znaczenie snu śmierć

Śmierć

Sen o śmierci destabilizuje każdego, powoduje dyskomfort. Śniący często budzą się niespokojni, albo nawet przerażeni. Zwykle jednak taki sen symbolizuje moment przejścia, koniec pewnego etapu i rozpoczęcie czegoś nowego.

Znaczenie snu o śmierci zależy od kontekstu i tego, co dzieje się we śnie. Sen może być też wzmocnieniem czegoś, co dzieje się w Twoim życiu.

Sennik śmierć

sennik śmierć

Własna śmierć

Sen o własnej śmierci jest dobrym znakiem. Oznacza, że wkroczysz w nowy etap swojego życia. Nadchodzą zmiany. Bądź na nie gotowy i otwarty. Podejdź z optymizmem do nowych możliwości.

Śmierć rodziców

Sen o śmierci rodziców jest niepokojący. Jeśli jednak Twoi rodzice żyją ale śniłeś o ich śmierci oznacza to, że nastąpi znacząca zmiana w Twoim życiu. Prawdopodobnie będzie dotyczyć Twojego życia rodzinnego.

Śmierć ojca

Jeśli Twoi rodzice nie żyją, sen o zmarłym ojcu sygnalizuje Twój brak zdolności do dokonywania wyborów, Sennik stwierdza też, że nadeszła potrzeba dokonania szybkiej i znaczącej zmiany w Twoim życiu, np. przeprowadzki lub podjęcia zdecydowanej decyzji.

Śmierć matki

Jeśli Twoja matka nie żyje, sen o zmarłej matce pokazuje, że Twoja intuicja zawodzi. Poza tym jest to oznaka pecha. Inne znaczenie snu sugeruje, że  potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa. Zastanów się co lub kto może Ci je zapewnić.

śmierć bliskiej osoby

Śmierć małżonka (żony, męża)

Sen wskazuje, że masz jakiś problem z samym sobą. Nadszedł czas, aby szukać jego przyczyn i go rozwiązać.

Inne znaczenie snu pokazuje, że coś możesz stracić, co ma dla Ciebie duże znaczenie.

Śmierć dziecka

Sennik tłumaczy sen jako symbol staczanej wewnętrznej walki z przeciwnościami, np. z nałogami, złymi zwyczajami itp. Może też oznaczać wejście w dorosłość lub  rozpoczęcie poważnego, dorosłego etapu życia.

Śmierć brata

Sen może zapowiadać pogorszenie sytuacji. Może też być wezwaniem, abyś wziął sprawy w swoje ręce i rozwiązał samodzielnie jakiś problem.

Śmierć siostry

Sen zazwyczaj jest zapowiedzią dużych zmian. Być może zakończysz jakiś etap, np. pracy, nauki, czy rozwiążesz jakiś osobisty problem.

Inne znaczenie snu może oznaczać problemy finansowe, warto więc zabezpieczyć się wcześniej i ograniczyć wydatki.

znaczenie snu śmierć

Śmierć babci

Sennik sugeruje, że pora rozwiązać sprawy z przeszłości. Jeśli masz jakieś niewyjaśnione sytuacje lub konflikty to nadszedł czas, aby odkryć karty i pogodzić się z innymi.

Inne znaczenie snu zaleca, by pilnować cennych przedmiotów.

Śmierć dziadka

Sen jest znakiem, że coś co zacząłeś robić powiedzie się. Może też oznaczać miłe niespodzianki związane z wizytą kogoś.

Śmierć bliskiej osoby (krewnego)

Sen o śmierci bliskiej osoby może być oznaką tęsknoty za nią lub jej niektórymi cechami albo związanymi z nią wydarzeniami.

Innym możliwym znaczeniem snu jest potrzeba pójścia dalej, odcięcia się od czegoś. Musisz zaakceptować nową sytuację.

Śmierć znajomego

Sen zapowiada zaskakujące informacje. Być może odkryjesz jakiś sekret. Sennik przestrzega Cię także przed powierzaniem innym ludziom informacji na swój temat.

śmierć cmentarz

Śmierć kogoś, kogo nie lubię

Sennik tłumaczy sen o śmierci kogoś, z kim jesteś skłócony lub z kim się nie zgadzasz jako sygnał do przyjrzenia się trudnym problemom z samym sobą lub sposobom komunikacji z innymi. Powinieneś skupić się bardziej nad tym jak wyrażasz swoje emocje i zastanowić jak wpływasz na innych.

Ktoś powiedział, że umrzesz

Sen, że ktoś powiedział, że umrzesz jest sygnałem, że cierpisz lub masz jakieś trudności z  podejmowaniem pewnych decyzji. Uważaj na szczegóły i drobne sprawy.

Trumna

Jeśli widziałeś trumnę we śnie, przygotuj się na miłosne rozczarowanie. Sen może też oznaczać kłótnie w związkach. Może warto odpocząć od siebie i wrócić do rozmowy, gdy emocje nieco opadną.

Zwłoki (trup)

Sen o zwłokach to zwykle zapowiedź długiego życia, zdrowia i szczęścia. Możesz też liczyć na to, że Twoje życie się odmieni.

sen o śmierci

Znaczenie snu: śmierć

 • Własna śmierć – wkroczysz w nowy etap swojego życia
 • Śmierć rodziców – zmieni się Twoje życie rodzinne
 • Śmierć ojca – podejmij zdecydowaną decyzję
 • Śmierć matki –  potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa
 • Śmierć małżonka (żony, męża) – szukaj przyczyn problemów i od razu je rozwiązuj
 • Śmierć dziecka – wchodzisz w dorosłość
 • Śmierć brata – weź sprawy w swoje ręce
 • Śmierć siostry – zachodzą duże zmiany w Twoim życiu
 • Śmierć babci – pora rozwiązać sprawy z przeszłości
 • Śmierć dziadka – czeka Cię miła niespodzianka
 • Śmierć bliskiej osoby (krewnego) – zaakceptuj nową sytuację
 • Śmierć znajomego – dowiesz się czegoś zaskakującego
 • Śmierć kogoś, kogo nie lubię – skup się nad tym jak wyrażasz swoje emocje
 • Ktoś powiedział, że umrzesz – masz trudności z  podejmowaniem decyzji
 • Trumna – mogą pojawić się kłótnie w związkach
 • Zwłoki (trup) – Twoje życie się odmieni

Sennik mistyczny – śmierć

Gdy śnisz, że umarłeś, zapowiada to, że Twoje życie będzie szczęśliwe i długie.

Jeśli we śnie widzisz własną śmierć, jest to znak, że właśnie masz ostatnią szansę na to, by odmienić swoje życie i jeśli z niej nie skorzystasz, druga taka okazja na pewno już nie będzie miała miejsca.

Gdy we śnie widzisz czyjąś śmierć, oznacza to, że musisz teraz bardziej o sobie pomyśleć i dać sobie czas na odpoczynek zamiast stale zajmować się sprawami innych ludzi.

Kiedy śnisz, że umiera ktoś, kto na jawie żyje, zapowiada to, że Twoje relacje z owym człowiekiem ulegną pogorszeniu lub całkiem zerwiecie tę znajomość.

Jeśli widzisz własną śmierć na stosie, jest to znak, że na jawie masz z jakiegoś powodu wyrzuty sumienia.

Gdy widzisz czyjąś śmierć na stosie, oznacza to, że chcesz oczyścić się z jakichś ciążących na Tobie zarzutów.

Jeżeli śni Ci się, że boisz się śmierci, jest to znak, że w rzeczywistym życiu lękasz się wszelkich zmian zamiast wpuścić je do swego życia i dać mu szansę, by jakoś się zmieniło.

Jeżeli chorej osobie śni się jej śmierć, zapowiada to jej rychły powrót do zdrowia.

Śmierć pojawiająca się we śnie osób samotnych wróży wstąpienie w związek małżeński.

Gdy śmierć śni się osobom pozostającym w stałych związkach, może wieszczyć rozstanie.

Śmierć sennik

Sen o śmierci i umieraniu

Śnienie o śmierci i umieraniu może być dość przerażającym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli śnisz o śmierci ukochanej osoby lub samego siebie. Na szczęście sny o śmierci i umieraniu zwykle nie są snami, które przepowiadają przyszłość – śmierć jest zwykle tylko symbolem we śnie – często oznaczającym zmianę.

Jak zinterpretować swój sen o śmierci?

Ważne jest, aby nauczyć się samodzielnie analizować sen. Oto kilka pytań, które pomogą Ci zrozumieć sen o śmierci:

Jakie masz osobiste doświadczenia ze śmiercią?

Większość ludzi nie czuje się dobrze rozmawiając o śmierci, tylko niektórzy ją akceptują. Twoje własne doświadczenia i znaczenie śmierci (a także przekonania na temat tego, co się dzieje, gdy ktoś umiera) będą odgrywać znaczącą rolę w zrozumieniu symboliki śmierci we śnie.

Jak opisujesz osobę, która zmarła we śnie?

Czy są to cechy, które uznasz za brakujące w sobie lub które uległy zmianie? Jaki jest Twój stosunek do tej osoby? Wiele razy ludzie w naszych snach reprezentują część nas samych.

Co jeszcze wydarzyło się we śnie?

Śmierć w snach jest zwykle sposobem na zwrócenie Twojej uwagi na jakiś aspekt życia, a inne przedmioty i szczegóły we śnie dostarczą więcej wskazówek na temat tego, co naprawdę wymaga Twojej uwagi lub jakie przesłanie wynika ze snu.

Jaki to był rodzaj śmierci?

Czy śniłeś o spokojnej śmierci, czy o brutalnym morderstwie? Spokojna śmierć może oznaczać przejście lub zmianę, której doświadczasz. Gwałtowne morderstwo lub sen o zabiciu kogoś może symbolizować gniew, nienawiść lub strach. Sposób, w jaki ktoś umiera we śnie, da ci wiele wskazówek, co dokładnie ten sen może oznaczać.

Jak się czułeś, kiedy się obudziłeś?

Czy byłeś przestraszony? Smutny? Zły? Zrelaksowany? Sposób, w jaki się czujesz podczas snu i po przebudzeniu się ze snu, może dać Ci wiele podpowiedzi na temat znaczenia sennych wizji.

sen o śmierci
Sen o śmierci

Typowe symbole śmierci w snach

Śmierć jest zwykle symbolem Twoich uczuć do kogoś lub czegoś. Poniżej znajdują się niektóre z powszechnych symboli snów o śmierci i umieraniu:

Strach przed nieznanym

Nikt tak naprawdę nie wie na pewno co się dzieje, gdy umieramy. Niektórzy wierzą, że idziemy do nieba, inni uważają, że w ogóle nic się nie dzieje. Istnieje wiele niewiadomych co do śmierci, a sny o śmierci mogą symbolizować niepewność lub strach przed nieznanym. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli sen o śmierci wydarzył się we śnie o apokalipsie.

Zbliża się koniec

Wielu postrzega śmierć jako koniec życia i koniec wszystkiego. Coś w Twoim życiu może się skończyć – może w Twoim związku, Twojej karierze, a może to koniec problemu, który Cię trapił. Z pozytywnego punktu widzenia, śmierć we śnie może również symbolizować koniec złych nawyków, takich jak picie, palenie, czy hazard. Może dokonujesz np. zdrowszych wyborów żywieniowych.

Strata / Smutek

Żal często towarzyszy śmierci. Czy żałujesz czegoś w swoim życiu na jawie? Może to być związane z Twoimi związkami, utratą czegoś ważnego i wartościowego lub utratą kontroli nad czymś. Wiele osób boi się utraty tego co mają. Zadaj sobie pytanie: Czy jest coś, co ostatnio zmieniło się w Twoim życiu, czego żałujesz?

Zmiana / przejście

Wiele osób uważa, że śmierć jest przejściem z jednego życia do następnego. Zmiana jest jedną z najczęstszych interpretacji snów o śmierci. Sen o śmierci w niektórych przypadkach może oznaczać zmianę – w Twoich problemach, Twoich związkach lub Twojej karierze.

Powszechne sny o śmierci

Istnieje wiele rodzajów snów o śmierci. Oto niektóre z najczęstszych tematów, które widzimy w snach:

Śmierć ukochanej osoby

Śnienie o śmierci ukochanej osoby może oznaczać, że boisz się utraty czegoś ważnego lub wartościowego. Pomyśl o swojej relacji z tą osobą – czy się zmienia? A może ta osoba symbolizuje coś ważnego w Twoim życiu?

Własna śmierć

Śnienie o własnej śmierci może oznaczać, że odczuwasz strach lub niepokój z powodu jakiejś sytuacji na jawie lub że przyszłość wydaje się niepewna. Może również oznaczać, że przechodzisz zmianę w swoim życiu, np. w związku lub rzucasz nałóg.

Sen o śmierci dziecka

Taki sen może być szczególnie denerwujący. Jeśli są to Twoje własne dzieci może on symbolizować, że zbliżają się do końca pewnego etapu życia (np. przejście od malucha do wieku szkolnego lub od nastolatka do dorosłości). Taki sen może też oznaczać, że boisz się o ich zdrowie. Śnienie o śmierci dziecka może również symbolizować Twoje własne wewnętrzne dziecko – może musisz być bardziej zabawny, spontaniczny lub kreatywny.

Śmierć przyjaciela

Sen o śmierci przyjaciela często oznacza, że w przyjaźni coś się kończy lub przyjaźń ulega zmianie. Zastanów się, jakie są Twoje relacje z przyjacielem w prawdziwym życiu? Czy Twoja przyjaźń wymaga uwagi? Zastanów się też, jak opisujesz tę osobę – czy posiada jakieś cechy, których Ci brakuje lub które ulegają zmianie?

Śmierć zwierzęcia

Znaczenie snu o śmierci zwierzęcia zależy od jego rodzaju i relacji z nim. Na przykład, sen o śmierci ulubionego zwierzaka może symbolizować zmianę w towarzystwie lub przyjaźni. Sen o śmierci dzikiego zwierzęcia może symbolizować pokonanie strachu lub przeszkody. Pomyśl także o cechach, których użyłbyś do opisania zwierzęcia. Czy któreś z tych cech, z którymi się identyfikujesz, mogą się zmieniać?

Śnienie o zmarłym

Sny o tych, którzy zmarli nie są rzadkością, zwłaszcza jeśli byłeś blisko tej osoby. Czasami są tylko częścią procesu żałoby, inni uważają, że mogą być sposobem na komunikację z ukochaną osobą. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na temat snów odwiedzin.

Znaczenie snu śmierć
Znaczenie snu śmierć
5/5 - (1)

6 komentarzy

 1. Maria Bogusława
 2. Klaudia
 3. Beata
 4. MK

Znaczenie snu Śmierć

Opisz swój sen związany z symbolem Śmierć i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen