Sen o zwierzętach

Sen o zwierzętach

Sen o zwierzętach

Zwierzęta pojawiają się w naszych snach bardzo często i nie ma w tym niczego dziwnego, bo gatunki niektórych z nich istnieją w naszym życiu na co dzień.

Również rzadziej spotykane mogą nam się śnić i ma to swoją symbolikę, którą koniecznie powinniśmy poznać.

Interpretowanie snów o zwierzętach

Zwierzęta śnią nam się zwykle w okresie dzieciństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o dzikie i groźne gatunki. Badania pokazują, że tego rodzaju sny przydarzają się częściej chłopcom niż dziewczynkom. Jednak zwierzęta śnią nam się też w życiu dorosłym, niezależnie od płci i są wówczas metaforami żywionych przez nas popędów, które nie mają nic wspólnego z naszą świadomością. Mogą być również metaforą naszych lęków, które także kryją się w głębinach naszej podświadomości.

Jeśli zwierzę w naszym śnie jest bardzo agresywne, oznacza to, że w naszym wnętrzu kryje się najbardziej pierwotny, prymitywny popęd. Ponadto zwierzęta pojawiające się w naszych snach mogą symbolizować jakieś obrazy z naszego życia ze względu na to, co symbolizują, tak jak na przykład lis symbolizuje przebiegłość, niedźwiedź siłę, a kruki kojarzą się ze śmiercią. Natomiast zwierzęta domowe – koty i psy, a także inne, które trzymamy w domu, nawiązują do czasów dzieciństwa i mają wydźwięk emocjonalny, jako że są naszymi pupilami.

Interpretowanie snów o zwierzętach według Freuda

Freud uważał, że zwierzęta pojawiające się we śnie to sygnał, iż osoba śniąca lęka się pragnień, które znajdują się w jej podświadomości. Dzikie zwierzę we śnie człowieka to albo on sam, albo też jego libido, nad którym nie jest on w stanie zapanować, gdyż jest ono ogromną siłą.

Interpretowanie snów o zwierzętach według Junga

Jung uważał, że zwierzęta we śnie są symbolami nieświadomego umysłu.

Oceń sennik