sennik wilk

Wilk

Wilk jest symbolem wierności. To zwierzę, którego boimy się lub które nas fascynuje.

Znaczenie snu o wilku ma związek z sumieniem, rozróżnieniem co jest dobre, a co złe. Sen może być również symbolem wściekłości lub strachu. Może też być wezwaniem, abyś odzyskał kontrolę nad własnym życiem, wskazówką, że musisz poświęcić chwilę dla siebie i dać upust uczuciom, które mogą być w Tobie stłumione.

Sennik wilk

Sen o wilku oznacza, że ​​masz siłę psychiczną, aby poradzić sobie z różnymi sytuacjami. Oznacza to, że musisz być stanowczy i trzymać się tego w co wierzysz.

Zachęca Cię do rozpoznania własnej siły, równowagi, odpowiedzialności i zdolności. Sny z wilkami są znakami ochrony oraz prośbą o samopoznanie i uznanie całej swojej siły i wewnętrznej mądrości.

Mogą nieść ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, ale sugerują, że z pomocą innych poradzisz sobie ze wszystkim.

Sen o wilku oznacza też równowagę psychiczną. Masz siłę, by radzić sobie z codziennymi problemami. Może też być oznaką dobrobytu w Twoim życiu.

Co oznacza sen o wilku?

Widzieć wilka

Jeśli we śnie widziałeś wilka, prawdopodobnie poszukujesz równowagi. Sen może też symbolizować Twoją samotność, którą albo sam wybrałeś jako sposób na życie, albo jest Ci potrzebna, by coś przemyśleć lub po prostu odpocząć.

Śnienie, że widzisz wilka oznacza, że ​​musisz zrozumieć i uwierzyć w swoją zdolność do osiągania celów. Wilk jest totemem (zwierzęciem mocy), które symbolizuje pazur i determinację w dążeniu do tego w co wierzysz. Sen jest więc wezwaniem do samopoznania, prośbą o dostrzeżenie własnych sił. 

Sennik zauważa, że czas przestać myśleć, że jesteś do czegoś niezdolny, czegoś nie możesz zrobić lub nie potrafisz.  

widzieć wilki

Wilczek (mały wilk)

Sen o wilczku może oznaczać nowe rzeczy w Twoim życiu, a jednocześnie jest ostrzeżeniem, aby nie ryzykować. Sen może też symbolizować zamknięcie jednego cyklu i nadejście kolejnego.

Inne znaczenie snu jest reprezentacją kogoś z przeszłości, kto ponownie stanie się częścią Twojego życia.

Wilczyca

Bądź gotowy na otrzymywanie nowych rzeczy, poznawanie nowych ludzi. Przed Tobą czas na nowe doznania i doświadczenia. Dobrze go wykorzystaj.

mały wilk i wilczyca

Wielki wilk

Sen jest symbolem dużego wsparcia i zaangażowania, które otrzymałeś. Często zapominamy lub nie doceniamy tego, co otrzymujemy od innych.

Sennik nawołuje do dostrzeżenia tych gestów i ich docenienia, wyrażenia ludziom swojej wdzięczności. Sen oznacza, że ​​jesteś bardzo kochany i chroniony przez przyjaciół i rodzinę, zarówno materialnie, jak i duchowo.

Wataha wilków (wiele wilków)

Widzenie wielu wilków we śnie jest oznaką dobrobytu.

Wataha wilków symbolizuje wierność, pracę zespołową, rozwój, mądrość. Według Sennika ​​masz teraz możliwość spełniania swoich marzeń i rozbudzania pozytywnych uczuć u innych, wpływania na ich decyzje i zachowania. Może więc będziesz świetnym liderem, zdobędziesz czyjeś zaufanie. 

Sen może też reprezentować pracę zespołową, może być oznaką wspólnego sukcesu. Może symbolizować poczucie przynależności do jakiejś grupy, ale może też sugerować, że czujesz się zastraszony przez kogoś lub grupę.

wataha wilków

Być wilkiem

Jeśli we śnie byłeś cały czas wilkiem oznacza to, że będziesz musiał wziąć na siebie więcej obowiązków, a Twoja rodzina będzie naprawdę Cię potrzebować. Uważaj na wszelkie nieporozumienia, które mogą się pojawić. Warto od razu je wyciszyć, wyjaśnić.

Jeśli we śnie zamieniłeś się w wilka oznacza to, że czujesz się uwięziony w jakiejś życiowej sytuacji, której nie chciałeś, czujesz potrzebę wyjścia z rutyny lub całkowitej zmiany swojego życia. Sennik radzi: przełam rutynę, rób to na co masz ochotę, otwórz się na nowe perspektywy.

Śpiący wilk

Sen o śpiącym wilku może być oznaką samotności, opuszczenia przez innych, a nawet braku wiary. Porozmawiaj z kimś zaufanym o tym co czujesz. Pora wyjść do ludzi.

Inne znaczenie snu o śpiącym wilku jest sygnałem, że czas się obudzić i wyjść do ludzi lub zmienić postępowanie. Rozmowa z innymi jest kluczem do poprawy sytuacji i samopoczucia.

Wilk w pułapce (we wnykach)

Znaczenie snu to odzwierciedlenie tego, jak się obecnie czujesz: ​​trzymasz się standardów i narzuconych zasad, czujesz, że jesteś pod presją i odczuwasz przygnębienie. Sennik stwierdza, że nie musisz dźwigać tego ciężaru!

Przeanalizuj wszystkie sytuacje, w których czujesz się źle i przewartościuj swoje życie. Zajmij się tym, co jest warte Twojej uwagi.

Wyjący wilk

Sen o wyjącym wilku oznacza, że ​​wokół Ciebie krążą negatywne energie. Mogą to być sekrety, które po latach wyjdą na jaw, a może musisz rozładować emocje, które nosisz w sobie od dłuższego czasu.

Znaczenie snu sugeruje, że wkrótce będą mieć miejsce wydarzenia o dużym znaczeniu. Wycie zwierzęcia symbolizuje, że nadchodzący czas może być bardzo burzliwy.

Sen o wyjącym wilku symbolizuje, że ktoś nie może się z Tobą porozumieć. Może to być dobry moment, abyś bardziej otworzył się na ludzi wokół siebie, a tym samym mógł usłyszeć, co mają Ci do powiedzenia.

Sen może też ujawniać od dawna utrzymywaną tajemnicę, którą Ty lub ktoś Ci bliski musi wreszcie ujawnić.

Biegnący wilk

Sen o biegnącym wilku oznacza, że ​​pozbędziesz się wrogów lub sytuacji, które nie są dla Ciebie dobre. Im szybciej wilk biegnie w Twoim śnie, tym dalej jesteś od konfliktów.

Sen, w którym obserwujesz biegającego wilka może przedstawiać problemy, z jakimi borykasz się w swoim życiu. Znaczenie snu sugeruje, że bardzo szybko takie konflikty zostaną ostatecznie rozwiązane.

znaczenie snu wilk

Przyglądający się wilk

Sen jest zapowiedzią dobrych zdarzeń. Powinieneś nieustannie dążyć do tego, czego naprawdę chcesz. Ten sen pokazuje, że nie boisz się postępować w zgodzie z samym sobą, ​​nie boisz się ludzi lub sytuacji, które mogłyby Ci zaszkodzić. 

Musisz działać, aby spełniło się to, czego pragniesz. Jeśli więc masz marzenia, plany lub cele, które dopiero ukształtowały się w Twojej głowie, jest to doskonały czas, aby wcielić w życie wszystko o czym myślisz.

Oswojony wilk

Sen o oswojonym wilku oznacza, że ​​jesteś przytłoczony i zestresowany codziennymi sytuacjami i musisz poświęcić trochę czasu na odpoczynek i odzyskanie sił, zanim ruszysz dalej. Trzeba też pozbyć się niepotrzebnych obciążeń. 

Wilk idzie za Tobą

Sen o wilku podążającym za Tobą ma dwa znaczenia, których sens zależy od tego, jak się czułeś podczas snu: jeśli czułeś się dobrze, bezpiecznie oznacza to, że jesteś wspierany przez kogoś i jesteś na właściwej drodze do osiągnięcia celu.

Jeśli czułeś się zagrożony, przestraszony jest to znak, że ktoś bliski nie jest z Tobą szczery. Sen o wilku podążającym za Tobą może być znakiem, że zostaniesz zdradzony przez kogoś bliskiego. Może to dotyczyć spraw prywatnych lub zawodowych.

Głodny wilk

Sen o głodnym wilku oznacza, że ​​uchylasz się od przydzielonych Ci obowiązków. Musisz zwrócić uwagę na to, co naprawdę ważne i przestać zajmować się mało istotnymi sprawami, ponieważ to wyczerpuje Twoją energię.

Żerujący wilk (jedzący wilk)

Sen, w którym widzisz żerującego wilka może wskazywać na to, że wkrótce coś złego może się wydarzyć. Ktoś kogo znasz, coś knuje przeciwko Tobie lub Twoim bliskim. Dlatego musisz być świadomy ludzi wokół siebie, ale musisz też uważać, aby nie dokonywać błędnych osądów.

Karmić wilka

Sen o karmieniu wilka jest znakiem, że powinieneś być czujny, ponieważ ktoś, kto jest blisko Ciebie, może mieć złe intencje. Bądź czujny i polegaj na własnej intuicji.

Głaskać wilka

Sen oznacza, że ​​ktoś darzy Cię wielkim uczuciem i bardzo chciałby Cię chronić. Ta osoba może być członkiem rodziny, przyjacielem. Może nawet nie zdajesz sobie sprawy z jej troski. Dostrzeż ją i okaż swoją wdzięczność.

Rozmawiać z wilkiem

Sen wskazuje, że czujesz się bardzo bezradny wobec jakiejś straty i trudno Ci się z nią pogodzić. 

Sen oznacza również, że ktoś komu ufasz, rozsiewa plotki na Twój temat. Uważaj z kim rozmawiasz o swoich osobistych problemach.  

Gonić wilka

Sen oznacza, że będziesz w stanie przezwyciężyć sytuację, która wydawała Ci się niemożliwa do rozwiązania. Zatem działaj, bo jesteś już bardzo blisko celu, a kiedy już go osiągniesz, możesz świętować i pozwolić sobie na relaks.

Być otoczonym przez wilki

Jeśli podczas snu czułeś się chroniony oznacza to, że jesteś kochany przez bliskich Ci ludzi. Jeśli odczuwałeś strach, przerażenie oznacza to, że otaczają Cię fałszywi ludzie. 

Warczący wilk

Sen o warczącym wilku może oznaczać, że coś, czego nie możesz kontrolować, dzieje się w Twoim życiu. Może są to rzeczy, które sprawiają, że się boisz, które Cię niepokoją. To znak, że musisz mieć więcej odwagi, by stawić czoła tej sytuacji. Ten sen przypomina Ci, że nie musisz się niczego bać.

Sen o warczącym wilku oznacza, że ​​Twoje plany i działania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Być może nie wiesz czego pragniesz lub co stoi na przeszkodzie w osiągnięciu celu. Być może nie możesz sprawować żadnej kontroli nad czymś lub nad kimś.

Sen może również symbolizować sytuację, w której stajesz twarzą w twarz z jednym ze swoich największych lęków, a więc musisz w końcu je pokonać.

Atakujący wilk

Sen oznacza, że ​​ktoś może wpływać na Twoje decyzje, ​​ktoś próbuje Tobą manipulować. Uważaj na ludzi, którzy mają na Ciebie duży wpływ. Według Sennika czas zwrócić uwagę na ludzi, którzy bardzo Ci schlebiają lub tych, którzy chętnie o Tobie plotkują.

Sen może też oznaczać, że utraciłeś kontrolę nad bardzo ważnym obszarem swojego życia. Może to być związane z uzależnieniami, postawami autodestrukcyjnymi, a nawet z kimś, kto próbuje na Ciebie negatywnie wpłynąć, aby Cię skrzywdzić.

wilk atakuje gryzie

Wściekły wilk

Sen o wściekłym wilku oznacza, że ​​ignorujesz dobre rady ludzi, którzy Cię kochają i troszczą się o Ciebie. Sennik stwierdza, że osoba, której nie słuchasz, jest zła na Ciebie. Zwracaj większą uwagę na ważne dla Ciebie osoby, które próbują Cię ostrzec przed ludźmi lub sytuacjami.

Zabić wilka

Śnienie, że zabijasz wilka oznacza, że ​​jesteś w stanie odsunąć się od osoby, która wyrządziła Ci wiele krzywdy. Znaczenie snu sugeruje, że udało Ci się zamknąć toksyczny związek, złą relację  i nadszedł czas, aby iść naprzód bez oglądania się za siebie.

Martwy wilk

Martwy wilk widziany we śnie może oznaczać kryzysy finansowe, przeszkody, o których myślisz, że nie możesz ich pokonać. Bądź ostrożny na ludzi wokół Ciebie, mogą wpływać na podejmowanie błędnych decyzji, czego konsekwencją jest to, że nie pokonujesz przeszkód i nie osiągasz swoich celów.

Inne znaczenie snu sugeruje problemy rodzinne, przede wszystkim w zakresie komunikacji, relacji, zgody. Sennik zaleca unikanie konfliktów i dbanie o zdrowie i finanse.

Niebieskooki wilk (wilk z niebieskimi oczami)

Kolor niebieski symbolizuje duchowe połączenie, spokój, pogodę ducha i wiele pozytywnych i wzniosłych uczuć. Oczy są oknem duszy i przekazują na zewnątrz wszystko, co dzieje się w środku, a wilk jest symbolem ochrony. 

Zatem sen o niebieskookim wilku oznacza, że możesz zaufać swojej duchowości i wyciszyć się w obliczu trudności. W ciszy i spokoju znajdziesz rozwiązanie każdej sytuacji.

Czerwonooki wilk (wilk z czerwonymi oczami)

Śnienie o czerwonookim wilku oznacza, że ​​tłumisz jakieś uczucie. Czerwony to kolor, który symbolizuje wezwanie do działania, siłę do dążenia do tego, w co wierzysz.

Jeśli więc przyśnił Ci się wilk z czerwonymi oczami, znaczenie snu należy odczytać jako zaproszenie do działania i nie przejmowanie się opinią innych. Pamiętaj też, że tłumienie uczuć nigdy nie jest dobre.

Kolory wilków

Szary wilk

Szary kolor symbolizuje równowagę, jej posiadanie lub poszukiwanie, a znaczenie snu może symbolizować równowagę między duchowością i materializmem, życiem rodzinnym i zawodowym. Sennik zachęca: spróbuj poświęcić się bardziej wierze i duchowej wizji. 

Sen  może również reprezentować równowagę, w której żyjesz lub będziesz żyć.

Biały wilk

Kolor biały symbolizuje spokój, a sen o białym wilku oznacza, że ktoś pozytywnie na Ciebie wpływa, a nawet pomaga Ci duchowo. Sen może też przedstawiać kogoś, kto szuka Twojej duchowej pomocy i podziwia Cię. 

Znaczenie snu może również oznaczać coś dobrego, czego zawsze pragnąłeś i co masz zamiar robić lub zdobyć.

Sennik zauważa, że to świetny czas, aby zadbać o swoją duchowość.

Sen o białym wilku jest to znak, że jesteś osobą silną i odporną, zdolną do radzenia sobie z problemami, które pojawiają się na Twojej drodze.

biały wilk

Czarny wilk

Sen o czarnym wilku to znak, że nie doceniasz własnych mocnych stron i ukrywasz zdolności, które są częścią Ciebie. Czarne wilki są zwierzętami zdolnymi do kamuflowania się w nocy, więc zwracaj uwagę na nawyki, które „kamuflujesz” przed ludźmi.

Pamiętaj, że nie powinieneś przywiązywać wagi do tego, co inni ludzie mogą myśleć o tym, co robisz lub czego nie robisz. Znaczenie snu sugeruje, by uwolnić się od społecznych osądów, które tak bardzo Cię więzią!

Brązowy wilk

Brązowy wilk jest zwierzęciem zdolnym do kamuflowania się w otoczeniu, więc ten sen może mieć dwa znaczenia w zależności od Twojej sytuacji na jawie: albo musisz więcej wychodzić do innych, spotykać się z ludźmi, albo wręcz przeciwnie, powinieneś na chwilę wycofać się lub zamilknąć – jeśli powodem takiego zachowania jest wstyd, spróbuj go przezwyciężyć, jeśli próbujesz ukryć coś złego co zrobiłeś, spróbuj naprawić to tak szybko, jak to możliwe.

Czerwony wilk

Czerwone wilki we śnie pokazują, że czujesz się pominięty. Czy to uczucie jest prawdziwe, czy wynika z Twojej niepewności, przypuszczeń? Szczera rozmowa z ludźmi powinna wyjaśnić Twoje wątpliwości i poprawić sytuację.

Znaczenie snu: wilk

 • Widzieć wilka – poszukujesz równowagi
 • Wilczek (mały wilk) – nadchodzi coś nowego
 • Wilczyca – przed Tobą czas na nowe doznania i doświadczenia
 • Wielki wilk – ​​jesteś kochany i chroniony przez przyjaciół i rodzinę
 • Wataha wilków (wiele wilków) – ​​masz możliwość spełniania swoich marzeń
 • Być wilkiem – będziesz musiał wziąć na siebie więcej obowiązków
 • Śpiący wilk – czujesz się opuszczony, samotny
 • Wilk w pułapce (we wnykach) – jesteś pod presją – zmień to
 • Wyjący wilk – ​​wokół Ciebie krążą negatywne energie
 • Biegnący wilk – ​​pozbędziesz się wrogów
 • Przyglądający się wilk – działaj, aby spełniło się to, czego pragniesz
 • Oswojony wilk – poświęć trochę czasu na odpoczynek
 • Wilk idzie za Tobą – jesteś na właściwej drodze do osiągnięcia celu
 • Głodny wilk – uchylasz się od obowiązków
 • Żerujący wilk (jedzący wilk) – ktoś knuje przeciwko Tobie
 • Karmić wilka – polegaj na własnej intuicji
 • Głaskać wilka – ​​ktoś darzy Cię wielkim uczuciem i chce Cię chronić
 • Rozmawiać z wilkiem – czujesz się bezradny wobec jakiejś straty
 • Gonić wilka – działaj, bo jesteś już bardzo blisko celu
 • Być otoczonym przez wilki – jesteś kochany przez bliskich
 • Warczący wilk – nie masz nad czymś kontroli
 • Atakujący wilk – ​​ktoś próbuje Tobą manipulować
 • Wściekły wilk – ​​ignorujesz dobre rady ludzi, którzy Cię kochają
 • Zabić wilka – zakończyłeś coś co było dla Ciebie niedobre
  Martwy wilk – dbaj o zdrowie i finanse
 • Niebieskooki wilk (wilk z niebieskimi oczami) – w ciszy i spokoju znajdziesz rozwiązanie każdej sytuacji
 • Czerwonooki wilk (wilk z czerwonymi oczami) – ​​tłumisz jakieś uczucie
 • Szary wilk – potrzebujesz równowagi
 • Biały wilk – zadbaj o swoją duchowość
 • Czarny wilk – nie doceniasz własnych mocnych stron
 • Brązowy wilk – zastanów się, czego potrzebujesz
 • Czerwony wilk – czujesz się pominięty
Wilk
Wilk

Sennik mistyczny – wilk

Symbol ten sygnalizuje, że masz w sobie wiele popędów, które ścierają się w Twoim wnętrzu i sprawiają, że jesteś rozchwiany.

Znaczenie snu wilk
Znaczenie snu wilk

Gdy we śnie widzisz wilka, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś nie czynił sobie wroga z jednego ze swych obecnych znajomych, gdyż może Ci on bardzo zaszkodzić.

Kiedy słyszysz wyjącego wilka, oznacza to, że na jawie ktoś chce wzbudzić w Tobie strach albo zwabić Cię w snutą przez siebie pajęczynę intryg.

Jeśli zostałeś zaatakowany przez wilka, zapowiada to, że napotkasz na utrudnienia w ważnej dla siebie sprawie z powodu działania któregoś z Twoich znajomych.

Gdy śnisz, że uciekasz przed wilkiem, jest to znak, że oszuka Cię osoba, którą darzyłeś wielkim zaufaniem.

Jeżeli śni Ci się, że przeganiasz wilka, oznacza to, że Twój wróg na próżno będzie starał się Ci zaszkodzić.

Kiedy we śnie polujesz na wilki, zapowiada to, że uporasz się ze swymi kłopotami.

Jeżeli widzisz wilka w niebezpieczeństwie, jest to sygnał od Twej podświadomości, że powinieneś czuć się z siebie dumny, gdyż pokonałeś swoje słabości.

Gdy we śnie zabiłeś wilka, zapowiada to, że staniesz się ofiarą jakiegoś podstępu.

3/5 - (2)

5 komentarzy

 1. Olaf
 2. Izabella
 3. Ola
  • D.

Znaczenie snu Wilk

Opisz swój sen związany z symbolem Wilk i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen