metoda kolorowego ołówka

Metoda kolorowego ołówka

Czasami zaraz po obudzeniu się nie zawsze jest dla nas oczywiste, o czym był sen i jakie występujące w nim symbole mogą być ważne. W tym artykule przedstawimy prostą technikę analizy snów, zwaną metodą kolorowego ołówka.

Metoda kolorowego ołówka to bardzo łatwy sposób na przeanalizowanie, co oznaczają Twoje sny. Ta technika pomaga zidentyfikować kluczowe symbole we śnie i ich wzajemne powiązania.

Metoda kolorowego ołówka – technika interpretacji snów

Jakich materiałów potrzeba do stosowania tej metody?

Wystarczą kolorowe długopisy (pisaki, kredki – co kto woli) oraz kartka papieru. Sny możesz również zapisywać w Dzienniku snów. Używanie koloru do interpretacji snów pomaga zapewnić kontrast i daje możliwość łatwej identyfikacji różnych typów elementów we śnie. Bardzo pomocne jest posiadanie różnych symboli i motywów oznaczonych różnymi kolorami, kiedy wracasz do późniejszego czytania snu. Jest to szczególnie przydatne, gdy szczegóły pierwotnego snu znikną z Twojej pamięci.

Po zapisaniu swoich snów w dzienniku przejrzyj notatki i za pomocą 3-4 różnych kolorowych długopisów lub ołówków, podkreśl lub zakreśl kluczowe symbole.

Metoda interpretacji snów kolorowym ołówkiem – krok po kroku

Jest to bardzo prosta metoda składająca się z zaledwie 4 prostych kroków. Gdy nauczysz się jej podstaw, będziesz mógł łatwo zacząć rozpoznawać, co mogą oznaczać Twoje sny.

Krok 1: Zapisz sen tak szczegółowo jak to możliwe.

Im więcej szczegółów podasz, tym łatwiej będzie skojarzyć możliwe znaczenia słów.

Krok 2: Podkreśl kluczowe elementy kolorem.

Po zapisaniu snu zaznacz jego kluczowe elementy za pomocą kolorowego długopisu lub ołówka. Zalecamy używanie trzech różnych kolorów dla każdego typu elementu: czasowniki, przymiotniki, rzeczowniki.

Krok 3: Pomyśl o swoich osobistych skojarzeniach.

Po podkreśleniu kluczowych elementów snu, następnym krokiem jest zapisanie dowolnych skojarzeń związanych z każdym elementem snu. W pewnym sensie stworzysz swój własny słownik snów, specyficzny dla Twojej własnej interpretacji symboli.

Oto przykład, jak to działa:

Sen: Spadnięcie wazonu, powodujące jego pęknięcie. Ktoś jest na Ciebie zły.

Zielony – czasownik / słowa akcji:
Bieganie – ucieczka, szybka jazda, pędzenie

Niebieski – rzeczownik / przedmiot:
Wazon – kruchy, trzyma kwiaty, dekoracyjny

Pomarańczowy – przymiotniki / słowa opisowe:
Zły: Uczucie urazy, winy, hałasu
Pęknięty – rozpadający się, bezużyteczny, uszkodzony

Krok 4: Połącz sen z życiem na jawie.

Po zidentyfikowaniu i opisaniu kluczowych elementów snu następnym krokiem jest zastanowienie się, jak odnoszą się one do życia na jawie.

W tym przykładzie, w oparciu o podkreślone przez nas słowa, sen może oznaczać, że spieszyłeś się, nie zwracając uwagi na delikatne przedmioty.

Sen może również sugerować, że podświadomie czujesz się winny i ponosisz konsekwencje. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i Twojej indywidualnej sytuacji życiowej. Nie ma „złej” lub „właściwej” odpowiedzi – zależy to tylko od tego, czego Ty, jako śniący, możesz doświadczyć.

Pamiętaj: jesteś najlepszym tłumaczem swoich snów i najlepiej odkrywasz, co on może oznaczać!

5/5 - (1)

Znaczenie snu Metoda kolorowego ołówka

Opisz swój sen związany z symbolem Metoda kolorowego ołówka

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen