Sen o byciu rannym

Sen o ranie

Sen o ranie

Snom tego rodzaju zwykle towarzyszy ból, krew oraz nasz strach, zwłaszcza wówczas, gdy nasza rana jest naprawdę poważna, na przykład utraciliśmy jakąś kończynę czy też wiemy, że rana zagraża naszemu życiu.

Interpretowanie snów o byciu rannym

Wszystkie części naszego ciała, również narządy wewnętrzne, są ważnymi metaforami dotyczącymi naszego życia z tego powodu, że stanowią integralne części naszego ciała. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia, a poza tym wszystkie bez wyjątku pełnią bardzo ważne funkcje. W snach często wyobrażają nasze emocje, zwłaszcza te bardzo dla nas ważne, ale głęboko skrywane. Jeśli więc śni nam się, że doznaliśmy jakiejś rany albo odczuwamy związany z tym ból, oznacza to, że na jawie doznajemy właśnie jakichś cierpień emocjonalnych. Blizny zaś symbolizują rany, które już sie zagoiły, ale nadal nie możemy o nich zapomnieć. Jeżeli zaś śnią nam się szczególnie poważne rany, które na przykład mogą zagrażać naszemu życiu, oznacza to, że jest w naszym życiu coś, co spychamy na dalszy plan lub staramy się lekceważyć, ale wcale nam się to nie udaje, na co najlepszym dowodem jest ów sen. Otwierające się i na nowo krwawiące rany symbolizują wspomnienia i rozmyślania, jakie żywimy na temat minionych czasów, o których myślimy z żalem, gdyż coś w tym czasie sprawiło nam wielki ból. Gdy w naszym śnie pojawia się rana, z której płynie bądź sączy się krew, jest to znak, że jest w naszym życiu ktoś, kto odbiera nam energię i sprawia, że nie mamy chęci do życia i działania.

Interpretowanie snów o byciu rannym według Freuda

Pojawianie się wszelkich ran we śnie Freud uważał za dowód istnienia u ludzi tzw. szoku poporodowego, który uważał za fakt obecny w życiu każdego człowieka, który jednak nigdy nie może być zaakceptowany i wyraz tego pojawia się właśnie w snach jako coś, co na jawie jest stłumione i zepchnięte w głąb podświadomości.

Interpretowanie snów o byciu rannym według Junga

Jung uważał krew za symbol senny wyobrażający życie, miłość oraz wszystko, co duchowe, jej utrata więc z powodu odniesionych ran jest znakiem, że osoba śniąca czuje się wyczerpana emocjonalnie i brakuje jej chęci oraz motywacji do działania i życia.


Znaczenie snu Sen o byciu rannym

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o byciu rannym

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen