Postacie w snach

Wiele razy ludzie z naszych snów są w rzeczywistości tylko aktorami, którzy grają rolę nas samych. Możemy mieć sen, który przedstawia przyjaciela lub członka rodziny, ale nie zawsze oznacza to, że sen dotyczy ich!

Obraz nas samych
Czasami ci ludzie pojawiają się w naszych snach, aby pokazać nam, jak możemy zachować równowagę między naszymi obowiązkami i rolami w życiu. Często są symbolami naszych własnych uczuć i działań.

Kiedy śnimy o ludziach, warto pomyśleć o tym, czy mogą we śnie odgrywać naszą rolę. Kiedy zrozumiemy, że mogą symbolizować nasze własne uczucia lub czyny, jesteśmy gotowi lepiej zrozumieć symbole we śnie.

Jaką część mnie reprezentuje ta osoba we śnie?
Aby zrozumieć w jaki sposób postać we śnie może Cię reprezentować, warto dowiedzieć się trochę o sposobach, w jakich może się to objawiać we śnie i do czego może się odnosić.

Istnieją 4 kluczowe aspekty siebie, które możemy zidentyfikować w naszych snach: fizyczne, mentalne, emocjonalne i duchowe. Kiedy śnimy o kimś, często we śnie pojawią się wskazówki, które powiedzą nam jakiej części nas sen może dotyczyć.

Fizyczne ja w snach

Fizyczne ja odnosi się do naszych fizycznych ciał i naszego fizycznego połączenia ze światem. Fizyczne ja obejmuje zdrowie i dobre samopoczucie, nasze poczucie bezpieczeństwa i zaspokojenie naszych fizycznych potrzeb.
Np. osoba, o której śnisz ma pracę związaną ze zdrowiem, bezpieczeństwem lub ochroną fizyczną.

Mentalne Ja w snach
Mentalny aspekt jaźni obejmuje logikę i rozumowanie, umiejętność rozwiązywania problemów, wiedzę i umiejętności. Wpływa również na nasze postawy i postrzeganie świata.
Przykłady mentalnego ja: osoby pełniące role ucznia lub wykonujące zawód nauczyciela, naukowca, badacza, bibliotekarza itp.

Emocjonalne Ja w snach
Ta część nas w pełni doświadcza życia poprzez emocje i uczucia. Daje nam możliwość łączenia się z innymi w celu tworzenia relacji oraz doświadczenia intymności i zrozumienia.

Przykłady ludzi w snach, którzy symbolizują emocje: członkowie rodziny, przyjaciele, dzieci, sąsiedzi.

Duchowa jaźń w snach
Duchowe ja jest naszą wyższą jaźnią, naszą duszą, esencją istnienia. To ona nadaje nam sens i cel w życiu oraz łączy nas ze źródłem wszechświata. Świadomość swojej duchowej jaźni może pomóc rozwinąć intuicję, a także wszystkie inne aspekty jaźni.
Przykłady duchowej jaźni: anioły, nieznane postacie, duchowni.

Typowe role w snach jako część Ciebie

Gdy zrozumiesz, jak ludzie w Twoich snach mogą reprezentować różne części Ciebie, możemy jeszcze szczegółowiej przyjrzeć się ich symbolice.
Oto kilka wspólnych części Ciebie, które mogą objawiać się jako postacie w Twoich snach:
Twoje Wewnętrzne Dziecko: Dziecko lub dzieci we śnie

Twój Pracownik: Szef, współpracownik lub pracownik
Twoje Ja ze strony matki / ojca: reprezentowane przez postać rodzicielską lub członka rodziny / przyjaciela, który jest rodzicem we śnie
Twoje romantyczne ja: znacząca osoba lub kochanek
Ty jako przyjaciel: Przyjazny charakter lub dobry przyjaciel
Ty sam jako członek rodziny: córka / syn, brat / siostra, dziadek, kuzyn, przyjaciel w rodzinie itp.

Nasza twórcza jaźń: artysta, poeta, pisarz lub muza
Twoja duchowa jaźń: osoba duchowna lub znana postać religijna (Jezus, Budda) itp.
Fizyczne Ja: lekarze, pielęgniarki, sportowcy, osoba zajmująca się leczeniem, rehabilitacją itp.

Praca z różnymi rolami i postaciami może dostarczyć wielu informacji na temat wewnętrznych zmagań, z którymi się borykasz, a także różnych myśli i emocji.

Postacie jako przykład interpretacji snów dla nas samych
Aby zrozumieć w jaki sposób możemy śnić o ludziach, którzy faktycznie nas reprezentują, bardzo pomocne jest wykorzystanie rzeczywistego snu i jego interpretacji. Sny mają zawsze bardzo osobisty charakter i często my sami jesteśmy najlepszymi tłumaczami własnych snów.

Podam przykład własnego snu i podzielę się z Wami jego interpretacją.
Tytuł snu: „Zrujnowałaś go dla mnie”.

Postacie: Ja, były współpracownik, koleżanka ze szkoły

Fabuła snu: Mój były współpracownik i ja spotykaliśmy się we śnie. W prawdziwym życiu nigdy nie mieliśmy żadnych intymnych relacji. We śnie zerwaliśmy ze sobą, a potem przedstawiłam byłego współpracownika koleżance z liceum. Jednak dziewczyna nie spodobała mu się, więc nie zaczęli się spotykać. Powiedziała do mnie: „Zrujnowałaś go dla mnie. Byłaś za dobra ”.

Skojarzenia postaci: Mój były współpracownik był bardzo profesjonalny i uważany za jednego z najlepszych w branży. Z drugiej strony – koleżanka ze szkoły była emocjonalnym wrakiem – pamiętam wiele dni w szkole, kiedy płakała lub bardzo potrzebowała wsparcia.
Byłego współpracownika łatwo dostrzec jako aspekt mojej mentalnej roli / roli zawodowej w życiu. Dużo pracowałam, często miałam nadgodziny. Włożyłam dużo wysiłku i naprawdę wykraczałam poza swoje kompetencje, by projekty, nad którymi pracowałem były zrobione na czas.
Na początku nie miałam pojęcia, co miała na myśli koleżanka ze szkoły – nie była osobą, z którą utrzymywałam kontakt przez lata. Kiedy jednak pomyślałam o tym, z czym ją kojarzyłam i opisałam ją jako emocjonalną i potrzebującą wsparcia, od razu stało się oczywiste, że we śnie symbolizowała emocjonalną część mnie.

Interpretacja snu: używanie skojarzeń z postaciami jako częścią jaźni.

Mogę zinterpretować ten sen w ten sposób: moje zawodowe ja „rujnuje” moją zdolność dostrojenia się do moich potrzeb emocjonalnych.
W tamtym czasie byłam tak pochłonięta pracą zawodową, że nie dawałem sobie czasu na przemyślenie moich potrzeb emocjonalnych lub tego, jak wpływa to na moje codzienne życie. Fakt, że ci ludzie byli z przeszłości, pomógł mi rozpoznać, że był to powtarzający się wzór z przeszłych wydarzeń – miałam zwyczaj pracować do chwili, w której wypalenie było nieuniknione. To z kolei spowodowałoby cykl „rujnowania” wielu rzeczy, zwłaszcza poprzez położenie dodatkowego nacisku na moje obecne relacje w prawdziwym życiu.

Rozwiązanie: Dla mnie ten sen był wyraźnym znakiem, że muszę zrobić sobie przerwę w pracy i spróbować znaleźć zdrową równowagę. Po tym śnie dobrze przyjrzałam się temu, co aktualnie dzieje się w moim życiu. Zdecydowałam się na kilka tygodni z dala od wszelkich projektów zawodowych i biznesowych, skupiając się na spędzaniu czasu z rodziną i poświęceniu czasu tylko dla siebie.

Nie zawsze jest łatwo zrozumieć ludzi z naszych snów jako część nas samych, ale mam nadzieję, że ten przykład i te wskazówki pomogą Ci zrozumieć co mogą oznaczać ludzie w Twoich snach. Często, jeśli postrzegamy je jako postacie i myślimy o naszych osobistych skojarzeniach, bardzo łatwo możemy zrozumieć nasze sny i wykorzystać je, aby pomóc sobie żyć pełnią życia!

Oceń sennik

Znaczenie snu Postacie w snach

Opisz swój sen związany z symbolem Postacie w snach

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen