sennik labirynt

Labirynt

Kiedy śnimy o labiryncie to zwykle oznacza on to, jak czujemy się w naszej podróży życiowej, jak radzimy sobie z problemami i wyborami, których musimy dokonać.

Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o labiryncie. Pamiętaj że jeden symbol może mieć kilka różnych znaczeń. Wszystko zależy od okoliczności i innych symboli występujących w Twoim śnie.

Sennik labirynt

Labirynt to zagadka, którą trzeba rozwiązać. Może poprowadzić Cię fałszywą ścieżką, by dojść do ślepego zaułka, może zmusić, aby spróbować poszukiwań wyjścia ponownie. Musisz dokonywać wyborów, choć czasami będą one złe.

Przykład Celtyckiego Labiryntu z tylko jedną ścieżką.

Tradycyjnie labirynt ma tylko jedną ścieżkę. Pojedyncza kręta ścieżka, która prowadzi do centrum i z powrotem. Od dawna uważany jest za metaforę długiej wędrówki życia. Jest to tzw. Labirynt unicursal.

Rozważ te cechy labiryntu, aby lepiej zrozumieć, co mówi Ci sen. Czy Twoja ścieżka życia, kariery była kiedykolwiek zablokowana, czy była po prostu długa i kręta? Czy musiałeś dokonywać wyborów, czy każdy zakręt był wolny od przeszkód? Odpowiedzi na te pytania są kluczem do określenia, jaki labirynt napotkałeś we śnie, a każdy z nich ma zupełnie inne znaczenie.

znaczenie snu labirynt
Znaczenie snu labirynt

Znaczenie snu labirynt?

W labiryntach istnieje wiele fałszywych ścieżek, które prowadzą do ślepych zaułków.

Jeśli śnisz, że jesteś w labiryncie i masz trudności ze znalezieniem drogi, możesz właśnie tak czuć się w obecnej sytuacji na jawie. Być może zmagasz się z problemami w związku, kłopotami finansowymi, czy karierą.

Ten sen może wywoływać frustrację, abyś mógł zająć się sprawą we właściwy sposób. Czy jest opcja, której nie rozważasz? Trudny wybór, którego nie chcesz dokonać?

Niepewność, zamieszanie

Podobnie jak labirynty mają ślepe zaułki, tak i nasze losy toczą się po wielu ścieżkach, napotykamy na nich przeszkody, ślepe zaułki i stajemy przed wyborami.

Jeśli znajdziesz się w labiryncie lub układasz labirynt jako układankę we śnie, możesz czuć się niepewnie co do swojej ścieżki życiowej. Możesz nie wiedzieć, w którym kierunku iść, być może czujesz się zagubiony i prawdopodobnie sfrustrowany z powodu czegoś.

Ten symbol może odnosić się na przykład do tego, co myślisz o ogólnym celu swojego życia lub może dotyczyć czegoś bardziej codziennego, takiego jak wybór miejsca zamieszkania, miejsca pracy itp.

Jeśli jesteś w stanie rozwiązać labirynt we śnie, może to sugerować, że jesteś blisko rozwiązania jakiejś sprawy, problemu lub osiągnięcia celu w swoim życiu na jawie.

Odrodzenie, ewolucja, przejście

Gdy podążasz pojedynczą ścieżką labiryntu Twoja perspektywa ciągle się zmienia. Idziesz po spiralnej ścieżce, która zmienia się na Twoich oczach, zmusza do ciągłej zmiany kierunku.

Ten symbol od dawna jest kojarzony ze zmianą, przejściem, ewolucją i odrodzeniem.

Idąc ścieżką, najpierw kierujesz się do wewnątrz, w kierunku środka (swojego wnętrza), a następnie jesteś wyprowadzany z labiryntu, wracając do świata zewnętrznego.

Jeśli we śnie kroczysz tą ścieżką, być może przechodzisz przez nią na jawie lub myślisz o jakiejś poważnej zmianie. Wiele rzeczy w snach może przedstawiać zmianę, ale sen o labiryncie silnie sugeruje, że zmiany zachodzą wewnątrz Ciebie.

Duchowa ścieżka, oświecenie

Wiele starożytnych ludów, w tym rdzenni Amerykanie, Celtowie, Grecy i Egipcjanie, uważało labirynt za symbol duchowej ścieżki.

Jak omówiono powyżej, ścieżka najpierw prowadzi do wewnątrz, a następnie z powrotem na zewnątrz. Niektóre kultury wierzyły, że reprezentuje drogę osobistego rozwoju duchowego, inne używają symbolu labiryntu do oznaczania przejścia z tego życia do następnego.

Weź pod uwagę, co jeszcze dzieje się we śnie, a co w Twoim życiu na jawie. Jeśli zauważysz, że obecnie pracujesz nad swoim rozwojem duchowym, ten sen może Ci powiedzieć, że jesteś na właściwej ścieżce. Czy poszukujesz sensu w życiu? Może to oznaczać konieczność zwrócenia się do siebie w poszukiwaniu odpowiedzi.

Całość życia

Spirala labiryntu jest jak migawka całego Twojego życia. To początek i koniec i wszystko pomiędzy.

Reprezentuje całą Twoją podróż. Tutaj ważna jest perspektywa, którą miałeś w swoim śnie. Czy znalazłeś się poza labiryntem, widząc go w całości?

Ten sen może dotyczyć Twoich uczuć do siebie albo Twojego dążenia do „całości”. Może czujesz się niekompletny lub w jakiś sposób „uszkodzony”, a ten sen może Ci powiedzieć, że jesteś już cały, kompletny. Nie potrzebujesz niczego więcej.

„Rzeczy na zewnątrz Ciebie są projekcjami tego, co jest w Tobie, a to, co jest w Tobie, jest projekcją tego, co jest na zewnątrz. Więc kiedy wchodzisz do labiryntu na zewnątrz Ciebie, jednocześnie wchodzisz do labiryntu wewnątrz. ”

– Haruki Murakami
labirynt w śnie
Labirynt w śnie

Cechy snu o labiryntach i ich znaczenie

Uwięziony w labiryncie

Utknąłeś w labiryncie i nie wiesz, jak się z niego wydostać?

To sugeruje, że w Twoim życiu jest jakiś problem, którego nie umiesz rozwiązać. Zobacz powiązaną interpretację snów, co oznacza być uwięzionym we śnie.

Znajdujesz się w labiryncie

Idziesz ścieżką w labiryncie. Gdzie jesteś? Na początku, w środku czy na końcu drogi?

To prawdopodobnie ma związek z podróżą Twojego życia. Jeśli jesteś blisko początku, możesz rozpocząć coś nowego i ekscytującego. Jeśli jesteś blisko centrum, możesz czuć się trochę sfrustrowany lub niecierpliwy z powodu tego, jak się sprawy mają.

Jeśli zbliżasz się do końca, może to oznaczać, że zbliżasz się do ukończenia projektu. Zastanów się, jak się czujesz we śnie? Spokojny, niespieszny, spanikowany, zirytowany?

Wchodzisz do labiryntu

Wejście do labiryntu we śnie sugeruje, że masz problem, nad którym pracujesz lub pytanie, na które poszukujesz odpowiedzi.

Niekoniecznie musi to być coś złego, może nawet być początkiem ekscytującego doświadczenia lub projektu. Przebywanie przy wejściu do labiryntu sugeruje, że dopiero zaczynasz poszukiwania.

Labirynt prawdopodobnie wywoła uczucie frustracji lub strachu, ale wejście do labiryntu może bardziej przypominać początek przyjemnego spaceru lub ekscytację, by robić postępy.

Wkraczanie do labiryntu, reprezentatywnego dla ścieżki Twojego życia lub określonej podróży, może pojawić się we śnie, aby zaprosić Cię do zwolnienia tempa i cieszenia się wędrówką. Możesz również zostać zaproszony do wyruszenia w podróż do wewnątrz siebie, w kierunku rozwoju osobistego lub duchowego.

Widzisz labirynt z lotu ptaka

Jeśli zobaczysz labirynt z góry oznacza to, że patrzysz na problem z dystansu i jesteś gotowy do rozważenia czegoś pod każdym kątem.

Może to dotyczyć poważnego potraktowania problemu i nakreślenia planu działania w związku lub też uzyskania nowego spojrzenia na coś, z czym masz do czynienia na jawie.

Wychodzisz z labiryntu

Ukończenie labiryntu we śnie to znak, że stoisz przed swoimi lękami lub jesteś o krok od rozwiązania problemu.

Labirynt to zagadka, której rozwiązanie wymaga zarówno logiki, jak i wytrwałości. „Ukończenie” snu mówi, że masz te cechy.
Ten sen może również dotyczyć pozostawienia za sobą trudnego okresu lub sytuacji.

Pytania do interpretacji snu

Znaczenie snu labirynt
Znaczenie snu labirynt

Aby lepiej zrozumieć, co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania:

 • Co myślisz o labiryntach?
 • Czy masz jakieś osobiste skojarzenia z labiryntami?
 • Czy byłeś w labiryncie?
 • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
 • Jak się czułeś we śnie?
 • Czy czujesz się zagubiony lub sfrustrowany w jakiejś dziedzinie swojego życia?
 • Czy Twoja droga była zablokowana, kręta, czy wolna i prosta?

Sennik mistyczny – znaczenie snu labirynt

 • Jeśli we śnie widzisz labirynt, jest to sygnał od Twojej podświadomości, iż niebawem odkryjesz istotę jakiejś tajemnicy.
 • Jeżeli śnisz, że błądzisz w labiryncie, oznacza to, że przez swą nieostrożność i skłonność do komplikowania zupełnie jasnych sytuacji sprowadzisz na swą głowę wielkie problemy i znajdziesz się w fatalnej sytuacji.
 • Pogrążony w ciemnościach kryty labirynt oznacza, iż na jawie pogrążasz się w nieświadomości w jakiejś sprawie, być może jeśli chodzi o Twoją własną osobowość i nie znasz siebie na tyle, ile powinieneś.
 • Pusta przestrzeń znajdująca się w środku labiryntu sygnalizuje, iż niebawem w Twoim życiu zagości poczucie pustki i rozpacz, ale może to też oznaczać, iż w Twoim wnętrzu gości spokój i poczucie stabilizacji.
Labirynt
Labirynt
5/5 - (1)

Znaczenie snu Labirynt

Opisz swój sen związany z symbolem Labirynt

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen