sennik dziecko

Dziecko

Dzieci są synonimem niewinności i nadziei, symbolizują życie uczciwie i spontanicznie.

Sen o dziecku może oznaczać Twoje słabości, ale również szczęście, spełnienie marzeń, sukces, odrodzenie.

Sny o dzieciach są również związane z nawykami i pomysłami, które są przez Ciebie cenione.

Sennik dziecko

Dziewczynka

Sen o małej dziewczynce oznacza, że masz wiele marzeń i jesteś pełen sił, by je realizować. Sen pokazuje również, że jesteś gotowy stawić czoła wyzwaniom.

Chłopiec

Sennik zapowiada szczęśliwe chwile w Twojej rodzinie. Możesz też otrzymać dobrą wiadomość. Pozytywne zmiany dotyczyć będą Ciebie lub Twoich bliskich.

Syn

Sen zapowiada zyski i powodzenie. Sennik stwierdza, że jesteś pewny siebie i dobrze sprawdzisz się w nowych sytuacjach. Możesz odważnie podejmować decyzje dotyczące nowych umów, transakcji, inwestycji.

Córka

Sen o córce wróży pomyślność, ale też zawiera przestrogę, aby nie zaniedbywać relacji na linii dziecko – rodzic, bez względu na to w jakim wieku są Twoje dzieci.

znaczenie snu dziecko

Narodziny dziecka

Sen oznacza, że masz wspaniałych przyjaciół gotowych Ci pomóc, kiedy tylko potrzebujesz. Narodziny nowego życia oznaczają także nowe początki, nową drogę, a więc korzystne, obiecujące zmiany. To także nowy etap życia, który stawia Cię w nowych okolicznościach.

Urodzić dziecko

Sen oznacza dobre zmiany, szansę na rozwój, a także szczęśliwe zakończenie jakiegoś projektu, sprawy. Sen o urodzeniu dziecka może też oznaczać wydatki lub zmianę życiowych priorytetów.

Niemowlę

Jeśli w Twoim śnie noworodek śpi, sen symbolizuje sukces w pracy, jeśli dziecko płacze oznacza to, że będziesz musiał stoczyć walkę o swoje.

Sen wskazuje też na to, że będziesz dużo czasu poświęcał na zabawę, wciąż masz w sobie małe dziecko.

Przewijać dziecko

Sennik nakazuje Ci ostrożność w postępowaniu z innymi ludźmi. Panuj nad emocjami, staraj się być empatyczny i wyrozumiały, zwłaszcza dla starszych i bliskich osób.

Dziecko z kupą w pieluszce

Jeśli śnisz, że musisz przewinąć dziecko, a w pieluszce znajdziesz kupę, znaczenie snu symbolizuje niespodziewane pieniądze. Sennik twierdzi także, że nie opuści Cię szczęście.

Płacz dziecka

Sennik twierdzi, że jeśli we śnie słyszysz płacz dziecka, to dobra wiadomość jest w drodze. Płacz dziecka we śnie może również oznaczać problem trudny do rozwiązania. Jednak trudny, nie oznacza – niemożliwy.

Płaczące dziecko

Sen oznacza utratę czegoś, może to być jakaś rzecz, ale też wartość niematerialna, np. zaufanie kogoś, czyjaś przyjaźń. Sennik tłumaczy sen o płaczącym dziecku jako potrzebę opieki i czułości ze strony innych.

Uśmiechnięte dziecko

Sen ma bardzo pozytywną wymowę, przepowiada wiele radosnych chwil. Trzeba tylko je dostrzec. Naucz się cieszyć tym co masz i korzystaj z otaczającego Cię świata. A może brakuje Ci radości dziecka, nie okazujesz emocji, bo uważasz, że tak nie wypada?

uśmiechnięte dziecko

Małe dziecko

Widząc we śnie małe dziecko możesz spodziewać się rozwiązania jakiegoś problemu, który ciągnął się już bardzo długo. Sen może oznaczać także poprawę losu i rozwój osobisty.

Sennik sugeruje, że taki sen może świadczyć także o Twojej niedojrzałości emocjonalnej. może nie dorosłeś do sytuacji, w której się znalazłeś? Być może chciałbyś powrócić do lat dzieciństwa.

Zdrowe, ładne dziecko

Sen reprezentuje radość i osiągnięcia w Twoim życiu. Oznacza, że osiągniesz sukces. Wszystkie sprawy będą układać się po Twojej myśli. Możesz zaplanować rozpoczynanie nowych zadań.

Brzydkie dziecko

Sennik wyjaśnia, że możesz poczuć się bardzo rozczarowany. Pojawią się problemy, które będą miały wpływ na Twoje życie intymne. Wszystko warto omówić otwarcie we dwoje.

Dziecko na rękach

Przeżywasz udręki i cierpienia z powodu kogoś bliskiego, chcesz mu pomóc, ale sprawia Ci to jakiś problem. Najlepiej jest pozwolić, aby każdy sam rozwiązywał swoje problemy. Jeśli ktoś poprosi o pomoc, wtedy mu ją zaoferujesz.

Znaczenie snu może też symbolizować korzyści finansowe i korzystne zmiany w sferze zawodowej.

Dziecko na rękach mężczyzny

Sen oznacza bogactwo, ale też ochronę, bezpieczeństwo. Poczujesz się pewnie finansowo, jak i psychicznie. To dobry czas na rozwój, poszerzanie swojej wiedzy, rozwijanie zdolności, rozwój firmy.

Dziecko na kolanach

Taki sen to oznaka trudności, udręki, dużej odpowiedzialności, którą czujesz wobec kogoś. Zweryfikuj swoje postępowanie i podejście do tej osoby. Może nie potrzebuje aż tak dużego zaangażowania od Ciebie? A może ktoś powinien Ci pomóc?

Dziecko w wózku

Znaczenie snu sugeruje, że poradzisz sobie z problemem. Sen oznacza także nowe możliwości, przede wszystkim na polu zawodowym. Być może czeka Cię awans, może nowa propozycja pracy lub współpracy.

Bawisz się z dzieckiem

Czekają Cię szczęśliwe chwile z rodziną lub w biznesie. Zabawa z dzieckiem oznacza dużo szczęścia. Spędź czas z rodziną, a nie będziesz żałował. Dobre wieści pojawią się w związku z Twoją pracą.

zabawa dziecka

Karmić dziecko

Sen mówi o Twojej stabilizacji finansowej. Czujesz, że jesteś na swoim miejscu.
Możesz zobaczyć ścieżkę, która doprowadzi Cię do sukcesu, którego tak bardzo pragniesz. Jeśli nie masz pracy lub jesteś niezadowolony, z tej którą wykonujesz, teraz będziesz miał szansę na ustabilizowanie sytuacji zawodowej.

Karmić piersią

Zobaczyć we śnie matkę karmiącą piersią swoje dziecko jest oznaką radości i spokoju. Sen może też oznaczać, że masz potrzebę bycia kochanym i potrzeba ta nie jest zaspokojona. Inne znaczenie snu mówi o tym, że możesz spodziewać się dobrych wiadomości.

Dziecko ze śliniakiem

Widząc we śnie niemowlę ubrane w śliniak możesz spodziewać się na jawie dobrych relacji z partnerem. Poprawa będzie widoczna w różnych sferach waszego życia. Warto zadbać, by dobre stosunki pozostały w waszym związku na długo.

Uczysz dziecko

Sen, że uczysz dziecko może być sygnałem, że napotkasz pewne trudności w związku. Może nadszedł czas, aby przejąć kontrolę nad sytuacją. Nie unoś się, ale uczciwie porozmawiaj z partnerem o wszystkim, co budzi Twoje zaniepokojenie.

Dziecko w przedszkolu

Sen to znak, że nadchodzą dla Ciebie szczęśliwe czasy. Będziesz mieć powody do radości. Coś dobrego zdarzy się w Twoim życiu. Okazuj więcej uczuć najbliższym, a zobaczysz jak zmienią się wasze relacje.

Dorosły w przedszkolu

Znaczenie snu może oznaczać, że będziesz miał trudności, problemy w sferze finansowej, a także mocne przeżycia psychiczne. Pamiętaj, że wszystko da się opanować, ale potrzeba na to czasu i zdecydowanych, rozsądnych decyzji.

Jesteś w szkole z dziećmi

Znaczenie snu sugeruje, że Twoja sytuacja psychiczna i finansowa jest nie najlepsza. Bądź ostrożny, zwracaj większą uwagę na to co dzieje się wokół Ciebie. Zadbaj o siebie, zrelaksuj się, spędzaj więcej czasu z osobami, które lubisz.

Niegrzeczne dziecko

Myślisz, że jesteś lepszy od innych. Uważaj na swoje postawy i decyzje, staraj się być bardziej pokorny, bo możesz stracić zbyt wiele. Twoje zachowanie wobec innych może być kluczowe w wielu sytuacjach.

sen o dziecku

Karzesz dziecko

Sennik ostrzega, aby mieć większą kontrolę nad swoimi impulsami i pragnieniami.

Przestań działać pod wpływem chwili i emocji, możesz skrzywdzić kogoś drogiego lub poważnie zranić samego siebie. Sen to znak, że czujesz władzą nad ludźmi. Sennik napomina, że potrzebujesz pokory. Zacznij traktować wszystkich jednakowo.

Upadające dziecko

Sennik radzi, by uważać na projekty, nad którymi pracujesz. Zwróć uwagę na swoich współpracowników lub podwładnych, dobrze kontroluj ich pracę. Powinieneś też przyjrzeć się raz jeszcze umowom.

Dziecko wpada do wody

Sen może oznaczać utratę czegoś emocjonalnego, czegoś co bardzo Ci się podobało. Jeśli uda Ci się uratować dziecko we śnie, odzyskasz to, co straciłeś.

Dziecko w wodzie

Jeśli w Twoim śnie woda jest czysta, sen zapowiada pozytywne zmiany. Jeśli jest mętna, brudna, Twoje sprawy mogą się skomplikować, opóźnić lub nawet zakończyć niepowodzeniem.

dziecko w wodzie

Dziecko wypadło z okna

Sen symbolizuje rozterki. Być może przeżywasz coś co powoduje Twoje rozdarcie emocjonalne, nie wiesz jak postąpić, by kogoś nie urazić lub mu nie zaszkodzić. Posłuchaj własnej intuicji.

Ratujesz dziecko

Sen oznacza, że próbujesz chronić swoją niewinność i to, kim naprawdę jesteś.
Przeżyłeś trudny okres i robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby życie nie zniszczyło marzeń, światopoglądu i nadziei.

Dziecko niepełnosprawne

Sen sygnalizuje jakąś przeszkodę w realizacji celów, marzeń lub w codziennych czynnościach. Oznacza także niepewność, strach. Negatywne emocje trzeba będzie oswoić i znaleźć sposób, jak sobie poradzić z nową sytuacją.

Dziecko z zespołem Downa

Sen oznacza pozytywne emocje. Zapowiada lub zachęca Cię do radości, czerpania jej z najprostszych codziennych zdarzeń, dostrzegania pozytywnych rzeczy w każdej sytuacji.

Chore dziecko

Możesz spodziewać się problemów w życiu rodzinnym. Nie będziesz jednak bez winy, zazdrość sprowokuje wiele z nich. Sen zapowiada także stratę. Staraj się temu zapobiec. Mogą pojawić się też problemy finansowe, więc nie szastaj pieniędzmi.

Dziecko wymiotuje

Znaczenie snu symbolizuje oczyszczenie, pozbycie się problemu, odcięcie od trudnych wspomnień i doświadczeń. Nareszcie pozbędziesz się tego, co Cię dręczyło, powstrzymywało przed ruszeniem do przodu. Poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Dziecko w szpitalu

Sen symbolizuje kłopoty. Działaj ostrożnie i staraj się unikać wszelkich problemów. Nie zaniedbuj swoich spraw i zdrowia. W obliczu problemu szukaj rozwiązań i pomocy, nie ulegaj negatywnym emocjom.

Umierające dziecko

Sen napomina, byś zwrócił na coś uwagę, bo to coś ważnego, co możesz przegapić. Jeśli dziecko przeżyje, zdobędziesz to, jeśli umrze – okazja przepadnie.

Martwe dziecko

Sen oznacza, że coś na co stawiasz lub nad czym pracujesz zostanie zawieszone, przerwane. Zobaczenie dziecka martwego we śnie może również oznaczać koniec odpowiedzialności za kogoś lub za coś. Sen może również oznaczać troskę o zdrowie kogoś, kto jest blisko Ciebie.

Sennik wskazuje na to, że wkrótce przejdziesz przez trudne chwile. Możesz mieć kłopoty finansowe.

Dziecko w trumience

Sen zapowiada niepowodzenia, zmartwienia, staraj się ich uniknąć, bądź przewidujący i otocz właściwą opieką swoich bliskich. Sen może też oznaczać koniec lub przerwanie czegoś, np. prac, starań. Nie oznacza to jednak, że za jakiś czas na nowo do nich nie powrócisz.

Utrata dziecka

Jesteś przytłoczony problemami, które wydają się nie do rozwiązania, nie wiesz od czego zacząć. Błędy będą się powtarzać, a desperacja powiększać. Koniecznie skorzystaj z pomocy kogoś zaufanego. Z pewnością jest światełko w tunelu.

Adoptujesz dziecko

Sen oznacza, że Twoi prawdziwi przyjaciele Cię cenią i będą gotowi Ci pomóc, kiedy będziesz ich potrzebować. Ich pomoc zwiększa Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu.

Porwane dziecko

Porwane dziecko we śnie oznacza jakieś kłopoty. Jeśli ktoś porywa Twoje dziecko, sen może oznaczać Twoją troskę o nie, nadmierne zamartwianie się. Może też sugerować, że bierzesz na siebie zbyt wiele obowiązków.

Zgubić dziecko

Jeśli śni nam się, że zostawiliśmy gdzieś dziecko na chwilę załatwiając nasze sprawy, a potem nie możemy go znaleźć, jest znakiem, że na jawie jesteśmy wyczerpani nawałem spraw, jakie znajdują się na naszej głowie i wszystko to kompletnie nas przytłacza. Więcej : Sen o zgubieniu dziecka

zgubione dziecko

Cudze dziecko

Sen o nieznanym Ci dziecku może oznaczać nowe sytuacje lub pomysły. Mogą to też być zaniedbane obowiązki, które powinieneś przejąć.

Pojawią się nowe pomysły, coś, czego wcześniej nie byłeś w stanie sprecyzować. Nowy projekt może być rozwiązaniem, którego długo szukałeś.

Znaczenie snu dziecko

 • Dziewczynka – jesteś gotowy stawić czoła wyzwaniom
 • Chłopiec – otrzymasz dobrą wiadomość
 • Syn – jesteś pewny siebie i sprawdzisz się w nowych sytuacjach
 • Córka – nie zaniedbuj relacji z dziećmi
 • Narodziny dziecka – przed Tobą nowy etap życia
 • Urodzić dziecko – konieczna będzie zmiana życiowych priorytetów
 • Niemowlę – wciąż masz w sobie małe dziecko
 • Przewijać dziecko – panuj nad emocjami, staraj się być wyrozumiały
 • Dziecko z kupą w pieluszce – nie opuści Cię szczęście
 • Płacz dziecka – dobra wiadomość jest w drodze
 • Płaczące dziecko – potrzebujesz opieki i czułości
 • Uśmiechnięte dziecko – przed Tobą wiele radosnych chwil
 • Małe dziecko – rozwiążesz problem, który zaczął się dawno temu
 • Zdrowe, ładne dziecko – wszystkie sprawy będą układać się po Twojej myśli
 • Brzydkie dziecko – możesz poczuć się rozczarowany
 • Dziecko na rękach – chcesz komuś pomóc, ale sprawia Ci to problem
 • Dziecko na rękach mężczyzny – poczujesz się pewnie, to dobry czas na rozwój
 • Dziecko na kolanach – czujesz dużą odpowiedzialność za kogoś, czy słusznie?
 • Dziecko w wózku – pojawią się nowe możliwości na polu zawodowym
 • Bawisz się z dzieckiem – szczęście będzie Ci sprzyjać
 • Karmić dziecko – czujesz, że jesteś na swoim miejscu
 • Karmić piersią – możesz spodziewać się dobrych wiadomości
 • Dziecko ze śliniakiem – poprawią się relację z Twoim partnerem
 • Uczysz dziecko – porozmawiaj z partnerem o wszystkim, co budzi Twoje zaniepokojenie
 • Dziecko w przedszkolu – będziesz mieć powody do radości
 • Dorosły w przedszkolu – będziesz miał problemy w sferze finansowej
 • Jesteś w szkole z dziećmi – zadbaj o siebie, spędzaj więcej czasu z osobami, które lubisz.
 • Niegrzeczne dziecko – Twoje zachowanie wobec innych może być kluczowe w wielu sytuacjach
 • Karzesz dziecko – kontroluj swoje emocje, traktuj wszystkich jednakowo
 • Upadające dziecko – pilnuj swojej pracy i współpracowników
 • Dziecko wpada do wody – coś stracisz, ale może uda się to odzyskać z czasem
 • Dziecko w wodzie – nadchodzą zmiany w jakiś ważnych dla Ciebie sprawach
 • Dziecko wypadło z okna – przeżywasz rozterki
 • Ratujesz dziecko – próbujesz chronić swoją prywatność
 • Dziecko niepełnosprawne – pojawi się jakaś przeszkoda w realizacji celów lub marzeń
 • Dziecko z zespołem Downa – dostrzegaj pozytywne strony w każdej sytuacji
 • Chore dziecko – zazdrość sprowokuje problemy
 • Dziecko wymiotuje – pozbędziesz się problemu, odetniesz od trudnych wspomnień
 • Dziecko w szpitalu – nie zaniedbuj swoich spraw i zdrowia
 • Umierające dziecko – coś ważnego możesz przegapić
 • Martwe dziecko – coś zostanie przerwane lub zawieszone
 • Dziecko w trumience – staraj się uniknąć problemów, bądź przewidujący
 • Utrata dziecka – jesteś przytłoczony problemami, skorzystaj z pomocy kogoś zaufanego
 • Adoptujesz dziecko – masz oddanych przyjaciół
 • Porwane dziecko – bierzesz na siebie zbyt wiele obowiązków
 • Cudze dziecko – pojawią się nowe pomysły

Znaczenie snu dziecko
Znaczenie snu dziecko

Sennik mistyczny – znaczenie snu dziecko

 • Jeśli śni Ci się, że widzisz dziecko, jest to zwiastun przyszłej pomyślności i szczęścia w Twoim życiu.
 • Gdy śnisz, że rodzisz dziecko, jest to znak, że staje przed Tobą szansa na rozwój albo diametralną zmianę Twojego życia.
 • Rodzące się dziecko we śnie mężczyzny oznacza niepowodzenia na gruncie uczuciowym albo zerwanie dotychczasowego związku. Jeśli symbol ten pojawia się we śnie osób mających złą sytuację ekonomiczną, zapowiada jej rychłe poprawienie się. Dla osób zamożnych może zapowiadać zmniejszenie się ich stanu posiadania, zaś dla podróżujących – szybki powrót do ojczystego kraju.
 • Niemowlę pojawiające się we śnie kobiety mającej dziecko wróży bliżej nieokreślone szczęście.
 • Martwe dziecko zapowiada problemy i troski.
 • Jeśli śni Ci się, że trzymasz dziecko do chrztu, jest to znak, że wkrótce ważna stanie się dla Ciebie religia.
 • Gdy patrzysz na śpiące dziecko, zapowiada to dla Ciebie pomyślną, szczęśliwą przyszłość, a gdy je karmisz – czeka Cię jakieś rozczarowanie.
 • Bawiące się dziecko zapowiada radość i zadowolenie, uczące się czegoś – ogólnie pojęte szczęście.
 • Dziecko chore, upadające, krzyczące albo kłócące się z kimś to zapowiedź zastoju w interesach i niepomyślnej sytuacji zawodowej.
 • Jeśli w Twoim śnie pojawia się chude dziecko, jest to zapowiedź pogorszenia się Twojej sytuacji ekonomicznej i najprawdopodobniej taki stan potrwa nawet kilka lat, tłuste zapowiada zaś dobrą passę.
 • Umierające dziecko to zapowiedź nieoczekiwanego sukcesu, jaki powinieneś odnieść już wkrótce.
 • Kiedy we śnie widzisz dziecko bawiące się z rówieśnikami, jest to zapowiedź dobrej passy, zwłaszcza na gruncie uczuciowym.
 • Jeśli śnisz, że mordujesz dziecko, jest to znak, że sam będziesz przyczyną swoich wielkich problemów.
 • Dziecko tonące sygnalizuje, że obawiasz się utraty swojej tożsamości i niezależności, niepełnosprawne oznacza zaś, że niespodziewanie ktoś udzieli Ci pomocy w jakiejś sprawie.
 • Jeśli śni Ci się, że kłócisz się z grupką dzieci, jest to znak, że cieszysz się dobrą reputacją i nie musisz obawiać się żadnych plotek na swój temat.
 • Kiedy śnisz, że jesteś dzieckiem, jest to sygnał, że powinieneś uważniej podejmować wszystkie ważniejsze decyzje i przyglądać się im pod kątem swych wcześniejszych doświadczeń.
 • Gdy śnisz, że jesteś dzieckiem i jest Ci źle, jest to znak, że na jawie ktoś mocno Cię skrzywdził i nie poradzisz sobie z tym bez wsparcia swych najbliższych.
 • Ujrzane we śnie dziecko z matką jest sygnałem, że powinieneś bardziej zadbać o stan swojego zdrowia i o kondycję fizyczną.
Dziecko
Dziecko
5/5 - (1)

23 komentarze

 1. Elwira
 2. Kamil
 3. Ania
 4. syl
 5. Dziwne sny
 6. Aga
 7. renia
 8. Karola
 9. Matka
 10. Ola
 11. ircia
 12. goffer
 13. Klaudia
  • Ewa
 14. melka
 15. Aneta
 16. maria
 17. Nim15231
 18. maryan
 19. Anakonda
 20. pysia
  • klaudusia

Znaczenie snu Dziecko

Opisz swój sen związany z symbolem Dziecko i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen