sennik sukienka

Sukienka

Sen o ubiorze jest bezpośrednio związany z uczuciem posłuszeństwa lub samozadowolenia.

Sennik sukienka

Sen o sukience jest oznaką kobiecości, ale też ma wiele wspólnego z poczuciem próżności. Jednak może również symbolizować wyższość pragnień innych ponad swoimi. Jeśli jesteś mężczyzną sen pokazuje, że dobrze rozumiesz kobiecy świat i że masz dużą wrażliwość. Możliwe też, że próbujesz wykonać jakiś projekt, w który nie wierzysz.

Znaczenie snu sukienka

znaczenie snu sukienka

Widzieć sukienkę

Sen, że widzisz sukienkę wskazuje na łatwość wyrażania swojej kobiecości. Ten sen  pokazuje także, że jesteś silną i odważną osobą w obliczu komplikacji. Okazujesz dużo delikatności i wrażliwości. Wykazujesz się również dużym zrozumieniem dla kobiet.

Damska sukienka

Jeśli jesteś kobietą, sen wskazuje, że jesteś niezależną osobą i nie boisz się tego, co myślą inni. Jeśli jesteś mężczyzną sen oznacza, że masz wielką łatwość rozumienia kobiet i ich problemów.

Dziewczęca sukienka

Sen o dziewczęcej sukience wskazuje, że jest w Tobie coś, nad czym trzeba pracować. Sen może zwracać uwagę na to, aby pozwolić, by sprawy się po prostu toczyły swoim tempem, bez martwienia się o to jak i kiedy się wydarzą.

Inne znaczenie snu może sugerować, że musisz zmienić sposób, w jaki działasz, stać się odpowiedzialnym. Jeśli nie zweryfikujesz swoich działań, stracisz coś ważnego.

Dziecięca sukienka

Sen o dziecięcej sukience zwykle symbolizuje, że musisz dojrzeć do czegoś. Ten sen pokazuje również, że masz tendencję do bycia bierną osobą, przyjmujesz to co się dzieje i nie angażujesz w działania. Warto zmienić nastawienie, bo tracisz wiele okazji.

Ten rodzaj snu może też informować o tym, że będziesz musiał stawić czoła jakiemuś wyzwaniu bardzo szybko i że będziesz musiał poświęcić mu więcej czasu i energii niż się spodziewałeś. Jednak jeśli poświęcisz temu więcej uwagi, zyskasz uznanie innych.

Nosić sukienkę

Sen, że masz na sobie sukienkę wskazuje, że lubisz zadowalać innych, jesteś uprzejmą osobą i lubisz pomagać. Oferujesz innym część siebie, ale w zamian – choćby podświadomie – oczekujesz tego samego, a nie zawsze to otrzymujesz.

sen o sukience

Kupować sukienkę

Sen, że kupujesz sukienkę jest dobrym znakiem. Zapowiada dobre zdrowie i szczęście. Będziesz też mieć okazję do wypoczynku i radości.

Mierzyć sukienkę

Sennik zapowiada szczęście w miłości. W sferze zawodowej czeka Cię kilka wyzwań. Jeśli mierzyłaś we śnie sukienkę przed lustrem, wskazuje to na rywalizację w pracy.

Dostać sukienkę

Sen symbolizuje, że próbujesz wydostać się z rutyny i że ona Cię stresuje. Sennik zauważa też, że stawiasz cele innych przed swoimi. Dlatego ważne jest, aby cenić swoje projekty i pomagać innym w razie potrzeby, ale nie zapominać o sobie.

Nowa sukienka

Sen o nowej sukience wskazuje, że nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz (zwłaszcza emocjonalnego). Oznacza to, że jest to moment, aby spróbować porozmawiać z kimś, komu ufasz i pokazać, czego potrzebujesz. Nie zamykaj się w sobie.

Stara sukienka

Sen pokazuje, że musisz lepiej przeanalizować pewne sytuacje, które dzieją się w Twoim życiu. Sennik zwraca uwagę, że ktoś bardzo potrzebuje Twojej pomocy. Spróbuj zidentyfikować, o kogo chodzi.

Ten rodzaj snu pokazuje również, że potrzebujesz dobrze przemyśleć swoje działania. Bądź bardziej spostrzegawczy i sprawdź, czy warto działać w danej sytuacji.

Krótka sukienka

Sen o krótkiej sukience może oznaczać, że ludzie osądzają Cię zbyt surowo.

Nie masz zaufania do siebie, czujesz się gorszym. Sennik radzi, by zdystansować się od takich myśli i podejrzeń, wzmacniać poczucie własnej wartości.

Długa sukienka

Sen o długiej sukience ma związek z dobrym samopoczuciem i oznacza, że zawsze starasz się pokazać, że czujesz się dobrze. Sennik radzi: bądź sobą.
Sen może również oznaczać, że chciałbyś mieć życie bardziej luksusowe.

czerwona sukienka

Obcisła sukienka

Sen o obcisłej sukience wskazuje prawdopodobieństwo, że ponownie rozpoczniesz stary związek, czy to przyjaźni, czy miłości. Symbolizuje również, że czujesz się ograniczona oczekiwaniami innych ludzi.

Być może Twoi przyjaciele wywierają na Ciebie presję, abyś ponownie zaangażowała się w związek z kimś z kim relacja została utracona jakiś czas temu.

Szeroka (za duża) sukienka

Sen wskazuje, że powinnaś rozwijać większą kreatywność. Sennik sugeruje, że nie jesteś w stanie wyrażać swoich uczuć jak wcześniej, popracuj nad tymi kwestiami.

Ponadto ten rodzaj snu pokazuje, że popełniasz błędy. Czas więc zatrzymać się i zastanowić, jakie są Twoje prawdziwe cele i jak je osiągnąć.

Droga sukienka

Znaczenie snu można odczytać jako symbol prestiżu społecznego, a także chęci czerpania przyjemności. Taki obraz siebie pokazujesz innym ludziom. Sennik zauważa, że powinnaś się zastanowić nad swoją postawą i stosunkiem do rzeczy materialnych.

Brzydka sukienka

Sen o brzydkiej sukience jest wskazaniem, że powinnaś skupić się bardziej na teraźniejszości. Również ten rodzaj snu wskazuje, że nie jesteś uczciwa wobec siebie – na zewnątrz wyglądasz na szczęśliwą, ale tak naprawdę jesteś zmartwiona.

Sennik nawołuje, że nie warto udawać szczęścia. Musisz zmierzyć się z faktami i spróbować rozwiązać problemy w najlepszy możliwy sposób.

Ten sen można interpretować jako ostrzeżenie, aby odłożyć rozpoczęcie jakiegoś projektu i być bardzo ostrożnym w swoich wyborach.

Brudna sukienka

Sen o brudnej sukience wskazuje, że musisz być ostrożna podejmując działania i decyzje. Prawdopodobnie będziesz musiała odłożyć jakieś zlecenie, pracę, czy projekt na później. Musisz przeanalizować, co jest ważne, a co nie.

Podarta sukienka

Sen o podartej sukience zwykle ma związek z konfliktami rodzinnymi, zwłaszcza z faktem, że krewny próbuje Cię oszukać. Warto podejść do sprawy spokojnie, bo być może ta osoba nie ma złych intencji, a wszystko wynika z niezaradności lub niewiedzy. Sennik zaleca, by szukać źródła problemu. 

Ten rodzaj snu może być związany z wyrzeczeniami, które będziesz musiała ponieść, jeśli naprawdę chcesz zrealizować jakiś projekt.

czarna sukienka

Sukienki na różne okazje

Suknia galowa (elegancka sukienka)

Sen o sukience galowej często oznacza, że cierpisz po cichu. Nie pokazujesz, że masz jakiś problem, ale on jest i bardzo Ci doskwiera. Sennik zwraca uwagę, że musisz go rozwiązać, a nie zagłuszyć.

Zazwyczaj ten rodzaj snu ma związek z frustracją lub niezadowoleniem z obecnego okresu, w którym żyjesz. Dlatego ważne jest, aby zatrzymać się i zreorganizować swoje życie.

Jeśli we śnie widzisz piękną i luksusową sukienkę, wskazuje to na koniec finansowych zmartwień, przez które przechodzisz. Sennik apeluje: porzuć złe nawyki, zwracaj szczególną uwagę na swoje zdrowie i zmień styl życia.

Sukienka na imprezę

Sen pokazuje, że za bardzo zależy Ci na opinii innych, zwłaszcza tych, którzy są Ci bardzo bliscy – ma to wiele wspólnego z tym, jak ludzie postrzegają Ciebie i Twoje decyzje. Sennik zwraca uwagę, że ciągłe trzymanie się opinii innych, może zaszkodzić Twoim planom.

Sukienka komunijna (na komunię)

Znaczenie snu sygnalizuje, że potrzebujesz oczyszczenia, a nawet uzdrowienia w sferze emocjonalnej i duchowej. Sennik mówi, że za bardzo szukasz aprobaty innych, co może utrudniać osiąganie Twoich celów.

Sukienka maturalna (na maturę)

Sen wskazuje, że nadszedł czas, aby przekazać innym pewne obowiązki, które sprawiają, że czujesz się przytłoczona. Prawdopodobnie boisz się stawić czoła pewnym problemom.

Inne znaczenie snu zapowiada ukończenie projektu, z którym utknęłaś na długi czas. Sennik zauważa także, że ktoś może ujawnić Ci sekret.

Suknia  ślubna

Sen o sukni ślubnej jest bezpośrednio związany z miłością i oznacza, że możesz mieć trudności w związkach partnerskich, ale też towarzyskich i przyjacielskich. Ten sen wskazuje, że musisz zmierzyć się z problemami tych relacji. Jeśli jesteś singlem, sen ujawnia chęć znalezienia partnera.

Taki sen to również oznaka smutku i niepokoju spowodowanego jakimś nagłym wydarzeniem.

Koronkowa sukienka

Sen o koronkowej sukience ujawnia Twoją zmysłowość co pokazuje, że najprawdopodobniej odniesiesz sukces w relacjach z płcią przeciwną. Sen może też oznaczać, że nadchodzi nowa miłość. Jeśli jesteś już w stałym związku, najprawdopodobniej masz zamiar go ożywić.

Sukienka z włóczki (zrobiona na drutach)

Sen wskazuje, że możesz przechodzić przez trudności. Sennik zauważa, że jesteś stanowcza i stawisz czoła udrękom z podniesioną głową.

Inne znaczenie snu jest ostrzeżeniem: odzyskaj stery swojego życia i zacznij podejmować decyzje na własną rękę. 

Prosta, skromna sukienka

Sen wskazuje na radość w związkach. Jeśli dzieliły was spory i niedomówienia, pora wszystko wyjaśnić i przejść do nowej fazy relacji. Jeśli Twój związek do tej pory był udany Sennik przewiduje, że teraz nastąpi jeszcze większe zbliżenie i zacieśnienie więzi między wami.

Pasiasta sukienka (sukienka w paski)

Sen może wskazywać, że masz trudności z wyrażaniem uczuć, takich jak strach i gniew. Otaczaj się ludźmi, z którymi czujesz się bezpiecznie i którym możesz zaufać.

Sennik zauważa też, że czas zrobić porządki w związkach – w przyjaźni, miłości, relacjach rodzinnych.

Kwiecista sukienka (sukienka w kwiatki)

Sen o kwiecistej sukience oznacza, że ciągle myślisz o swoich problemach. Oznacza to, że może to być idealny czas, aby zastanowić się, czy traktujesz codzienne sytuacje tak jak powinieneś. Ten rodzaj snu wskazuje również, że przedłużasz decyzję, która powinna zostać podjęta dawno temu.

Wzorzysta sukienka (z nadrukiem)

Sen symbolizuje stłumioną wolę lub pragnienie. Pomyśl, co to może być i spróbuj się realizować tak jak tego pragniesz.

Sennik zauważa, że lubisz dbać o siebie i chcesz pokazać to innym ludziom. Zastanów się, po co to robisz.

Letnia sukienka

Sen pokazuje, że jesteś gotowa przejść przez znaczącą zmianę w swoim życiu. Ważne jest jednak, aby nie zmieniać swoich nawyków, dopóki ta zmiana nie nastąpi.

Sen zapowiada również fakt, że jeśli szukasz komfortu lub poprawy, osiągniesz ten cel. Jesteś bardzo skuteczna w działaniach, zwłaszcza w zakresie pracy zawodowej.

sukienka różowa niebieska

Kolory sukienek

Biała sukienka

Sen o białej sukience jest bezpośrednio związany z czystością, a także z uczuciami, takimi jak spokój i harmonia. Sen pokazuje, że jesteś spokojną osobą, podążającą swoją ścieżką w życiu. Spróbuj utrzymać tę pogodną postawę.

Czerwona sukienka

Sen o czerwonej sukience oznacza, że musisz nauczyć się patrzeć na sytuacje z różnych perspektyw. Znaczenie snu pokazuje także, że Twój związek jest zrównoważony.

Sen może również symbolizować, że przyjaciel lub krewny manipuluje Tobą. Sennik zauważa, że powinieneś lepiej przyglądać się ludziom wokół siebie.

Jeśli jesteś młody, jest to oznaka dobrych wyników finansowych i sukcesu społecznego. Jeśli jesteś starszy, wskazuje na dobrą fazę w związku.

Jeśli śniłeś o kimś w czerwonej sukience lub miałeś ochotę ją nosić, Sennik mówi, że potrzebujesz więcej odwagi i determinacji w podejmowaniu decyzji.

Niebieska sukienka

Sen o niebieskiej sukience zwykle oznacza spokój i pewność siebie, zwłaszcza w obliczu ważnej decyzji, którą będziesz musiała podjąć w najbliższej przyszłości. Dlatego ważne jest, aby zachować spokój i przygotować się na nadchodzące zdarzenia.

Żółta sukienka

Sen o żółtej sukience wskazuje, że wchodzisz w nową fazę swojego życia zawodowego lub osobistego, która będzie cicha, szczęśliwa i w której odniesiesz sukces. Oznacza to, że jeśli od jakiegoś czasu próbujesz poprawić sytuację, to teraz Ci się to uda, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Różowa sukienka

Sen o różowej sukience wskazuje, że wkrótce rozpoczniesz nowy etap w życiu miłosnym. Jest prawie pewne, że pojawi się ktoś wyjątkowy. Jeśli jesteś już w związku Sennik zapowiada, że wasze relacje wzmocnią się.

Znaczenie snu odnosi się także do przyjaźni.

Zielona sukienka

Sen symbolizuje dobre samopoczucie i równowagę, zwłaszcza psychiczną. Pokazuje również, że będziesz się rozwijać jako osoba, ale musisz zachować otwarty umysł.

Jest bardzo prawdopodobne, że zostawisz stare problemy za sobą, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje. Oznacza to, że jesteś gotowy do ruszenia po nowe doznania.

Fioletowa sukienka

Sen o fioletowej sukience wskazuje, że poświęcasz zbyt dużo czasu pracy lub jakiemuś projektowi i nie czujesz się komfortowo w tej sytuacji. Sennik zaleca, by zatrzymać się i przejrzeć swoje działania, aby uniknąć marnowania czasu i energii na to co zbyteczne lub nieefektywne.

Pomarańczowa sukienka

Sen o pomarańczowej sukience ma związek z witalnością i chęcią wykonywania działań w grupie. Kolor pomarańczowy reprezentuje również młodość, radość, ale też niepokój. Sukienka w kolorze pomarańczowym we śnie może symbolizować, że w tej chwili jesteś pełna entuzjazmu i chęci osiągnięcia wielkich celów.

Sen wskazuje również, że jesteś osobą ambitną, ale także oddaną i zdeterminowaną.

Czarna sukienka

Znaczenie snu informuje, że stajesz twarzą w twarz ze swoją ciemniejszą stroną. Sen może również wskazywać, że jesteś nieszczęśliwa, bo robisz coś z czym się nie zgadzasz. Możliwe jest, że otrzymasz jakieś wiadomości, które Cię zaniepokoją, wskazane jest zachowanie spokoju.

Złota sukienka

Sen o złotej sukience zwykle oznacza, że potrzebujesz cierpliwości i wytrwałości, aby osiągnąć swoje cele. Ponadto ten rodzaj snu oznacza harmonię, ochronę i spokój.

Inne znaczenie snu sugeruje, że możesz przechodzić przez decydujący okres w swoim życiu, co może być związane z Twoim życiem zawodowym i osobistym.

Kolorowa sukienka

Sennik zapowiada dobre wiadomości. Zwraca jednak uwagę na to, że musisz być realistą, bez względu na to co usłyszysz, czego się dowiesz.

Znaczenie snu: sukienka

 • Widzieć sukienkę –  jesteś silną i odważną osobą w obliczu problemów
 • Damska sukienka – jesteś niezależną osobą i nie boisz się tego, co myślą inni
 • Dziewczęca sukienka – nie martw się na zapas, bądź odpowiedzialna
 • Dziecięca sukienka – musisz dojrzeć do czegoś i zacząć działać
 • Nosić sukienkę – lubisz pomagać innym i oczekujesz tego samego dla siebie
 • Kupować sukienkę – będziesz szczęśliwa
 • Mierzyć sukienkę – w pracy czekają na Ciebie wyzwania
 • Dostać sukienkę – próbujesz wyzbyć się rutyny
 • Nowa sukienka – nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz
 • Stara sukienka – ktoś bardzo potrzebuje Twojej pomocy
 • Krótka sukienka – wzmacniaj poczucie własnej wartości
 • Długa sukienka – bądź sobą
 • Obcisła sukienka – czujesz się ograniczona oczekiwaniami innych ludzi
 • Szeroka (za duża) sukienka – rozwijaj kreatywność
 • Droga sukienka – zastanów się nad swoim stosunkiem do rzeczy materialnych
 • Brzydka sukienka – powinnaś skupić się na teraźniejszości
 • Brudna sukienka – bądź ostrożna podejmując decyzje
 • Podarta sukienka – krewny próbuje Cię oszukać
 • Suknia galowa (elegancka sukienka) – cierpisz po cichu, rozwiązuj problemy
 • Sukienka na imprezę – za bardzo zależy Ci na opinii innych
 • Sukienka komunijna (na komunię) – potrzebujesz oczyszczenia, uzdrowienia
 • Sukienka maturalna (na maturę) – nadszedł czas, aby przekazać innym obowiązki
 • Suknia  ślubna – możesz mieć trudności w związkach
 • Koronkowa sukienka – odniesiesz sukces w relacjach z płcią przeciwną
 • Sukienka z włóczki (zrobiona na drutach) – jesteś stanowcza i poradzisz sobie ze wszystkim
 • Prosta, skromna sukienka – nadejdzie poprawa relacji w Twoim związku
 • Pasiasta sukienka (sukienka w paski) – otaczaj się ludźmi, z którymi czujesz się bezpiecznie
 • Kwiecista sukienka (sukienka w kwiatki) – ciągle myślisz o swoich problemach
 • Wzorzysta sukienka (z nadrukiem) – tłumisz w sobie jakieś pragnienie
 • Letnia sukienka – jesteś gotowa na zmianę
 • Biała sukienka – w Twoim życiu goszczą spokój i harmonia
 • Czerwona sukienka – bądź bardziej odważna
 • Niebieska sukienka – zachowaj spokój
 • Żółta sukienka – poprawi się coś w Twoim życiu
 • Różowa sukienka – poprawią się Twoje relacji z kimś bliskim
 • Zielona sukienka – będziesz się rozwijać
 • Fioletowa sukienka – nie marnuj czasu i energii na to co zbyteczne
 • Pomarańczowa sukienka – jesteś pełna entuzjazmu i chęci działania
 • Czarna sukienka – robisz coś z czym się nie zgadzasz
 • Złota sukienka – potrzebujesz cierpliwości i wytrwałości, aby osiągnąć swoje cele
 • Kolorowa sukienka – musisz być realistą

Sukienka
Sukienka

Sennik mistyczny – sukienka

Symbol ten sygnalizuje, że na jawie żywisz potrzeby seksualne, których z jakiegoś powodu nie realizujesz.

Znaczenie snu sukienka
Znaczenie snu sukienka

Jeśli śnisz, że przymierzasz sukienkę, zwiastuje to dla Ciebie romans albo flirt.

Podarta sukienka pojawiająca się w Twoim śnie zapowiada, że niebawem jakiś etap Twojego życia dobiegnie końca.

Letnia, przewiewna sukienka zapowiada, że wkrótce doznasz czułości.

Kolorowa sukienka wieszczy dla Ciebie wielką radość.

Brudna sukienka zapowiada, że okryjesz się hańbą.

5/5 - (1)

1 sen

Znaczenie snu Sukienka

Opisz swój sen związany z symbolem Sukienka i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen