sennik wąż

Wąż

Sen o wężu skłania do refleksji nad własnym zachowaniem, a przede wszystkim nad impulsywnością, postawą obronną i stagnacją, ale wskazuje też na możliwość oderwania się od codzienności i odnowy.

Sennik wąż

Kiedy we śnie pojawiają się węże, często są symbolem oszustwa i zdrady. Są też symbolem trucizny, ale i zdrowia.

Sen o wężu ma znaczenie głównie związane z wiernością między przyjaciółmi lub partnerami, może wiązać się również z życiem seksualnym, ulotnymi namiętnościami, zawiścią, niepowodzeniami finansowymi, a nawet sukcesem zawodowym.

Znaczenie snu wąż

sennik wąż

Widzieć węża

Sen może wskazywać na Twoje pragnienia i instynkty, które być może ukrywasz przed innymi. Może być też symbolem jakiś nielegalnych lub  wątpliwych moralnie działań. Zastanów się nad swoim postępowaniem, a przede wszystkim nad tym, czy nie krzywdzisz innych ludzi.

Pełzający wąż

Wąż pełzający po ziemi we śnie jest ostrzeżeniem, aby zwrócić uwagę na krąg przyjaciół, bo ktoś nie jest tak szczery, jak się wydaje. Sen może symbolizować podstęp lub zdradę, której się nie spodziewasz.

Zwinięty wąż

Jeśli śniłeś o zwiniętym wężu oznacza to, że chcesz żyć intensywnie, swobodnie i cieszyć się życiem. Nie lubisz czuć się ograniczany. Nie trać czasu na błahe rzeczy i korzystaj z tego, co podsuwa Ci los.

Sen może też świadczyć o bierności i być może stagnacji w Twoim życiu, a to znak, że musisz zacząć działać.

Wąż na drzewie (wiszący wąż)

Sen może oznaczać, że wszystkie sprawy na jakiś czas się „zawieszą”. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

Sennik zaleca też, aby nie angażować się w spory prawne. 

Wąż w wodzie

Znaczenie snu o wężu w wodzie oznacza, że ​​ostatnio bardzo się martwiłeś. Sen  może też reprezentować gniew lub zazdrość. Jeśli wąż jest spokojny oznacza to, że radzisz sobie z tymi uczuciami. Jeśli porusza się szybko, sen wskazuje na złe emocje, które mogą powodować konflikty.

Wąż w domu

Widząc we śnie węża w domu warto przyjrzeć się zachowaniu bliskich. Sennik przestrzega, że zdrada czasami zdarza się w rodzinie. Możesz zostać zraniony przez krewnego, a taki cios zawsze bardzo boli. Bądź czujny.

Wąż w łóżku

Sen oznacza, że musisz odłożyć na bok lęki, które Ci towarzyszą. Stawaj się coraz bardziej odpowiedzialny za siebie i innych.

Inne znaczenie snu odnosi się do Twojego życia seksualnego. Być może coś Ci brakuje, a może po prostu przestałeś się starać.

Mały wąż

Jeśli śniłeś o małym wężu może to oznaczać, że wydarzy się coś negatywnego i na początku nie zdasz sobie z tego sprawy, bo problem będzie mały, ale z czasem może urosnąć i zakłócać Twoje życie. Nie lekceważ więc nawet najmniejszych problemów.

Jednak jeśli mały wąż jest oswojony oznacza to, że nie boisz się żadnych kłopotów i że będziesz umiał poradzić sobie ze wszystkim. Sennik radzi: uważaj na zdrady.

Wielki wąż

Sen najczęściej reprezentuje wierność przyjaciół, ale może też oznaczać, że w Twoim życiu wydarzy się coś bardzo ważnego. 

Jeśli jednak wąż Cię zaatakuje, może to symbolizować coś negatywnego, nieprzyjemnego. Sen może być związany ze stratami. Interpretacja snu zależy od sytuacji, w jakiej znalazłeś się we śnie. Jeśli wąż Cię ugryzł lub dogonił sen oznacza, że nie będziesz miał siły przezwyciężyć tego problemu. Jeśli wąż Cię połknął oznacza to, że zostałeś przez kogoś pokonany, co bardzo Cię zdenerwuje.
Jeśli we śnie widziałeś bardzo dużego węża, wiedz, że Twoi przyjaciele są Ci oddani i wierni. 

znaczenie snu wąż

Dużo węży

Znaczenie snu o wielu wężach jest symbolem ludzi wokół Ciebie. Wielu z nich Cię nie lubi i pragnie Ci zaszkodzić. Jeśli węże we śnie próbują Cię zaatakować oznacza to, że ludzie czują złość do Ciebie i nic nie możesz na to poradzić. Staraj się zwracać uwagę na zachowanie ludzi i trzymaj się z dala od tych, którzy wydadzą Ci się podejrzani.

Gniazdo węży

Jeśli we śnie widziałeś gniazdo węży i ​​nie podszedłeś do niego to znak, że dawny problem zostanie wkrótce rozwiązany. Jeśli poczułeś się zagrożony, strzeż się straty lub zdrady. Natomiast jeśli obecność tych zwierząt Ci nie przeszkadzała, Sennik przepowiada narodziny dziecka w rodzinie.

Wąż z wieloma głowami

Sen jest ostrzeżeniem, aby nie angażować się w namiętności, romanse, we wszystko co jest nietrwałe i nie rokuje stabilności. Sen jest ostrzeżeniem, by nie ulegać pokusie. 

Chodzić wśród węży

Chodzenie wśród węży we śnie to znak, że w życiu na jawie będziesz zwycięzcą. Jeśli napotkasz po drodze przeszkody, zostaną pokonane. Masz siłę, by udowodnić swoje racje i osiągnąć swój cel.

Przeganiać (wyganiać, pozbyć się) węża

Jeśli we śnie udało Ci się pozbyć węża Sennik zapewnia, że pozbędziesz się również zazdrosnej osoby. Jednak jeśli Twoje wysiłki poszły na marne, strzeż się zdrady w pracy. 

Wąż owinięty wokół ciała

Kiedy we śnie wąż owinął się wokół Twojej szyi lub ciała, Sennik stwierdza: uwolnij się i żyj w pełni, ale odpowiedzialnie. Sen sugeruje też, że tęsknisz za przyjemnościami. 

Linienie (zrzucanie skóry) węża

Sen o zrzuceniu skóry węża oznacza cykl przemian i odnowy, umierania i odradzania się, cykle i przejścia. Sugeruje oderwanie, zdolność odpuszczenia tego, co już Ci nie służy, nie jest już przydatne. Może symbolizować też poszukiwanie niezależności.

Ukąszenie węża (wąż atakuje)

Sen o ukąszeniu węża oznacza, że wokół Ciebie są fałszywi ludzie, którzy tylko czekają na okazję, aby Cię zaatakować i zranić. Bądź świadomy ich istnienia, bo pewnego dnia się ujawnią. Sen może również oznaczać pecha w finansach. 

Jeśli jednak śniłeś, że ktoś inny został ukąszony przez węża postępuj tak, aby nikt nie cierpiał z powodu tego, co zrobiłeś. Jeśli widziałeś człowieka ugryzionego przez węża, zwycięstwo nad wrogiem jest gwarantowane. 

Sen może też wskazywać na gwałtowne i instynktowne reakcje.

Wąż zabija (dusi)

Bycie zabitym przez węża we śnie może wskazywać na to, że Twoje instynkty dominują nad Twoją świadomością i myślisz tylko o obronie siebie i zaspokajaniu własnych pragnień. Możesz ranić bliskich. Zmień nastawienie do świata.

Zabić węża

Jeśli śniłeś, że zabijasz węża oznacza to, że jesteś osobą pełną wigoru i siły, która nie daje się zastraszyć i poradzi sobie z pokonaniem wszelkich przeszkód. Szybko osiągniesz sukces ale wiedz, że nie potrwa on długo. 

Zabicie węża może wiązać się z pozbyciem się lęków, co przyniesie Ci ulgę.

Martwy wąż

Sen o martwym wężu oznacza, że skutecznie przezwyciężyłeś przeszkody. Ponadto może również oznaczać, że czyjeś plany wyrządzenia Ci krzywdy nie powiodły się.

Jeść mięso węża

Sen to znak, że w rodzinie będzie dużo radości. Wspólnie możecie wiele osiągnąć i pokonać wszystkie przeciwności losu.

Wąż jako zwierzę domowe

Jeśli we śnie miałeś węża jako zwierzaka to znak, że wszystko jest w porządku z Twoim zdrowiem. Pamiętaj jednak, że jeśli nie będziesz o nie dbał, to ten stan nie potrwa długo.

Zaklinacz węży

Widzenie lub bycie zaklinaczem węży we śnie oznacza długie życie w spokoju i obfitości. Niczego Ci nie zabraknie.

Gatunki węży

Kobra

Sen to znak ostrzegawczy, że nadchodzi nieuniknione niebezpieczeństwo. Jeśli we śnie kobra Cię obserwuje oznacza to, że w każdej chwili możesz doznać krzywdy od kogoś bliskiego.

Boa

Znaczenie snu sugeruje, że czujesz się bezsilny lub opuszcza Cię energia. Być może dzieje się tak za sprawą ludzi, którzy mają na Ciebie wpływ. Uwolnij się od nich.

Grzechotnik

Sennik zachęca, byś zastanowił się nad stosunkiem do bliskich Ci osób. Być może jesteś przykry lub zbyt natrętny wobec kogoś bliskiego.

Pyton

Sen przestrzega przed toksycznymi związkami. Sennik radzi w tej sytuacji skupienie się na swojej relacji z partnerem i podjęcie radykalnych kroków.

Żmija

Znaczenie snu ujawnia zazdrość. Zanim  zaczniesz się martwić sprawdź, czy masz rację. Szczera rozmowa powinna dać Ci obraz sytuacji, która pozwoli na podjęcie rozsądnych kroków.

czerwony wąż

Kolory węży

Biały wąż

Biały wąż jest zwierzęciem bardzo rzadko występującym w przyrodzie, dlatego sen o białym wężu mówi o możliwościach rzadkich i wyjątkowych, które ponownie w Twoim życiu mogą się już nie pojawić.

Jeśli we śnie pełza za Tobą biały wąż oznacza to, że jesteś bliski znalezienia czegoś, czego szukałeś od jakiegoś czasu. Jeśli wąż Cię ugryzie to znaczy, że jesteś pod wpływem innych ludzi, ale jeśli ugryzie kogoś innego, możesz manipulować otaczającymi Cię osobami.

Czarny wąż

Sen o czarnym wężu oznacza, że ​​jest coś czego nie jesteś świadomy i nie zdajesz sobie z tego sprawy. To znak ostrzegawczy, żebyś przejrzał na oczy lub lepiej przyjrzał się jakiejś sytuacji. Możesz też wkrótce otrzymać nieprzyjemne wiadomości. 

Zielony wąż

Sen o zielonym wężu reprezentuje akceptację czegoś nowego, na przykład nowej miłości lub nowej pracy. Może też oznaczać pogodzenie się z jakąś sytuacją.

Żółty wąż

Sen o żółtym wężu ujawnia złe zamiary ludzi wokół Ciebie. Bądź ostrożny, ponieważ może to oznaczać, że ktoś będzie chciał Cię oszukać. 

Inne znaczenie snu zapowiada szczęście i luksus. Może oznaczać, że wkrótce zarobisz dużo pieniędzy.

Jeśli we śnie zabijesz żółtego węża to znaczy, że zabijasz szanse, jakie daje Ci życie.

Czerwony wąż

Sennik radzi: bądź ostrożny, ponieważ sen może oznaczać, że wkrótce wydarzą się negatywne rzeczy, a będzie to efekt tego, co wcześniej zrobiłeś. Ucz się na błędach.

Brązowy wąż

Sen o brązowym wężu oznacza, że żyjesz w zgodzie ze swoimi pragnieniami. Wiesz, czego chcesz od życia i co jest w Twoim zasięgu. Nie poddawaj się, gdy pojawią się przeciwności, to tylko kwestia czasu, by dostać to, czego najbardziej pragniesz.

Co oznacza jak się śni wąż?

 • Widzieć węża – zastanów się nad swoim postępowaniem
 • Pełzający wąż – uważaj na zdradę
 • Zwinięty wąż – ciesz się życiem
 • Wąż na drzewie (wiszący wąż) – bądź cierpliwy
 • Wąż w wodzie – panuj nad gniewem
 • Wąż w domu – może zranić Cię ktoś bliski
 • Wąż w łóżku – odrzuć lęki
 • Mały wąż – nie lekceważ nawet najmniejszych problemów
 • Wielki wąż – masz wiernych przyjaciół
 • Dużo węży – zwracaj uwagę na zachowanie ludzi wokół Ciebie
 • Gniazdo węży – dawny problem uda się rozwiązać
 • Wąż z wieloma głowami – nie ulegaj pokusom
 • Chodzić wśród węży – pokonasz przeszkody
 • Przeganiać (wyganiać, pozbyć się) węża – strzeż się zdrady w pracy 
 • Wąż owinięty wokół ciała – żyj pełnią życia
 • Linienie (zrzucanie skóry) węża – nadchodząprzemiany w Twoim życiu
 • Ukąszenie węża (wąż atakuje) – wokół Ciebie są fałszywi ludzie
 • Wąż zabija (dusi) – możesz ranić bliskich
 • Zabić węża – poradzisz sobie w każdej sytuacji
 • Martwy wąż – przezwyciężyłeś przeszkody
 • Jeść mięso węża – masz oparcie w rodzinie
 • Wąż jako zwierzę domowe – ciesz się dobrym zdrowiem
 • Zaklinacz węży – niczego Ci nie zabraknie
 • Kobra – możesz doznać przykrości od bliskich
 • Boa – czujesz się bezsilny
 • Grzechotnik – zastanów się jak traktujesz bliskich
 • Pyton – zdecyduj o przyszłości swojego związku
 • Żmija – zazdrość przesłania Ci rozsądek
 • Biały wąż – będziesz mieć wyjątkową okazję
 • Czarny wąż – lepiej przyjrzyj się sytuacji
 • Zielony wąż – pogodzisz się z sytuacją
 • Żółty wąż – uważaj naludzi wokół Ciebie
 • Czerwony wąż – ucz się na błędach
 • Brązowy wąż – wiesz, czego chcesz od życia

Szczegółowa interpretacja snu o wężu

Sen o wężach może być dla wielu przerażającym doświadczeniem. Nie jest niczym niezwykłym strach przed wężami! Dlatego kiedy śnimy o wężach bardzo ważne jest, aby spojrzeć na kontekst węża we śnie i jego związek z naszym życiem na jawie. Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o wężu.

Twoje osobiste doświadczenia i przekonania na temat węży będą w dużym stopniu wpływały na to co znaczy Twój sen. Aby zatem zinterpretować znaczenie swojego snu, pierwszym krokiem jest zadanie kilku pytań:

 • Jak poczułeś się w obecności węża?
 • Czy byłeś przestraszony i zaniepokojony, czy też czułeś się zrelaksowany? Sposób, w jaki czułeś się świadczy o Twoich odczuciach na temat sytuacji w życiu.

Istnieje wiele różnych rodzajów węży – na przykład sen o boa dusicielu miałby inne znaczenie niż sen o grzechotniku. Boa dusiciel – coś może Cię „dusić”, ograniczać, w przypadku grzechotnika coś może Ci „grzechotać”, czyli niepokoić, rozpraszać. Cokolwiek to jest, co może Ci przeszkadzać, jest prawdopodobnie o wiele mniej groźne, niż się wydaje.

W jakim kolorze były węże?

Wielkie znaczenie mogą mieć kolory węża. Zielony wąż może mieć inne znaczenie niż czerwony. Dowiedz się więcej o znaczeniu kolorów węża w senniku z naszego artykułu na ten temat.

znaczenie snu wąż

Wąż w dłoni

Trzymanie węża w dłoni może być symbolem pokonywania przeszkód i lęków.

Małe węże

Małe węże mogą być symbolem poczucia zagubienia w życiu. Możesz czuć, że Twoja obecna sytuacja jest przytłaczająca lub możesz szukać jakiegoś przewodnika, aby zrobić kolejny krok.

Zdrada

Węże od dawna są w sennikach symbolem zdrady – stało się tak już w ogrodzie Eden. Czy w Twoim życiu jest ktoś, komu nie możesz zaufać lub który wyrządził Ci ostatnio krzywdę?

Przypomnienie o elastyczności

Te stworzenia są dość elastyczne, zwinne i mogą dotrzeć prawie wszędzie! Bez nóg i kostnego szkieletu są w stanie łatwo dostosować się do wielu różnych sytuacji. Widok węża we śnie może przypominać Ci o zachowaniu spokoju i elastyczności w każdej sytuacji, z którą masz obecnie do czynienia.

Ugryzienie przez węża

Sen o ugryzieniu przez węża może oznaczać, że musisz być bardziej świadomy tego, co się dzieje wokół Ciebie lub że potrzebujesz „pobudki”, jakiegoś wstrząsu, może to być też ostrzeżenie, że musisz zwracać uwagę na to, co zagraża Ci w życiu na jawie. Sen o ukąszeniu węża może również oznaczać, że przechodzisz bolesną przemianę.

Walka z wężem

Sen o walce z wężem może być wyrazem Twojego opóru przed zmianą lub potrzebę przezwyciężenia lęków, np. strachu przed zwierzętami lub innych sytuacji, rzeczy, których się boisz. Zastanów się dokładnie nad kontekstem węża we śnie i jakie lęki mogą Cię ograniczać.

sennik znaczenie symbolu wąż

Zabijanie węża

Zgodnie z sennikiem sen o zabiciu węża może symbolizować przezwyciężenie lęków. Może to również być przezwyciężenie zdrady lub pokus w codziennym życiu.

Wąż jako domowe zwierzę

Jeśli miałeś w przeszłości lub obecnie masz węża w domu, to sen może reprezentować Twoją potrzebę towarzystwa. Jeśli nigdy nie miałeś węża (i prawdopodobnie nigdy nie będziesz miał) – może to oznaczać, że trudno Ci będzie zaufać nowym przyjaciołom.

Pokusa

Węże mogą czasami być symbolem pokusy. Przypomnij sobie historię w ogrodzie Eden

Zastraszenie

Wiele osób boi się większości gadów, ponieważ może się wydawać, że są groźne lub podstępne. Sen o wężu może czasami oznaczać, że czujesz się przytłoczony, onieśmielony lub zmanipulowany.

Wąż z bajki

Sen o czarowaniu z pomocą węża lub panowaniu nad nim może być sygnałem, że masz kontrolę nad swoimi lękami. Możesz się także zastanawiać, czy powinieneś „użyć swojego uroku”, aby znaleźć drogę w jakiejś sytuacji. Śnienie o kimś, kto ma władzę nad wężem może oznaczać, że ta osoba jest źródłem mądrości lub tajemnicy w Twoim życiu.

Węże dwugłowe (lub wielogłowe)

Węże z wieloma głowami mogą mieć kilka różnych znaczeń. Dwugłowy wąż może sygnalizować, że masz sprzeczne poglądy na temat czegoś lub czujesz się pociągany w dwóch różnych kierunkach. Węże z więcej niż dwoma głowami mogą oznaczać liczbę twoich lęków, które ograniczają Cię w życiu.

Jadowite węże

Sen o jadowitym wężu znaczy, że coś Ci grozi lub czujesz się zagrożony w swoim życiu.

Mądrość

W niektórych kulturach węże są szanowane i mogą być postrzegane jako źródło mądrości.

Dużo węży

Zobaczenie wielu węży we śnie może oznaczać wg. sennika, że czujesz się przytłoczony sytuacją lub że obawiasz się, że nie poradzisz sobie ze stresem wynikającym z bieżących wydarzeń. Może istnieć kilka źródeł stresu lub ludzi, którzy obecnie wpływają na Twój nastrój na jawie.

Węże jako zwierzęta duchowe

Znaczenie snu wąż
Znaczenie snu wąż

Mimo że wiele osób boi się węży, węże mogą być posłańcami ducha we śnie! Jako zwierzę duchowe lub posłaniec snów mają za zadanie przypomnieć nam o stawieniu czoła naszym lękom. Strach przed wprowadzaniem zmian lub unikanie konfrontacji nie służy nam w życiu. Węże są również w stanie dostosowywać się i poruszać w ciasnych przestrzeniach.

Przesłanie węża jest następujące: bądź elastyczny! Ta elastyczność może być bardzo pomocna bez względu na to przez co przechodzisz w swoim życiu, niezależnie od tego, czy jest to wiadomość dotycząca radzenia sobie ze zmianami zawodowymi, trudnymi sytuacjami, czy też komunikowania się w związku.

Sennik mistyczny – znaczenie snu wąż

 • Jeśli śnisz, że widzisz węża, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś miał się na baczności przed podstępnymi i złośliwymi kobietami ze swego otoczenia.
 • Atakujący wąż pojawiający się w Twoim śnie to znak, że zbyt szybko obdarzyłeś nowopoznane osoby przyjaźnią, tym bardziej, że one wcale na to nie zasługują.
 • Ukąszenie węża to znak, że niebawem będziesz miał kłopoty z powodu przebiegłości jakiejś kobiety.
 • Wijący się wąż to sygnał od Twej podświadomości, byś na jawie nie ulegał pokusom, bo na pewno nie skończy się to dla Ciebie dobrze.
 • Gdy słyszysz syk węża, oznacza to, że na jawie musisz zachować wzmożoną ostrożność, gdyż zagraża Ci jakieś niebezpieczeństwo.
 • Kiedy śni Ci się, że boisz się węża, oznacza to, że obawiasz się emocji, które do tej pory tłumiłeś w swoim wnętrzu, bo sam nie wiesz, do czego jesteś zdolny i co jeszcze skrywa Twoja bogata osobowość.
 • Jeżeli we śnie nadepnąłeś na węża, sennik zapowiada, że jakieś Twoje działania przyniosą Ci skutek dokładnie odwrotny do zamierzonego.
 • Kiedy śnisz, że chodzisz po wężach, jest to znak, że człowiek, którego darzysz wielkim zaufaniem, będzie próbował uwieść osobę, którą kochasz.
 • Wąż zrzucający skórę to sygnał od Twej podświadomości, byś wreszcie dokonał ostatecznego rozrachunku ze swą przeszłością.
 • Jeśli śni Ci się, że złapałeś węża, jest to znak, byś nie oddawał się rozrywkom, które są naganne z punktu widzenia moralności.
 • Zabicie węża sennik wieszczy dla Ciebie powodzenie w sferze uczuciowej i życiu zawodowym.
 • Wąż z wieloma głowami pojawiający się w Twoim śnie zapowiada, że doświadczysz przykrości z powodu własnej lekkomyślności.
Wąż
Wąż
5/5 - (2)

3 komentarze

 1. Maja

Znaczenie snu Wąż

Opisz swój sen związany z symbolem Wąż i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen