Co znaczą liczby pojawiające się w snach?

Co znaczą liczby pojawiające się w snach?

Co znaczą liczby pojawiające się w snach?

Zazwyczaj poświęcamy niewielką uwagę liczbom pojawiającym się w naszych snach lub zupełnie nie bierzmy ich pod uwagę przy interpretacji. Jest to jednak z naszej strony wielki błąd, ponieważ liczby są w snach bardzo ważne.

Pewna trudność w ich przypadku polega też na tym, że zwykle szybko je zapominamy, co bierze się właśnie z faktu, że nie zwracamy na nie większej uwagi, powinniśmy zatem koniecznie to zmienić. Ważne jest to szczególnie wówczas, gdy w naszym śnie pojawia się dłuższa kombinacja cyfr, bowiem najprawdopodobniej nie jest ona przypadkowa, a ma dla nas wielkie znaczenie, nie możemy go więc zignorować.

Liczby w naszych snach są tak ważne dlatego, że oznaczają one nasze życie wewnętrzne. Są nieodłącznie związane z naszą jaźnią, dynamiką naszej psyche, a także wskazują na kolejno pojawiające się etapy rozwoju i wzrostu w naszym życiu i wnętrzu. Jung uważał także, że liczby związane są z dziedzinami ezoteryki i twierdził, że odszyfrowanie ich znaczenia w snach jest niezwykle istotne.

Liczby parzyste przyporządkowane są do wszystkiego, co żeńskie, zaś nieparzyste – do wszystkiego, co męskie. Poniżej ogólne znaczenie poszczególnych liczb.

Zero – oznacza nicość i próżnię, czyli początek i koniec wszystkiego na świecie (bowiem wszystko bierze z niej początek i znajduje w niej koniec).

Jeden – stanowi początek wszystkiego, a także męskość (jako liczba nieparzysta), niepodzielność oraz indywidualizm wszelkich rzeczy.

Dwa – oznacza kobiecość, ale też dwoistość, chłonność, światło oraz ciemność.

Trzy – to liczba zdecydowanie magiczna, nawiązująca do uduchowienia, także w wymiarze religijnym.

Cztery – to symbol stabilności, materialnych rzeczy, absolutu i całkowitości.

Pięć – oznacza życie w materialnym wymiarze oraz jest symbolem człowieka w kształcie gwiazdy.

Sześć – oznacza zjednoczenie ciała z duchem oraz człowieka z Bogiem.

Siedem – symbolizuje cykle życia oraz władające nimi wewnętrzne siły i rytmy.

Osiem – oznacza śmierć, ale też odrodzenie się i nieskończoność, jak również degenerację i upadek.

Dziewięć – to symbol całego, skończonego procesu wzrostu, nawiązujący to czasu trwania ciąży u człowieka.

Dziesięć – oznacza zupełnie nowy początek i odradzanie się.

Oceń sennik

Znaczenie snu Co znaczą liczby pojawiające się w snach?

Opisz swój sen związany z symbolem Co znaczą liczby pojawiające się w snach?

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen

Ciekawoski zwiazane z sennikiemIle spanie spala kalorii?
Czy zastawiałeś się, jak Twój organizm zużywa kalorie podczas snu? Wiele osób jest zaskoczonych, gdy odkrywa, ile kalorii spalamy podczas spania. Chociaż sen wymaga znacznie mniej energii niż większość czynności w ciągu dnia, nadal jest to aktywny okres dla naszego mózgu i niektórych


Znaczenie liczb w snach
Często śnimy o liczbach. Od wieków uważa się, że liczby mają duże znaczenie w naszym życiu i są „odrębnym” językiem. Matematyka to nie tyle nauka co język, który ma być używany w zrozumieniu nauki. Co to znaczy śnić o liczbach? Kiedy widzimy liczby w naszych snach, istnieje wie

Doskonały pomysł: prowadzenie dziennika snów
Wszyscy zainteresowani tematyką interpretowania swoich snów powinni zaczynać naukę tej niezwykłej sztuki od rozpoczęcia prowadzenia tzw. dziennika snów. Sny stanowią wielką skarbnicę wiedzy o nas samych, którą na co dzień skrywa nasza podświadomość, warto zatem pokusić się o prób