buty sennik

Buty

Na co dzień nosimy różnego rodzaju buty, nic więc dziwnego, że często pojawiają się jako symbol snu.

Sennik buty

Sny o butach symbolizują przede wszystkim to, co nas podtrzymuje, co stanowi nasz fundament. Może to być przedstawienie postaw, tego kim jesteś i w co wierzysz.

Sny o butach są związane z życiem moralnym, wartościami i etyką, również z życiem społecznym, a przede wszystkim ze sposobem prowadzenia relacji.

Sen o butach mówi o podstawie Twojego życia, krokach, które podejmujesz i jakie ścieżki wybrałeś.

Widzisz buty

Jeśli we śnie widzisz buty, oznacza to wejście w nową fazę życia. Stary cykl, którego doświadczasz, wkrótce się zamknie i otworzy się nowa okazja i przyniesie sporo możliwości, aby je wykorzystać musisz być bardziej skoncentrowany i asertywny. Warto korzystać z porad i nauk z przeszłości, by nie popełniać tych samych błędów.

Nosisz buty

Taki sen oznacza dobrobyt finansowy, to znak, że czas kryzysu w Twoim domu wkrótce się skończy, a nowy etap wewnętrznej harmonii lada dzień się rozpocznie.

Zapowiadana przez sen poprawa powinna przyjść dzięki nowemu biznesowi lub nowej propozycji pracy.

Zakładasz buty i wiążesz sznurowadła

Jeśli śniłeś o zakładaniu butów i wiązaniu sznurówek, taki sen potwierdza Twoją gotowość do rozpoczęcia nowej drogi. Być może zamierzasz zacząć wspólne życie ze swoim nowym partnerem, a może zmieniasz pracę.

Zmieniasz buty

Taki sen może oznaczać zmianę ról w Twoim życiu na jawie, taką jak zmiana pracy, zawarcie małżeństwa lub zerwanie. Ten sen może być również oznaką zmiany nastawienia do czegoś lub kogoś.

Zdejmujesz buty

Jeśli zdejmujesz buty we śnie, Sennik podpowiada, że może oznaczać to koniec Twojego związku lub znajomości. Być może kończysz też jakieś sprawy, zrywasz znajomości, zamykasz jakiś rozdział swojego życia na zawsze.

buty w szafie

Nowe buty

Sennik sugeruje, że masz zamiar znaleźć szczęście w miłości, a w konsekwencji w rodzinie. Ktoś Cię wkrótce zauroczy, ale czy to będzie właśnie ta osoba, której szukasz?

Nowe i wygodne buty to zapowiedź, że nowa miłość pojawi się na Twojej drodze. Jeśli masz nowe buty, ale ciasne, niewygodne znaczenie snu to ostrzeżenie: uważaj na fałszywą miłość.

Jeśli śniłeś o noszeniu nowych butów, które ktoś Ci dał, znaczenie snu symbolizuje wewnętrzny spokój i harmonię, której obecnie doświadczasz w swoim życiu. Taki sen zapowiada szczęśliwe zmiany. Sen może ujawniać Twoje pragnienie, aby zmienić swoje życie. Może czujesz, że musisz zacząć coś od nowa.

Nowe buty kupione we śnie mogą również wskazywać na długą podróż do odległych miejsc.
Jeśli w Twoim śnie inni ludzie podziwiali Twoje nowe buty, taki sen może być ostrzeżeniem, aby nie mówić zbyt wiele o sobie nowym znajomym. Ważne jest, aby zachować dystans, dopóki nie poznasz ich lepiej.

Sen może też oznaczać poprawę sytuacji lub podróż, nowe możliwości.

Stare buty

Sen o starych butach oznacza, że trzeba dbać o relacje, które są dla Ciebie ważne. Jeśli tkwisz w związku, który się wypalił lub Ci szkodzi, pora go zakończyć. Zadbaj o siebie.

Jeśli we śnie widzisz lub nosisz zużyte buty są one zapowiedzią sukcesu społecznego.
Stare buty we śnie bywają też złym znakiem, zapowiadają kilka nieprzyjemnych niespodzianek i trudności.

Zniszczone buty

Taki sen to rodzaj ostrzeżenia, zwróć uwagę na finanse, wydatki, zakupy. Uważaj, aby nie robić dziury w domowym budżecie. Możliwe są spory dotyczące finansów, planuj z domownikami wszystkie wydatki.

Za ciasne buty

Sennik ostrzega przed trudnościami w pracy. Być może będziesz musiał znosić przez długi okres coś, co będzie Ci przeszkadzać, odbierając Ci spokój i cierpliwość. Bądź ostrożny w słowach i tonie, których używasz w pracy, a także zwróć uwagę na język ciała, bo wszelkie negatywne znaki mogą być błędnie zinterpretowane przez Twojego szefa lub przełożonego. Unikaj kłopotów. Sen może być również oznaką niepowodzenia projektów lub działań, które obecnie podejmujesz.

Taki sen może też wskazywać na możliwość zdrady.

Za duże buty

Sen o za dużych butach pokazuje Twoją chęć do pracy, „bierzesz” wszystko co wpada w Twoje ręce. Sięgasz po sukces zawodowy i finansowy. Wkrótce powinieneś odczuć pozytywne skutki swojej pracowitości. Czy jednak nie bierzesz na siebie zbyt wiele?

nowe buty sennik

Bez butów (na bosaka)

Jeśli we śnie byłeś na bosaka oznacza to, że będziesz musiał przezwyciężyć wiele trudności zanim osiągniesz sukces. Jeśli widzisz innych ludzi boso, oznacza to, że Twoja duchowość potrzebuje większej uwagi.

Jeśli jesteś boso we śnie, taki sen może ujawnić Twoją beztroską naturę, ale też może być oznaką ubóstwa lub braku wsparcia i bezpieczeństwa w życiu. Może być również oznaką braku pewności siebie i niskiej samooceny .

Mokre buty

Jeśli we śnie nosisz mokre buty, może to być oznaką kłamstwa i nieszczerości ze strony partnera. Może to również oznaczać kłamstwa opowiadane o Tobie przez Twoich wrogów lub rywali.

Niepasujące buty

Jeśli buty, które nosisz we śnie, nie były dla Ciebie odpowiednie, sen oznacza, że nie jesteś wierny sobie. Może Twoje działania różnią się od Twoich myśli?

Jeśli śniłeś o noszeniu butów nieodpowiednich na daną okazję, na przykład śniłeś o noszeniu kapci podczas spaceru po parku, taki sen może być znakiem, że nie jesteś gotowy na jakąś sytuację w swoim życiu, może również oznaczać odrzucenie przez innych.

Tylko jeden but

Jeśli widziałeś we śnie tylko jeden but, to sen może być znakiem, że ktoś bardzo Cię pragnie, jest w Tobie zakochany. Jeśli szukasz drugiego buta, poszukujesz swojej „drugiej połówki”.

Buty nie do pary

Taki sen oznacza, że szukasz jakiejś drogi, może wyjścia z trudnej sytuacji życiowej, może zastanawiasz się nad wyborem szkoły lub miejsca zamieszkania. Być może wciąż niepokoją Cię dokonane już wybory.

Buty jako prezent

Dawanie butów komuś w prezencie jest dowodem na to, że masz moc perswazji. Twoje wartości i przekonania są silne i dobrze zakorzenione, a zatem masz zdolność do przekonania ludzi do tego w co wierzysz. Jest to ważne dla negocjacji i działań przywódczych.

Kupowanie butów

Sen, że kupujesz buty jest dobrym znakiem, ponieważ wskazuje na pełny rozwój Twojej osobowości. Harmonia i równowaga zapanują w Twoim życiu, a codzienność stanie się spokojniejsza.

Kupowanie butów we śnie zapowiada dobre zarobki, to dla Ciebie dobry czas na inwestowanie. Zastanów się, co jeszcze możesz zrobić, by poprawić swoje finanse. Wykorzystaj nadarzające się okazje.

Według Sennika to także symbol Twojego podejścia do życia. Zwróć uwagę, jakie buty kupujesz: jaki jest ich kolor, stan, wielkość, rodzaj.

Przymierzanie butów

To znak, że w Twoim życiu szykują się zmiany. Prawdopodobnie sam jesteś ich inicjatorem, jeśli samodzielnie dobierasz buty we śnie. Jeśli buty są nietypowe, nie pasują do Ciebie, może to oznaczać całkiem nowe dla Ciebie sytuacje.

Skradzione buty (utrata butów)

Jeśli miałeś sen o tym, że ktoś kradnie Ci buty, może to oznaczać zarówno straty, jak i zyski, np. jest znakiem zakończenia relacji z kimś bliskim, ale początkiem nowych znajomości.

Taki sen może również oznaczać odmowę, np. wspólnego życia, zawarcia związku itp. Utrata butów we śnie jest także ostrzeżeniem, aby nie marnować energii i wysiłków na bezproduktywną aktywność.

Zapomnieć butów

Sen o zapomnieniu butów może być oznaką Twojej niechęci do posunięcia się naprzód w jakiejś sytuacji. Czasami taki sen może być wskaźnikiem, że nie rozumiesz czegoś ważnego.

Sen może też ujawnić potrzebę pracy nad jakimś związkiem, jest sugestią, że powinieneś udać się na wycieczkę z ukochaną osobą, aby uporządkować wszystkie wspólne problemy.

Naprawianie butów

Jeśli zabrałeś buty do szewca, aby naprawić je, sen oznacza, że mogą pojawić się w Twoim życiu pewne trudności, które pokonasz tylko ciężko pracując. Jeśli we śnie to Ty jesteś szewcem, otrzymasz wyjątkową ofertę pracy.

Brudne (zabłocone) buty

Taki sen może oznaczać Twoją tendencję do niekontrolowanego krytykowania innych, co może sprawić, że będziesz mieć wielu wrogów. Zapanuj nad emocjami i czasami pomyśl, zanim coś powiesz.

Zabłocone, brudne lub podarte buty we śnie mogą też sugerować, że pora coś zmienić w życiu, obrać nowe cele i kierunki działań.

Zgubiłeś buty

Taki sen to ostrzeżenie przed nieoczekiwanymi przeszkodami. Sen może także oznaczać, że straciłeś cel w życiu lub nie wiesz jakiego dokonać wyboru.

Szukać butów

oznacza to, że w Twoim życiu nadejdzie niedługo kilka zmian. Na pewno jest to dobry czas na poznawanie nowych rzeczy oraz na eksperymentowanie.

Spróbuj swoich sił w nowych aktywnościach i odważ się na to co zawsze odpuszczałaś.

Kradzież butów

Taki sen to ostrzeżenie przed osobami z Twojego otoczenia. Ktoś być może próbuje Cię okraść – nie chodzi tu tylko o dobra materialne, ale też duchowe. Powinieneś być czujny i nie możesz ufać wszystkim.

Buty w szafie

Jeśli widziałeś we śnie buty w szafie może to oznaczać, że walczysz sam ze sobą, ze swoim charakterem, cechami, których nie lubisz. Jeśli są to negatywne cechy – walcz z nimi, ale nie przesadzaj i zacznij choć trochę lubić samego siebie.

Sklep z butami

Przygotowujesz się do podjęcia jakiejś ważnej decyzji, skup się i dobrze przemyśl każdy krok. Widok we śnie sklepu obuwniczego to także zwiastun długiego i szczęśliwego życia.

Kolory butów

 • Białe buty : Sen o białych butach zapowiada nowych znajomych, zawarcie małżeństwa lub zmianę miejsca zamieszkania.
 • Czarne buty : Taki sen może oznaczać problemy, np. nieporozumienia z bliskimi. Warto zadbać o relacje, zdrowie, miejsce pracy.
 • Czerwone buty : Najczęściej sen sugeruje, że powinieneś okazywać więcej uczuć partnerowi. Może też oznaczać Twój gorący temperament i uczucia. Zwróć uwagę w jakich okolicznościach czerwone buty pojawiły się w Twoim śnie.
 • Niebieskie buty : Sen o niebieskich butach oznacza, że czujesz się zadowolony z życia. Jesteś spokojny o swoją przyszłość. Zadbaj o równowagę.
 • Złote buty : Sen zapowiada sukces: awans w pracy, nowe opłacalne zajęcie, podwyżkę, sięgnięcie po coś o co od dawna zabiegałeś.
 • Brązowe buty : To znak, że coś dobrego zdarzy się w Twojej rodzinie. Dla Ciebie to sygnał, byś był bardziej empatyczny i chętniej pomagał bliskim.
kolory butów

Rodzaje butów

Buty dziecięce

Jeśli we śnie widziałeś buty dziecięce oznacza to, że tęsknisz za dzieciństwem, pragniesz na nowo wrócić do dawnych miejsc z nim związanych. Sen może też oznaczać, że masz niedojrzałe podejście do jakiejś sprawy, zachowujesz się mało odpowiedzialnie, niepoważnie. Senna wizja może dotyczyć także miłości do młodszej od Ciebie osoby.

Buty na obcasie

Sen oznacza, że chcesz zwrócić na siebie uwagę otoczenia, wyróżnić się, zaznaczyć swoją obecność lub swoje zdanie. Może też sugerować, że chcesz się wywyższyć. Wszystko to sugeruje, że nie jesteś szczęśliwy. Zastanów się, dlaczego tak myślisz o sobie?

Buty sportowe

Sen może sugerować, że wiedziesz komfortowe życie, ale też może zwracać uwagę na konieczność zadbania o swoje zdrowie. Sportowe buty widziane we śnie sugerują również zwiększenie aktywności fizycznej, ale też umysłowej, zawodowej, rodzinnej.

Buty zimowe

Sennik przestrzega, że powinieneś przestać żyć marzeniami, a zająć się realnymi, codziennymi sprawami. Sen może też znaczyć, że powinieneś zadbać o siebie i swój dom, by był miejscem ciepłym i bezpiecznym dla wszystkich domowników.

Szpilki

Chodzenie we śnie w szpilkach jest sygnałem, że pragniesz podkreślić atuty swojej urody, zaimponować komuś, zauroczyć kogoś na kim Ci zależy. Sen może także oznaczać poczucie własnej wartości i aspiracje życiowe do zdobywania coraz wyższych stanowisk, większych uznań, czy pochwał.

szpilki sennik
Szpilki

Sandały, japonki

Sen o sandałach oznacza wygodne życie, dążenie do komfortu. Może też oznaczać tęsknotę za lżejszym życiem lub lepszymi warunkami. Może oznaczać także wyjazd na wymarzone wakacje.

Kozaki

Kozaki we śnie oznaczają pomyślność i szczęście w życiu. Sennik sugeruje, że będziesz mieć powodzenie w biznesie. Przed Tobą korzystne kontrakty i umowy dotyczące dużych kwot.

Buty do tańca

Najpierw musimy wyjaśnić znaczenie tańca jako symbolu snu. Ważne jest, aby zrozumieć dynamikę tańca i obecność tancerzy.

Jeśli tańczysz we śnie jako profesjonalista, instruktor lub hobbysta, w większości przypadków oznacza to, że robisz coś, co naprawdę sprawia, że czujesz się spełniony i szczęśliwy.

Czasami może to oznaczać, że chcesz dotrzeć do czegoś nowego lub rozszerzyć swoją działalność, wpływy. Jeśli lubisz tańczyć w prawdziwym życiu, sen może oznaczać, że jesteś szczęśliwy lub chcesz znaleźć jakieś źródło nowego szczęścia.

Jeśli nienawidzisz tańca, prawdopodobnie znalazłeś się w sytuacji, w której nie czujesz się komfortowo

Znaczenie snu buty

 • Widzisz buty – wchodzisz w nową fazę życia
 • Nosisz buty – Twoje finanse ulegną poprawie
 • Zakładasz buty i wiążesz sznurowadła – coś nowego zacznie się w Twoim życiu
 • Zmieniasz buty – coś zmieniasz w swoim życiu
 • Zdejmujesz buty – kończysz jakieś sprawy, zrywasz znajomości na zawsze
 • Nowe buty – szukasz szczęścia w miłości i w życiu
 • Stare buty – dbaj o ważne dla Ciebie relacje
 • Zniszczone buty – zwróć uwagę na finanse
 • Za ciasne buty – uważaj na sytuację w pracy
 • Za duże buty – sukces jest blisko
 • Bez butów (na bosaka) – brakuje Ci pewności siebie i wsparcia
 • Mokre buty – uważaj na kłamstwa i plotki
 • Niepasujące buty – nie jesteś gotowy na jakąś sytuację
 • Tylko jeden but – ktoś jest w Tobie zakochany
 • Buty nie do pary – szukasz wyjścia z trudnej sytuacji
 • Buty jako prezent – umiesz przekonywać innych do swoich racji
 • Kupowanie butów – dążysz do harmonii i równowagi
 • Przymierzanie butów – w Twoim życiu szykują się zmiany
 • Skradzione buty (utrata butów) – coś się kończy, coś zaczyna
 • Zapomnieć butów – nie rozumiesz czegoś ważnego
 • Naprawianie butów – trudności pokonasz tylko ciężką pracą
 • Brudne (zabłocone) buty – pora coś zmienić w życiu
 • Zgubiłeś buty – pojawią się nieoczekiwane przeszkody
 • Kradzież butów – bądź czujny
 • Buty w szafie – polub samego siebie
 • Sklep z butami – przygotuj się do podjęcia ważnej decyzji
 • Czerwone buty – czekasz na romantyczny związek
 • Białe buty – w Twoim życiu pojawi się coś nowego
 • Czarne buty – zadbaj o siebie i bliskich
 • Czerwone buty – okazuj więcej uczuć partnerowi
 • Niebieskie buty – zadbaj o równowagę
 • Złote buty – sukces jest blisko
 • Buty dziecięce – zachowujesz się nieodpowiedzialnie
 • Buty na obcasie – chcesz zwrócić na siebie uwagę otoczenia
 • Buty sportowe – zadbaj o zdrowie
 • Buty zimowe – powinieneś zadbać o siebie i swój dom
 • Szpilki – chcesz zaimponować komuś
 • Sandały, japonki – dążysz do wygody i lepszego życia
 • Kozaki – będziesz mieć powodzenie w biznesie

Szczegółowa interpretacja snu

Buty mogą prezentować się w naszych snach na wiele różnych sposobów. Widzimy też różne rodzaje butów – szpilki z pewnością wywołują inne obrazy i uczucia niż para zabłoconych trampek do biegania!

Często buty kojarzą nam się z modą, wyrażaniem własnego stylu i podróżami, także naszymi drogami życia.

Symbol nowego początku

Zanim zaczniemy nasze codzienne obowiązki, musimy założyć buty.

Buty często są początkiem czegoś nowego lub symbolem stawiania pierwszych kroków. Jeśli rozpoczynasz nowy projekt lub nowy rozdział w życiu, jest bardzo prawdopodobne, że buty mogą pojawić się w Twoim śnie.

Często są one znakiem tego, jak obecnie postrzegasz ten nowy kierunek.

Sen o butach może być również znakiem, że jesteś na dnie. Możesz mieć wrażenie, że musisz coś zrobić ze swoim życiem.

Ukryte aspekty siebie lub innych

Jeśli widzimy tylko buty, a nie osobę, może to oznaczać, że brakuje nam perspektywy lub że nie patrzymy na całość sprawy, na wszystkie szczegóły.

Możemy nie być całkowicie świadomi naszych własnych niedociągnięć i trudno jest zidentyfikować lub wskazać konkretną rzecz, która jest ważna w określonej sytuacji.

znaczenie snu buty

Buty jako symbol ścieżki życia

Czasami buty mogą pokazywać, gdzie jesteśmy na naszej ścieżce życia.

Chodzenie i drogi często kojarzą nam się z metaforycznymi ścieżkami życia, takimi jak kariera, związki, rozwój duchowy. Często pewne typy butów kojarzymy z ważnymi wydarzeniami w życiu lub kamieniami milowymi.

Na przykład para białych butów do sukni może kojarzyć się z wymarzonym ślubem. Buty dziecięce mogą być związane ze snem o dziecku lub o ciąży.

Symbol zajęcia stanowiska

Często mamy do czynienia ze sprzecznymi myślami, pomysłami i emocjami.

Może być trudno stanąć w obronie własnych potrzeb lub wyrazić prawdziwą opinię, zwłaszcza w obliczu ciągłego hałasu innych, który Cię zagłuszają. Jeśli czujesz, że inni często lekceważą Twoje pomysły i uczucia lub jeśli wydaje Ci się, że ludzie nigdy nie traktują Cię poważnie, sen może oznaczać, że jest coś, co musisz bronić lub o co musisz zawalczyć.

Ochrona i obrona

Nosimy buty aby chronić nasze stopy. Chodzimy po nierównych powierzchniach, od żwiru i skał po gorący beton miejskiego chodnika.

Buty chronią Twoje stopy przed różnymi czynnikami, a także chronią przed warunkami atmosferycznymi. Na przykład: w zimie nosimy śniegowce, a gdy pada deszcz kalosze. Rodzaj butów jest ważny, aby przekazać wiadomość, w jaki sposób możesz się zabezpieczyć przed wyzwaniami w codziennym życiu.

Buty możemy postrzegać je jako sposób ochrony i obrony. We śnie może to objawiać się potrzebą noszenia określonego rodzaju butów, np. bojowych lub ze wzmocnionymi elementami.

Tożsamość i wygląd: Jak wyglądamy dla innych?

Buty to ważny element stroju, który mówi o naszym stylu. Wiele osób ma obsesję na punkcie noszenia modnych markowych ubrań.

Wiele marek obuwia kojarzy się z pewnymi czynnościami, czy zajęciami, takimi jak rodzaj sportu, czy uroczyste spotkanie. Kiedy śnimy o butach może to symbolizować sposób, w jaki chcemy zaprezentować się światu. Musimy jednak pamiętać, że buty nie dają pełnego obrazu siebie.

Jeśli śnisz o markowych butach, ale wydaje się, że brakuje Ci innych części garderoby, może to oznaczać, że nie czujesz się komfortowo w towarzystwie pewnych ludzi. Może to również oznaczać,, że nie jesteś w zgodzie z samym sobą.

Siły uziemiające

Obuwie może też kojarzyć się z postawieniem stopy na ziemi. Możemy łączyć się z energią ziemi za każdym razem, gdy wychodzimy na zewnątrz.

Wiele osób nie stąpa twardo po ziemi. By czuć się dobrze, trzeba mieć równowagę między swoim duchowym, mentalnym i emocjonalnym sobą a światem fizycznym. Jeśli czujesz, że brak Ci równowagi, może sen próbuje Ci powiedzieć, że jej potrzebujesz.

Chodzenie boso

Brak butów, chodzenie boso może oznaczać, że będziesz potrzebować lepszego połączenia się ze światem fizycznym i uzyskania równowagi i harmonii.

Znaczenie snu jest uzależnione od Twojego stylu życia, może lubisz chodzić boso?

Praca i kariera

Często buty kojarzą nam się z rolami, które odgrywamy w życiu, niezależnie od tego, czy są to role naszych archetypów, czy jest to konkretna rola zawodowa, np. osoba pracująca w restauracji często nosi specjalne buty, pracownik budowlany może nosić buty ze stalowymi noskami, aby chronić się podczas pracy, lekarze i pielęgniarki noszą profesjonalne obuwie medyczne, by zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo.

Jeśli śnisz o pewnym stylu buta lub jest to but, który często nosisz do pracy, jest bardzo prawdopodobne, że może to mieć jakiś związek z Twoją karierą zawodową. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś zadowolony ze swoich obecnych warunków pracy? Czy lubisz pracę, którą wykonujesz? Śnienie o utracie butów do pracy i spóźnieniu się może oznaczać, że nie czujesz się pewnie w pracy lub nie masz równowagi między obowiązkami zawodowymi a życiem osobistym.

Znaczenie snu o butach

W życiu pełnimy wiele różnych ról i obowiązków. Jako rodzic możesz potrzebować pomocy w opiece nad swoimi dziećmi. Jako osoba dorosła możesz czuć, że musisz spełnić określone oczekiwania innych.

W przypadkach, gdy nosisz niewłaściwe buty lub jeśli buty są odwrócone (np. nosisz lewy but na prawej stopie lub prawy but na lewej stopie) – może to oznaczać, że odkrywasz różne role i obowiązki w Twoim życiu.

Możesz znaleźć się w sytuacji, w której role się odwróciły, na przykład być może teraz Ty opiekujesz się swoimi rodzicami. Być może jesteś w związku, w którym dochodzi do zamiany ról.

Inna perspektywa

Jeśli sen wydaje się być skupiony na postrzeganiu rzeczy inaczej niż w realnym życiu, może to czasami oznaczać nową perspektywę lub inne podejście, które jest konieczne, aby zrobić postęp.

Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli masz „widok z ziemi” na ludzi we śnie, ale nigdy nie widzisz ich twarzy, ani większej części obrazu.

Często mamy określoną perspektywę. Możemy widzieć rzeczy w określony sposób. Inni nie zawsze widzą to co my. Czasami we śnie może to objawiać się noszeniem cudzych butów. Może to również oznaczać, że skupiamy się zbytnio na jednym szczególe i nie patrzymy na całość problemu.

Musimy pamiętać, że życie jest częścią wielu różnych połączonych ze sobą rzeczy, z których wszystkie działają jako jedno.

sen o butach
Sen o butach

Pytania do snu o butach

Pytania, które należy zapytać, aby lepiej zrozumieć, o czym jest Twój sen:

Znaczenie snu buty
Znaczenie snu buty
 • Jacy inni ludzie pojawili się we śnie? Co myślę o tych ludziach?
 • Jaka jest sceneria tego snu? Gdzie ma miejsce?
 • O jakim typie buta śniłem? Jaki jest ogólny jego wygląd i stan?
 • Jakie inne symbole są obecne we śnie?
 • Jakie kolory wydają się dominować w scenerii snu?
 • Jak to może odnosić się dosłownie lub metaforycznie do mojego życia na jawie?

Sennik mistyczny – znaczenie snu buty

 • Nowe buty zwiastują, że niebawem wybierzesz się w jakąś podróż, a jeśli zakładasz je we śnie – że czeka Cię sukces, który pociągnie za sobą poprawę Twojej sytuacji ekonomicznej.
 • Stare buty stanowią ostrzeżenie, byś nie pozwolił oszukać Cię komuś, kto chce Cię wciągnąć w jakieś niepewne czy wręcz podejrzane przedsięwzięcie, zaś mokre zapowiadają chorobę – Twoją lub kogoś z Twojego najbliższego otoczenia.
 • Jeśli śnią Ci się dziurawe buty, oznacza to, że wkrótce poniesiesz znaczące straty materialne, a jeśli chodzisz bez butów – że czeka Cię jakieś ważne wyróżnienie, które na długo spowoduje u Ciebie uczucie dumy.
 • Kiedy śnisz, że szyjesz buty, zapowiada to kłótnie, najprawdopodobniej w rodzinie,  jeśli je czyścisz – wesołą i beztroską zabawę, zaś jeśli je gubisz – szczęście, zwykle na gruncie zawodowym.
 • Jeżeli śnisz, że wyrzucasz buty, oznacza to, iż przydarzy Ci się jakieś nieporozumienie, które zaskutkuje poważnymi problemami.
 • Czarne buty stanowią ostrzeżenie przed jakimiś problemami zdrowotnymi albo tarapatami spowodowanymi próbą oszustwa bądź oszustwem.
 • Ciasne zapowiadają dolegliwości zdrowotne lub problemy w związku z zajmowanym stanowiskiem w pracy.
 • Jeśli natomiast śni Ci się, że znajdujesz się w tłumie ludzi bez butów, oznacza to, że na jawie masz problem z przystosowaniem się do społeczeństwa, w jakim żyjesz.
 • Niemodne buty oznaczają, że zawód, jaki pragniesz wykonywać, jest nieprzydatny w Twoim otoczeniu, zaś za duże sygnalizują, że masz zbyt wysokie aspiracje w stosunku do swoich możliwości.
 • Kiedy we śnie mężczyzny pojawiają się buty nie od pary, może to zapowiadać, że na jawie popełni on cudzołóstwo.
Buty
Buty
5/5 - (1)

6 komentarzy

 1. RAFIMI
 2. czarny_but
 3. Joanna
  • RAFIMI
 4. Rydelek Beata
 5. Magda

Znaczenie snu Buty

Opisz swój sen związany z symbolem Buty i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen