sennik burza

Burza

Śnienie o burzy często może przynieść strach lub rozpacz. Sen może być ostrzeżeniem o burzliwych i niespokojnych czasach, które mogą odejść lub nadejść, może oznaczać nagłe przekształcenia lub problemy.

Może to być ostrzeżenie, aby nie narażać się na spory z osobistych powodów. Według Sennika sen o burzy może też oznaczać, że przechodzisz przez burzliwy etap w swoim życiu.

Burza pojawia się nagle i mija, dlatego, jeśli pojawi się jakiś problem w Twoim życiu nie bój się, ani nie uciekaj od problemowej sytuacji, konieczne jest, aby stawić czoła trudnościom.

Sennik burza

Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o burzy. Pamiętaj że jeden symbol może mieć kilka różnych znaczeń. Wszystko zależy od okoliczności i innych symboli występujących w Twoim śnie.

Zbliżająca się burza

Znaczenie snu o zbliżającej się burzy ujawnia, że w najbliższych miesiącach nastąpią znaczące zmiany w Twoim środowisku pracy i karierze, niekoniecznie pozytywne, więc przygotuj się na każdą nową sytuację.

To wszystko jest chwilowe i po tej burzy pojawi się słońce.

Obserwujesz burzę

Śnienie, że obserwujesz burzę z bezpiecznego miejsca symbolizuje przejście niespokojnego okresu Twojego życia. Jeśli widzisz we śnie burzę z daleka, sen oznacza, że ta skomplikowana faza życia dobiega końca.

Jeśli burza nadchodzi, przygotuj się na ten okres w Twoim życiu.

znaczenie snu burza

Uciekasz przed burzą

Ucieczka przed problemami niczego nie zmienia, tylko pogarsza Twoją sytuację. Sen pokazuje, że masz trudności ze znalezieniem spokoju, musisz wykazać się wytrwałością, aby rozwiązać swoje problemy.

Znaczenie snu może dotyczyć także Twojej postawy wobec przygotowania się do pokonania problemu. Musisz w spokoju opracować strategię, by zmierzyć się z tym co niesie Ci los.

Sennik mówi, że jeśli we śnie uciekasz przed burzą znaczy to, że boisz się tego, co Cię goni – czy jest to sytuacja, którą należy rozwiązać, czy jest to trauma, czy długo odwlekana decyzja? Jak długo można uciekać? Zmierz się wreszcie z problemem, a Twoje niebo wreszcie się rozjaśni.

Ukrywasz się przed burzą

Taki sen oznacza, że niektóre problemy, które próbujesz ukryć, wyjdą na jaw w najmniej sprzyjających okolicznościach. Bądź uczciwy i szczery wobec innych, nie uciekaj od prawdy i rozwiązuj każdą sytuację na bieżąco .

Zatrzymany przez burzę

Sen pokazuje, że możesz mieć załamanie emocjonalne, atak gniewu lub rozpaczy. Staraj się poznać przyczynę swojego stanu i zachować spokój. Nie odkładaj rozwiązywania problemów na później.

Nagła burza

Sennik przestrzega, że problemy, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, zostaną rozwiązane tylko wtedy, gdy wykażesz się spokojem i kreatywnością.

Sen może też oznaczać, że próbujesz odroczyć rozwiązywanie problemów, co może przynieść Ci jeszcze więcej trudności.

Wichura

Sen oznacza ważne zmiany. Mogą one dotyczyć Twoich finansów, czy życia osobistego. Będziesz szukać wsparcia u innych osób. Zastanów się, kto może na prawdę Ci pomóc.

sennik burza

Gradobicie

Sen o gradobiciu ostrzega przed kłamstwami i bezpodstawnymi oskarżeniami. Możesz poczuć się odizolowany od wszystkich, pominięty. Przeczekaj to, wszystko minie.

Uderzające w Ciebie pioruny

Taki sen oznacza, że jedna lub kilka osób zamierza Cię skrzywdzić. Może to być ktoś z kim pracujesz, ale też ktoś z Twoich bliskich. Zastanów się kto może źle Ci życzyć i unikaj problemów.

Burza z piorunami

Sen oznacza, że coś chcesz szybko ukryć, a to źle, bo będzie miało to przykre skutki, powodując wiele szkód dla Ciebie i ludzi wokół. Lepiej zastanów się, w jaki sposób ten sekret powinien zostać ujawniony.

Widok błyskawic we śnie może znaczyć, że ważne zmiany nastąpią w Twoim życiu zawodowym. Jeśli podczas burzy jesteś porażony piorunem, uważaj na swoje zdrowie, nie zaszkodzi zrobić kontrolne badania.

Burza z huraganem

Sen o burzy i huraganie dotyczy emocjonalnych problemów, prawdopodobnie tych, które nie zostały rozwiązane dawno temu i które nadal pozostają w Twoich myślach.

Jeśli chcesz zapomnieć o nich na dobre, powinieneś szukać pomocy lub wyjaśnić sporne kwestie do końca i znaleźć spokój umysłu.

Sen oznacza też gniewne myśli, które przechodzą tam i z powrotem przez Twoją głowę. Taka postawa stawia Cię w oczach innych jako osobę nietolerancyjną i impulsywną. Walka z negatywnymi myślami jest najlepszym sposobem na pozbycie się tej burzy.

burza w śnie

Burza piaskowa

Taki sen oznacza dezorientację, zamieszanie, a także smutek. Może szukasz drogi, wyjścia czy wskazówki w jakiejś sytuacji życiowej i nie możesz niczego znaleźć. Odpocznij, przeanalizuj sytuację, jeśli potrzebujesz pomocy nie wahaj się o nią prosić.

Sen o burzy piaskowej ujawnia, że nie możesz zobaczyć prawdy. Kto wie, czy to nie Twoje uprzedzenia utrudniają Ci dostrzeżenie sytuacji w jej prawdziwym świetle. Postaraj się spojrzeć na sprawy z dystansu.

Burza śnieżna

Potrzebujesz spokoju, aby pogodzić się z problemami. Nie martw się ludzkimi językami i rób to co do Ciebie należy, najlepiej jak potrafisz. Wyjaśnij sytuację raz i nie wracaj do niej ponownie.

Sen może sugerować również, że pora odciąć się od przeszłości, wyleczyć stare rany i rozpocząć nowy etap życia. Przezwyciężanie lęków jest konieczne, by zakończyć to co było dla Ciebie niedobre, ale też to co się wypaliło, nie wnosi niczego nowego do Twojego życia.

burza śnieżna

Burza na morzu

Sen wskazuje, że nadchodzą problemy rodzinne, których rozwiązanie nastąpi w przyszłości – jak długo to potrwa, zależy m in. od Ciebie, od Twojej postawy i chęci działania. Przygotuj się na tę burzę spokojnie i szukaj najlepszego rozwiązania, by realnie pomóc rodzinie.

Miejsce zniszczone przez burzę

Jeśli we śnie znalazłeś się w miejscu zniszczonym nawałnicą oznacza to, że w końcu udało Ci się przezwyciężyć problemy i znaleźć rozwiązanie najlepsze z możliwych. Teraz nadszedł czas na porządkowanie swoich spraw.

Znaczenie snu burza

 • Zbliżająca się burza – nadchodzą zmiany w Twojej pracy
 • Obserwujesz burzę – przechodzisz burzliwy okres swojego życia
 • Uciekasz przed burzą – uciekasz przed problemami
 • Ukrywasz się przed burzą – coś co próbujesz ukryć, wyjdzie na jaw
 • Zatrzymany przez burzę – możesz mieć załamanie emocjonalne, atak gniewu lub rozpaczy.
 • Nagła burza – próbujesz odroczyć rozwiązywanie problemów,
 • Wichura – nadchodzą ważne zmiany
 • Gradobicie – uważaj na kłamstwa i oskarżenia
 • Uderzające w Ciebie pioruny – ktoś zamierza Cię skrzywdzić.
 • Burza z piorunami – coś co ukrywasz ma zły wpływ na Ciebie i otoczenie
 • Burza z huraganem – opanuj emocje i rozwiąż stare problemy
 • Burza piaskowa – poszukujesz drogi i prawdy
 • Burza śnieżna – odetnij się od przeszłości i zacznij nowy etap życia
 • Burza na morzu – nadchodzą problemy rodzinne, a Ty możesz bliskim pomóc
 • Miejsce zniszczone przez burzę – pokonałeś problemy
sen o burzy

Sennik mistyczny – burza

Znaczenie snu burza
Znaczenie snu burza
 • Kiedy śni Ci się, że podczas burzy znajdujesz się na polu lub łące, oznacza to jakieś przykre wydarzenia  w społeczeństwie, w jakim żyjesz, a niewykluczone, że także zamieszki na tle politycznym.
 • Burza z piorunami jest zwiastunem wielkiej kłótni, która, jeśli nie zostanie w porę zażegnana, może się przerodzić w trwały konflikt, burza z gradem zaś jest oznaką zbliżających się problemów rodzinnych bądź natury ekonomicznej. Jeśli symbol ten pojawia się we śnie osoby pozostającej w stałym związku, najprawdopodobniej wróży rychłe, ostateczne rozstanie z partnerem.
 • Jeżeli śni Ci się, że podczas burzy kryjesz się pod drzewem, jest to znak, że na jawie czyha na Ciebie bardzo poważne niebezpieczeństwo, przed którym musisz uciekać, by nie zdołało Cię dosięgnąć.
 • Jeśli śnisz, że przeczekujesz burzę w bezpiecznym miejscu, najpewniej uda Ci się uniknąć jakiegoś wielkiego niebezpieczeństwa, jeśli dajesz się jej zaskoczyć – może spotkać Cię jakieś nieszczęście, ale możesz temu zapobiec, jeśli będziesz we wszystkich dziedzinach życia postępował bardzo ostrożnie.
 • Kiedy natomiast  śnisz, że bez szwanku udaje Ci się wyjść z ciężkiej burzy, jest to dobra zapowiedź dla Twoich interesów, które teraz czeka dobra passa.
 • Jeżeli we śnie patrzysz z bezpiecznego miejsca na burzę, oznacza to, że skomplikują się Twoje sprawy sercowe albo inne ważne dla Ciebie kwestie.
 • Jeśli słyszysz odgłosy burzy, zapowiada to jakieś złe wiadomości, które niebawem powinny do Ciebie dotrzeć.
 • Nadchodząca burza zapowiada chorobę – Twoją lub kogoś z Twojego najbliższego otoczenia.
 • Mijająca burza zapowiada, że uda Ci się sprawnie poradzić sobie ze wszystkimi przeszkodami, jakie napotkasz na swojej drodze, jeśli zaś śnisz, że znajdujesz się pośród burzy i walczysz o przetrwanie, zapowiada to straty finansowe oraz pasmo problemów.
 • Jeśli w Twoim śnie pojawia się motyw burzy w lesie i widzisz drzewo uderzone piorunem, oznacza to, że Ciebie albo kogoś z Twoich bliskich czeka jakieś bardzo ciężkie, traumatyczne przeżycie.
 • Burza na morzu symbolizuje pogorszenie się sytuacji w Twoim związku, wynikające z waszego nieodpowiedniego postępowania względem siebie, jeśli zaś widzisz, jak po burzy na niebie pojawia się tęcza, oznacza to, że zakończy się jakiś spór między Tobą a kimś dla Ciebie bliskim, ale niekoniecznie pogodzeniem – może to być również zupełne zerwanie relacji.

Sen o burzy

Sen o burzy
Sen o burzy

Burza to zdecydowanie jeden z tych symboli sennych, które dość często pojawiają się w naszych snach, a przy tym budzą duże emocje, które zwykle odczuwamy w jeszcze jakiś czas po przebudzeniu.

Wynika to z tego, że żywioł jest silny, a także w pewien sposób niesamowity – przeważnie boimy się potężnych wyładowań, ale groźne piękno natury budzi też w nas wielki zachwyt.

Poza tym nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się burzy i już po samym tym można łatwo domyślić się, co też burza może symbolizować, pojawiając się w naszym śnie, tym bardziej, że zwykle senne wyobrażenie jej jest naprawdę groźne – niebo przeszywają błyskawice i co rusz słychać potężny grzmot – nierzadko jest to zjawisko znacznie bardziej wyolbrzymione niż to, które spotykamy na jawie.

Interpretowanie snów o burzy

Jak nietrudno się domyślić, wszelkie zjawiska towarzyszące burzy pojawiającej się w naszym śnie są ściśle związane z emocjami i przeżyciami, a być może także pragnieniami, które towarzyszą nam na jawie. Musimy zatem przy interpretacji koniecznie wziąć pod uwagę naszą obecną sytuację, w jakiej znajdujemy się w rzeczywistym życiu, bez tego bowiem analiza może być całkowicie błędna.

Burza
Burza

Burza może zatem oznaczać złość, jakiej doznajemy, a nawet wściekłość jeśli jest szczególnie silna, bądź też świadczyć o odczuwaniu przez nas wielkiego pożądania, przeważnie takiego, które staramy się w sobie stłumić na jawie i dopiero we śnie jest ono w stanie przedostać się do naszej świadomości. Jednakże burza we śnie może też symbolizować nasze problemy czy też nerwowe napięcie, w jakim obecnie żyjemy.

Jest to możliwe zwłaszcza wówczas, gdy w naszym śnie pojawiają się jakieś konkretne osoby. Koniecznie musimy na nie zwrócić uwagę, bardzo możliwe bowiem, że to właśnie z powodu owych osób przeżywamy te ciężkie chwile czy doznajemy targających nami emocji.

Kiedy burzy w naszym śnie towarzyszą błyskawice, jest to znak, że jesteśmy w stanie odkryć sedno jakiejś sprawy za pomocą własnej intuicji. Niestety jednak najprawdopodobniej wnioski, do jakich dojdziemy na tej podstawie nie będą dla nas przyjemne i odkryjemy coś, co od dawna podejrzewaliśmy, być może tylko na poziomie naszej podświadomości, teraz zaś podejrzenia te mogą zostać potwierdzone.

Burza we śnie może również zwiastować nadchodzący właśnie dla nas okres, w którym doznamy wielu niepowodzeń i będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu – takie wyjaśnienie tego symbolu sennego od dawna funkcjonuje w wierzeniach ludowych.

5/5 - (3)

2 komentarze

 1. ROXANA
 2. Monika

Znaczenie snu Burza

Opisz swój sen związany z symbolem Burza i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen