sennik drzwi

Drzwi

Śnienie o drzwiach oznacza, że nie możesz zdystansować się do swojego życia. Zmierz się ze swoimi pomysłami i zaakceptuj nowe możliwości, ponieważ możesz stawić czoła pozytywnym zmianom.

Drzwi chronią lub ukrywają coś, czego często nie chcesz widzieć lub uniemożliwiają Ci dostęp do tego, czego pragniesz.

Sennik drzwi

Widzisz drzwi

Znaczenie snu, w którym widzisz drzwi, można rozumieć na kilka sposobów: jako coś co chroni to, co jest w środku; jako ochronę przed tym, co niepożądane lub niebezpieczne; jako przeszkodę, która uniemożliwia Ci zdobycie czegoś.

Chcesz otworzyć drzwi

Znaczenie snu jest następujące: starasz się chronić przed ludźmi, którzy chcą wyrządzić Ci krzywdę. Ten sen sugeruje, że nie należy wszystkim ufać i lepiej unikać wyjaśniania lub zdradzania tajemnic osobom trzecim.

Przechodzisz przez drzwi

Sennik tłumaczy znaczenie snu jako zamiar pokonywania wszelkich przeszkód i ograniczeń na drodze do osiągnięcia tego czego chcesz.

Drzwi mogą oznaczać coś, co uniemożliwia Ci kontynuowanie pracy lub utrudnia osiągnięcie niektórych z pragnień. Nie pozwól jednak, aby przeszkoda ta Cię powstrzymała, warto ją pokonać.

znaczenie snu drzwi

Otwarte drzwi

Sen to zapowiedź spełnienia życzeń. Jeśli śniąc o otwartych drzwiach wiesz, co będzie za nimi i jest to coś przyjemnego, możesz mieć okazję do zawarcia korzystnych umów finansowych.

Jeśli za drzwiami jest coś nieprzyjemnego, musisz najpierw przyjrzeć się sobie zanim spojrzysz na to, co jest za drzwiami.

To etap w Twoim życiu, w którym niektórzy chcą Ci pomóc, ale Ty tego nie dostrzegasz. Pomoc może mieć bardzo różne formy – nie zapominaj o tym. Sen przewiduje możliwości, których nie wykorzystujesz, dlatego mogą nagle zniknąć i nigdy więcej się nie pojawić.

Sen oznacza także, że jest osoba, która przygotowuje Ci drogę do sukcesu lub zmiany życia. Dobrze przygotuj się na rozmowy o nowej firmie lub innych ważnych zmianach.

Jeśli drzwi znajdują się w budynku, który Cię interesuje oznacza to, że nadejdzie zmiana pracy. Jeśli znajdują się w starym budynku oznacza to, że pomoc lub jakaś propozycja zmiany przybędzie od Twojej rodziny i znacząco odmieni Twoje życie.

Jeśli drzwi to miejsce, w którym odczuwasz strach lub fobię, sen przepowiada, że obecne problemy będą się kończyć, ale tylko przy wysiłku z Twojej strony.

Drzwi, których nie można zamknąć

Sennik podpowiada, że nadchodzące zmiany są nieuniknione i nieodwracalne. Przygotuj się na to i znajdź w każdej sytuacji dobre strony. Zaufaj bliskim.

Zamknięte drzwi

Jeśli we śnie widziałeś lub próbowałeś wejść przez zamknięte (zablokowane) drzwi, osiągniesz zwycięstwo, pozytywnie zakończy się coś o co walczyłeś. Możliwe, że przyjazna Ci osoba wyjdzie zwycięsko z jakiejś sytuacji.

Sen może też oznaczać, że czujesz się niepewnie, boisz się czegoś zdobyć. Nie masz odwagi, aby otworzyć drzwi i dowiedzieć się, co jest w środku – a może wiesz, co jest w środku i dlatego nie chcesz ich otwierać.

Powinieneś mniej martwić się o to, co się stanie lub co odkryjesz za drzwiami, po prostu stawiaj czoła wyzwaniom.

Jeśli we śnie stoisz i patrzysz na zamknięte drzwi, jest to znak Twojej niepewności. Masz mnóstwo pytań o to, co może znajdować się za drzwiami, jakie będą konsekwencje ich otwarcia i co się z Tobą stanie.

Sen wskazuje również na defensywne postawy, konieczne jest, abyś był bardziej stanowczy, pewny swojego zdania i pozbył się lęków. Sen ujawnia Twoje odczucia, nie możesz znaleźć wyjścia z problemów, a kolejne czają się tuż za drzwiami.

Jeśli śniłeś o zamkniętych drzwiach, to nie jest to odpowiedni czas na inwestycje. Teraz powinieneś poprawić relacje z otoczeniem, warto lepiej zorganizować czas poświęcany pracy i rodzinie.

Warto też znaleźć sposób na relaks, bo to on pozwoli Ci wpaść na nowe pomysły, które pomogą Ci wyjść z problemów.

Drzwi zamknięte we śnie to ostrzeżenie, abyś nie izolował się tylko przyjmował zaproszenie przyjaciół i brał udział w życiu towarzyskim i społecznym.

Drzwi otwierają się do wewnątrz

Kiedy drzwi otwierają się do wewnątrz oznacza to, że chcesz spojrzeć na siebie, na swoje wnętrze lub powinieneś to zrobić. Przeanalizuj swoje emocje, dążenia, zachowanie, zastanów się czego pragniesz i do czego dążysz.

Drzwi otwierają się na zewnątrz

Sen, że drzwi otwierają się na zewnątrz oznacza, że chcesz pokazać się innym, zaprezentować swój talent i możliwości. To ważne, ale nie zapominaj, że najważniejsze jest dobre samopoczucie.

Otwierasz drzwi

Sennik tłumaczy, że jeśli we śnie otwierasz drzwi to oznacza to, że na jawie ujawnisz tajemnicę. Pociągnie to za sobą konsekwencje, może nawet takie, jakich się nie spodziewasz.

Jeśli przechodzisz przez zły etap w swoim życiu na jawie sen oznacza, że zmiany wnet nadejdą i to co Cię trapi, wkrótce się skończy. Ponieważ jesteś tym, który otwiera drzwi, zmiany będą takie, na jakie sam zapracujesz.

Jeśli teraz przechodzisz na jawie przez etap życia pełen wątpliwości lub różnych ścieżek do obrania, sen o otwarciu drzwi przynosi pozytywną energię i psychiczny spokój. Oznacza to, że ostatecznie pójdziesz właściwą ścieżką lub dokonasz zmiany, na którą czekałeś. Sennik zaleca rozwagę i przeanalizowanie kolejnych kroków.

Jednak jeśli jesteś na szczęśliwym etapie swojego życia i śniłeś o otwarciu drzwi, to zbliżasz się do poprawy sytuacji w pracy, wzrostu wynagrodzenia, lepszych warunków pracy oraz zdobycia nowych przyjaciół. Jest to dobry moment na inwestowanie lub zakładanie własnego biznesu od podstaw.

Zamykasz drzwi

Sen oznacza, że próbujesz coś lub kogoś zatrzymać lub ukryć. Możesz potrzebować czasu, aby ocenić swoje wybory. Potrzebujesz refleksji nad momentem swojego życia.

Jeśli śniłeś o zamknięciu drzwi to znaczy, że próbujesz zamknąć swoje życie przed nowościami, zmianami lub innymi ludźmi. Nie oznacza to jednak, że jest to negatywne postępowanie, ponieważ próbujesz się bronić lub odrzucasz rzeczy, które uważasz za złe dla siebie.

Zamknięcie drzwi we śnie to ochrona przed nieznanym. To czas, w którym wolisz być konserwatywny i nie próbować niczego nowego.

drzwi w bloku

Otwierasz niewłaściwe drzwi

Według Sennika taki sen oznacza, że Twoje wybory nie sprawiają Ci przyjemności. Pamiętaj o swoich zasadach i bądź sobą. Nie próbuj przypodobać się innym za wszelką cenę.

Drzwi otwierane kluczem

Starasz się tłumić swoje uczucia i nie chcesz otwierać się na innych, wolisz samotność. Jeśli dobrze się bawisz, wolisz odizolować swoje emocje od przeszłych doświadczeń, które nie były dla Ciebie dobre i nie chcesz ich powtarzać.

Zamknąć drzwi przed nosem

Sen sugeruje, że czujesz się wykluczony przez kogoś, kogo cenisz. Zastanów się, czy dalej chcesz być z tą osobą blisko. Jeśli ktoś Ci bliski zachowuje się dziwnie, porozmawiaj z nim i staraj się poprawić sytuację.

Drzwi wejściowe

Sen symbolizuje coś nowego w Twoim życiu. Wchodzisz w nowy etap życia, zaczynasz nowy projekt, nową pracę, wprowadzasz jakieś zmiany. Jeśli na jawie nie planowałeś niczego nowego Sennik stwierdza, że podświadomie dążysz do zmian.

Drzwi bez klamki

Sen oznacza sytuację bez wyjścia, znalezienie się między młotem a kowadłem. Powinieneś teraz odpocząć, złapać oddech i spokojnie zastanowić się co dalej robić, może warto zmienić plany? Może z kimś odbyć poważną rozmowę?

Drzwi szklane

Sen o szklanych drzwiach zapowiada jakieś trudności. Zastanów się, co za nimi widziałeś. Czy to coś do czego dążysz? Czego pragniesz? Szklane drzwi stanowią barierę, która jest niewidoczna na pierwszy rzut oka.

Zastanów się, czy sam sobie nie rzucasz kłód pod nogi. Czy nie masz uprzedzeń lub nie zaniedbujesz czegoś, dlatego Twój cel znalazł się za szklanymi drzwiami, przez które go widzisz, ale nie dosięgasz.

Drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe we śnie mogą symbolizować przygnębienie, smutek, a nawet depresję, mogą także sugerować, że Twoje marzenia są całkiem oderwane od rzeczywistości. Sięgnij po wsparcie zaufanej osoby i obierz nowe cele.

Drzwi obrotowe

Drzwi obrotowe we śnie symbolizują nowe przyjaźnie i nowe możliwości. Jakieś sytuacje lub jacyś ludzie mogą ponownie pojawić się w Twoim życiu. Sam zdecyduj, czy warto znowu z nimi wchodzić w relacje.

Drzwi garażowe

Znaczenie snu może być różne. Albo podjąłeś już jakąś decyzję, obrałeś drogę – wybrałeś jednak trudniejsze sposoby dotarcia do celu. Albo sen oznacza, że na Twojej drodze pojawią się trudności, dodatkowe problemy lub obowiązki, z którymi trzeba będzie się zmierzyć.

Tylne drzwi

Sennik wyjaśnia, że jeśli we śnie wszedłeś lub wyszedłeś tylnymi drzwiami, możesz spodziewać się korzystnych zmian w swoim życiu zawodowym.

Sen przepowiada sprytne rozwiązania i znajomości, które znacznie pomogą Ci w uzyskaniu celu, załatwieniu jakiejś sprawy, otrzymaniu czegoś itp.

Małe drzwi

Sen to wizja poczucia własnej wartości i możliwości. Jesteś na etapie, w którym wolisz małe wyzwania. Ponadto szukasz bardziej równowagi emocjonalnej niż ekonomicznej. Masz dostęp do świata lepszych możliwości w sferze ekonomicznej, sentymentalnej i duchowej.

Drzwi samochodu

Jeśli śnisz o drzwiach samochodu oznacza to, że chcesz wyrwać się od codzienności, być może potrzebujesz odpoczynku, bądź skupienia się z dala od bliskich osób. Sen może też oznaczać, że potrzebujesz więcej prywatności.

Drzwi drewniane

Sen o drzwiach drewnianych symbolizuje zmiany, ale dokładne znaczenie snu zależy to od tego, co robisz z drzwiami i w jakim są one stanie. Jeśli musisz je naprawić, to przewiduj pojawienie się sytuacji konfliktowych w Twojej pracy, co spowoduje problemy finansowe i nadużycia ze strony innych osób.

Jeśli śniłeś o drzwiach drewnianych w idealnym stanie, to przewiduj nadejście nowych pomysłów i możliwości oraz pomoc innych osób. Aby sen miał pozytywne znaczenie, drzwi muszą być łatwe do otwarcia, a Ty nie możesz bać się ich otworzyć.

Białe drzwi

Sen o białych drzwiach jest oznaką spokoju, optymizmu i duchowości. Nowe pozytywne energie zmienią Twoje życie. Wkrótce nadejdą nowe możliwości i rozwiążesz zarówno problemy finansowe, jak i emocjonalne.

Spokój pojawi się w Twoim życiu, uzyskasz większe korzyści ekonomiczne przy mniejszym lub podobnym wysiłku. To sen o pozytywnej energii i powodzeniu.

Rozbite (zepsute, uszkodzone, zniszczone) drzwi

Rozbite drzwi są zwiastunem dodatkowych zarobków. Zniszczone lub zepsute mogą sygnalizować, że nie domknąłeś jakiś spraw. Twoje relacje z innymi ludźmi nie są najlepsze. Zepsute drzwi we śnie mogą też oznaczać, że na siłę próbujesz osiągać swoje cele lub forsować własne zdanie.

Wiele drzwi

Sen o wielu drzwiach reprezentuje równowagę między pozytywnymi i negatywnymi zdarzeniami, ale też ostrzega, że musisz zwracać uwagę na okazje, których nie możesz pospiesznie i bezmyślnie wykorzystać.

Znaczenie snu o wielu drzwiach zależy od ich stanu. Jeśli drzwi wyglądają dobrze, są w idealnym stanie, znaczenie snu jest pozytywne. Jeśli są w złym stanie, znaczenie jest negatywne. Twoje emocje odgrywają tu także ważną rolę.

Jeśli bałeś się je otworzyć to znaczy, że próbujesz uciec od ważnej decyzji lub nie jesteś gotowy do jej podjęcia (zmiana miasta, nowa praca, nowe obowiązki). Jeśli cieszysz się, że je widzisz, to oczekuj pojawienia się nowych wiadomości i emocji.

wiele drzwi

Korytarze i drzwi

To sen, który reprezentuje strach i niepewność, oznacza niezdecydowanie i problem z wyborem drogi życiowej, podjęciem decyzji. Jednak jeśli jesteś szczęśliwy w czasie snu, może on oznaczać, że masz wiele dostępnych możliwości.

Jeśli we śnie boisz się, oznacza to brak możliwości lub niewykorzystane okazje.

Pukanie do drzwi

Jeśli śniłeś, że zapukałeś do drzwi przyjaciela to znak, że to najlepszy moment na pomnażanie zysków. Jeśli zapukałeś do drzwi nieznajomego oznacza to, że starzy przyjaciele przyjdą Ci na ratunek w trudnym czasie.

Jeśli słyszysz pukanie do drzwi to znak, że wkrótce otrzymasz dodatkowe pieniądze.

Włamanie

Sen przestrzega Cię przed zawiścią i plotkami. Sennik radzi również, by mieć czyste sumienie, bo coś co skrywasz, może zostać ujawnione i spowoduje problemy, a na pewno popsuje Twoją reputację.

To także przestroga przed lekkomyślnością. Sennik doradza, by więcej czasu poświęcić sprawom niematerialnym.

Znaczenie snu drzwi

 • Widzisz drzwi – masz ochronę przed tym co złe
 • Chcesz otworzyć drzwi – nie ufaj wszystkim
 • Przechodzisz przez drzwi – pokonasz wszelkie przeszkody i ograniczenia na drodze do osiągnięcia celu
 • Otwarte drzwi – spełnią się Twoje pragnienia
 • Drzwi, których nie można zamknąć – nadchodzące zmiany są nieuniknione
 • Zamknięte drzwi – pozytywnie zakończy się coś o co walczyłeś, nie izoluj się od ludzi
 • Drzwi otwierają się do wewnątrz – spójrz na swoje wnętrze, zastanów się czego pragniesz i do czego dążysz
 • Drzwi otwierają się na zewnątrz – chcesz pokazać się innym, zaprezentować swój talent
 • Otwierasz drzwi – ujawnisz tajemnicę, ale będzie to mieć konsekwencje
 • Zamykasz drzwi – próbujesz coś lub kogoś zatrzymać lub ukryć
 • Otwierasz niewłaściwe drzwi – Twoje wybory nie sprawiają Ci przyjemności, bądź sobą
 • Drzwi otwierane kluczem – tłumisz swoje uczucia i nie chcesz otwierać się na innych
 • Zamknąć drzwi przed nosem – poczujesz się odtrącony przez kogoś
 • Drzwi wejściowe – coś nowego rozpocznie się w Twoim życiu
 • Drzwi bez klamki – odpocznij i zastanów się co dalej robić
 • Drzwi szklane – pojawią się trudności w osiągnięciu celu
 • Drzwi balkonowe – Twoje marzenia są oderwane od rzeczywistości
 • Drzwi obrotowe – pojawią się nowe przyjaźnie i nowe możliwości
 • Drzwi garażowe – pojawią się trudności, dodatkowe problemy lub obowiązki
 • Tylne drzwi – spodziewaj się korzystnych zmian w swoim życiu zawodowym
 • Małe drzwi – szukasz bardziej równowagi emocjonalnej
 • Drzwi samochodu – chcesz wyrwać się od codzienności, potrzebujesz więcej prywatności
 • Drzwi drewniane – nadchodzą zmiany w Twoim życiu
 • Białe drzwi – rozwiążesz problemy finansowe i emocjonalne, odzyskasz spokój
 • Rozbite (zepsute, uszkodzone, zniszczone) drzwi – na siłę próbujesz osiągać swoje cele lub forsować własne zdanie
 • Wiele drzwi – masz wybór drogi i decyzji
 • Korytarze i drzwi – masz wiele możliwości, wykorzystaj okazje
 • Pukanie do drzwi – wkrótce otrzymasz dodatkowe pieniądze
 • Włamanie – wystrzegaj się plotek i lekkomyślności

znaczenie snu drzwi
Znaczenie snu drzwi

Szczegółowa interpretacja snu

Widok drzwi we śnie mówi nam o tym, jak się czujemy i jak układają się nasze sprawy.

To, jak zinterpretujesz swój sen o drzwiach, będzie dla Ciebie bardzo specyficzne, ponieważ masz z pewnością własne wyobrażenia o drzwiach i ich znaczeniu.

Oto kilka typowych interpretacji i tematów związanych ze snem o drzwiach:

Możliwości + Nowe początki

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy wiele powiedzeń o drzwiach, np.: Kiedy jedne drzwi się zamykają, otwierają się następne. Sen może dotyczyć otwartości i dostępności czegoś nowego.

Kiedy śnisz o otwartych drzwiach lub przechodzisz przez drzwi, może to oznaczać przejście do nowej sytuacji w Twoim życiu. Może to dotyczyć czegoś, co aktualnie przeżywasz, lub czego nie możesz się doczekać, za czym tęsknisz. Cokolwiek to jest, prawdopodobnie jest to pozytywny symbol w Twoim śnie, bo masz możliwość swobodnego poruszania się i nie jesteś zablokowany na swojej drodze.

Tajemnica + To co nieznane

Drzwi we śnie mogą obrazować tajemnicę w życiu, zarówno dobrą, jak i złą.

Drzwi tworzą barierę, a nieznane kryje się za zamkniętymi drzwiami. Drzwi mogą chronić tajemnice. Zamknięte drzwi mogą wymagać klucza, hasła lub jakiegoś rodzaju danych uwierzytelniających, aby uzyskać dostęp do tego, co za nim się kryje. Dopóki nie otworzysz drzwi nie wiesz, co jest za nimi.

Strach + drogi wyboru

Tajemnicze drzwi w Twoim śnie mogą sugerować podekscytowanie lub strach przed czymś, co dostrzegasz na horyzoncie.

Może to również sugerować, że masz jakiś wybór i nie jesteś pewien, jak postępować. Będziesz musiał rozważyć co jeszcze dzieje się we śnie i jak się czujesz, aby zrozumieć, co to dla Ciebie oznacza.

sen o drzwiach
Sen o drzwiach

Poczucie uwięzienia + utknięcie

Zamknięte drzwi zagradzające Ci drogę mogą wskazywać, że czujesz się uwięziony. Możesz utknąć, bo coś blokuje Cię na Twojej ścieżce życia.

Możesz czuć się uwięziony w jakiejś sytuacji, tęsknić za wyjściem, ale czuć, że nie masz nic do powiedzenia, nie masz kontroli nad sytuacją.

I odwrotnie, możesz desperacko chcieć zostać wpuszczony do środka (do klubu, szkoły, dostać konkretną nową pracę lub rozpocząć z kimś związek), ale czujesz się uwięziony za drzwiami. Musisz po prostu zapukać. A może jest jakiś ukryty klucz, którego potrzebujesz?

„Kiedy zamykają się jedne drzwi szczęścia, otwierają się inne; ale często patrzymy tak długo na zamknięte drzwi, że nie widzimy tych, które zostały dla nas otwarte ”.

– Helen Keller

Kolor drzwi

Kolejną rzeczą do rozważenia jest kolor drzwi:

 • Czarny: tajemnica, izolacja, depresja, strach, cele zawodowe
 • Niebieski: spokój, relaks, smutek
 • Zielony: pokój, postęp, dostatek, nadzieja
 • Czerwony: miłość, ostrzeżenie, niebezpieczeństwo, złość
 • Biały: akceptacja, czystość, wiedza, żałoba

To tylko kilka możliwych skojarzeń, zapoznaj się z artykułem Kolory we śnie, by lepiej zrozumieć sens swojego snu.

Kolor drzwi w snach
Kolor drzwi w snach

Pytanie do interpretacji snu

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

 • Co myślisz o drzwiach w życiu codziennym?
 • Czy masz jakieś osobiste skojarzenia z drzwiami?
 • Jakie to były drzwi?
 • Czy drzwi były w dobrym stanie, czy w złym stanie?
 • Czemu służyły drzwi?
 • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
 • Czy stoisz przed jakimiś wyborami?
 • Czy masz nadzieję na nową okazję?

Sennik mistyczny – znaczenie snu drzwi

Znaczenie snu drzwi
Znaczenie snu drzwi
 • Jeśli śni Ci się, że otwierasz drzwi kluczem, jest to znak, że niebawem odkryjesz jakiś sekret skrywany pod Twoim dachem. Może to również być dla Ciebie sygnał, byś nie zatajał niczego przed swym współmałżonkiem lub partnerem.
 • Jeśli wchodzisz przez drzwi, jest to zapowiedź, że niebawem otworzą się przed Tobą nowe perspektywy i będziesz miał szansę na rozwój w jakiejś dziedzinie.
 • Wychodzenie przez drzwi zapowiada zamknięcie jakiegoś etapu w Twoim życiu.
 • Otwarte drzwi zwiastują miłe dla Ciebie odwiedziny kogoś z bliższej lub dalszej rodziny, otwarte na oścież – nieoczekiwany przypływ gotówki.
 • Zamknięte sygnalizują, że na jawie czujesz się niekomfortowo w jakiejś sytuacji i masz wrażenie, że ktoś lub coś Cię osacza.
 • Uchylone drzwi zapowiadają czas marazmu i biernego oczekiwania w Twoim życiu.
 • Stare drzwi oznaczają, iż wkrótce otrzymasz jakąś niepomyślną informację od swojego przyjaciela, piękne i bogato zdobione – radosne i miłe wydarzenie, które już niedługo będzie miało miejsce w Twoim życiu.
 • Drzwi skrzypiące to zapowiedź problemów na gruncie zawodowym, zwłaszcza jeśli zajmujesz się prowadzeniem własnej działalności, a wypaczone – zapowiedź problemów zdrowotnych.
 • Jeśli śnią Ci się wyważone przez kogoś drzwi, jest to znak, że wkrótce ktoś zachowa się wobec Ciebie gruboskórnie i poczujesz się przez niego poniżony.
 • Korytarz z wieloma parami drzwi to znak, że musisz podjąć trudną decyzję, która jest tym trudniejsza, że masz do wyboru wiele różnych opcji.
Drzwi
Drzwi
Oceń sennik

2 komentarze

 1. Badyl
 2. nela

Znaczenie snu Drzwi

Opisz swój sen związany z symbolem Drzwi i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen