sennik kwiaty

Kwiaty

Sen o kwiatach

Sen o kwiatach oznacza, że osiągniesz swoje cele zarówno zawodowe, jak i prywatne. Zwykle taki sen oznacza także posiadanie oddanych przyjaciół.

Kwiaty we śnie są często symbolem uczuć i relacji z innymi ludźmi. Ich kolory wiele mówią o tym, czego pragniesz i jaki jesteś.

Sennik Kwiaty

Kwiaty w ogrodzie

Sen, że sadzisz kwiaty w ogrodzie to wyraz Twoich pragnień, dążenia do tworzenia i otaczania się pięknem, chęci tworzenia i zmieniania otoczenia, w którym żyjesz.

Pielęgnowanie kwiatów oznacza napływ zysków i szczęście domowe.

Hodowanie kwiatów w ogrodzie może też sugerować, że przeżyjesz szczęśliwe chwile u boku romantycznego partnera. Jeśli jesteś singlem sen wskazuje, że wkrótce w Twoim życiu pojawi się osoba, która Cię prawdziwie pokocha. Twój partner obdarzy Cię szczerym uczuciem.

Sen, że uprawiasz kwiaty oznacza też poprawę, doskonalenie swojego życia, a Twoja sytuacja finansowa ulegnie poprawie.

kwiaty w ogrodzie sennik

Zbierać kwiaty

Jeśli we śnie zbierałeś lub widziałeś kogoś zbierającego kwiaty sen oznacza, że czas sprzyja nowym relacjom, które będą ważne dla realizacji Twoich projektów.

Sen oznacza również, że nawiążesz fundamentalne dla Twojego życia przyjaźnie.

Kupować lub sprzedawać kwiaty

Kupowanie lub sprzedawanie kwiatów we śnie jest znakiem, że zdobędziesz serce kogoś, na kim bardzo Ci zależało. Inne znaczenie snu mówi o ważnym wydarzeniu w Twoim życiu.

Dostać kwiaty

Kiedy we śnie otrzymujesz kwiaty, wnet weźmiesz ślub lub ktoś bliski wstąpi w związek małżeński. Jeśli otrzymałeś kwiaty i wyrzuciłeś je do kosza, Sennik przestrzega, aby zapobiegać sporom ze współmałżonkiem.

Podarować komuś kwiaty

Sen, że obdarowujesz kogoś kwiatami jest znakiem, że ktoś z Twojej rodziny wyjdzie za mąż. Sennik też zachęca, byś był bardziej pewny siebie, to znacznie ułatwi Ci życie.

Jeść kwiaty

Jeśli we śnie zjadłeś kwiaty, zwróć uwagę na swoje tłumione pragnienia. Postaraj się być bardziej naturalny i wyrażaj jasno swoje emocje i własne zdanie.

Ulubione kwiaty

Według Sennika zobaczyć, kupić lub zdobyć swój ulubiony kwiat oznacza, że Twoje życie towarzyskie będzie bardzo intensywne. Możliwe jest też zakochanie, będziesz żył wielką miłością.

Kwiaty w wazonie

Sennik prognozuje, że Twoje największe pragnienia zostaną spełnione, jednak w kontaktach z innymi powinieneś być bardziej zdecydowany. Będziesz w stanie osiągnąć swoje cele.

Sen symbolizuje też ochronę i bezpieczeństwo.

kwiaty w wazonie

Rozkwitający kwiat (pączek)

Sen nawołuje, by dokonać głębokiej refleksji nad swoim życiem i swoimi postawami. Spróbuj rozwiązać konfliktowe sytuacje. Poczuj się wreszcie komfortowo.

Zwiędnięte kwiaty

Taki sen to znak wielkich osiągnięć zawodowych. Sennik jednak przestrzega, że nadmierne zaufanie innym może utrudnić realizację Twoich planów.

Brak roztropności może bardzo dotkliwie wpłynąć na Twoje życie. Jest to ostrzeżenie przed problemami, których można uniknąć. Nie marnuj rzeczy, ani okazji.

Zadbaj o zdrowie.

Bukiet

Piękny bukiet widziany we śnie, to radość i znak dobrych relacji.

Jeśli we śnie otrzymałeś bukiet, Twoje życie uczuciowe będzie pełne uniesień, a jeśli wysłałeś komuś bukiet, poznasz wielką miłość.

Widząc lub podnosząc bukiet ślubny we śnie Sennik radzi, aby okazać więcej uczucia ukochanej osobie. Natomiast bukiet w koszu jest oznaką szczęśliwej miłości.

Dużo bukietów w tym samym miejscu oznacza brak porozumienia, zwłaszcza w sprawach zawodowych.

Kwiaciarnia

Sen o kwiaciarni jest oznaką sukcesu osobistego i zawodowego.

Może oznaczać też barwne, ciekawe doświadczenia życiowe. Rozmowa z kwiaciarką zapowiada nowe i interesujące przyjaźnie.

kwiaty kwiaciarnia sennik

Rodzaje kwiatów

Kwiaty doniczkowe (w doniczce)

Sen zapowiada nowe relacje, może to być nowa przyjaźń lub nowa miłość.

Inne znaczenie snu mówi o ograniczeniach albo o spokoju w Twoim domu. Odczytanie znaczenia snu zależy od rodzaju i koloru kwiatów oraz miejsca ich umieszczenia.

Kwiaty zielone doniczkowe

Taki sen symbolizuje silne uczucia i silne więzi, jakie istnieją w Twojej rodzinie. Dbaj o nie, wspieraj bliskich i pamiętaj o nich, a z pewnością nie zostaniesz w życiu pozostawiony sam sobie.

Sztuczne kwiaty

Sztuczne kwiaty widziane we śnie ostrzegają: nie ulegaj wpływom, to do Ciebie należy decyzja, która rozwiąże problem w pracy.

Sen o sztucznych kwiatach pokazuje, że musisz opanować swoje negatywne uczucia, unikać zazdrości, a nawet znosić presje, by nie wpaść w kłopoty lub długotrwałe konflikty. Trudne sytuacje mogą wydarzyć się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.

Kwiaty pogrzebowe (wieniec)

Sen wyjawia Twoje uczucia. Towarzyszy Ci smutek, żal, tęsknota. Sen może też oznaczać lęk, zwłaszcza o bliskich. Nie poddawaj się takim nastrojom. Szukaj pomocy i rozwiązania problemów, wyjdź do ludzi i zacznij żyć w pełni.

Kwiaty cięte

Sennik zachęca byś był bardziej naturalny i rozsądny. Lekkomyślne decyzje mogą wiele zniszczyć w Twoim życiu. Bądź bardziej wyluzowany i nabierz dystansu do wydarzeń.

Kwiaty polne

Sennik twierdzi, że masz szansę przeżyć wielką miłość. Będzie ona głęboka i piękna. Cenisz naturalność i różnorodność – i takie właśnie życie prognozuje Ci sen.

łąka kwiatowa sennik
Łąka kwiatowa

Gatunki kwiatów

Róże

Sen, w którym występują róże oznacza miłość i pożądanie. Duże znaczenie ma ich kolor oraz to komu są wręczane lub kto je trzyma. Są także symbolem kobiecości, delikatności, piękna. Zapowiadają szczęście i odwzajemnioną miłość.

Goździki

Goździki we śnie są symbolem przyjaźni, a ich kolor oznacza cechy charakteru. Zapowiadają też zabawne wydarzenie lub ważną wizytę.

Lilie

Sen zapowiada bogactwo. Kolor kwiatów daje możliwość dokładnego zinterpretowania snu. Ogólne znaczenie snu o liliach mówi o szczerości i czystości uczuć Twojego partnera. Mogą oznaczać też porozumienie, zacieśnienie więzi.

Kwiat wiśni

Sen o kwiecie wiśni przewiduje szczęśliwe chwile. Powinieneś cieszyć się nimi, otwierając się na świat. Ciesz się tym co masz i doceniaj ludzi, którzy Cię kochają.

znaczenie snu kwiat wiśni

Kolory kwiatów

Fioletowe kwiaty

Sen oznacza tęsknotę i melancholię. Zrób coś, by poprawić sobie nastrój. Trwanie w smutku może tylko pogorszyć Twój stan.

Różowe kwiaty

Różowy kwiat jest symbolem delikatności i czułości i wskazuje, że wkrótce możesz mieć nowy romans. Osoba, którą poznasz pokaże Ci nowe odcienie miłości, z wieloma niespodziankami i wniesie radość do Twojego życia.

Białe kwiaty

Sen o białym kwiecie wskazuje, że możesz przejść przez chwile smutku i udręki, głównie z powodu natrętnych myśli, które całkowicie zaprzątają Twoją uwagę. Spróbuj uwolnić się od wewnętrznych konfliktów i zostawić za sobą to co Cię niepokoi.

Niebieskie kwiaty

Sennik twierdzi, że możesz spodziewać się dobrych, spokojnych chwil spędzonych z rodziną. To dobry czas na wzmacnianie relacji i odnowienie zerwanych więzi.

Żółte kwiaty

Żółty kolor reprezentuje duchowość, radość, celebrację miłości i przyjaźni. Jeśli śniłeś o żółtych kwiatach znaczenie snu można odczytać jako zapowiedź, że przed Tobą dobre chwile w towarzystwie szczerych przyjaciół.

żółte kwiaty sennik

Czerwone kwiaty

Sen o czerwonych kwiatach symbolizuje namiętność, silne uczucia, fizyczne przyciąganie, które może okazać się nie do okiełznania, co może niszczyć
Twoje życie. Jeśli masz partnera nie bądź zazdrosny, bo to uczucie może zniszczyć wasz związek.

Kolorowe kwiaty

Jeśli we śnie widziałeś lub zbierałeś kolorowe kwiaty znaczenie snu sugeruje, że będziesz bardziej otwarty. Wkrótce pojawi się w Twoim życiu nowa miłość.

Sen zapowiada dobre chwile w życiu osobistym i zawodowym, dzięki czemu Twoja codzienność stanie się o wiele spokojniejsza. Łatwiej też będzie Ci osiągnąć sukces.

Znaczenie snu: kwiaty

 • Kwiaty w ogrodzie – Twoje życie stanie się lepsze i piękniejsze
 • Zbierać kwiaty – nawiążesz nowe przyjaźnie
 • Kupować lub sprzedawać kwiaty – zdobędziesz serce kogoś, na kim bardzo Ci zależało
 • Dostać kwiaty – Ty lub ktoś Ci bliski weźmie wkrótce ślub
 • Podarować komuś kwiaty – bądź bardziej pewny siebie
 • Jeść kwiaty – uwolnij tłumione pragnienia
 • Ulubione kwiaty – Twoje życie towarzyskie będzie bardzo intensywne
 • Kwiaty w wazonie – w kontaktach z innymi powinieneś być bardziej zdecydowany
 • Rozkwitający kwiat (pączek) – spróbuj rozwiązać konfliktowe sytuacje
 • Zwiędnięte kwiaty – zadbaj o zdrowie
 • Bukiet – Twoje życie wypełni radość
 • Kwiaciarnia – odniesiesz sukces, a Twoje życie stanie się kolorowe
 • Kwiaty doniczkowe (w doniczce) – przed Tobą nowa przyjaźń lub nowa miłość
 • Kwiaty zielone doniczkowe – wspieraj bliskich i dbaj o rodzinne relacje
 • Sztuczne kwiaty – nie ulegaj wpływom innych, sam podejmuj decyzje
 • Kwiaty pogrzebowe (wieniec) – boisz się o bliskich
 • Kwiaty cięte – bądź rozsądny i nabierz dystansu do wydarzeń
 • Kwiaty polne – masz szansę przeżyć wielką miłość
 • Róże – nadchodzi szczęście i miłość
 • Goździki – spodziewaj się wizyty
 • Lilie – nadszedł czas porozumienia, zacieśniania więzi
 • Kwiat wiśni – ciesz się tym co masz i doceniaj ludzi, którzy Cię kochają
 • Fioletowe kwiaty – ogarnie Cię tęsknota i melancholia
 • Różowe kwiaty – wkrótce możesz mieć nowy romans
 • Białe kwiaty – uwolnij się od wewnętrznych konfliktów i tego co Cię niepokoi
 • Niebieskie kwiaty – spodziewaj się dobrych, spokojnych chwil spędzonych z rodziną
 • Żółte kwiaty – przed Tobą miłe chwile w towarzystwie szczerych przyjaciół
 • Czerwone kwiaty – możesz zatracić się w miłości
 • Kolorowe kwiaty – wkrótce pojawi się w Twoim życiu nowa miłość

Znaczenie snu kwiaty
Znaczenie snu kwiaty

Kwiaty – sennik mistyczny

 • Jeśli we śnie widzisz kwiaty, może to oznaczać, iż na jawie masz jakieś niezaspokojone potrzeby seksualne.
 • Świeże kwiaty zapowiadają, iż w najbliższym czasie będziesz cieszył się doskonałym stanem zdrowia.
 • Piękne kwiaty wróżą dla Ciebie jakiś sukces.
 • Pachnące kwiaty to znak, iż w nadchodzącym czasie w Twoim życiu będzie miało miejsce wiele dobrych wydarzeń.
 • Zwiędłe kwiaty wieszczą dla Ciebie niepowodzenia.
 • Jeśli we śnie zbierasz kwiaty, jest to znak, iż niebawem mogą Cię spotkać jakieś straty, niekoniecznie finansowe.
 • Gdy śni Ci się, że łamiesz i wyrzucasz kwiaty, może to oznaczać, iż niebawem na Twej drodze pojawi się szczęście, lecz Ty je przegapisz.
Kwiaty
Kwiaty
Oceń sennik

3 komentarze

 1. Maja
 2. bogna
  • sennik-com-pl

Znaczenie snu Kwiaty

Opisz swój sen związany z symbolem Kwiaty i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen