sennik woda

Woda

Symbolicznie woda jest silnie związana z emocjami i oczyszczeniem. Żyją w niej ryby i inne istoty, może być lustrem, które mówi o twórczym, urodzajnym i głębokim wymiarze natury. Widzenie wody we śnie wskazuje na naukę, życie i płodność.

Sennik woda

Woda we śnie może wskazywać na chwilę spokoju i harmonii, ale informuje też, że będziesz miał trudności do pokonania lub ostrzega przed problemami.

Sen o wodzie może reprezentować wszystkie uczucia, pojawienie się instynktów. 

Woda jest symbolem życia i dlatego we śnie o wodzie wydobywamy na powierzchnię naszej świadomości sytuacje, o które musimy zadbać w naszym prawdziwym życiu, problemy lub przeszkody do pokonania.

Sen o wodzie oznacza, że ​​w Twoim życiu pojawią się dobre rzeczy, a Twój dom będzie pełen szczęścia, pieniędzy i dobrych rodzinnych relacji.

Co oznacza sen o wodzie?

Czysta woda

Sen może oznaczać, że w Twoim życiu zachodzą zmiany, uzdrowienia, przeobrażenia i dostosowania.

Jeśli to czysta woda płynie z prądem to znak, że przeżywasz dobre chwile lub że wkrótce będziesz cieszyć się spokojem, ​​odniesiesz wielki sukces w życiu zawodowym, osiągniesz korzyści. Pokazuje, że będziesz otoczony dobrymi ludźmi i być może uda Ci się znaleźć kochającego partnera.

Krystalicznie czysta woda we śnie oznacza lekkość i emocjonalny spokój. Oznacza to, że Twoje zdrowie jest w dobrym stanie. 

Czysta i spokojna woda gwarantuje ciszę, oznacza sukces w życiu zawodowym i korzyści.

Zobacz również dodatkowy artykuł : znaczenie snu czysta woda

czysta woda

Brudna woda

Znaczenie snu o brudnej wodzie może wskazywać, że Twoje emocje są rozmyte i nie ma możliwości zobaczenia tego, co jest głębsze. Jesteś w stagnacji, nie rozwijasz się.

Sen o brudnej wodzie jest ostrzeżeniem przed trudnościami. Powinieneś uważać przy podejmowaniu decyzji, myśleć racjonalnie. Pojawiające się trudności mogą być zarówno emocjonalne, jak i finansowe. 
Znaczenie snu wskazuje na to, że jesteś pełen negatywnych emocji. Możesz nawet potrzebować trochę czasu, aby oczyścić umysł i zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Staraj się mieć jasność umysłu.

Zobacz również dodatkowy artykuł : znaczenie snu brudna woda

Mętna woda

Mętna woda we śnie oznacza trudności do pokonania ale nie będzie to coś, czego nie możesz przezwyciężyć. Gdy woda jest także wzburzona, warto unikać niepotrzebnych dyskusji, gdyż w efekcie może dojść do zerwania przyjaźni lub związku. 

Sen symbolizuje również to, że jeśli zachorujesz, szybko zostaniesz wyleczony.

Zanieczyszczona woda

Sen jest oznaką niedowierzania i zmęczenia. Może wskazywać na pozbawienie wolności lub pieniędzy, zniszczenie i rozpad relacji rodzinnych.

Jeśli widzisz, że czysta woda zamienia się w ciemną, brudną oznacza to sposób, w jaki wyrażasz siebie. Zastanów się nad tym, jak inni Cię odbierają.

znaczenie snu woda

Gorąca woda

Gorąca woda we śnie może być reprezentacją problemów materialnych. Znaczenie snu przestrzega przed zmartwieniami i smutkiem. Postaraj się być przygotowanym na te niedogodności.  

Zimna woda

Znaczenie snu o zimnej wodzie zapowiada szczęście i dobrobyt. Ciesz się tymi chwilami. Nie zamartwiaj o przyszłość, tylko korzystaj – ale rozsądnie – z tego co niesie Ci los.

Wyciekająca woda (wyciek wody)

Sennik ostrzega, aby nie marnować czasu i energii na to, co nie jest tego warte. Sen o wycieku wody to znak, że przechodzisz przez momenty i sytuacje, których nie będziesz mógł lub nie będziesz umiał kontrolować.

Sen oznacza też, że ​​straciłeś kontrolę nad emocjami. Spróbuj z powrotem nad nimi zapanować.  

Woda z kranu (bieżąca woda)

Jeśli w Twoim śnie woda leciała z kranu dużym strumieniem, sen zapowiada bogactwo i sukces. Jeśli woda z kranu kapała, Sennik przestrzega przed bezowocnym działaniem.

Sen o bieżącej wodzie to znak, że w Twoim życiu pojawią się nowe wydarzenia. Jeśli poszukujesz pracy, lub pracujesz nad czymś nowym, są duże szanse, że wszystko pomyślnie się ułoży. Jeśli jednak bieżąca woda jest żółtawa lub ciemna oznacza to, że napotkasz jakąś przeszkodę, zanim osiągniesz to, czego chcesz.

Sen o czystej bieżącej wodzie oznacza życzliwość. Masz czyste serce i nie życzysz nikomu krzywdy.

Woda w pojemniku, szklance (nabrać wody)

Napełnianie pojemnika wodą jest oznaką nagradzanej pracy, opróżnienie pojemnika to gwarancja rozpoczęcia nowego życia.

Pić wodę

Picie wody we śnie zwiastuje szczęście w miłości i biznesie.

Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny we śnie pił wodę z kryształowego szkła, jest to oznaka uzdrowienia i dobrego samopoczucia. Jeśli śnisz, że pijesz wodę ze źródła oznacza to, że coś z Twojej przeszłości wciąż zbyt mocno wpływa na Twoje obecne wybory. Jeśli pijesz we śnie wodę z kimś kogo darzysz uczuciem, może to być oznaka trwałego związku.

Jeśli piłeś słoną wodę, Sennik przestrzega przed drobnymi dolegliwościami.

Natomiast pocie skażonej wody we śnie pokazuje, że zwracasz zbyt dużą uwagę na ludzi, którzy nie dostarczają Ci dobrej energii, mogą Ci szkodzić.

Picie dużych ilości wody we śnie wskazuje na intensywność Twojego życia. Wiele osiągniesz, a jeśli jesteś twórcą – będziesz miał wenę. Sen oznacza też długowieczność.

pić wodę

Woda kapie z sufitu

Sen zapowiada odmianę losu na lepsze. Sennik sugeruje, że Twoje problemy wreszcie się rozwiążą. Patrz więc z optymizmem w przyszłość.

Woda w domu

Znaczenie snu sugeruje, że trzeba będzie podjąć ważne decyzje. Kieruj się własnym rozsądkiem i wiedzą. Jeśli woda jest czysta, spodziewaj się gości.

Woda deszczowa (deszczówka, deszcz)

Deszcz jest ściśle powiązany z płodnością. Sen może więc zapowiadać okres twórczy, rozwojowy w pracy, edukacji i życiu osobistym. Również może zapowiadać konieczność oczyszczenia, pozbycia się czegoś co Ci szkodzi lub co powoduje wyrzuty sumienia.

Śnienie o deszczowej wodzie jest oznaką odnowy w Twoim życiu, duchowego oczyszczenia, a jeśli śniłeś o padającym deszczu możesz być pewien, że w Twoim życiu będzie bardzo spokojny okres. Znaczenie snu o deszczówce może wskazywać na zniknięcie trosk i smutku w Twoim życiu. 
Brak deszczu może być symbolem oczekiwania na korzystne zmiany.

Burza

Sen o burzy może symbolicznie reprezentować poziom energii lub emocji, które nosisz w sobie. Sennik radzi zastanowić się nad wewnętrznymi „burzami”, bo jesteś nimi przepełniony, a taka sytuacja może być dla Ciebie destrukcyjna.

Powódź

Sen o powodzi może reprezentować potrzebę zajrzenia w głąb siebie i uświadomienia sobie uczuć, które są zaniedbywane. Wskazuje na potrzebę poszukiwania skuteczniejszych sposobów radzenia sobie z emocjami.

Zalewanie wodami powodzi może wskazywać, że sytuacji nie da się już uniknąć i będziesz musiał się z nią uporać.

Oglądanie powodzi z wysokiego miejsca może być znakiem, że szukasz jakiś rozwiązań lub dokonujesz rozliczeń.

Przebywanie w miejscu bezpiecznym w czasie powodzi może oznaczać, że jesteś chroniony przed krytycznymi sytuacjami.

Tsunami

Śnienie o tsunami może wskazywać na utratę stabilności emocjonalnej. Znaczenie snu przestrzega, że tracisz solidność i stabilność. Sennik wskazuje na potrzebę reorganizacji życia i znalezienia równowagi w sobie. 

Jezioro

Sen pokazuje Twój stan emocjonalny. Może symbolizować ograniczenia i brak kontroli. Jest też obrazem skomplikowanej sytuacji.

Jeśli jezioro jest zamulone, wzburzone jest symbolem emocji, które wyrywają się spod kontroli w obliczu trudnej sytuacji. Jeśli woda jeziora jest spokojna i czysta, sen oznacza spokój i równowagę.

woda jezioro

Rzeka

Rzeka to symbol własnej ścieżki, który przynosi refleksję nad doświadczaniem samego życia, z jego ruchem i bezwładnością, zakrętami i płynnością. Sen przedstawia sposób, w jaki radzisz sobie z własnym życiem i jak mierzysz się z przeszkodami.

Jeśli we śni poddałeś się nurtowi rzeki może to oznaczać, że zmierzyłeś się z wewnętrznymi lub zewnętrznymi siłami, nad którymi nie masz kontroli.

Świadomość tego może służyć zarówno wskazaniu, że należy podjąć jakieś bardziej świadome działanie, jak i zademonstrowaniu, że nic nie możesz zrobić i musisz pozwolić sytuacji płynąć.

Jeśli rzeka, o której śniłeś, ma czyste i spokojne wody, skorzystasz zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. Jeśli rzeka miała szybki nurt, będziesz musiał zadbać o siebie, bardziej się zaangażować we własne sprawy. Sennik zapowiada nowe doświadczenia i krótkie wycieczki. 

Jeśli będziesz unosić się na wodzie, przez krótki czas znajdziesz się w jakiejś niewygodnej sytuacji. 

Przekraczanie wzburzonej rzeki we śnie może wskazywać, że stajesz przed wyzwaniami związanymi z modyfikacją jednego zachowania w celu wprowadzenia innego. Sennik przewiduje też, że możesz stanąć w obliczu wewnętrznej bitwy.

Martwa, zanieczyszczona lub skażona rzeka, wskazuje na stagnację lub porażkę. Jeśli rzeka jest wyschnięta będziesz czymś rozczarowany.

Morze

Morze kryje w sobie dwoistość, która odnosi się zarówno do kreatywności, jak i zniszczenia. Widok morza we śnie reprezentuje Twój bagaż doświadczeń i może oznaczać, że osiągniesz spełnienie tego, czego pragniesz. Ale jeśli we śnie wybierasz się nad morze, może to oznaczać, że czujesz się czegoś pewny.

Sen jest znakiem, że nastąpią zmiany w Twoim życiu, mogą spełnić się stare marzenia, możesz spotkać się z przyjaciółmi lub z osobą, którą bardzo kochałeś w przeszłości. Jeśli morze ma wzburzone wody może to oznaczać, że zmiany zajdą nagle i mogą być bardzo emocjonalne. Jeśli wody morza we śnie są spokojne, wszystko powinno dziać się w Twoim życiu w sposób standardowy, co pozwoli Ci zachować spokój i dobre samopoczucie emocjonalne.

Sen, w którym pozostajesz na lub nad powierzchnią morza może wskazywać na lęk, problemy emocjonalne i psychiczne. Dryfowanie po morzu lub zniknięcie w otchłani może wskazywać na zły stan psychiki, który wymaga pilnej uwagi. Nurkowanie w morzu i obserwowanie życia morskiego jest zapowiedzią poszukiwań twórczych i udanych pomysłów.

Wodospad

Sen o wodospadzie wskazuje na znaczną poprawę w sektorze finansowym. Może też symbolizować jakieś gwałtowne zmiany, decyzje, sytuacje.

Basen

Sen o basenie może symbolizować ograniczone, zdyscyplinowane lub kontrolowane emocje, uczucia. Zabawy w basenie, nurkowanie mogą wskazywać, że jesteś gotowy na odpoczynek, relaks lub że ich potrzebujesz. Pływanie w basenie oznacza jakieś szkody, np. związane z inwestycjami lub złym ulokowaniem uczuć.

Jeśli basen w Twoim śnie jest wypełniony czystą wodą to znak, że już niedługo spotkają Cię miłe niespodzianki w życiu finansowym, dostaniesz szanse zarobienia dużych pieniędzy. Jeśli woda w basenie jest brudna lub błotnista, musisz uważać na fałszywych przyjaciół wokół siebie. W życiu miłosnym może oznaczać to zdradę, zaniedbanie partnera, próbę zburzenia domu i zdystansowania się.

Jeśli we śnie pijesz wodę z basenu oznacza to, że staniesz na ślubnym kobiercu. 

Myć się, szorować

Sen jest reprezentacją istniejącej potrzeby pozbycia się tego, co już jest zbędne. Przywiązuj wagę tylko do tego, co jest dla Ciebie istotne. Martw się bardziej o siebie i przestań próbować zadowolić wszystkich. Pozbądź się maski i przejmij kontrolę nad swoim życiem.

Wziąć prysznic

Jeśli wziąłeś we śnie prysznic, a woda była ciepła lub gorąca – możesz liczyć na szczerych przyjaciół. Jeśli jednak kąpiel powoduje dyskomfort lub ból, jest możliwa separacja. 

Kąpać się w wodzie

Kąpiel w wodzie oznacza czystość, spokój i harmonię w Twoim życiu. To znak, że zmartwienia zniknęły, a Ty jesteś zrelaksowany.

Kąpiel w słodkiej wodzie jest zwiastunem wspaniałych miłości. 

Jeśli kąpiesz się w krystalicznie czystej wodzie oznacza to, że jesteś oczyszczony – z podejrzeń, złych intencji itp.

kąpać się w wodzie

Pływać

Jeśli we śnie pływałeś w spokojnych wodach, spodziewaj się podwyżki pensji lub upragnionej podróży. 

A jeśli pływasz w brudnej i mętnej wodzie, np. z dużą ilością błota oznacza to, porażkę. Jeśli zanurzysz nogi w basenie z mętną wodą oznacza to wiele przyjemności.

Widzieć własne odbicie w wodzie

Sen oznacza możliwość popełnienia błędów i związanego z tym cierpienia.

Jeśli Twoje odbicie nagle zniknie oznacza to, że wykluczyłeś ze swojego życia złośliwe osoby.

Znaczenie snu: woda

 • Czysta woda – w Twoim życiu zachodzą zmiany
 • Brudna woda – jesteś pełen negatywnych emocji
 • Mętna woda – masz trudności do pokonania
 • Zanieczyszczona woda – jesteś zmęczony
 • Gorąca woda – uważaj na problemy materialne
 • Zimna woda – nadchodzi szczęście i dobrobyt
 • Wyciekająca woda (wyciek wody) – ​​straciłeś kontrolę nad emocjami
 • Woda z kranu (bieżąca woda) – pojawi się coś nowego w Twoim życiu
 • Woda w pojemniku, szklance (nabrać wody) – Twoja praca zostanie nagrodzona
 • Pić wodę – będziesz mieć szczęście w miłości
 • Woda kapie z sufitu – Twój los odmieni się na lepsze
 • Woda w domu – będziesz musiał podjąć ważne decyzje
 • Woda deszczowa (deszczówka, deszcz) – przed Tobą okres twórczy, rozwojowy
 • Burza – nosisz w sobie dużo emocji
 • Powódź – szukaj sposobów na radzenie sobie z emocjami
 • Tsunami – musisz znaleźć równowagę 
 • Jezioro – Twoje emocje wyrywają się spod kontroli
 • Rzeka – zadbaj o siebie
 • Morze – spełni się to, czego pragniesz
 • Wodospad – przed Tobą gwałtowne zmiany
 • Basen – spotkają Cię miłe niespodzianki
 • Myć się, szorować – przywiązuj wagę tylko do tego, co jest dla Ciebie ważne
 • Wziąć prysznic – możesz liczyć na przyjaciół
 • Kąpać się w wodzie – nadchodzi okres harmonii i spokoju
 • Pływać – spodziewaj się podwyżki
 • Widzieć własne odbicie w wodzie – możesz popełnić błąd
Woda
Woda

Sennik mistyczny – woda

Czysta woda pojawiająca się w Twoim śnie to znak, że na jawie udało Ci się osiągnąć stan psychicznej równowagi lub też zwiastuje to dla Ciebie sukcesy i szczęście, także w sferze uczuciowej.

Znaczenie snu woda
Znaczenie snu woda

Mętna lub brudna woda oznacza, że w realnym życiu jesteś bardzo niepewny siebie, pieniądze przesłaniają Ci wszystkie inne wartości lub też masz jakieś poważne wady, za które sam siebie potępiasz.

Jeśli we śnie widzisz przejrzystą wodę, jest to dla Ciebie zwiastun pomyślności i korzyści, jakie niebawem osiągniesz.

Wzburzona woda to znak, że nadchodzi niespokojny okres w Twoim życiu, podczas którego zaznasz wielu niepokojów i będziesz mieć wiele kłopotów.

Gdy widzisz własne lub cudze odbicie w tafli wody, jest to sygnał od Twej podświadomości, byś na jawie nie ulegał ułudom.

Tryskająca woda to znak, że masz jakieś niezaspokojone potrzeby seksualne.

Ciepła woda wieszczy chorobę dla Ciebie lub kogoś z Twojego najbliższego otoczenia.

Kiedy śnisz, że chodzisz po wodzie, oznacza to, że możesz na jawie czuć się całkowicie bezpieczny, bo nic Ci nie zagraża, a ponadto zwiastuje to dla Ciebie pomyślność oraz powodzenie w uczuciach.

Gdy śni Ci się, że pijesz zimną wodę, jest to znak, że będziesz żył tak, jak zawsze sobie tego życzyłeś.

Jeśli we śnie pijesz ciepłą wodę, jest to sygnał od Twej podświadomości, że w Twym organizmie dzieje się coś złego lub prowadzisz niewłaściwy, niezdrowy tryb życia.

Kiedy we śnie pływasz w wodzie, wieszczy to dla Ciebie jakieś niebezpieczeństwo.

Szum wody pojawiający się w Twoim śnie zapowiada czyjś powrót do domu.

Woda święcona oznacza, że na jawie dążysz do doskonałości.

Woda sodowa zapowiada, że mimo iż będziesz podejmował wielkie wysiłki, i tak będziesz czuł się zadowolony ze swej sytuacji.

Zamarznięta woda oznacza, że na jawie jesteś zbyt oziębły i oschły, przez co nie wpuszczasz do swego życia uczucia i trzymasz innych ludzi na dystans.

Gdy śni Ci się spokojna i gładka powierzchnia wody, jest to znak, że nadchodzi dla Ciebie czas beztroski, podczas którego nie będziesz miał żadnych powodów do martwienia się czy do obaw.

Niespokojna i falująca powierzchnia wody zwiastuje dla Ciebie codzienne problemy.

Kiedy śnisz, że przeglądasz się w powierzchni wody, zapowiada to, że sam siebie oszukasz w jakiejś sprawie.

Gdy widzisz w powierzchni wody odbicie jakichś rzeczy, wieszczy to dla Ciebie złudę albo rozczarowanie w jakiejś sprawie.

5/5 - (1)

Znaczenie snu Woda

Opisz swój sen związany z symbolem Woda i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen