Nagość

Sen o nagości jest związany ze sposobem, w jaki postrzegasz siebie. Nagość niesie we śnie ideę wrażliwości, usuwania masek, kostiumów i zabezpieczeń.

Sennik nagość

Reprezentuje prawdę w najbardziej podstawowej i czystej formie, akceptację siebie jako osoby kompletnej i doskonałej w swoich niedoskonałościach i ograniczeniach.

Znaczenie snu w znacznym stopniu zależy od kontekstu. Możesz czuć się otwarty na krytykę lub skrępowany przed kimś.

Widzieć kogoś nago

Sen, że widziałeś kogoś nago wskazuje na Twój niepokój związany z tą osobą. Jeśli był to ktoś kogo znasz oznacza to, że nadszedł czas, aby zwrócić większą uwagę na swoją relację z tą osobą, poświęcić jej więcej czasu i uwagi: porozmawiaj z nią, pomóż, jeśli przechodzi trudny okres w swoim życiu, okaż jej zainteresowanie.

Jeśli sen dotyczył kogoś nieznajomego, oznacza on niepewność i tęsknoty społeczne. Może czujesz, że nieśmiałość i introwertyzm uniemożliwiają Ci cieszenie się życiem w pełni. Pozwól sobie żyć tak jak chcesz.

Widząc innych nagich ludzi we śnie wiedz, że coś bardzo poważnego wyjdzie na pierwszy plan Twoich zmartwień, ale wkrótce wszystko zostanie pomyślnie rozwiązane.

Być nago

Jeśli byłeś nagi we śnie, szczęście uśmiechnie się do Ciebie, a pieniędzy Ci nie zabraknie.

Jeśli nagą osobą we śnie byłeś Ty sam i czułeś się komfortowo oznacza to, że jesteś na właściwej drodze do samoakceptacji. Czas spojrzeć w lustro i zadowolić się tym, co widzisz, kim jesteś. Oznacza to również, że jesteś prawdziwy i szczery, bez spraw obciążających Twoje sumienie, czy tajemnic do ukrycia.

Jeśli natomiast nie czułeś się dobrze ze swoją nagością oznacza to, że tajemnice przeszłości wracają i być może nadszedł czas, aby uwolnić się od tego ciężaru, aby zostawić przeszłość za sobą i iść dalej.

Jeśli Twoja reakcja na nagość była obojętna, jest to oznaka przezwyciężenia trudności i problemów w Twoim życiu. Problemy finansowe, które przyprawiały Cię o ból głowy, problemy zdrowotne, które odebrały Ci nadzieję, problemy w związkach – wszystko to wreszcie się zakończy.

Jeśli śnisz, że jesteś nagi, a ktoś inny patrzy na Ciebie oznacza to, że zostawiasz za sobą wszystko, co Ci przeszkadza, pozostawiając przeszłość za sobą i przyjmując nowy kierunek.

Sen może również oznaczać, że pokonujesz trudną fazę życia, taką jak przejście przez krytyczny moment i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Być nago w domu

Sennik wyjaśnia, że tego rodzaju sny są zwykle związane z postrzeganiem komfortu i bezpieczeństwa. Czujesz się bezpiecznie w domu, to miejsce, w którym możesz być sobą i robić co chcesz. Sen oznacza też, że przechodzisz przez dobrą fazę w życiu osobistym, jesteś naładowany dobrą energią i pozytywnym myśleniem, które udziela się ludziom wokół Ciebie.

Być nago na imprezie

Sen, że byłeś nagi na imprezie i nie obchodziło Cię to pokazuje, że Twoje życie towarzyskie kwitnie. Spotkania, zaproszenia i imprezy będą się pojawiać często, a Twoi przyjaciele i rodzina będą chcieli spędzać czas i bawić się z Tobą.

Jeśli we śnie byłeś zawstydzony oznacza to, że nadszedł czas, aby ocenić sposób, w jaki traktujesz swoich przyjaciół i sposób, w jaki jesteś przez nich traktowany. Sen wskazuje również, że jest to dobry czas na poznanie nowych ludzi i są szanse, że spotkasz kogoś, kto znacząco wpłynie na Twoje życie. Ta osoba może ukierunkować Cię i pomóc w sprawach zawodowych i osobistych.

Być nago na ulicy

Jeśli w snach chodziłeś bez ubrania po ulicy, znaczenie snu sygnalizuje problemy zawodowe związane z finansami. Uważaj na swoje nastawienie do współpracowników i szefa. Odłóż dumę na bok i zaakceptuj pomoc w finalizacji projektów i osiąganiu celów.

Jeśli szedłeś nago ulicą to znak, że ktoś przyjdzie Ci z pomocą w trudnym czasie.

Być nago w pracy

Jeśli masz coś do ukrycia lub popełniłeś błąd i nie przyznałeś się do niego, sen jest odzwierciedleniem ciężaru Twojej świadomości. Wskazuje również, że nie jest to dobry czas na podejmowanie zobowiązań, o których wiesz, że nie będziesz w stanie ich spełnić. Rób niewiele, ale dobrze – lepsze to niż robienie wielu rzeczy niedokładnie.

Znaczenie snu to także oznaka niezadowolenia z kariery, czy z pracy. Może nadszedł czas, aby przyznać się do tego niezadowolenia i podjąć kroki, aby być szczęśliwszym.

Być nago w szkole

Sen, że jesteś nagi w szkole wskazuje na niepewność co do własnej wiedzy i umiejętności. Oznacza to, że musisz bardziej cenić własne umiejętności i uznawać osiągnięcia. Czas też przestać porównywać się z innymi ludźmi – doceń to, co już zrobiłeś i uzbrój się w cierpliwość.

Być nago wśród ludzi

Sen, że jesteś nagi wśród wielu znanych Ci osób oznacza, że masz do czynienia z problemami z zaufaniem i relacjami międzyludzkimi. Komunikuj się z ludźmi, których kochasz i spróbuj przezwyciężyć te problemy.

Jeśli w Twoim śnie było wielu nieznanych Ci ludzi oznacza to, że Twój strach przed czymś uniemożliwia Ci osiągnięcie celów. Uwolnij się od tego strachu.

Być obserwowanym nago

Sen, że wielu ludzi Cię obserwuje, a Ty jesteś nagi i czujesz się zawstydzony to znak, że Twoje obawy dotyczące opinii innych ludzi powodują, że zakładasz kostiumy i maski, aby ukryć swoje opinie i cechy. Zdejmij maski i zaakceptuj siebie.

Jeśli nie miałeś nic przeciwko byciu obserwowanym jest to znak, że jesteś pewny siebie, masz zaufanie do własnych działań i nie żałujesz, że jesteś tym, kim jesteś.

Grać nago

Sen, że grasz nago oznacza, że tęsknisz za bezpieczeństwem i brakiem problemów, za życiem jakie miałeś w dzieciństwie. Przyjaźnie były prostsze, a problemy drobne. Nie ma w tym nic złego, ale nie pozwól, aby ta tęsknota powstrzymała Cię przed zobaczeniem całego dobra, które jest przed Tobą lub od cieszenia się teraźniejszością.

Tańczyć nago

Jeśli we śnie tańczyłeś nago, nie obwiniaj się za coś, co zrobiłeś w przeszłości, żyj teraźniejszością. Jeśli jednak nie będziesz radosny podczas snu, doznasz wielkiego rozczarowania kimś, kogo uważasz za wielkiego przyjaciela.

Rozbierać się do naga

Sen, że zdejmujesz z siebie ubrania oznacza, że powinieneś uważać na to, jak zachowujesz się przy innych ludziach. Wskazuje również, że nadszedł czas, aby przestać mówić o życiu innych ludzi i angażować się w pomoc, tylko zacząć myśleć o sobie i prosić innych o pomoc dla siebie.

Nagi mężczyzna

Kiedy śnisz o nagich mężczyznach i byłeś zszokowany snem lub poczułeś zawstydzenie, niesmak oznacza to, że martwisz się o coś, co dzieje się w Twoim życiu i powinieneś dobrze zastanowić się nad problemem, to znaczy poznać nagą prawdę o tym, co Cię niepokoi. Kiedy śnisz o nagim mężczyźnie oznacza to, że masz pewne podejrzenia co do zachowania osoby, o której śnisz, a w tym przypadku powinieneś zachować ostrożność w relacji z tą osobą.

Ktoś znany nago

Sen, że widziałeś kogoś znanego w pełnej nagości jest znakiem, że musisz zwrócić szczególną uwagę na tę osobę, zwłaszcza jeśli jest ona płci przeciwnej. Nie polegaj zbytnio na niej, ponieważ stara się wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, by uzyskać coś od Ciebie.

Jeśli jesteś kobietą, Sennik radzi, byś była czujna i uważała na nowe znajomości. Jeśli jesteś mężczyzną, sen zapowiada otrzymanie prezentu, coś, na co czekałeś od dawna.

sen o nagości

Nagie dziecko

Dziecko we śnie oznacza czystość i niewinność, ale również niepewność i kruchość, zależność od innych, początek czegoś.

W śnie najczęściej to Ty jesteś dzieckiem. W zależności od tego, co czujesz i robisz, znaczenie snu odnosi się do Twojej sytuacji na jawie.

Możesz być na etapie swojego życia, w którym czujesz się niechroniony, niepewny i musisz znaleźć wsparcie w ludziach, którzy są u Twojego boku. Może jesteś na początku nowego etapu życia i szukasz nowej ścieżki.

Podsumowanie : znaczenie snu nagość

 • Widzieć kogoś nago – poświęć więcej czasu widzianej we śnie osobie
 • Być nago – szczęście uśmiechnie się do Ciebie
 • Być nago w domu – przechodzisz przez dobrą fazę w życiu osobistym
 • Być nago na imprezie – Twoje życie towarzyskie kwitnie
 • Być nago na ulicy – ktoś przyjdzie Ci z pomocą w trudnych chwilach
 • Być nago w pracy – to nie jest dobryczas na podejmowanie zobowiązań
 • Być nago w szkole – bardziej doceniaj siebie
 • Być nago wśród ludzi – Twój strach uniemożliwia Ci osiągnięcie celów
 • Być obserwowanym nago – zakładasz kostiumy i maski, aby ukryć swoje opinie i cechy
 • Grać nago – tęsknisz za bezpieczeństwem i życiem jakie miałeś w dzieciństwie
 • Tańczyć nago – żyj teraźniejszością
 • Rozbierać się do naga – zacznijmyśleć o sobie
 • Nagi mężczyzna – martwisz się o coś, coś Cię niepokoi
 • Ktoś znany nago – zwrócić szczególną uwagę na tę osobę
 • Nagie dziecko – szukasz nowej ścieżki w życiu

Ogólnie symbol ten może oznaczać, że w Twoim wnętrzu ma miejsce jakieś zamieszanie bądź zmagasz się z jakimś cierpieniem duchowym.

Znaczenie snu nagość
Znaczenie snu nagość

Gdy we śnie widzisz nagie małe dzieci, oznacza to, że niebawem będziesz cieszył się czystym szczęściem.

Jeśli widzisz nagich ludzi, jest to znak, że ominą Cię zmartwienia.

Gdy śnisz, że widzisz pięknego nagiego człowieka odmiennej płci, jest to znak, że Twoja potajemna, ale intensywna tęsknota zostanie w końcu zaspokojona i da Ci to poczucie wielkiej ulgi.

Kiedy we śnie widzisz nagą brzydką osobę odmiennej płci, oznacza to, że jakaś miłostka stanie się przyczyną Twej hańby i ludzie z Twojego otoczenia będą z Ciebie szydzić.

Gdy we śnie przestraszyłeś się, widząc nagle nagiego człowieka, zwiastuje Ci to wielkie przerażenie, jakiego niebawem doświadczysz na jawie.

Rozmowa z kimś nagim zapowiada dla Ciebie bliżej nieokreślone, czekające Cię zaszczyty.

Jeśli śnisz, że chodzisz nago, oznacza to, że niebawem znacznie pogorszy się Twoja sytuacja finansowa i możesz nawet wpaść w prawdziwą nędzę.

Pływanie nago oznacza, że wkrótce złamiesz jakiś zakaz i konsekwencje tego będą dla Ciebie bardzo nieprzyjemne.

Bieganie nago to ostrzeżenie ze strony Twej podświadomości, że któryś z Twych krewnych próbuje Cię wykorzystać finansowo.

Jeśli śnisz, że ukrywasz swoją nagość, oznacza to, że na jawie masz bardzo wiele kompleksów, nad którymi nie potrafisz przejść do porządku dziennego i zaakceptować siebie takim, jakim jesteś.

Gdy śnisz, że stoisz nago przed innymi ludźmi, jest to sygnał, że na jawie starasz się coś ukryć przed wzrokiem innych, bo wstydzisz się tego.

Jeśli we śnie pokazujesz swoją nagość, jest to znak, że w pełni siebie akceptujesz i doskonale czujesz się, będąc sobą, a nawet chcesz znajdować się centrum uwagi i podejmujesz wiele starań, by tak było.

Gdy we śnie widzisz nagą osobę, oznacza to, że powiedzie Ci się jakiś interes bądź – że tęsknisz za kimś, kogo kochasz.

Nagi przyjaciel pojawiający się w Twoim śnie zwiastuje kłótnię w Twym najbliższym otoczeniu.

Nagość
Nagość
5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Weronika

Znaczenie snu Nagość

Opisz swój sen związany z symbolem Nagość i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen