Sny erotyczne – dlaczego się pojawiają?

Sny erotyczne - dlaczego się pojawiają

Sny erotyczne – dlaczego się pojawiają

Kiedy śni nam się sen erotyczny, zazwyczaj czujemy się tym zażenowani, bo wydaje nam się, że oznacza to, iż chcemy prowadzić bujne życie seksualne czy nawet marzy nam się rozwiązłość, bądź też pożądamy kogoś, kogo nie powinniśmy.

Nie powinniśmy jednak traktować ich dosłownie, ponieważ znacznie częściej niż sfery seksualnej, dotyczą one naszego stanu wewnętrznego. Poprzez podsuwanie nam odważnych obrazów sennych o charakterze erotycznym, nasza podświadomość wcale nie daje nam do zrozumienia, że brakuje nam tego na jawie, ale raczej sygnalizuje, że coś jest w naszym życiu nie do końca w porządku.

Najczęściej dotyczy to związku uczuciowego, w jakim się znajdujemy i wskazuje na zahamowania, jakie utrudniają nam całkowite porozumienie się drugą połówką. Może się to też jednak odnosić do naszych kontaktów z ludźmi w ogóle i oznaczać, że mamy kłopoty w jasnym komunikowaniu i porozumiewaniu się z innymi. Jeśli zaś sny te pojawiają się często, jest to najlepszy znak, że dzieje się coś złego i chcemy odzyskać coś, co czujemy, że straciliśmy, ale na razie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Ewentualnie może to być wyraz naszych żywionych na jawie obaw, że niedługo to nastąpi, mimo iż bardzo nie chcemy, by tak się stało.

Jeżeli natomiast śni nam się sen erotyczny, w którym występuje motyw kazirodztwa, to jest to znak, że na jawie chcemy coś od siebie oddalić, ale nie jest to możliwe. Może to być na przykład chęć opóźnienia wkroczenia w wiek dorosły bądź w inny ważny etap życia, który jest nieunikniony, bez względu na to, jak bardzo nie chcemy, by nastąpił. Sen te oznacza też, że powinniśmy przygotować się do mających nadejść zmian zamiast się przed nimi bronić, bo i tak nie ma to żadnego sensu.


Znaczenie snu Sny erotyczne – dlaczego się pojawiają?

Opisz swój sen związany z symbolem Sny erotyczne – dlaczego się pojawiają?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen