sennik rzeka

Rzeka

Sen o rzece reprezentuje bieg życia, podejmowane kierunki i energię. Rzeka symbolizuje spokój, płodność, radości i przyjemności. Chwilowe trudności będą przemijające. Sukces puka do Twoich drzwi, a spokój będzie odtąd płynął jak rzeka.

Sennik rzeka

znaczenie snu rzeka

Widzieć rzekę

Widok rzeki we śnie to zapowiedź dobrobytu. Będziesz miał wiele sukcesów w życiu zawodowym, a w rezultacie spokojniejsze życie. Przed Tobą okres stabilizacji i komfortu.

Rwąca rzeka (wzburzona rzeka)

Jeśli we śnie wody rzeki poruszają się szybko to oznacza to, że wkrótce odbędziesz podróż lub przejdziesz wielką transformację.

Wzburzone wody symbolizują też trudności i problemy. Szukaj pocieszenia i pomocy u swojej rodziny i przyjaciół. Im bardziej burzliwa rzeka, tym więcej emocji będzie w Twoich relacjach z ludźmi wokół Ciebie.

Jeśli woda jest krystalicznie czysta i płynie szybko lub kaskadowo, sen oznacza doskonałe zdrowie.

Spokojna rzeka

Jeśli wody rzeki są spokojne oznacza to, że Twoje życie toczy się bez problemów i niespodzianek. Sen o spokojnej rzece oznacza też, że Twoje życie będzie intensywne i pełne szczęśliwych chwil. Nadejdą nowe perspektywy i większe zyski.

Czysta rzeka

Czysta i spokojna rzeka widziana we śnie jest zwiastunem spokoju w domu i w pracy, a jeśli teraz w życiu na jawie doświadczasz jakichkolwiek problemów lub trudności, to wkrótce pozytywnie się rozwiążą i Twoje życie się poprawi. Sen sugeruje także czyste sumienie i dobre intencje.

Pływanie w czystej rzece zapowiada sukces.

sen o rzece

Brudna rzeka (mętna rzeka, śmieci w rzece)

Mętna rzeka jest oznaką nieporozumień w pracy.

Znaczenie snu o brudnej rzece i śmieciach unoszących się na jej powierzchni może ujawnić negatywne energie. Prawdopodobnie napotkasz problemy finansowe. Sen może wskazywać na walkę i wysiłek w celu przezwyciężenia problemu. Spowoduje to irytację i przez jakiś czas będziesz niespokojny.

Sen o brudnej rzece jest znakiem, że znajdziesz się w sytuacji, która może być niewygodna. Spotkasz się z nieporozumieniami i nieprzyjemnymi sytuacjami w stosunku do kogoś bliskiego. Sennik zapewnia, że jest to chwilowa sytuacja i że przezwyciężysz wszystkie problemy.

Inne znaczenie snu wskazuje, że czujesz się bardzo zmęczony, co może skutkować dodatkowymi problemami. Działaj z rozwagą i analizuj wszystko bardzo spokojnie, ponieważ brudna rzeka oznacza obecność fałszywych przyjaciół.

Skażona rzeka

Znaczenie snu o skażonej rzece może być synonimem depresji, albo tego, że czujesz się bardzo zmęczony, być może z powodu problemów zdrowotnych. Sennik radzi zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, odwiedzić lekarza.

Błotnista rzeka (rzeka błota)

Ukrywasz swoją namiętność lub gniew. Sen przestrzega przed silnymi emocjami lub problemami. Jeśli jesteś już w dość trudnej sytuacji, rzeka błotna reprezentuje brak wizji, zasobów lub nadziei na znalezienie natychmiastowego rozwiązania. Nie rozpaczaj, bo zawsze jest jakieś wyjście. Zastanów się nad nim spokojnie, szukaj pomocy u innych.

Wyschnięta rzeka

Znaczenie snu symbolizuje trudności finansowe. Unikaj zaciągania długów i zakupów, których raty będą długoterminowe, a także niepotrzebnych wydatków.

Sen oznacza również brak emocji lub poczucie porażki w życiu. Popracuj nad sobą. Widzisz świat w ciemnych barwach, a on jest przecież kolorowy.

Wezbrana rzeka (wysoki poziom wody, rzeka wylewa)

Ten sen wskazuje, że jesteś gotowy stawić czoła wyzwaniom, które pojawiają się w życiu. Może też symbolizować zakłopotanie, bo możesz czuć się nieswojo, prosząc o pomoc.

Znaczenie snu o wylewającej rzece może wskazywać, że Twój problem dotyka ludzi wokół Ciebie. Potrzebujesz czasu, by pokonać problemy, jednak nie obarczaj nimi innych.

rzeka w snach sennik

Zamarznięta rzeka

Sen o zamarzniętej rzece odzwierciedla Twój brak zainteresowania życiem, choć świat podsuwa Ci wiele możliwości.

Kąpiel w lodowatej rzece we śnie jest odzwierciedleniem „zamrożonych zainteresowań”, a Ty musisz skupić się na własnych szansach w życiu. Ten sen jest często związany z poczuciem izolacji. Otwórz się na innych.

Spacer nad rzeką

Sennik stwierdza, że wybrałeś właściwą ścieżkę i powinieneś iść nią bez strachu, ponieważ osiągniesz pożądany sukces. Realizuj konsekwentnie swój plan.

Przechodzić przez rzekę

Jeśli we śnie przekraczasz rzekę, będziesz miał jakiś problem lub przeszkodę, z którą musisz się zmierzyć, aby osiągnąć określony cel. Jeśli śnisz, że przekraczasz rzekę i udało Ci się ją przekroczyć oznacza to, że pokonasz wyzwania i odniesiesz sukces.

Inne znaczenie snu wskazuje, że przechodzisz przez nowy etap swojego życia.

Most nad rzeką

Znaczenie snu reprezentuje sposób, w jaki radzisz sobie z trudnościami.

Mosty symbolizują przejścia. Oznacza to, że będziesz w stanie pokonać wszystkie przeszkody w życiu. Jednak jeśli przejście przez most sprawia Ci problemy, sen sygnalizuje, że Twoje problemy na jawie są trudne do rozwiązania i zajmie Ci to trochę czasu i wysiłku.

Skoczyć do rzeki

Skok do rzeki oznacza, że działasz niespokojnie i pośpiesznie w obliczu ważnych sytuacji, a one wymagają spokoju. Musisz być bardziej opanowany, zastanowić się przed podejmowaniem decyzji.

Wpaść do rzeki

Jeśli we śnie wpadniesz do rzeki jest to znak, że dyskusje i problemy pojawią się w Twojej rodzinie. Musisz postępować ostrożnie, by nie zrazić do siebie bliskich lub ich nie urazić.

Kąpać się w rzece

Kąpiel w czystej wodzie wskazuje na dobre zdrowie fizyczne, ale jeśli woda jest brudna, sen zapowiada problemy zdrowotne.

Sennik tłumaczy, że Twoja dusza oczyszcza się i próbujesz zadośćuczynić za popełnione błędy. Nie przejmuj się tak bardzo tym, co inni ludzie o Tobie myślą.

Pływać w rzece (płynąć pod prąd)

Jeśli nie poruszasz się i poddajesz prądowi wody sen wskazuje, że zwycięstwo Twoich projektów będzie zależało tylko od Twoich własnych wysiłków. Zachowaj pewność siebie, ale nie lekceważ swoich przeciwników lub konkurentów.

Jeśli prąd Cię ciągnie w różne strony sen wskazuje, że w Twoim życiu miłosnym są problemy, które należy rozwiązać. Jeśli starasz się płynąć pod prąd sen oznacza, że stawiasz czoła przeciwnościom losu. Może też oznaczać, że porywasz się na coś, co jest prawie niemożliwe do wykonania i od włożonego wysiłku zależy, czy to osiągniesz.

Sennik ujawnia też, że mogą pojawić się negatywne emocje i energie. Możesz czuć się trochę zagubiony, ale jeśli przepłyniesz rzekę bezpiecznie, przeszkody zostaną pokonane. Sytuacja może być trudna, ale możesz ją pokonać, jeśli masz cierpliwość.

Nurkować w rzece

Możesz otrzymać podwyżkę wynagrodzenia lub wybrać się w długo oczekiwaną podróż. Jeśli nurkowanie jest spowodowane ciekawością co znajdziesz w głębinie to znaczy, że szukasz prawdy i istoty rzeczy.

Tonąć w rzece

Jeśli we śnie toniesz Sennik przewiduje, że odniesiesz sukces w sprawach sądowych. Jeśli widzisz, że ktoś inny tonie oznacza to, że powinieneś bardziej dbać o swoje finanse. Jeśli ktoś zostanie uratowany przed utonięciem, wkrótce otrzyma pomoc lub pojedna się ze osobami  obrażonymi.

Pić wodę z rzeki

Sennik wskazuje, że masz wiele tęsknot i pragnień, a sen jest zwiastunem szczęścia i pieniędzy. Zatem zacznij działać, a Twoje pragnienia się spełnią.

Sen, że pijesz wodę z rzeki jest także symbolem wewnętrznego spokoju.

Ryby w  rzece

Jeśli ryby pływają w rzece, którą widzisz we śnie, jest to oznaka wielkiego zdrowia i szczęścia. Jeśli je łowisz, możesz nagle się wzbogacić, ale jeśli tylko je obserwujesz, jest to oznaka wielkiej radości.

Znaczenie snu: rzeka

 • Widzieć rzekę – przed Tobą spokojne życie
 • Rwąca rzeka (wzburzona rzeka) – wyruszysz w podróż
 • Spokojna rzeka – Twoje życie będzie pełne szczęśliwych chwil
 • Czysta rzeka – w Twoim domu zapanuje spokój i harmonia
 • Brudna rzeka (mętna rzeka, śmieci w rzece) – uważaj na nieporozumienia w pracy
 • Skażona rzeka – zadbaj o zdrowie psychiczne
 • Błotnista rzeka (rzeka błota) – ukrywasz gniew
 • Wyschnięta rzeka – unikaj zaciągania długów i niepotrzebnych wydatków
 • Wezbrana rzeka (wysoki poziom wody, rzeka wylewa) – Twój problem dotyka ludzi wokół Ciebie
 • Zamarznięta rzeka – otwórz się na innych
 • Spacer nad rzeką – realizuj swój plan
 • Przechodzić przez rzekę – będziesz musiał pokonać przeszkodę
 • Most nad rzeką – pokonasz problem, znajdziesz wyjście z trudnej sytuacji
 • Skoczyć do rzeki – musisz być bardziej opanowany
 • Wpaść do rzeki – postępuj ostrożnie
 • Kąpać się w rzece – nie przejmuj się tym, co inni o Tobie myślą
 • Pływać w rzece (płynąć pod prąd) – zwycięstwo Twoich projektów będzie zależało  od Twoich wysiłków
 • Nurkować w rzece – szukasz prawdy
 • Tonąć w rzece – odniesiesz sukces w sprawach sądowych
 • Pić wodę z rzeki – zacznij działać, a Twoje pragnienia się spełnią
 • Ryby w  rzece – ciesz się zdrowiem

Sennik mistyczny – rzeka

Ogólnie symbol ten może zapowiadać, że napotkasz na swej drodze jakąś przeszkodę, którą będziesz musiał pokonać, ale stracisz na to sporo czasu.

Znaczenie snu rzeka
Znaczenie snu rzeka

Kiedy widzisz w rzece przejrzystą wodę, jest to znak, że na jawie ktoś ma wobec Ciebie dobre intencje lub Ty żywisz jakieś dobre zamiary.

Gdy widzisz w rzece wzburzoną, mętną wodę, oznacza to, że chcesz komuś w jakiś sposób zaszkodzić.

Jeśli we śnie słyszysz głośny szum rzeki, zapowiada to, iż wkrótce ktoś obrzuci Cię obelgami.

Gdy widzisz w rzece ryby, zwiastuje to dla Ciebie nieoczekiwane poprawienie się Twej sytuacji finansowej.

Jeżeli widzisz kogoś na brzegu rzeki, oznacza to, że coś zahamuje Twoje dążenia do wyznaczonego celu.

Kiedy śni Ci się, że wpadłeś do rzeki, zwiastuje to dla Ciebie jakieś nieszczęście.

Jeśli przepływasz rzekę, jest to znak, że pokonasz swego groźnego przeciwnika w jakiejś dziedzinie.

Gdy kąpiesz się w rzece, wieszczy to dla Ciebie dostatnie życie.

Jeśli płyniesz pod prąd w rzece, oznacza to, że na jawie nie lubisz dostosowywać się do obowiązujących zasad i często się wobec nich buntujesz tylko po to, by zamanifestować swoją niezależność.

Jeżeli żeglujesz po rzece, zwiastuje to dla Ciebie problemy, z którymi będziesz miał do czynienia zupełnie niespodziewanie.

Jeśli zobaczyłeś wodospad na rzece, zapowiada to bankructwo albo utratę reputacji kogoś z Twojej rodziny.

Zanieczyszczona rzeka pojawiająca się w Twoim śnie zapowiada, że w najbliższym czasie będziesz kłócił się z krewnymi.

Wyschnięta rzeka zapowiada, że będziesz miał uciążliwe problemy zdrowotne.

Gdy widzisz zwierzęta pijące wodę z rzeki, oznacza to, że na jawie masz wielką wytrzymałość i odporność psychiczną, dzięki czemu żadne przeciwności losu nie są Ci straszne.

Kiedy śnisz, że nurt rzeki porwał jakąś Twoją własność, wieszczy to dla Ciebie jakąś stratę.

Jeśli porwał Cię nurt rzeki i wrzucił do morza, zwiastuje to dla Ciebie nieszczęście.

Kiedy śni Ci się, że stoisz w rzece wśród fal i nie możesz się wydostać, zapowiada to, że nie będziesz w stanie stawić czoła przeciwnościom losu i doznasz nieszczęścia.

Jeśli we śnie pływasz w rzece, wieszczy to dla Ciebie zagrożenie życia.

Rzeka
Rzeka
Oceń sennik

Znaczenie snu Rzeka

Opisz swój sen związany z symbolem Rzeka i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen