sennik jeż

Jeż

Sen o jeżu

Persowie wierzyli, że jeż widziany we śnie jest przesłaniem, że można pokonać wrogów, zapowiada też nową karierę.

W tradycji zachodniej jeż w snach zwiastuje trudności w biznesie, a w starożytnych słownikach snów symbolizuje słabego człowieka. W dzisiejszych czasach sen o jeżu kojarzy się z przyjaciółmi, wrogami i nową karierą.

Jeż z wyprostowanymi kolcami symbolizuje charakter ponury, krnąbrny i trudny. Spacerujący jeż to oznaka walki, chwały, ale i prześladowań, a siedzący nieruchomo zwiastuje interesy z nieznanymi ludźmi.

Sennik jeż

Widzieć jeża

Widzenie jeża we śnie może wskazywać, że jest coś (lub ktoś), co Cię niepokoi i czym musisz się zająć na jawie. Może to być członek rodziny lub przyjaciel, który robił coś, z czym się nie zgadzasz.

Kiedy widzisz jak jeż wędruje, może to oznaczać, że jesteś zbyt wrażliwy i przesadnie reagujesz na każdy drobiazg. Czy źle odczytujesz intencje innych? Czy bierzesz uwagi zbyt osobiście?

Jeśli w Twoim śnie pojawia się jeż, może to też oznaczać, że Ty lub ktoś kogo znasz, łatwo irytuje się lub obraża na innych. Ten sen może sugerować, abyś się zrelaksował.

Jeż może również obrazować wrażliwą część nas samych – część, która lubi się wycofywać, gdy sprawy są zbyt skomplikowane. Sen może mówić Ci, abyś bardziej się angażował i nie bał się, że zawiedziesz samego siebie lub innych.

Jeż może być symbolem lojalności i uczciwości. Może być również ostrzeżeniem, że utraciłeś swoje prawdziwe ja. Zachowując się defensywnie, krzywdzisz tych, których obchodzi Twój los. Dlaczego odpychasz innych? Dlaczego czujesz się winny?

Sennik podkreśla, że pozytywne zmiany w Twoim życiu nadejdą, jeśli jeż jest przyjazny, a Ty jesteś nim zauroczony.

widzieć jeża

Jeż przechodzi Ci drogę

Kiedy jeż przecina Ci drogę we śnie możesz mieć wrażenie, że nikt Cię nie rozumie. Jest to przypomnienie, aby nie brać sobie wszystkiego do serca, ani błędnie interpretować tego, co mówią do Ciebie inni.

Pytania, które należy sobie zadać:
-Czy jest coś, co łatwo Cię uraziło w przeszłości, z czym musisz sobie poradzić?
-Czy znasz kogoś, kto ciągle irytuje się najdrobniejszymi rzeczami?

Inne znaczeni snu podpowiada, że pokonasz wrogów, ale też możesz otrzymać niepokojące wieści. Taki sen może też zapowiadać trudności w biznesie.

Nie jesteś pewien, jakie intencje ma osoba z Twojego otoczenia, ale jesteś prawie pewien, że nie są one dobre. Kiedy w końcu udowodnisz, że ktoś próbuje Cię skrzywdzić, powstrzymasz go.

jeż przechodzi drogę

Znaleźć jeża

Znalezienie jeża w lesie lub na łące oznacza, że będziesz miał szczęście. Przydarzy Ci się coś, o czym marzyłeś od dłuższego czasu. Możesz znaleźć pracę, kupić samochód lub przenieść się za granicę.

Osoby, które są singlami, mogą spotkać kogoś, kto okaże się ich bratnią duszą.

Karmić jeża

Kiedy śnisz o nakarmieniu jeża jest to upomnienie, aby przestać się ukrywać i nie oddalać od ludzi, na których Ci zależy. Prawdopodobnie wiele razy zostałeś zraniony czyimś zachowaniem, więc nie pozwalasz teraz ludziom się do Ciebie zbliżać.

Często tracisz z tego powodu okazje do bycia szczęśliwym i kochanym.

Jeśli we śnie widzisz jak ktoś inny karmi jeża oznacza to, że niektórych rzeczy nie powinieneś brać do siebie. Jeśli np. przełożony da Ci znać, że firma nie radzi sobie dobrze nie oznacza to, że uzna Cię za winnego tej sytuacji.

Z drugiej strony, jeśli ktoś Cię konstruktywnie krytykuje, wyciągnij z tego wnioski, a nie obwiniaj się o wszystko.

Nadepnąć na jeża

Według Sennika sen symbolizuje wątpliwości, lęki i dystans do ludzi, których kochasz. Możesz popaść w kryzys, jeśli chodzi o Twoje życie miłosne.

Twój związek z partnerem stanie się zimny, możecie się nawzajem ignorować. Nie możesz pozwolić, aby brak komunikacji lub opinie ludzi z zewnątrz wpłynęły na Twój związek. Jeśli chcesz go ocalić, działaj szybko.

Jeż zwinięty w kulkę

Dostrzeżenie niebezpieczeństwa sprawi, że jeż zamienia się w kłębek cierni. Taki widok we śnie sugeruje samoobronę i silne instynkty przetrwania w obliczu problemów. Poradzisz sobie z wszelkimi trudnościami.

karmić jeża sennik

Jeż bez kolców

Sen oznacza, że całkowicie panujesz nad swoim życiem. Poradzisz sobie z każdym problemem. Inna interpretacja snu o jeżu bez kolców mówi, że staniesz się bezbronny w jakiejś sytuacji, wystawiony na ataki innych.

Mały jeż

Kiedy we śnie widzisz jeża z młodymi oznacza to, że jesteś kimś, kto zawsze na pierwszym miejscu stawia swoją rodzinę. Jesteś gotów zrobić dla niej wszystko.

Często poświęcasz się, aby Twoi bliscy mogli mieć lepsze życie. Wolisz spędzać więcej czasu z tymi, których kochasz niż rozwijać karierę.

Inne znaczenie snu według Sennika sugeruje infantylne zachowanie. Zwróć większą uwagę na swoje reakcje w niektórych sytuacjach.

Trzymać jeża w dłoniach

Ten sen zazwyczaj symbolizuje pozytywne zmiany. Sennik mówi, że możesz znaleźć lepszą pracę, dostać wyższą pensję lub odnieść większe sukcesy.

Sen sugeruje, że osoby, które nie mają szczęścia w miłości, mogą wkrótce znaleźć partnera, a dla tych, którzy są w długotrwałym związku lub małżeństwie sen oznacza, że będą mieli dziecko.

Jeśli widzisz we śnie, że ktoś inny trzyma jeża w dłoniach oznacza to, że nie jesteś na tyle odważny, aby zrealizować swoje marzenia.

Możesz chcieć założyć własną firmę, zmienić zawód, miejsce zamieszkania, a nawet partnera, ale nie masz odwagi na coś takiego.

Zamiast marudzić nad swoim przeznaczeniem, w końcu powinieneś zacząć działać. Nigdy nie dowiesz się co możesz osiągnąć, jeśli nie spróbujesz.

Trzymanie jeża w dłoniach sugeruje też, że próbowałeś poradzić sobie w trudnej sytuacji. Jeż przepowiada także dobre i nieoczekiwane wieści. Jeśli go upuścisz i spadnie, sen zapowiada podróż z mnóstwem wpadek.

jeż w dłoniach sennik

Ugryzienie jeża

Sen o pogryzieniu przez jeża symbolizuje zazdrość. Możesz być otoczony przez ludzi, którzy lubią uprzykrzać innym życie, jeśli widzą w nich zagrożenie. Ponieważ jesteś przyzwyczajony do osiągania sukcesów, trudno Ci będzie uwierzyć, że ktoś w Twoim otoczeniu może być tak niesprawiedliwy i podły.

Zdasz sobie sprawę, że musisz jak najszybciej dostosować się do sytuacji i wypracować pewne mechanizmy obronne, które uchronią Cię przed niesprawiedliwością.

Jeśli śnisz, że jeż ugryzł kogoś innego, symbolizuje to nieporozumienia. Prawdopodobnie pokłócisz się z partnerem lub jednym z członków rodziny.

Powód prawdopodobnie będzie banalny, ale podczas dyskusji poruszysz też inne, poważniejsze tematy. Nie możesz pozwolić sobie na powiedzenie czegoś nieprzemyślanego, bo na pewno później będziesz tego żałować.

Jesteś jeżem

Ten sen symbolizuje potrzebę bycia bardziej agresywnym, gdy sytuacja tego wymaga. Jeśli jesteś zbyt miły, inni Cię wykorzystują. Chciałbyś to zmienić, ale tak naprawdę nie udało Ci się to do tej pory.

Z czasem nauczysz się rozpoznawać tych, którzy są w Twoim życiu tylko dlatego, że chcą Cię wykorzystać. Dobrze przyjrzyj się innym.

Zabić jeża

Sen oznacza, że zawiedziesz kogoś, kto do tej pory Cię ubóstwiał. Pokażesz stronę siebie, której nigdy wcześniej nie widział, a po początkowym szoku i zaskoczeniu całkowicie zmieni zdanie o Tobie.

Zmiażdżenie jeża (przejechanie go samochodem) we śnie oznacza, że niedługo w Twoim życiu pojawi się dystans, chłód, powściągliwość, ostrożność i zwątpienie. Ten sen pokazuje, że ostatnio podejmowałeś dość pochopne decyzje, co spowodowało problemy.

Martwy jeż

Martwy jeż we śnie to znak, że z czegoś zrezygnujesz. To może być pomysł lub projekt, nad którym pracujesz od dłuższego czasu.

Do tej pory wierzyłeś w jego powodzenie, ale z biegiem czasu coraz bardziej jesteś przekonany, że się myliłeś. Nie ma powodu do depresji i frustracji, ponieważ w trakcie tego procesu nauczyłeś się czegoś nowego, co może Ci pomóc w przyszłości.

Znaczenie snu jeż

 • Widzieć jeża – ktoś lub coś Cię niepokoi
 • Jeż przechodzi Ci drogę – nie bierz wszystkiego do siebie
 • Znaleźć jeża – będziesz miał szczęście, przydarzy Ci się coś, o czym marzyłeś od dawna
 • Karmić jeża – nie oddalaj się od ludzi, na których Ci zależy
 • Nadepnąć na jeża – staraj się ocalić swój związek
 • Jeż zwinięty w kulkę – poradzisz sobie z wszelkimi trudnościami
 • Jeż bez kolców – możesz poczuć się bezbronny
 • Mały jeż – zawsze na pierwszym miejscu stawiasz swoją rodzinę
 • Trzymać jeża w dłoniach – nadchodzą pozytywne zmiany
 • Ugryzienie jeża – ktoś Ci zazdrości
 • Jesteś jeżem – dobrze przyjrzyj się tym, którzy Cie otaczają
 • Zabić jeża – zawiedziesz kogoś
 • Martwy jeż – z czegoś zrezygnujesz

Jeż – sennik mistyczny

Znaczenie snu jeż
Znaczenie snu jeż

Symbol ten może wskazywać na to, iż są w Twoim umyśle jakieś ograniczenia, przez które możesz sam sobie wyrządzić krzywdę, na przykład podejmując nieodpowiednie decyzje.

Symbol ten może także stanowić dla Ciebie ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, które może Ci grozić z strony osoby, którą darzysz wielkim uczuciem.

 • Jeśli we śnie widzisz jeża, jest to znak, iż w Twoim bliskim otoczeniu znajduje się ktoś, kto bardzo Ci czegoś zazdrości.
 • Trzymanie jeża to znak, iż napotkasz na swej drodze mnóstwo przeszkód, nie tylko w najbliższej przyszłości, lecz przez całe swoje życie.
 • Zabicie jeża oznacza, iż uda Ci się uwolnić się od swego nieprzyjaciela.
 • Ukłucie się jeżem to znak, iż wkrótce staniesz się tematem plotek w swoim otoczeniu.
 • Jeśli śnisz, że jesteś pokłuty przez jeża, oznacza to, iż na jawie ludzie powodują jakieś Twoje cierpienia.
 • Gdy we śnie widzisz, jak jeż upolował mysz, jest to znak, iż jakiś chciwy człowiek wykorzysta Cię do swoich niecnych celów.
Jeż
Jeż
Oceń sennik

1 sen

 1. .Monika

Znaczenie snu Jeż

Opisz swój sen związany z symbolem Jeż i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen