ziemia znaczenie snu

Ziemia

Sen o ziemi oznacza stabilność pod każdym względem.

Ziemia ma związek z produktywnością, którą posiadasz. Dlatego sen o ziemi jest bezpośrednio związany z chwilą, w której żyjesz i oznacza, że jesteś w momencie osobistego spełnienia i stabilności.

Sennik ziemia

Sen o ziemi wiąże się z materialnymi i obiektywnymi problemami w Twoim życiu.

Element ziemi symbolizuje wszystko, co konkretne i praktyczne, od bogactw materialnych po pracę fizyczną, to co jest namacalne. Przynosi energię i spełnienie.

Sennik mówi też o tym, by spodziewać się dobrych wiadomości.

Jeśli pracujesz nad czymś w tej chwili i masz sen o ziemi, to jest to znak osiągnięć, sukcesu.

Jeśli jednak w tej chwili nie rozpocząłeś żadnego projektu, sen o ziemi może być znakiem dobrego czasu na wprowadzenie pomysłów w życie, na próbę osiągnięcia czegoś. Ciesz się dobrą fazą i zabierz się do pracy.

Co znaczy sen o ziemi?

sennik ziemia

Widzieć ziemię

Sen o ziemi wokół Ciebie symbolizuje czas wielkich możliwości rozwoju i zysków finansowych. Wskazuje na moment wielu szans, na materialny wzrost. Musisz zachować czujność i dostrzegać znaki wokół siebie.

Zauważ, którzy ludzie i sytuacje mogą przynieść Ci korzyści i możliwości, a którzy mogą utrudnić zdobycie Twoich celów lub Ci zaszkodzić. Skoncentruj się na tym, co daje Ci pozytywną energię.

Jeść ziemię

Jedzenie ziemi we śnie jest ostrzeżeniem, aby zwrócić uwagę na zdrowie, udać się do lekarza. Nie lekceważ żadnych dolegliwości. Jeśli prowadzisz niezdrowy tryb życia, nadeszła pora, by go zmienić.

Jechać po ziemi

Sennik przekazuje Ci wiadomość, że idziesz we właściwym kierunku. Uważaj jednak, bo kiedy wszystko idzie dobrze, łatwo i szybko, nie dostrzegamy  szczegółów, więc nie spiesz się, obserwuj spokojnie wszystko wokół siebie, bądź na bieżąco i zawsze zachowuj pokorę.

jechać po ziemi

Leżeć na ziemi

Jeśli jesteś osobą związaną z naturą, z roślinami, ten sen pokazuje, że jesteś na dobrej drodze, kontynuuj i pogłębiaj to połączenie jeszcze bardziej. Jeśli jednak nie zwracasz zbyt wielkiej uwagi na naturę, ten sen jest zaproszeniem, abyś zbliżył się do przyrody, przyniesie Ci to dobre samopoczucie psychiczne i zdrowie fizyczne.

Ziemia w dłoni

Sen mówi o pracy i osiąganiu celów – teraz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś je osiągnął, musisz tylko zacząć pracować, Twoje przeznaczenie jest w Twoich rękach.

Sen pokazuje też, że powinieneś nie przegapić nadarzającej się okazji. Nie oznacza to, że będzie łatwo, ale jeśli uwierzysz w siebie i będziesz pracować, osiągniesz swoje cele.

Rzucać ziemią

Sen, że ktoś rzuca w Ciebie ziemią oznacza nadejście osoby, która przyniesie Ci materialną szansę. Jest to osoba, której możesz jeszcze nawet nie znać, ale wkrótce zaoferuje Ci szansę na osiągnięcie czegoś, co będzie dla Ciebie korzystne. Może zaoferuje Ci nową pracę lub przedstawi okazję biznesową. Może to być również ktoś, kto zaoferuje Ci partnerstwo, a może szef da Ci podwyżkę lub awans.

Kopać w ziemi

Sen oznacza, że trudny problem zostanie rozwiązany.

Inne znaczenie snu mówi, że sytuacja, której nie możesz kontrolować sprawia, że czujesz się uwięziony, powstrzymywany. Sennik radzi: bądź cierpliwy.

Sen, że kopiesz w ziemi sygnalizuje, że jesteś niespokojny, zaniepokojony swoją sytuacją ekonomiczną. Pokazuje też, że czegoś szukasz, skarbu, oddechu, nadziei. Robisz to z desperacją. Sennik mówi Ci, że reagujesz przesadnie, bądź cierpliwy. Życie składa się ze wzlotów i upadków. Miej wiarę, ciężkie czasy miną, wszystko uspokoi się.

Sen to również ostrzeżenie, że tajemnica, która tak bardzo Cię niepokoi, nie może być dłużej skrywana. Poszukaj przyjaciela, do którego masz dużo zaufania i podziel się tym sekretem.

Wykopać skarb

Sen o tym, że coś wykopujesz, pokazuje ten moment, w którym po wielu wysiłkach w końcu znajdujemy to, czego szukaliśmy. To sen o osiągnięciu i materialnym spełnieniu.

Sen symbolizuje znalezisko, osiągnięcie, coś ważnego co zostało w końcu znalezione. Znaczenie snu symbolizuje również, że coś nowego i ważnego zacznie się w Twoim życiu.

Sucha ziemia

Sen o suchej ziemi jest znakiem, że musisz kontrolować swoje wydatki, ponieważ nadejdzie krótki okres trudności finansowych. Problem może rozwiązać odrobina organizacji, ostrożności i znajomości ekonomii. To dobry moment, aby przejrzeć inwestycje.

uschnieta ziemia

Miękka ziemia

Sen o miękkiej ziemi to znak, że obecna chwila bardzo sprzyja nowym projektom i działaniom. Miękka ziemia symbolizuje moment udogodnień, wielu możliwości w sferze materialnej i praktycznej. To dla Ciebie świetny czas, staraj się go nie marnować. Sennik jednak przestrzega: uważaj na bliskie Ci osoby, które mogą zdawać sobie sprawę z Twojego dobrego czasu i mogą chcieć go wykorzystać lub skrzywdzić Cię z zazdrości.

Sen zapowiada chwile spokoju, wolności i braku troski. Sennik pokazuje, że jest to czas, w którym osiągnięcie celów nie będzie wymagało wiele wysiłku. Ciesz się tą fazą, nie pozwól, aby ta wspaniała okazja przeminęła w Twoim życiu niezauważona.

Sen wskazuje także, że Twoje życie przechodzi wielką zmianę. Kieruj się mądrością, gdy napotkasz na swojej drodze przeszkody.

Zapadająca się ziemia

Sen wskazuje, że żyjesz w dobrym czasie, sprzyjającym osiągnięciom i staraniom, ale musisz uważać, aby z godziny na godzinę nie stracić wszystkiego. Należy zachować ostrożność i ściśle przestrzegać każdego etapu procesu realizacji projektu.

Znaczenie snu sugeruje też, że powinieneś uważać na to komu ufasz, nie rozmawiaj za wiele o swoich pomysłach i zlecaj jak najmniej obowiązków innym. Podejmij ryzyko i odpowiedzialność. Zaplanuj dobrze swój biznes, aby uniknąć kłopotów.

Dużo ziemi (góra ziemi)

Sen zapowiada chwile spokoju i szczęścia w gronie rodzinnym, wzmocnienie więzi i i podejmowanie ważnych decyzji, takich jak ślub. Wykorzystaj ten moment, aby sprawdzić, co można poprawić w relacjach rodzinnych, coś wybaczyć, powiedzieć komuś, że go kochasz.

Znaczenie snu informuje, że przed Tobą stoją ogromne wyzwania i musisz udowodnić, że jesteś w stanie je pokonać. Wytrwaj i idź po to, czego chcesz.

Posiadać ziemię, pole (własna ziemia)

Sen wskazuje, że Twoje zyski i dochody wzrosną. Musisz jednak uważać na temperament. Sennik przestrzega, że okazywanie arogancji może przynieść rozczarowanie.

Zyski, na które czekałeś tak długo, w końcu nadejdą. Jednak nie siedź bezczynnie. Trzeba poświęcić trochę więcej uwagi tej inwestycji.

Orać ziemię

Kiedy we śnie pracujesz na ziemi jest to znak, że będziesz miał przed sobą bardzo żmudne zadanie do wykonania. Być może rozwiążesz problem rodzinny i podejmiesz trudną decyzję.

orać uprawiać ziemię

Zaorana ziemia (pole)

Sen o ziemi gotowej do siewu wskazuje, że wkrótce zbierzesz dobre owoce swojego poświęcenia i pracy. Jest to znak, że wkrótce zostaniesz awansowany lub będziesz miał większe zarobki.

Sen jest znakiem, że wszystko jest gotowe do „rozpoczęcia sadzenia”, ale musisz być cierpliwy, owoce przyjdą z czasem. Będzie to wymagało pracy, poświęcenia i dbałości o szczegóły ale po pewnym czasie nadejdzie czas, aby cieszyć się rezultatami.

Nawożona ziemia (nawóz na ziemi)

Ten rodzaj snu sygnalizuje, że masz wszystko, aby zacząć rozwijać się i cieszyć okresem wielkiej płodności. Zacznij działać. Sennik zdradza, że jest to czas, kiedy wszystko co robisz z poświęceniem i uwagą, będzie się rozwijać, więc po prostu idź naprzód i pracuj nad swoim celem. Pamiętaj jednak, że aby uzyskać rezultaty, musisz być cierpliwy. Więc zachowaj spokój, rób rzeczy krok po kroku, dzień po dniu.

Zapach ziemi

Sen o zapachu ziemi to znak, że jesteś blisko osiągnięcia czegoś. Zwracaj uwagę na znaki, a kiedy nadejdzie czas, nie pozwól, aby okazja się wymknęła.

Znaczenie snu informuje, że oprócz zbliżających się nowych możliwości, pojawią się także emocje.

Ziemia w domu

Sen o ziemi w pomieszczeniu to znak, że jest to dobry czas na remonty, powiększenie domu, czy zakup nowych mebli. Sennik radzi: zawsze zwracaj dużą uwagę na szczegóły.

Jeśli masz ten sen w czasie, gdy wykonujesz prace w domu oznacza to, że wszystko idzie dobrze. Jeśli w tej chwili nie wykonujesz prac sen sygnalizuje, że jest to dobry czas na ich rozpoczęcie.

ziemia w domu

Ziemia (błoto) na ulicy

Prosta zabłocona ulica we śnie wskazuje, że odniesiesz sukces, możesz iść naprzód bez większych problemów i komplikacji.

Kręta ulica we śnie wskazuje, że będziesz miał pewne trudności do pokonania, ale dzięki wytrwałości poradzisz sobie ze wszystkim.

Ścieżka

Sennik tłumaczy, że masz przed sobą wiele możliwości. Śmiało podążaj za swoim sercem, bądź świadomy okoliczności, a osiągniesz sukces. Pamiętaj, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Ciesz się drogą.

Polna droga

Prosta droga gruntowa widziana we śnie oznacza, że odniesiesz sukces w dziedzinie, której poświęciłeś się. Wijąca się droga sygnalizuje, że będziesz miał pewne trudności do pokonania, ale nie będzie to nic, co miałoby wpłynąć negatywnie na Twój nastrój. Sennik radzi: bądź wytrwały.

Wąwóz

Sen wskazuje, że Twoje zyski i dochody wzrosną, musisz jednak uważać na swój temperament. Okazywanie arogancji może przynieść rozczarowanie. Nie pozwól, aby sukces Cię zmienił, osłabił Twoją czujność.

Trzęsienie ziemi

Jeśli widzisz we śnie jak ziemia się trzęsie, jest to dobry znak, bo oznacza, że w Twoim życiu zdarzy się szczęśliwe spotkanie. Możesz spotkać się z kimś Ci znanym, z którym np. utraciłeś kontakt jakiś czas temu lub z kimś zupełnie Ci nieznanym, kto zaoferuje Ci coś interesującego.

Osuwisko

Nadchodzą duże zmiany. Postępuj mądrze, by ich skutek był korzystny. Znaczenie snu wskazuje na potrzebę uzyskania większej równowagi emocjonalnej. Odnosi się również do strachu przed zmianą, który należy opanować.

Sen oznacza też, że przeszkody mogą pojawić się w Twoim życiu nagle i nieoczekiwanie. Nie jest to jednak zły znak, przeszkody i trudności są zawsze możliwościami rozwoju i poprawy.

Sennik sugeruje, że nadszedł czas, aby zatrzymać się i zastanowić, co zostało zrobione źle i co można zrobić, aby pewne problemy się nie powtórzyły. Po prostu usuń przeszkody ze swojej drogi i idź dalej.

Być zasypanym ziemią

Jeśli czułeś się nieswojo podczas snu oznacza to, że w realnym życiu jesteś przeciążony pracą. Musisz spróbować się zrelaksować, odpocząć, zwolnić tempo.

Jeśli w czasie snu czułeś się dobrze lub obojętnie sen sygnalizuje, że będziesz miał  dużo pracy, a to przyniesie Ci zyski finansowe i możliwość rozwoju zawodowego.

Ziemia cmentarna

Sen o ziemi cmentarnej wskazuje na potrzebę osiągnięcia większej równowagi emocjonalnej. Odnosi się również do strachu przed zmianą, który należy opanować. Znaczenie snu wskazuje, że coś nie idzie dobrze, konieczne jest poszukiwanie ciszy i spokoju. Rób rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność.

Jeśli we śnie wziąłeś ziemię cmentarną do ręki sen oznacza, że łatwiej zdobędziesz zaufanie innych.

Ziemia kwiatowa (w doniczce)

Sen to znak, że musisz kontrolować swoje wydatki, ponieważ nadejdzie krótki okres trudności finansowych. Pomocna będzie odrobina organizacji, ostrożności i ekonomii. To dobry moment, aby przejrzeć inwestycje i zidentyfikować te warte utrzymania.

Sen o ziemi doniczkowej symbolizuje moment ograniczeń ale jest to coś ulotnego,  coś co przyniesie Ci nową wiedzę i spostrzeżenia, które będą dla Ciebie bardzo przydatne w przyszłości.

Ziemia i skały

Sen jest przede wszystkim związany ze stabilnością rodziny. Oprócz chwili spokoju i szczęścia zapowiada chęć wzmocnienia więzi i powiększenia rodziny.

Skały są symbolem czegoś trwałego i mocnego. Sennik wskazuje, że dążysz do utrwalenia relacji lub zawarcia trwałego, stabilnego związku.

Sennik zapewnia, że wszystkie Twoje wysiłki zostaną odpowiednio nagrodzone, a Twoje cele zostaną osiągnięte.

Ziemia i rośliny

Sen o ziemi i roślinach to znak, że nadszedł dobry czas na nowe projekty i relacje. Realizuj je z cierpliwością i miłością, a przyniosą korzyści. Zwykle ma znaczenie związane z płodnością i dotyczy rozwoju osobistego. Może wskazywać na wolę posiadania ziemi, np. powiększenia majątku.

Kolory ziemi

Czarna ziemia

Sen wskazuje, że będziesz musiał poświęcić się, aby pomóc innym. Sny o czarnej ziemi symbolizują upokorzenie, a także to, że możesz łatwo zostać pokonany. Pamiętaj jednak, że sytuacja szybko się zmieni.

Brązowa ziemia

Sen o brązowej ziemi jest znakiem osiągnięć. Ciesz się tą chwilą. Wykorzystaj ten czas, aby wprowadzić w życie stare i nowe pomysły. To dobry czas na realizację projektów, wykonanie prac, pokonywanie wyzwań, podejmowanie i osiąganie celów.

Czerwona ziemia

Znaczenie snu to oznaka obfitości. Nadchodzi okres dobrobytu, rozwoju. Wykorzystaj ten czas rozsądnie. Pomyśl o przyszłości swojej i bliskich.

Żółta ziemia

Sennik zaleca: przygotuj się na okres pozytywnych zmian w sferze finansowej, jak i w życiu zawodowym. To świetny czas, aby pracować nad tym, w co wierzysz.

Kolor żółty symbolizuje światło, splendor, bogactwo, obfitość i szczęście, a ziemia materialne osiągnięcia i osiąganie celów. Dlatego sen o żółtej ziemi jest niezwykle pozytywnym znakiem, sygnalizuje dobry czas na nowe przedsięwzięcia, możliwości pracy i zawodowego rozwoju.

Sennik zapowiada, że to co Cię bardzo rani, niepokoi, właśnie się kończy.

Biała ziemia

Sen o białej ziemi wskazuje, że będziesz musiał poświęcić się, aby pomóc innym. Przejdziesz przez trudne chwile – pamiętaj, że jest to sytuacja chwilowa i że w końcu wszystko zostanie przezwyciężone.

Wszyscy przechodzimy przez trudne chwile w życiu, ale to właśnie te chwile przynoszą nam naukę, wzmacniają nas i przygotowują do stawienia czoła życiu. Tylko silni się rozwijają, tylko ci, którzy mają determinację, osiągają zwycięstwo.

Biała ziemia jest też dobrym znakiem w snach, ponieważ reprezentuje szczęście  i radość we wszystkich obszarach życia. Nadchodzą chwile stabilności, zarówno w miłości, jak i w finansach.

Znaczenie snu: ziemia

 • Widzieć ziemię – nadchodzi czas możliwości rozwoju i zysków
 • Jeść ziemię zwróć uwagę na zdrowie
 • Jechać po ziemi – idziesz we właściwym kierunku
 • Leżeć na ziemi – zbliż się do natury, korzystaj z jej darów
 • Ziemia w dłoni – zacznij pracować, by osiągnąć cel
 • Rzucać ziemią – ktoś da Ci szansę
 • Kopać w ziemi – trudny problem zostanie rozwiązany
 • Wykopać skarb – w końcu znajdziesz to, czego szukasz
 • Sucha ziemia – musisz kontrolować swoje wydatki
 • Miękka ziemia – masz świetny czas, staraj się go nie marnować
 • Zapadająca się ziemia – zachowaj ostrożność, by nie stracić wszystkiego
 • Dużo ziemi (góra ziemi) – przed Tobą szczęśliwe chwile w gronie rodzinnym
 • Posiadać ziemię, pole (własna ziemia) – Twoje zyski i dochody wzrosną
 • Orać ziemię – podejmiesz trudną decyzję
 • Zaorana ziemia (pole) – wkrótce zbierzesz owoce swojej pracy
 • Nawożona ziemia (nawóz na ziemi) – zacznij działać
 • Zapach ziemi – jesteś blisko osiągnięcia czegoś
 • Ziemia w domu – zwracaj uwagę na szczegóły
 • Ziemia (błoto) na ulicy – odniesiesz sukces
 • Ścieżka – podążaj za swoim sercem
 • Polna droga – bądź wytrwały
 • Wąwóz – uważaj na swój temperament
 • Trzęsienie ziemi – spotkasz się z kimś
 • Osuwisko – nadchodzą duże zmiany
 • Być zasypanym ziemią – jesteś przeciążony pracą
 • Ziemia cmentarna – szukaj ciszy i spokoju
 • Ziemia kwiatowa (w doniczce) – musisz kontrolować swoje wydatki
 • Ziemia i skały – dążysz do utrwalenia relacji lub zawarcia trwałego związku
 • Ziemia i rośliny – nadszedł dobry czas na nowe projekty
 • Czarna ziemia – może trzeba będzie poświęcić się innym
 • Brązowa ziemia – wprowadzaj w życie nowe pomysły
 • Czerwona ziemia – przed Tobą okres dobrobytu i rozwoju
 • Żółta ziemia – nadchodzi dobry czas na nowe przedsięwzięcia
 • Biała ziemia – będziesz musiał poświęcić się innym

Ziemia
Ziemia

Sennik mistyczny – ziemia

Sen o ziemi w senniku mistycznym : gdy we śnie widzisz czarną ziemię, jest to znak, że w najbliższym czasie będziesz czymś się martwił, a być może także czeka Cię żałoba.

Znaczenie snu ziemia
Znaczenie snu ziemia

Spalona przez słońce, żółta ziemia to znak, że niebawem będziesz miał wspaniałych przyjaciół i będzie Ci dopisywać ogólna pomyślność.

Jeśli we śnie siedzisz na gołej ziemi i jest Ci zimno, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś bardziej zatroszczył się o swoje zdrowie.

Gdy leżysz na ziemi i opalasz się, zapowiada to, że w najbliższym okresie bardzo miło spędzisz czas w wesołym gronie.

Kiedy śnisz, że całujesz ziemię, zwiastuje to wiele problemów, których w najbliższym czasie doświadczy Twoja rodzina.

Jeśli kopiesz w ziemi, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś nie słuchał podpowiedzi otoczenia, tylko sam szukał odpowiedzi, które chcesz poznać.

Jeżeli śni Ci się, że zakopujesz coś w ziemi, oznacza to, że na jawie pragniesz szczerze się z kimś rozmówić, ale zbierasz się na to od dłuższego czasu, jednak Twoja podświadomość daje Ci znak, byś dłużej z tym nie zwlekał, gdyż może się okazać, że jest już za późno, by cokolwiek wyjaśniać.

Gdy we śnie zostałeś zakopany w ziemi, jest to sygnał od Twej podświadomości, że na jawie poruszasz się niewłaściwą ścieżką.

5/5 - (2)

2 komentarze

 1. Ziuta
 2. Alutka

Znaczenie snu Ziemia

Opisz swój sen związany z symbolem Ziemia i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen