chleb znaczenie snu

Chleb

Chleb jest powszechnym pożywieniem, dla wielu podstawą posiłków. Ma wiele znaczeń symbolicznych w życiu na jawie i w snach.

Znaczenie snu o chlebie może być odzwierciedleniem przemiany emocjonalnej, duchowej, psychicznej i materialnej.

Sennik chleb

Widzisz chleb

Sny o chlebie dobrze wróżą, bo zapewniają, że szczęście nadchodzi.

Sen może też wskazywać, że trzeba cieszyć się drobiazgami.

Mąka może być postrzegana jako znak dobrobytu, a więc sen o chlebie sygnalizuje nadejście dobrych czasów. Będziesz mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby swoje i bliskich, a nawet pozwolić sobie na niektóre luksusy.

Kupowanie chleba

Wkrótce osiągniesz zyski. Twoje wysiłki zostaną ukoronowane sukcesem. To także znak dobrobytu, tego że nic Ci nie braknie.

W najbliższym czasie możesz liczyć na nowe propozycje, które znacznie poprawią Twoją sytuację, np. oferty współpracy, transakcje finansowe, okazje itp.

Bochenek chleba

Sennik sugeruje, by sen o bochenku chleba interpretować jako symbol momentu dobrobytu po chwilach kryzysu. Sen wskazuje też, że Twoja sytuacja się zmieni, a chwile zaciskania pasa dobiegają końca.

sennik chleb

Kilka bochenków chleba

Kiedy śnisz o dużej ilości chleba, którym cieszysz się z bliskimi, oznacza to, że relacje z nimi poprawią się. Sen oznacza również, że masz zdolności do znajdywania najlepszego rozwiązania problemów.

Sennik zapowiada sukces w biznesie i w pracy: pracowałeś dobrze, a teraz będziesz zbierać nagrody.

Świeży chleb

Umiesz cieszyć się małymi rzeczami, które nadają sens życiu. Ludzie lubią Twoje towarzystwo, gdyż jesteś pozytywną osobą. Tak trzymaj!

Świeży chleb we śnie jest znakiem obiecującej przyszłości i wielkiego sukcesu. Sen zapowiada pojawienie się w Twoim życiu nowości: nowych pomysłów, propozycji, ludzi.

Pieczenie chleba

Jeśli we śnie wyrabiasz ciasto oznacza to, że jesteś dumny ze swojej kreatywności i wysiłku, jaki włożyłeś we wszystkie swoje projekty. Nie bój się pokazać tego innym i cieszyć się korzyściami.

Twoi przyjaciele bardzo Cię podziwiają. Jesteś ceniony za postawę etyczną i moralność.

Jedzenie chleba

Gdy chleb w Twoim śnie jest gorący i parzy usta oznacza to, że wkrótce odczujesz konsekwencje własnych kłamstw.

Sen o jedzeniu chleba to również oznaka dobrobytu, osobistej i duchowej pełni.

Dzielenie chleba (kromki chleba)

Sen oznacza, że żyjesz na wysokim poziomie duchowym, pomagasz innym. Masz intuicję i wiesz co jest dobre dla wszystkich. Pomagasz, a także otrzymujesz pomoc, gdy jej potrzebujesz.

Dzielenie się chlebem to także symbol przyjaźni, szacunku i empatii.

kromki chleba

Spalony chleb

Sny, które wiążą się ze spalonym chlebem, który nie może być zjedzony lub który bardzo źle smakuje, są związane z problemami finansowymi lub gospodarczymi. Nadszedł czas, aby dokładnie przeanalizować Twoją sytuację i znaleźć rozwiązanie.

Sennik mówi także, że otrzymasz nowe oferty pracy. W Twoim życiu pojawi się coś nowego, co pozytywnie zmieni Twoje życie, np. nowe znajomości, nowe propozycje.

Twardy chleb

Pomyśl o potrzebach ludzi wokół siebie, zwracaj więcej uwagi na innych, bo możesz kogoś zawieść lub rozczarować. Sen zapowiada też rodzinne kłopoty i rozczarowania.

Chleb z pleśnią

Chleb z pleśnią we śnie symbolizuje straty, np. utratę zatrudnienia lub rozstanie z partnerem. Sen może też zapowiadać nieporozumienia z ukochaną osobą.

Mały chleb

Coś nie pójdzie zgodnie z planem lub nie spełni Twoich oczekiwań. Wystarczy wprowadzić korekty, wykazać się elastyczną i cierpliwością i wszystko będzie dobrze.

Słodki chleb

Sen pokazuje, że osiągnąłeś coś o co zabiegałeś, na co pracowałeś, np. zdałeś egzamin, dostałeś podwyżkę. Sen wskazuje, że cel został osiągnięty i otrzymałeś zasłużoną nagrodę. To znak, że trzeba dalej postępować w ten sam sposób w dążeniu do osiągania kolejnych celów.

Biały chleb

Sen o białym chlebie jest oznaką dobrobytu. Sennik wskazuje, że jakiś projekt, któremu poświęciłeś dużo czasu, będzie bardzo udany. To także zapowiedź udanego życia osobistego i zawodowego. Uważaj, aby nie przegapić żadnej okazji.

Piekarnia

Piekarnia we śnie zapowiada spotkanie z ukochaną osobą. Jeśli we śnie byłeś piekarzem lub rozmawiałeś z piekarzem, spodziewaj się radosnych chwil i nieoczekiwanych pieniędzy.

chleb piekarnia sennik

Znaczenie snu: chleb

 • Widzisz chleb – nadchodzi szczęście i dobrobyt
 • Kupowanie chleba – wkrótce osiągniesz zyski
 • Bochenek chleba – Twoja sytuacja się zmieni na lepsze
 • Kilka bochenków chleba – Twoje relacji z bliskimi się poprawią
 • Świeży chleb – w Twoim życiu pojawią się nowości
 • Pieczenie chleba – przyjaciele Cię podziwiają
 • Jedzenie chleba – odczujesz konsekwencje własnych kłamstw
 • Dzielenie chleba (kromki chleba) – wiesz co jest dobre dla innych
 • Spalony chleb – coś nowego zmieni Twoje życie
 • Twardy chleb – zwracaj więcej uwagi na innych
 • Chleb z pleśnią – mogą pojawić się jakieś straty
 • Mały chleb – coś nie pójdzie zgodnie z planem
 • Słodki chleb – otrzymasz nagrodę za swój wysiłek
 • Biały chleb – nadchodzą dobre czasy
 • Piekarnia – spotkasz ukochaną osobę
Znaczenie snu chleb
Znaczenie snu chleb

Sennik mistyczny – chleb

Ogółem symbol ten może oznaczać, że czeka Cię jakieś radosne wydarzenie bądź może być gestem motywacyjnym ze strony Twojej podświadomości i zachęcać Cię do wytężonego działania.

 • Jeśli śnisz, że widzisz, kupujesz albo jesz chleb, oznacza to, że na jawie jesteś lub już wkrótce będziesz otoczony gronem życzliwych Ci i w pełni oddanych przyjaciół. Może to być również obietnica długiego życia i zdrowia.
 • Biały chleb zapowiada dla Ciebie znaczny przypływ gotówki, ale nie wiadomo, w jakich okolicznościach to nastąpi.
 • Duży chleb ma odwrotne znaczenie i zapowiada poważne straty materialne.
 • Jeśli pieczesz chleb, jest to dla Ciebie zapowiedź bliżej nieokreślonego szczęścia, jakie już niebawem stanie się Twoim udziałem, zaś jeśli śnisz o chlebie niedopieczonym, może to oznacza, że wkrótce stracisz oszczędności finansowe.
 • Chleb spalony zapowiada czyjąś chorobę albo nawet śmierć w Twoim najbliższym otoczeniu.
 • Jeśli śnisz, że widzisz człowieka jedzącego chleb, a sam jesteś głodny, oznacza to, że sukces, o jakim od dawna marzysz, stanie się udziałem nie Twoim, a Twojego przyjaciela.
 • Czerstwy chleb oznacza duże trudności, jakie niebawem pojawią się na Twojej drodze i będziesz musiał stawić im czoła, zaś świeży zapowiada wizytę jakichś nieznanych Ci bliżej osób.
 • Kiedy śni Ci się, że jesz czerstwy chleb, jest to zapowiedź trudnego, pełnego niepokoju i kłopotów okresu w Twoim życiu, kiedy jesz zakalec, zapowiada to również stratę oszczędności, zaś jedzenie spleśniałego chleba jest dla Ciebie ostrzeżeniem przed fałszywymi ludźmi, którzy udają Twoich przyjaciół by Ci zaszkodzić.
 • Kiedy zaś śnisz, że jesz świeży chleb, jest to zapowiedź szczęśliwego, długiego życia w dobrym zdrowiu.
 • Jedzenie czarnego chleba dla ubogich ludzi oznacza poprawienie się ich sytuacji materialnej, zaś dla zamożnych – obniżenie się standardu życia.
 • Skórka od chleba ujrzana we śnie zapowiada powodzenie na gruncie zawodowym.
 • Chleb żytni zwiastuje miłą atmosferę w domu, jęczmienny – doskonałe zdrowie i  kondycję fizyczną, jeśli zaś śnisz,  że dzielisz się z kimś chlebem, jest to sygnał, że jesteś dobrym człowiekiem i dzięki temu nie grozi Ci bieda.
Chleb
Chleb
5/5 - (2)

2 komentarze

 1. Kasia
 2. Marcia

Znaczenie snu Chleb

Opisz swój sen związany z symbolem Chleb i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen