Sen o znalezieniu skarbu

Sen o znalezieniu skarbu

Sen o znalezieniu skarbu

Sen o znalezieniu skarbu wbrew pozorom nie jest zarezerwowany tylko dla dzieci, ale może również zdarzyć się dorosłym. Dotyczy on nie tylko wykopania skrzyni ze złotem, który to motyw znamy z bajek, ale też może nam się przyśnić na przykład, że idąc ulicą nagle znaleźliśmy jakieś pieniądze czy w szafie w domu odkryliśmy skrytkę ze starą biżuterią.

Zwykle w takich snach towarzyszy nam przeświadczenie, że to właśnie my mieliśmy odnaleźć ów skarb, że jest on nam przeznaczony, a także czujemy radość i euforię.

Interpretowanie snów o znalezieniu skarbu

Kiedy śni nam się, że znaleźliśmy coś cennego, zwykle mamy nadzieję, że okaże się to sen proroczy i rzeczywiście nasza sytuacja materialna poprawi się. Jednak raczej nie mamy co na to liczyć, gdyż sny tego rodzaju częściej odnoszą się do kwestii naszych ukrytych zdolności niż do spraw materialnych.

Jeśli zatem śni nam się jakiś skarb, prawie na pewno jest to metafora naszych ukrytych zdolności, które w nas drzemią i musimy je w sobie odkryć. Jeśli w naszym śnie pojawiają się klejnoty, możemy mieć pewność, że właśnie to oznaczają. Gdy zaś śni nam się zakopany w ziemi skarb, oznacza to, że nie mamy świadomości jakiegoś talentu, który się w nas znajduje lub tłumimy go w sobie, co jest dla nas z wielką szkodą.

Jeżeli zaś w naszym śnie zwykły z pozoru przedmiot nagle ujawnia cudowne właściwości, na przykład magiczne, jest to znak, że w naszym życiu jest coś bardzo cennego, co mamy blisko siebie, ale nie doceniamy tego albo w ogóle nie dostrzegamy.

Interpretowanie snów o znalezieniu skarbu według Freuda

Freud uważał, że sny o znalezieniu skarbu nie nawiązują w żaden sposób do spraw materialnych osoby śniącej, gdyż pieniądze w snach wyobrażane są jako ekskrementy,

Interpretowanie snów o znalezieniu skarbu według Junga

Jung utożsamiał skarb z nieodkrytymi aspektami jaźni osoby śniącej, które jednak chce ona odkryć i zrozumieć, choć pragnienie to może tkwić w jej podświadomości i na co dzień może o tym wcale nie myśleć.

Oceń sennik