Szczur

Sen o szczurach jest symbolem chciwości, fałszu i braku higieny. Może reprezentować rozczarowanie, poczucie winy, zwątpienie, zazdrość. Może też być ostrzeżeniem, że musisz być bardziej ostrożny w stosunku do ludzi.

Sen może też oznaczać pojawienie się jakiejś okazji, która może zmienić Twoje życie na lepsze. Nie pozwól jej uciec!

Sennik szczur

Widzieć szczura

Sen może symbolizować ostrzeżenie, że ktoś nie zasługuje na zaufanie. Ktoś jest wobec Ciebie nieuczciwy, a Sennik zaleca, być uważniej przyglądał się ludziom, z którymi przebywasz lub z którymi chcesz się związać.

Znaczenie snu sugeruje też, że znajdziesz pieniądze lub w końcu dostaniesz pracę.

Dużo szczurów

Sen może oznaczać, że obawiasz się zranienia przez kogoś, co powoduje u Ciebie napięcie i stres. Dobrze jest zdystansować się od działań innych, skup się na tym, co możesz zrobić dla siebie.

Kontroluj swoje wydatki. Może wydajesz za dużo, więc staraj się używać swoich pieniędzy odpowiedzialnie i świadomie.

Szczur w domu

Sen oznacza najczęściej zmiany w domu. Może np. zapowiadać wzbogacenie się lub kłótnie. Gruby i duży szczur jest zwiastunem dostatku, ale uciekający – zapowiedzią niebezpiecznej sytuacji.

Szczur jako zwierzę domowe (w klatce)

Znaczenie snu może symbolizować Twój spryt. Dlatego Sennik zaleca, by uporządkować swoje życie, ocenić zdolność do organizowania się, pozbycia się tego, czego nie potrzebujesz i znalezienia rozwiązań dla bieżących spraw życiowych. Nie uciekaj przed trudnościami, ale pokonuj je sprytnie.

Pływający szczur (szczur w wodzie)

Sen może wskazywać na szczęście. Jeśli do tej pory nie wiodło Ci się najlepiej, to jest szansa na pozytywne zmiany.

Sen może też oznaczać, że nadszedł czas na oczyszczenie, porzuć wszystko, co nie przyczynia się do Twojego rozwoju, skup się na swoim rozwoju.

Łagodny szczur

Sen o spokojnym szczurze jest ostrzeżeniem przed atakiem ze strony ludzi, których nie podejrzewałbyś o jakiekolwiek złe zamiary. Bądź więc czujny i ostrożny w kontaktach z innymi.

Ugryzienie szczura (szczur gryzie)

Bycie ugryzionym przez szczura we śnie oznacza, że ktoś z powodu zazdrości chce Cię skrzywdzić lub zamierza Cię zdradzić. Być może będziesz musiał zwracać większą uwagę na ludzi, z którymi przebywasz, by uniknąć kłopotów.

Atak szczura

Uważaj na bliskie Ci osoby, być może zostałeś zdradzony lub oszukany. Bądź rozsądny i ostrożny w ocenach innych, kieruj się intuicją.

Sen może dotyczyć też emocji, poczucia winy lub zazdrości. Skup się na swoich osiągnięciach i emocjach, nie zazdrość innym, sam staraj się osiągać własne cele.

Uciekający szczur (gonić szczura)

Jeśli śniłeś, że gonisz szczura oznacza to świetną okazję, którą powinieneś wykorzystać. Bądź czujny i odważny w podejmowaniu decyzji. Nie trać jednak rozsądku. Masz szanse na wprowadzenie znaczących zmian do Twojego życia.

Goniący Cię szczur

Jeśli we śnie ścigał Cię szczur sen zapowiada, że może prześladować Cię pech. Unikaj w najbliższych dniach podejmowania ważnych decyzji i ryzykownych działań.

Złapać szczura

Znaczenie snu sugeruje, że musisz skupić się na swoich prawdziwych potrzebach. Jeśli złapiesz szczura na dachu, strychu symbolizuje to Twoją chęć osiągnięcia celu.

Zabić szczura

Sennik stwierdza, że uwalniasz się od ludzi, którzy komplikują Twoje życie.

Inne znaczenie snu można odczytać jako znak, że Twój wróg zostanie pokonany. Myśl pozytywnie i wierz, że przezwyciężysz każdy problem, który może się pojawić.

Martwy szczur (zdechły szczur)

Martwy szczur we śnie to znak nowego początku, musisz uwolnić się od przeszłości i otworzyć na przyszłość.

Inne znaczenie snu kieruje Twoją uwagę w stronę zdrowia i rodziny. Zadbaj o siebie i bliskich.

Odchody szczura

Sen wskazuje na szczęście i stabilność w życiu finansowym. Oznacza to, że będziesz w stanie pozwolić sobie na zakup rzeczy, o których marzysz. Może znajdziesz dobrze płatną pracę lub zmienisz stanowisko. Sennik sugeruje także, że możesz znaleźć pieniądze.

sen o szczurze

Kolory szczurów

Biały szczur

Sennik radzi: uważaj na ludzi wokół siebie, ponieważ mogą wyglądać jak Twoi przyjaciele, ale w rzeczywistości chcą Cię skrzywdzić. Zwróć większą uwagę na ludzi, z którymi żyjesz, przyjaźnisz się i pracujesz.

Czarny szczur

Możesz poczuć się rozczarowany. Możesz odczuwać też jakieś ograniczenia, które spowodują, że Twój zapał i pozytywne myślenie zostaną osłabione. Nie zniechęcaj się, gorsze chwile szybko miną.

Szary szczur

Sen jest ostrzeżeniem, że może spotkać Cię coś niemiłego, poczujesz się zawiedziony i zraniony. Sennik jednak pociesza Cię, że to nie potrwa długo. Nie zadręczaj się tą sytuacją i patrz w przyszłość.

Znaczenie snu: szczur

 • Widzieć szczura – ktoś jest wobec Ciebie nieuczciwy
 • Dużo szczurów – obawiasz się zranienia przez kogoś, zrób coś dla siebie
 • Szczur w domu – nadchodzą zmiany w Twoim życiu osobistym
 • Szczur jako zwierzę domowe (w klatce) – uporządkuj swoje życie
 • Pływający szczur (szczur w wodzie) – nadszedł czas na oczyszczenie
 • Łagodny szczur – bądź ostrożny w kontaktach z innymi ludźmi
 • Ugryzienie szczura (szczur gryzie) – ktoś Ci zazdrości
 • Atak szczura – kieruj się intuicją, staraj się osiągać własne cele
 • Uciekający szczur (gonić szczura) – wykorzystaj okazję
 • Goniący Cię szczur – może prześladować Cię pech
 • Złapać szczura – skup się na swoich potrzebach
 • Zabić szczura – Twój wróg zostanie pokonany
 • Martwy szczur (zdechły szczur) – uwolnij się od przeszłości i otwórz na przyszłość
 • Odchody szczura – osiągniesz stabilność finansową
 • Biały szczur – ktoś może udawać Twojego przyjaciela
 • Czarny szczur – możesz poczuć się rozczarowany
 • Szary szczur – możesz poczuć się zawiedziony 

Sennik mistyczny szczur, szczury

Ogólnie może to być dla Ciebie sygnał od Twej podświadomości, że na jawie masz obok siebie fałszywego przyjaciela.

Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o szczurach. Pamiętaj że jeden symbol może mieć kilka różnych znaczeń. Wszystko zależy od okoliczności i innych symboli występujących w Twoim śnie.

 • Kiedy we śnie widzisz biegającego szczura, jest to znak, że na jawie ktoś darzy Cię pełnym pasji uczuciem.
 • Jeśli boisz się szczura, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś nie starał się stanąć twarzą w twarz z tym, czego obawiasz się na jawie, bo to ryzyko może Ci się nie opłacić.
 • Jeżeli zostałeś ugryziony przez szczura, zapowiada to, że ktoś rzuci na Ciebie fałszywe oskarżenie, któremu wiele osób da wiarę.
 • Kiedy we śnie złapałeś i zabiłeś szczura, wieszczy to dla Ciebie nieporozumienia w związku albo inne problemy w sferze uczuciowej.
 • Gdy widzisz złapanego szczura, jest to sygnał, że Twój przyjaciel nie jest w stosunku do Ciebie lojalny.
 • Martwy szczur pojawiający się w Twoim śnie to sygnał od Twej podświadomości, byś nie zgadzał się na robienie pod przymusem rzeczy, które są niezgodne z Twoimi zasadami.
 • Szczurołap sygnalizuje, że masz obok siebie wiernego przyjaciela, na którego możesz liczyć w każdej sytuacji.
 • Szczur pojawiający się we śnie starszych osób wróży problemy i nieporozumienia w otoczeniu.
sennik szczur

Sen o szczurze

Szczur to zwierzę, które większość z nas nie darzy sympatią. Ma jednak wiele pożądanych cech, a jego pojawienie się we śnie może mieć różne znaczenie.

Co to znaczy śnić o szczurze?

Śnienie o szczurach i to co dla Ciebie znaczy ten sen, zależy od Twoich osobistych uczuć i skojarzeń. Ktoś, kto lubi szczury i trzyma szczura jako zwierzę domowe, będzie miał zupełnie inne odczucia niż ktoś, kto postrzega szczury jako szkodliwe, a nawet niebezpieczne gryzonie! Aby zrozumieć co oznacza ten sen ważne jest, aby poznać różne znaczenia symbolu szczura, a następnie odnieść je do Twojej sytuacji. Często zdarza się, że to intuicja popycha Cię do zrozumienia prawdziwego znaczenia tego, o czym śnisz. 

Szczury kojarzą nam się z wieloma różnymi cechami. Niektóre z nich są dobre – inne mogą nie być takie pozytywne!

Znaczenie snu szczur
Znaczenie snu szczur

Inteligencja i rozwiązywanie problemów

Szczury są bardzo inteligentne, więc w naszych snach czasami może to być symbol potrzeby użycia logiki lub sprytu w danej sytuacji. Może to oznaczać, że musimy korzystać z naszej własnej intuicyjnej mądrości w rozwiązywaniu problemów, a nie polegać na innych. Ten symbol snu może również oznaczać, że musisz być szybki i zaradny. Być może będziesz musiał działać szybko, aby nie przegapić okazji.

Szczur we śnie może również przypominać o zaradności w rozwiązywaniu problemów. Umiejętność zidentyfikowania tego, czego potrzebujesz i  podążania za tym, pomoże Ci osiągnąć cel.

Brak zaufania

W wielu filmach i opowiadaniach przedstawiających te zwierzęta często widzimy je jako złe stworzenia, przebiegłe, manipulujące. Czasami te gryzonie pojawiają się w naszych snach, aby przypomnieć nam, że nie zawsze możemy komuś lub czemuś zaufać. Czy masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać lub wykorzystać? Czy masz poczucie niesprawiedliwości? Na przykład, jeśli w prawdziwym życiu pracujesz nad umową biznesową i nie masz pewności co do osoby, z którą zamierzasz robić interesy – sen o szczurze może być znakiem, aby zwrócić uwagę na własne przeczucia i uważać na ludzi, którzy mogą nie robić tego, co obiecują.

Stado szczurów

Śnienie o stadzie szczurów może być przejawem Twoich własnych odczuć dotyczących bałaganu i posiadania zbyt dużej ilości rzeczy, których już nie potrzebujesz.

Sny o szczurach i ich znaczenie

Szczury mogą pojawiać się w naszych snach w różnych sytuacjach, podczas różnych zdarzeń. Nauka interpretowania własnych snów może być przydatna w zrozumieniu ich znaczenia i odniesienia do rzeczywistości.

znaczenie snu szczur

Biały szczur

Śnienie o białym szczurze jest w wielu przypadkach symbolem zaufania i uczciwości. Zwróć uwagę na ogólny nastrój snu – czy czułeś nieufność, niepewność lub niepokój? Ktoś może nie mówić Ci całej prawdy. Czasami ten symbol może również oznaczać, że nie ufasz sobie.

Ścigany przez szczury

Śnienie o byciu ściganym przez szczury może oznaczać, że coś Cię przytłacza i nie możesz uciec. Zobacz znaczenie bycia uwięzionym we śnie, ponieważ ma to bardzo podobne znaczenie.

Wielki szczur

Śnienie o dużym szczurze to sygnał, że Twoje problemy stały się zbyt duże, aby można je było ignorować. Nadszedł czas, aby stawić czoła wyzwaniom.

Szczur laboratoryjny

Możesz mieć wrażenie, że jesteś pod obserwacją lub kontrolą innej osoby. Możesz obawiać się, że inni nie są w pełni uczciwi wobec Ciebie.

Czy szczur może być zwierzęciem duchowym?

Wiele osób postrzega szczury jako gryzonie i szkodniki. Jednak szczur może pojawić się w Twoim życiu, aby dać Ci wskazówki i mądrość.

Szczur to także chiński znak zodiaku, na który warto zwrócić uwagę i dowiedzieć się więcej na ten temat. Ten znak sugeruje, że osoby urodzone w  Roku szczura doskonale uczą się nowych umiejętności i potrafią rozwiązywać problemy. Mają wyostrzony zmysł oceny i są w stanie łatwo podejmować decyzje.

Szczur
Szczur

Interpretowanie snów o szczurze

Szczur na jawie nie kojarzy nam się zbyt dobrze, bo mimo iż wiemy, że są to stworzenia inteligentne, to kojarzą nam się z brudem, zarazkami, które rzekomo roznoszą, a także ze szkodami, jakie wyrządzają.

Sen o szczurze
Sen o szczurze

W kulturze azjatyckiej postrzegane są zupełnie inaczej i uważa się je za symbole szczęścia, głównie przez to, że są inteligentne i zaradne, zdolne przetrwać w ekstremalnych warunkach. A jak to jest z symboliką szczurów jako symboli sennych?

Ogólnie uważa się, że szczury w snach są zdecydowanie złym omenem, zwiastującym chorobę, a także śmierć. Uznaje się je również za symbol wszelkiego zła i szatana, a także znak ostrzegawczy dotyczący czegoś złego, co dzieje się w naszym życiu.

Kiedy śni nam się, że szczury nas atakują, jest to znak, że na jawie boimy się bardzo czegoś lub kogoś, co może nam mocno zagrozić. Może to być zarówno nasz wróg, jak i ciężka choroba.

Interpretując sen, w którym pojawia się szczur, powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakichś okolicznościach pojawia się on w naszym śnie i jaka jest tego przyczyna. To z pewnością pomoże nam dowiedzieć się czegoś na temat ewentualnego zagrożenia, które może na nas czyhać w życiu realnym, dzięki czemu na pewno uda nam się go uniknąć, a przynajmniej w jakimś stopniu zminimalizować szkody, które może nam to wyrządzić.

5/5 - (3)

Znaczenie snu Szczur

Opisz swój sen związany z symbolem Szczur i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen