sen o zgubieniu dziecka

Sen o zgubieniu dziecka

Czasami może nam się przyśnić, że, załatwiając coś, zapominamy o dziecku – swoim czy cudzym, którym akurat się zajmujemy. Wersji takiego snu może być bardzo wiele, ale uczucia, które nam w nim towarzyszą, są zazwyczaj takie same – czujemy wielki strach, poczucie winy oraz wyrzuty sumienia, ponieważ to, co się stało, jest wyłącznie naszą winą i coś poważnego może stać się dziecku, za które to my jesteśmy odpowiedzialni.

Sennik zgubić dziecko

Jeśli dodatkowo na jawie posiadamy dzieci, czujemy się przerażeni tym, że taki sen w ogóle nam się przyśnił i zastanawiamy się, czy to przypadkiem nie oznacza, że jesteśmy złymi rodzicami i źle zajmujemy się swoimi dziećmi. Jednak sny te pojawiają się też u osób bezdzietnych, często takich, które chcą mieć dziecko, a nie mogą, na przykład z powodu późnego wieku, a także u osób, które mają już dorosłe dzieci. Oczywiście naturalne jest występowanie takich snów u osób, którym kiedyś podobna sytuacja przytrafiła się na jawie, gdyż jest to wówczas wyraz traumy.

Sen o zgubieniu dziecka
Sen o zgubieniu dziecka

Interpretowanie snów o zgubieniu dziecka

Dziecko pojawiające się w naszym śnie jest metaforą nas samych, a raczej pragnień czy też potrzeb, które znajdują się głęboko w naszej podświadomości, ponieważ na co dzień spychamy je na dalszy plan, nie chcąc o nich myśleć. Sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co to może być.

Jeśli śni nam się, że zostawiliśmy gdzieś dziecko na chwilę załatwiając nasze sprawy, a potem nie możemy go znaleźć, jest znakiem, że na jawie jesteśmy wyczerpani nawałem spraw, jakie znajdują się na naszej głowie i wszystko to kompletnie nas przytłacza.

Interpretowanie snów o zgubieniu dziecka według Junga

Jung postrzegał dzieci pojawiające się we śnie jako nieznane aspekty osobowości osoby śniącej, której jeszcze nie zostały przez nią odkryte. Sen o zgubieniu dziecka uważał więc za dowód, iż śniący niechętnie podchodzi do kwestii zgłębiania swojej psychiki i odkrywania jej nowych aspektów, przez co sam sobie odbiera szansę na lepsze poznanie samego siebie.

5/5 - (2)

1 sen

  1. Katarzyna

Znaczenie snu Sen o zgubieniu dziecka

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o zgubieniu dziecka i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen