Sny na jawie – czy naprawdę istnieją?

Sen na jawie

Sen na jawie

Sen na jawie gotowi jesteśmy brać za zwykłe snucie marzeń i fantazji lub też jakiś dziwny stan, jednak tak naprawdę nie ma w tym niczego niezwykłego, choć bez wątpienia na osobach, którym takie sny się zdarzają, muszą wywierać duże wrażenie.

Pojawiają się zwykle wówczas, gdy budzimy się w trakcie jego snu, zaś w niedługim czasie ponownie zasypiamy i kontynuujemy ten sam sen, ale nie w taki sam sposób, gdyż teraz już jesteśmy w stanie nad nim panować i niejako go reżyserujemy, wprowadzając do niego elementy, jakie chcemy w nim widzieć, które podsuwa nam nasza wyobraźnia. Cały czas wiemy, że już nie śnimy, ale jednocześnie znajdujemy się w środku marzenia sennego.

Jest to niezwykłe zjawisko, ponieważ jest to sen, ale zarazem nie-sen, skoro możemy w niego dowolnie ingerować, a nawet przerwa go gdy tylko tego zapragniemy.

Co ciekawe jednak, w snach na jawie nie da się wprowadzać elementów nierzeczywistych, a to dlatego, że podczas ich projekcji nasza podświadomość nie jest wyłączona i stale jest w trybie czuwania.


Znaczenie snu Sny na jawie – czy naprawdę istnieją?

Opisz swój sen związany z symbolem Sny na jawie – czy naprawdę istnieją?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen