaczenie snu Sen o stopach

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o stopach i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen