sennik zamek

Zamek

Zamki, dzięki historii, jak i literaturze, są bardzo symboliczne, kojarzą się z wieloma sytuacjami i osobami, a także wydarzeniami.

Sennik zamek

Zamki są miejscem, w którym mieszkają członkowie rodziny królewskiej, gdzie znajdują się cenne skarby, a także miejscem, w którym potwory więzią bajkowe księżniczki, gdzie żądni władzy królowie knują chytre plany, rozgrywają się krwawe sceny zabijania i tortur.

To ogromne budowle pełne ludzi, albo opuszczone, puste, porzucone. Zastanów się, jaki zamek pojawił się w Twoim śnie?

Co to znaczy śnić o zamku?

Moc + Siła

Czy istnieje bardziej wymowny symbol potęgi i siły niż potężny król we własnym zamku?

Sen o byciu w zamku może sugerować, że masz poczucie własnej mocy lub sukcesu. Możesz uważać się za najważniejszą osobę w danej sytuacji lub grupie. Może to być oczywiście pozytywne lub negatywne. Posiadanie tak wysokiej samooceny może być arogancją. Taki sen może być zaproszeniem do ukorzenia się.

Może to być również pozytywny symbol sugerujący, że czujesz się silny i potężny, jesteś w stanie sprostać wyzwaniom i osiągnąć swoje cele lub bronić siebie przed atakiem.

Zastanów się, jak odebrałeś poczucie mocy w Twoim śnie? Czy czułeś się agresywny lub wymknąłeś się spod kontroli? Czy było to wyzwalające i dodające energii?

znaczenie snu o zamku

Prestiż + luksus

Zamek jest symbolem bogactwa, luksusu i prestiżu. Król i królowa siedzą na wysadzanych klejnotami tronach, otoczeni przez gromadę sług. Wszystkie ich potrzeby są zaspokajane, posiadają wielkie bogactwa, które pozwalają im robić i kupować wszystko, czego zapragną. Jeśli śnisz o takim życiu, otoczonym bogactwem, być może Twój sen mówi Ci, że jesteś przeznaczony do wielkich rzeczy.

Możesz dostać od losu okazje, które pomogą Ci zapewnić sobie życie w większym komforcie i dostatku. Nie przegap swojej chwili.

Ten sen może również mówić Ci, że nie jesteś zadowolony ze swojej pozycji życiowej i pragniesz większego bogactwa lub prestiżu w swoim życiu. Pomyśl o tym, co w Twoim życiu jest niezadowalające i co możesz teraz zrobić, aby to zmienić. Pamiętaj, bez względu na to jak beznadziejna może się wydawać sytuacja, zawsze masz moc, by coś zmienić.

Izolacja + Samotność

Zamki to fortece. Mieszczą w sobie chłodne komnaty i skomplikowane korytarze. Zawierają duże pomieszczenia. W zamku musi być bardzo łatwo poczuć się samotnym. Jeśli jesteś sam w swoim wymarzonym zamku, może to wskazywać, że na jawie izolujesz się od ludzi. Czy stawiasz bariery, aby celowo odgrodzić się od innych? Bardzo łatwo jest odepchnąć ludzi i użalać się nad sobą.

Może to być wezwanie, by zrobić coś lub przestać coś robić, aby poprawić swoją sytuację. Nawet jeśli nie jesteś sam, nadal możesz czuć się odizolowany w tym śnie. Weź pod uwagę emocje, których doświadczyłeś, aby lepiej zrozumieć swój sen.

Typowe interpretacje snów o zamkach i fortecach

Przyjrzyjmy się kilku scenariuszom snów o zamkach lub fortecach:

Mieszkasz w zamku

Sen o zamieszkaniu w zamku może wskazywać na to, że pragniesz żyć jak król lub królowa, że czujesz się niezadowolony ze swojej pozycji życiowej i pragniesz więcej bogactwa, luksusu, komfortu, uznania, władzy itp. Weź pod uwagę stan zamku, kto i co jeszcze było w zamku i jak czułeś się we śnie.

Jesteś w zamku kogoś innego

Sen o czyimś zamku może wskazywać, że czujesz się sfrustrowany wobec zasad lub oczekiwań kogoś . Może ktoś na jawie kontroluje Cię lub jest po prostu wybredny, a Ty nie lubisz tego znosić? Może się również zdarzyć, że po prostu tracisz kontrolę nad jakąś sytuacją.

Jesteś uwięziony w zamku

Sen o uwięzieniu w zamku sugeruje, że czujesz się w jakiś sposób uwięziony na jawie. Być może czujesz się pozbawiony kontroli w związku z problemem zdrowotnym, uwięziony w nieszczęśliwym związku lub w ograniczającej Cię pracy.

Ten sen może być zaproszeniem do nieszablonowego myślenia w celu rozwiązania osobistych problemów, z którymi się borykasz. Zobacz powiązany symbol: Być uwięzionym we śnie.

Wyprowadzenie z zamku

Jeśli wychodzisz lub ktoś wyprowadza Cię z zamku to dobry znak, że zostawiasz za sobą bariery, które sam sobie postawiłeś. Wychodzisz do ludzi.

Jesteś zamknięty w zamku

Ponieważ zamek symbolizuje bogactwo i luksus, może również symbolizować możliwości. Jeśli we śnie byłeś zamknięty poza zamkiem, prawdopodobnie czujesz, że przegapiłeś coś na jawie. Czy czujesz, że zostałeś oszukany? Teraz, gdy jesteś tego świadomy co możesz zrobić, aby zmienić swój los?

sen o zamku

Pytania do interpretacji snu o zamku

Aby lepiej zrozumieć co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

 • Co myślisz o zamkach?
 • Czy masz jakieś osobiste skojarzenia z zamkami?
 • Gdzie – wewnątrz, czy na zewnątrz zamku byłeś we śnie?
 • Czy zamek był w dobrym, czy w złym stanie?
 • Czy byłeś w zamku sam?
 • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
 • Czy kiedykolwiek czułeś się odizolowany?
 • Czy czujesz, że jesteś stworzony do „większych rzeczy”?

Symbol ten to sygnał od Twej podświadomości, że na jawie nadmiernie epatujesz swym bogactwem i niebawem przekonasz się, że nie jest to dla Ciebie dobre.

Znaczenie snu zamek
Znaczenie snu zamek

Sennik mistyczny – znaczenie snu zamek

 • Jeśli we śnie widzisz zamek, wieszczy to dla Ciebie wielki sukces.
 • Gdy widzisz zamek z oddali, oznacza to, że na jawie masz w sobie wielką siłę i niebawem dobitnie się o tym przekonasz.
 • Stary zamek pojawiający się w Twoim śnie to znak, że zbyt szybko zdecydujesz się na zawarcie małżeństwa.
 • Kiedy śnisz, że mieszkasz w zamku, zapowiada to, że poniesiesz porażkę z powodu swego wielkiego zarozumialstwa.
 • Jeśli we śnie przebywasz w cudzym zamku jako gość, zapowiada to, że pozyskasz możnego sprzymierzeńca.
 • Jeżeli zwiedzasz zamek, jest to znak, że niebawem odbędziesz jakąś podróż.
 • Opuszczony zamek pojawiający się w Twoim śnie zapowiada, że nie dojdziesz do porozumienia z ukochaną osobą.
 • Zamek porośnięty bluszczem zwiastuje Ci udział w korzystnym przedsięwzięciu.
Zamek
Zamek
Oceń sennik

2 komentarze

Znaczenie snu Zamek

Opisz swój sen związany z symbolem Zamek

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen