sennik drzewo

Drzewo

Sen o drzewie oznacza, że dorastasz jako istota ludzka. Przedstawia stronę Twojego życia.

To symbol Twojej wiary i sytuacji życiowej. Istnieje jednak wiele znaczeń snu o drzewie, które będą zależeć od sposobu, w jaki je ujrzysz. Zwróć uwagę na jego wielkość i stan, a dowiesz się co sen chce Ci przekazać.

Sennik drzewo

Sadzisz drzewo

Sen, że sadzisz drzewo sugeruje, że tęsknisz za duchowym wzrostem.

Masz ochotę się uczyć, aby później zbierać owoce. Sen może być też wskazaniem, że szukasz swojego miejsca na ziemi, na którym chcesz osiąść na dłużej. Posadzenie drzewa to znak zadomowienia się, założenia rodziny, dojrzałości.

Wspinasz się na drzewo

Śnienie, że wspinasz się na drzewo symbolizuje pragnienie i potrzebę, aby sprawdzić się i pokazać światu do czego jesteś zdolny.

Sen może też reprezentować związek między bezpieczeństwem a odpowiedzialnością. Zastanów się, jak zachowujesz się wspinając na drzewo?

Duże drzewa

Śnienie o dużych drzewach oznacza, że nie cenisz sobie miłości i szacunku innych ludzi, nie doceniasz wysiłków innych, którzy Ci pomagają, a to zaczyna ich denerwować.

Ważne jest, aby podziękować im za wsparcie i uznać ich za fundamentalną część swojego życia.

Znaczenie snu wiąże się także z wysiłkiem i potrzebą rozwoju.

znaczenie snu drzewo

Olbrzymie drzewo

Śnienie o bardzo dużym drzewie oznacza, że przed Tobą wiele sukcesów i radości, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Ciesz się i stawiaj na swoje szczęście!

Kwitnące drzewo

To znak, że w Twoim życiu wydarzą się pozytywne rzeczy. Rozkwitasz, rozwijasz się, jesteś na początku jakiejś drogi lub etapu. Przyszłość zapowiada się znakomicie.

Niezwykłe drzewo

Kiedy widzisz we śnie wyjątkowe, niezwykłe lub fantastyczne drzewo to znak, że w Twoim życiu wydarzy się coś wyjątkowego. Może to być coś, czego się nie spodziewałeś lub było to jedynie w sferze nieosiągalnych marzeń.

Wysokie drzewa

Sen o wysokich drzewach oznacza sukces – osiągalny lub nieosiągalny. Jeśli dobrze widziałeś drzewo we śnie, a nawet udało Ci się na nie wspiąć, to jesteś na drodze do sukcesu, ale jeśli nie miałeś chęci lub siły wspinać się na drzewo, nie objąłeś go wzrokiem w całości, sen symbolizuje coś co nie jest w Twoim zasięgu możliwości. Jeśli spadłeś z drzewa, przygotuj się na trudne czasy.

Bujne drzewa

Śnienie o bujnych drzewach oznacza, że jesteś chroniony. Nieustannie towarzyszą Ci ludzie, którzy chcą, abyś osiągnął sukces i wspierają Cię na różne sposoby. Zawsze będą do Twojej dyspozycji, aby doradzić Ci i podać rękę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Drzewo rosnące zbyt szybko

Sen wróży finansowe szczęście. Twoja praca lub starania przyniosą efekty, dodatkowe dochody. Sennik podpowiada też, że to doskonała chwila na pogodzenie się z rodziną i ludźmi, z którymi masz coś do załatwienia lub wyjaśnienia.

Wiele drzew

Znaczenie snu o wielu drzewach jest reprezentacją sukcesu. Oznacza to, że wkrótce rozwiniesz się i zdobędziesz uznanie w pracy dzięki swoim wysiłkom. Coś zaprocentuje – może Twoja wiara w drugiego człowieka, a może inwestycje finansowe.

sen o drzewie

Drzewo bez liści

Drzewo bez liści lub z uszkodzonym pniem widziane we śnie oznacza, że doznasz rozczarowania. Może Twój przyjaciel niemiło Cię zaskoczy, zawiedziesz się na kimś bliskim. Nie pozwól, aby złe emocje przesłoniły Ci trzeźwej oceny waszych relacji.

Las (park)

Sennik tłumaczy, że sen o lesie, czy parku wskazuje na szczęście. Im więcej drzew, zwierząt i owoców zobaczysz we śnie, tym większe szczęście czeka Cię na jawie.

Jeśli podczas snu stracisz orientację w terenie, zniechęcisz się lub zgubisz oznacza to, że nie możesz skoncentrować się na swojej pracy i marnujesz możliwości. Masz w swoim zasięgu wiele korzystnych okazji do wykorzystania, ale pozwalasz im uciec. To sen, który ostrzega przed brakiem zaangażowania.

Spadające drzewo

Uważaj na problemy ze zdrowiem. Nie lekceważ najdrobniejszych objawów, nie przesilaj organizmu. Brak sił to też sygnał, że potrzebujesz czasu na regenerację i wzmocnienie. Sennik zaleca zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie, wprowadzenie do swojego życia zdrowych nawyków na co dzień.

Złamane drzewo

Sen zapowiada jakieś problemy, które utrudnią Ci codzienne funkcjonowanie lub osiągnięcie celu. Wykaż się wytrwałością i uporem, a postawisz na swoim, choć może zajmie Ci to trochę więcej czasu niż planowałeś.

Ścięte drzewo (pień drzewa)

Sen o ściętym drzewie lub pniu drzewa symbolizuje przeciwności, które dzięki wysiłkowi i determinacji będziesz w stanie przezwyciężyć. Nie pozwól, by niepowodzenia Cię załamały – nie poddawaj się, wybierz inną drogę do celu, odpocznij, odpręż się i ruszaj przed siebie.

Drzewo wyrwane z korzeniami

Sennik ostrzega, że być może będziesz musiał wyjść ze swojej strefy komfortu, ponieważ w Twoim życiu pojawią się drastyczne zmiany. Sytuacja, o której myślałeś, że nigdy się nie wydarzy, będzie wymagała szczególnej uwagi. Sen symbolizuje też zerwanie relacji, odcięcie się od swoich korzeni, brak stabilizacji.

Płonące drzewa (pożar lasu)

Sen o płonących drzewach mówi, że powinieneś być przygotowany na złe wieści. Sprawdź wszystko, zabezpiecz się, odwiedź krewnych. Zwróć szczególną uwagę na zdrowie fizyczne i psychiczne i unikaj sytuacji niebezpiecznych.

Martwe drzewo

Sen może oznaczać, że zostałeś zdradzony przez kogoś komu ufałeś. Może też sugerować problemy zdrowotne wynikające z długich zaniedbań. Postaraj się ubiec te zdarzenia. Warto zawalczyć o to co najważniejsze.

Ścięte drzewo

Jeśli ktoś we śnie zetnie drzewo, Sennik radzi: pilnuj swoich spraw, aby nie ponieść poważnych konsekwencji. Musisz zwracać większą uwagę na sprawy i zadania, które zlecasz innym, dopilnuj każdego szczegółu, bo nie wszystko będzie można później naprawić.

Drzewo na opał

Sen symbolizuje nadmiar obowiązków. Jesteś osobą pracowitą, więc poradzisz sobie ze wszystkim, choć sytuacja będzie wymagała poświęcenia. Sen oznacza także poprawę sytuacji finansowej, jeśli weźmiesz na siebie więcej obowiązków. Zastanów się, czy temu podołasz.

Inne znaczenie snu to wizja niewykorzystanych sytuacji. Jeśli ostatnio zebrało się ich kilka, sen pokazuje Ci, że wiele szans straciłeś bezpowrotnie.

drzewo na opał

Rodzaje drzew:

Drzewo iglaste

Sen o drzewie iglastym oznacza cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Wszystko wskazuje na to, że osiągniesz to co zamierzasz, dzięki swojemu samozaparciu.

Twoje wysiłki powinny być też docenione przez innych. Możesz teraz zrobić coś o czym marzyłeś, ale do tej pory brakowało Ci na to odwagi.

Drzewo liściaste

Sen, w którym widzisz liściaste drzewo przewiduje początek trwałego związku. Zapowiada też pomyślny okres w Twoim życiu. Jeśli do tej pory układało się wszystko nie najlepiej, to sen zapowiada koniec problemów i nastanie nowego, korzystnego etapu.

Drzewo owocowe

Śnienie o drzewie pełnym owoców to doskonały znak. Czekają Cię chwile wielkiego szczęścia i spokoju. Twoje inwestycje przyniosą owoce i będzie Ci się powodzić finansowo.

drzewo owocowe

Dąb

Sen o dębie oznacza, że jesteś osobą silną, która będzie miała długie i stabilne życie. Twoja siła woli doprowadziła lub doprowadzi Cię do sukcesu.

Sen może oznaczać też zazdrość o kogoś.

Choinka

Śnienie o choince symbolizuje tę stronę Twojego życia, która wymaga dużo uwagi i szczególnego uczucia. Może symbolizować czas spędzony z rodziną – zbyt krótki. Czy spotykasz się z bliskimi tylko od święta? Pora to zmienić.

Znaczenie snu: drzewo

 • Sadzisz drzewo – szukasz swojego miejsca na ziemi
 • Wspinasz się na drzewo – chcesz pokazać wszystkim n co Cię stać
 • Duże drzewa – nie doceniasz wysiłków ludzi, którzy Ci pomagają
 • Olbrzymie drzewo – przed Tobą wiele sukcesów i radości
 • Kwitnące drzewo – jesteś na początku jakiejś drogi lub nowego etapu życia
 • Niezwykłe drzewo – w Twoim życiu wydarzy się coś wyjątkowego
 • Wysokie drzewa – sukces jest blisko
 • Bujne drzewa – masz wsparcie innych
 • Drzewo rosnące zbyt szybko – czeka Cię poprawa finansów
 • Wiele drzew – Twoje starania i inwestycje zaprocentują
 • Drzewo bez liści – poczujesz się rozczarowany
 • Las (park) – masz w swoim zasięgu wiele okazji do wykorzystania
 • Spadające drzewo – uważaj na zdrowie
 • Złamane drzewo – pojawią się trudności w dążeniu do celu
 • Ścięte drzewo (pień drzewa) – nie pozwól, by niepowodzenia Cię złamały
 • Drzewo wyrwane z korzeniami – w Twoim życiu pojawią się duże zmiany
 • Płonące drzewa (pożar lasu) – uważaj na zdrowie i unikaj ryzyka
 • Martwe drzewo – walcz o to co najważniejsze
 • Ścięte drzewo – pilnuj swoich spraw
 • Drzewo na opał – czeka Cię dużo obowiązków i pracy
 • Drzewo iglaste – osiągniesz to co zamierzasz
 • Drzewo liściaste – masz szansę na trwały związek
 • Drzewo owocowe – Twoje inwestycje przyniosą owoce
 • Dąb – masz siłę, która prowadzi Cię przez życie
 • Choinka – poświęć więcej czasu bliskim

Znaczenie snu drzewo
Znaczenie snu drzewo

Sennik mistyczny – znaczenie snu Drzewo

 • Kwitnące drzewo pojawiające się w Twoim śnie zapowiada dla Ciebie jakieś bliżej nieokreślone, ale bardzo duże szczęście, które na długo obdarzy Cię doskonałym samopoczuciem.
 • Jeśli śni Ci się, że zrywasz z drzewa owoce, jest to zapowiedź jakiejś przygody, która niebawem Cię spotka.
 • Gdy wdrapujesz się na nie i siedzisz na szczycie, jest to znak, że niebawem uda Ci się osiągnąć upragnioną życiową stabilizację, a jeśli z niego spadasz – wydarzy się coś, co sprawi, że staniesz się obiektem drwin i żartów w swoim otoczeniu.
 • Uschnięte drzewo zwiastuje porażki, problemy i smutki, zaś jeśli nim potrząsasz, czeka Cię jakieś szczęśliwe wydarzenie.
 • Drzewo obwieszone owocami to dobry zwiastun na dalszą przyszłość.
 • Jeśli śni Ci się, że siedzisz pod drzewem, jest to znak, że wkrótce otrzymasz jakieś pomyślne informacje.
 • Pochylone jest sygnałem, iż jesteś przepracowany i potrzebujesz solidnego wypoczynku.
 • Płonące drzewo oznacza, że niebawem możesz ponieść olbrzymie straty.
 • Drzewo owocowe sygnalizuje, że jesteś otoczony grupką wiernych przyjaciół, którzy są Ci oddani na dobre i na złe i na których możesz liczyć w każdej sytuacji.
 • Zielone zapowiada dla Ciebie jakieś przyjemne chwile, a palmowe – że nie uda Ci się zrealizować jakiegoś planu, na wcieleniu w życie którego bardzo Ci zależało.
 • Jeśli śni Ci się, że nosisz drzewo, może to zapowiadać, że wkrótce Twoja sytuacja materialna gwałtownie pogorszy się na tyle, że czeka Cię ubóstwo.
 • Jeżeli kupujesz drzewo, zapowiada to problemy, a jeśli przy nim siedzisz – zaszczyty, jakich wkrótce dostąpisz.
 • Kiedy we śnie siedzisz na drzewie, jest to znak, że w najbliższym czasie będzie Ci się źle powodzić w sferze zawodowej, zwłaszcza jeśli zajmujesz się prowadzeniem własnej działalności, a gdy pod drzewem – wkrótce otrzymasz jakąś dobrą wiadomość.
 • Ścięte drzewa symbolizują straty materialne, straconą nadzieję albo nawet śmierć – Twoją albo kogoś z Twych bliskich – rodziny albo przyjaciół.
 • Jeżeli śni Ci się, że sprzedajesz drzewo, zapowiada to jakieś trudności w sferze finansowej, rąbiesz – że możesz stracić cały swój majątek, zbierasz w lesie – śmierć kogoś bliskiego.
 • Jeśli zdejmujesz korę z drzewa, czeka Cię jakieś niepowodzenie, palisz drzewo – żałoba.
 • Drzewo płynące po wodzie oznacza, że ktoś lub coś udaremni Twoje plany, w efekcie czego Twoje nadzieje zostaną niespełnione.
 • Ścinanie palm zapowiada, że wkrótce doznasz rozczarowania w związku z zachowaniem ludzi, których uważałeś za przyjaciół.
 • Samotne drzewo oznacza, że obecnie masz słabą kondycję psychofizyczną, marniejące – że zaczyna się u Ciebie jakaś choroba lub słabniesz, możliwe, że z powodu postępującego wieku.
 • Drzewo pozbawione liści i z połamanymi gałęziami może zapowiadać, że ulegniesz wypadkowi, z chorymi albo atakowanymi przed szkodnikami liśćmi – że możesz mieć jakieś problemy dermatologiczne.
 • Sadzenie drzewa we śnie kobiety może zapowiadać ciążę, zaś we śnie mężczyzny – tworzenie czegoś nowego lub spłodzenie dziecka.
 • Jeśli śnią Ci się drwale ścinający martwe drzewo, może to oznaczać, że umrze ktoś z Twojego otoczenia, kto był stary, chory lub niepełnosprawny. Może to również oznaczać, że nie uda Ci się zrealizować jakichś swoich planów.
 • Gdy zaś widzisz drwali ścinających zielone drzewo, może to być zwiastun śmierci młodej, zdrowej osoby albo niepowodzenia czegoś, co bardzo dobrze rokowało.
Drzewo
Drzewo
5/5 - (1)

2 komentarze

 1. barakuda

Znaczenie snu Drzewo

Opisz swój sen związany z symbolem Drzewo i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen