sen o śmierci

Sny zwiastujące śmierć

Sen o śmierci jest niepokojący. Nawet po przebudzeniu tego typu sny mogą wywoływać nerwowość i niepokój. Sen związany ze śmiercią może wydawać się mroczną zapowiedzią przyszłości, ale w rzeczywistości jest zwykle zapowiedzią zmian.

Sen o śmierci

„Śmierć we śnie to tak naprawdę jakiś rodzaj zmiany lub zakończenia, z którym masz do czynienia w prawdziwym życiu” – mówi Lauri Quinn Loewenberg, zawodowa analityczka snów.

„Podświadomość pokaże nam tę zmianę w formie śmierci, abyśmy mogli lepiej zrozumieć jej ostateczność. Możemy odpuścić to, czego już nie potrzebujemy, abyśmy mogli wzrastać i przyjmować to, co nadchodzi ” – tłumaczy.

Poniżej Loewenberg analizuje różne sny o śmierci i ich znaczenie w kontekście tego, co dzieje się w Twoim życiu.

Jeśli śniłeś o własnym pogrzebie

Loewenberg mówi, że ten sen często sprawia, że ludzie martwią się, że ich śmierć jest tuż za rogiem, ale tak nie jest. „[Ludzie] rozumieją to, gdy kończy się pewien etap ich życia. Śmierć jest końcem życia, ale dla śniącego umysłu śmierć jest końcem życia, jakie teraz znacie ”.

własny pogrzeb

Jeśli umrzesz spokojnie we śnie

„To naprawdę dobra wskazówka, że zmiana, przez którą przechodzisz, jest dobra ”.

Jeśli umrzesz gwałtownie we śnie

Śmierć w spokoju oznacza pożądaną zmianę, Loewenberg wyjaśnia, że gwałtowna śmierć jest odwrotnością. „Następuje zmiana, której się opierasz lub boisz się jej”.

Jeśli ktoś, kogo znasz, zabije Cię we śnie

„Jeśli jest to ktoś, z kim blisko masz do czynienia, na przykład członek rodziny, najlepszy przyjaciel lub partner oznacza to, że prawdopodobnie te osoby namawiają Cię do dokonania jakiejś zmiany w prawdziwym życiu. Śmierć we śnie to naturalna zmiana, która zachodzi, podczas gdy morderstwo jest zmianą wymuszoną, np. musisz zmusić się do rzucenia palenia lub do zerwania przyjaźni. Jeśli ktoś, kogo znasz i jest Ci bliski próbuje Cię zabić, prawdopodobnie nakłania Cię do zmiany, przed którą się bronisz ”.

Jeśli ktoś obcy zabije Cię we śnie

„Jeśli nie jest to osoba, którą znasz, to ten nieznajomy będzie reprezentował część Ciebie lub może reprezentować tylko siły, które powodują tę zmianę”. Jeśli masz taki sen, Loewenberg zachęca do zadania sobie pytania: „Czy czuję się zmuszony do zmiany?”

Jeśli wiesz, że umrzesz we śnie i nie możesz od tego uciec

Według Loewenberga ma to związek ze zmianą, którą przewidujesz i wiesz, że nadejdzie. „Ten rodzaj snu przygotowuje Cię na to co nieuniknione”.

Jeśli obudzisz się tuż przed śmiercią we śnie

Loewenberg wyjaśnia, że może to być po prostu fizjologiczna reakcja organizmu na lęk przed śmiercią, „albo możesz się obudzić, zanim nastąpi śmierć, ponieważ w prawdziwym życiu rzeczywista zmiana nie została zakończona. Jesteś na krawędzi”.

Jeśli nie obudzisz się natychmiast po śmierci we śnie

„Jeśli doświadczasz uczucia śmierci i opuszczenia ciała, sen wskazywałby, że nastąpiła zmiana. Jest to dobra wskazówka, bo czujesz, że ta zmiana Cię zmienia ”.

śmierć w śnie

Jeśli Twoje dziecko umrze we śnie

Loewenberg mówi, że jest to jeden z najbardziej niepokojących snów śmierci, ale jest o wiele mniej przerażający, niż się wydaje. „To dlatego, że Twoje dziecko osiągnęło pewien etap życia, to koniec kolejnej fazy (np. raczkowania, nauki w szkole podstawowej, osiągnięcie samodzielności itp.). Właściwie to sposób, w jaki się smucimy – utrata tego etapu życia. Ponieważ kiedy masz dziecko, czas płynie naprawdę szybko ”.

Jeśli Twój partner umrze we śnie

Jeśli masz taki sen, możesz sobie zadać kilka pytań: „Jaka zmiana go dotyczy? Czy stracił pracę? Czy schudł? Czy pracuje więcej? Jak zmieniła się Twoja relacja z nim? ”

Jeśli Twój przyjaciel umrze we śnie

Prawdopodobnie będzie to oznaczać, że Twój związek z przyjacielem się zmienia, ale Loewenberg mówi, że jeśli w Twoim życiu na jawie nic się nie zmieniło, ten sen może wskazywać na coś innego. „Twój przyjaciel będzie reprezentował część Ciebie. Zastanów się, co Ci się podoba w Twoim przyjacielu? Jaka jest wasza wspólna cecha? Może Twoja przyjaciółka jest zawsze wesoła i zawsze wspiera Cię emocjonalnie? Co się dzieje z tą częścią Ciebie? Czy popadłeś w depresję? Potrzebujesz pocieszenia? ”

Jeśli zabijesz kogoś we śnie

„Jeśli to Ty zabijasz, to aktywnie dokonujesz jakiejś zmiany w swoim życiu. Więc jeśli próbujesz rzucić picie, jeść lepiej, zmienić karierę, jaką część siebie lub jaką część swojego życia zabijasz, co kończysz? ”

Jeśli umrzesz młodo we śnie

„Jeśli we śnie jesteś młodszy i umierasz, musisz zadać sobie pytanie, co się z Tobą działo w tym wieku? Jaki byłeś wtedy? Z czym miałeś do czynienia? Czy jest coś od tamtego czasu, co nosiłeś w sobie, ale teraz w końcu z tym skończyłeś?”

Sny przepowiadające śmierć – podsumowanie

Wniosek: jeśli śnisz o śmierci, nie ma się czym martwić. Zamiast się bać, jest to idealny czas, aby pomyśleć o zmianach, przez które możesz przechodzić w swoim życiu.

„Zwłaszcza jeśli śnisz o własnej śmierci lub o ukochanej osobie, odczuwasz strach i żal” – mówi Loewenberg. „Emocje we śnie są bardzo, bardzo realne. A więc budzisz się i myślisz: „Drogi Boże, czy widzę przyszłość?” Ale tak nie jest. Więc nie martw się. Zamiast tego zadaj sobie pytanie, jaka zmiana dzieje się teraz w moim życiu? ”

5/5 - (2)

Znaczenie snu Sny zwiastujące śmierć

Opisz swój sen związany z symbolem Sny zwiastujące śmierć

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen