Afryka

Afryka, nazywana inaczej Czarnym Lądem, może być we śnie symbolem ciemnej strony Twojej osobowości. Jeśli zatem w jakimś kontekście śni Ci się ten kontynent, może to oznaczać, że powinieneś zastanowić się nad rolą tej strony Twojej osobowości w Twoim życiu i postarać się bardziej ją zgłębić, aby móc lepiej poznać samego siebie. Być może Twoja podświadomość uważa, że z jakiegoś powodu jest to ważne, na przykład żebyś mógł lepiej kontrolować swoje emocje, zwłaszcza agresję.

  • Śnienie o Afryce może także być odzwierciedleniem żywionej na jawie tęsknoty za kontaktem z naturą. Odległość, jaka dzieli nas od Afryki, może również wskazywać na to, że nie jesteś zadowolony ze swojego życia albo aktualnej sytuacji i chciałbyś uciec gdzieś daleko, gdzie mógłbyś rozpocząć nowe życie. Tak można wytłumaczyć zwłaszcza sen,w którym widzisz Afrykę albo coś, co się z nią jednoznacznie kojarzy.
  • Może to również symbolizować, iż podświadomie wyczuwasz jakieś grożące Ci niebezpieczeństwo, przed którym uchronić może Cię tylko daleka ucieczka. Może to też być oznaka niezadowolenia z samego siebie. Kiedy natomiast w atlasie oglądasz mapę Afryki, oznacza to, że tęsknisz za dalekimi podróżami, przygodami i zwiedzaniem obcych krajów, słowem – jesteś znużony monotonią życia, jakie obecnie prowadzisz i potrzebujesz jakiegoś urozmaicenia. Może to również oznaczać, że wkrótce spełni się jedno z Twoich najważniejszych marzeń.
  • Przebywanie na kontynencie afrykańskim zapowiada zbliżającą się chorobę, której jednym z objawów będzie gorączka. Innym objaśnieniem jest gorące uczucie, jakaś namiętność, której pragniesz się poddać, ale z jakichś względów nie możesz sobie na to pozwolić, co bardzo Cię męczy, przynajmniej podświadomie.
  • Podróżowanie po Afryce symbolizuje natomiast ostre kłótnie z rodziną oraz znajomymi oraz poważne starcia z wrogami, które mogą mieć duży wpływ na całe Twoje dalsze życie.
Znaczenie snu Afryka
Znaczenie snu Afryka

Oceń sennik

Znaczenie snu Afryka

Opisz swój sen związany z symbolem Afryka

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemZygmunt Freud – najważniejsza postać psychoanalizy
Mimo iż Zygmunt Freud żył dawno temu – w latach 1856-1939, dzisiaj słyszał o nim niemal każdy. Jest to zdecydowanie „ojciec psychoanalizy”, człowiek, który zupełnie zrewolucjonizował sposób interpretacji snów przez ludzi. Obecnie jednak, tak samo zresztą jak dość cz


Czy spanie na plecach jest zdrowe?
Odpowiednia pozycja podczas snu jest ważna dla zachowania zdrowia. Wpływa nie tylko na jakość snu, ale także na kondycję naszego ciała. Naukowcy uważają, że najzdrowszą pozycją jest spanie na plecach. Jeśli ciało jest wyprostowane, łatwiej jest oddychać, kręgosłup jest odciążony,

Kolory w snach
Pojawiające się w snach kolory są bardzo ważne, często ważniejsze, niż nam się wydaje. Wskazują na siły dobra i zła, a także mogą oznaczać dobre i złe cechy człowieka. Dzieli się je na 2 kategorie: kolory światła, do których należą biel i połączenie wszystkich kolorów widma,