Sen o chrzcie

Sen o chrzcie

Sen o chrzcie

Dla każdego chrześcijanina chrzest jest najważniejszym sakramentem, gdyż jego przyjęcie decyduje o przyjęciu człowieka do wspólnoty Kościoła.

Ponadto chrzest w symboliczny sposób zmywa grzech pierworodny, który ciąży na każdym człowieku od momentu przyjścia na świat, jest więc swoistym ponownym narodzeniem, a także pewnym rodzajem wtajemniczenia i początkiem religijnej drogi. Jako symbol senny może mieć też wymiar bardziej neutralny i niekoniecznie musi wiązać się z kwestiami religijnymi.

Interpretowanie snów o chrzcie

Chrzest we śnie może symbolizować wiele rzeczy, które mają ze sobą coś wspólnego, czyli na przykład ponowne narodzenie, obmycie z win, duchowe narodziny, ale też uświadomienie sobie przez nas własnych słabości i ciążących na nas win, a także usunięcie projekcji cienia. We śnie może pojawiać się nie tylko chrzest za pomocą wody, ale też innych żywiołów: wiatru, ognia, a nawet krwi. Jest to bardzo ważne, w jakim żywiole odbywa się chrzest w naszym śnie, ponieważ sam żywioł ma bogatą symbolikę jeśli chodzi o interpretację snów.

Kiedy śni nam się, że dostępujemy chrztu, może to oznaczać, że na jawie właśnie staliśmy się świadomi własnych wad i słabości, dzięki czemu mamy szansę jakby odrodzić się na nowo, zmieniając się i doznając oczyszczenia. Może to także zapowiadać dla nas przekroczenie granic ego, a także odmłodzenie ducha i stworzenie nowej osobowości na wyższej płaszczyźnie, dzięki czemu będziemy bogatsi duchowo i lepsi pod względem moralnym.


Znaczenie snu Sen o chrzcie

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o chrzcie

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen