Sen o bramie

Sen o bramie

Sen o bramie

Brama jest formą wejścia do jakiegoś zamkniętego obszaru, a we śnie może być symbolem połączenia, swoistego pomostu między dwoma całkowicie różnymi światami, na przykład światem dobra i zła, światem światła i ciemności czy światem realnym i pozazmysłowym, jest to więc bardzo ważny symbol.

Interpretowanie snów o bramie

Ogólnie uważa się, że sny, w których pojawia się w jakimś kontekście brama, zwiastują nam poważne zmiany, których możemy spodziewać się w swoim życiu już w najbliższym czasie. Może to być na przykład przejście z jednego etapu życia do całkiem nowego, próba pokonania jakiejś ważnej granicy czy czegoś, co do tej pory było dla nas barierą nie do przejścia. Bardzo często też oznacza to jakieś nowości, których do tej pory nie było w naszym życiu. Na przykład możemy zacząć stosować się do całkiem nowych życiowych zasad, zacząć żyć innym stylem czy trybem lub też zacząć odkrywać nieświadome części naszego umysłu, do których do tej pory nie mieliśmy dostępu.

Kiedy śni nam się, że zamykamy lub otwieramy drogę, może to sygnalizować otwieranie się lub zamykanie się dla nas dróg do poznania głębszych partii naszej jaźni. Otwarta brama pojawiająca się w naszym śnie jest niezawodnym znakiem od naszej podświadomości, że w realnym życiu właśnie otwierają się przed nami jakieś nowe perspektywy, z których koniecznie musimy skorzystać, bo w przeciwnym razie na pewno będziemy mocno żałować straconej szansy.

Zamknięta brama oznacza natomiast, że na jawie nie lubimy zmian i dlatego nie akceptujemy tego, co właśnie dzieje się w naszym życiu. Może to także być sygnał, że mamy wielki problem z zaakceptowaniem samych siebie z jakiegoś powodu i przez to odcinamy się od innych, jednak sen ten świadczy o tym, że bynajmniej nie jest nam dobrze w takiej sytuacji. Niezwykła brama to znak, że na jawie doznajemy silnych emocji, pozytywnych lub negatywnych, z powodu osoby, na której bardzo nam zależy, niekoniecznie w sensie uczuciowym. Zrujnowana lub zburzona brama zapowiada dla nas problemy finansowe, z którymi niedługo będziemy się borykać i które już podświadomie przeczuwamy, jednak sen ten świadczy o tym, że jeszcze jesteśmy w stanie cofnąć los i jeżeli się postaramy, na pewno uda nam się uniknąć owych kłopotów.

Gdy natomiast śni nam się brama, której coś strzeże, na przykład jakieś groźne zwierzę czy tajemnicza istota, oznacza to, że na drodze do zmian, które chcemy zaprowadzić w swoim życiu, pojawią się przeszkody, którym będziemy musieli stawić czoła.


Znaczenie snu Sen o bramie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o bramie

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen