sennik koń

Koń, konie

Sen o koniu

Koń w snach symbolizuje siłę, moc, wytrzymałość i równowagę.

Oznacza to, że masz zdolność i energię do szybkiego działania i oswajania się z nową sytuacją, możesz osiągnąć to, co sobie wyznaczyłeś.

Sennik konie

Spis treści ukryj

Konie na łące

Sen o koniu, który pasie się lub je oznacza, że nie powinieneś spieszyć się z podejmowaniem decyzji.

Bądź praktyczny w tym, co chcesz robić, nie żyj tylko marzeniami, potrzebujesz wyników, działań i wystarczającej ilości odpoczynku, aby przetrwać kolejny dzień.

Sen o koniu na łonie natury symbolizuje samokontrolę i proces podejmowania decyzji. Ty wciąż jednak nie jesteś gotowy do podjęcia zdecydowanych działań.

konie na łące

Leżący koń

Widzenie we śnie leżącego konia może wskazywać na odczuwanie presji. Czujesz potrzebę uwolnienia się od tego ciężaru. Odpocznij i spójrz na sprawę z dystansu.

Konie pijące wodę

Sennik przewiduje, że otrzymasz porady od innych. Masz wybór, czy ich słuchać, czy nie, jednak wypróbowanie porady, którą otrzymasz może być korzystne również dla Twojego samopoczucia.

Klacz i koń

Koń w towarzystwie klaczy to pozytywny znak, który ujawnia satysfakcję i twórczą energię w działaniu, a także równowagę i dobre samopoczucie. Może też oznaczać siłę instynktu i intuicji, które kierują Twoje działania na właściwe tory.

Rodzący koń

Sen oznacza, że Twoje pozytywne nastawienie i pewność siebie doprowadzą Cię do celu. Będziesz cieszyć się sukcesem.

Źrebak

Sen o źrebięciu pokazuje, że zaczniesz coś nowego, w co ruszysz z energią i motywacjami. Rozważ jednak uzyskanie porady od autorytetu, aby nie zbłądzić.

Źrebak we śnie wróży przyjemne i szczęśliwe chwile. Sen o oglądaniu źrebaka, który skacze, oznacza czas zabawy i szczęścia.

źrebak w śnie

Stado koni

Jeśli we śnie zaobserwowałeś stado koni pasących się spokojnie na polu, ten sen jest dobrym znakiem wskazującym, że Twój biznes przyniesie zyski.

Możesz również zyskać wsparcie partnerów biznesowych. Sen jest również interpretowany jako znak wolności, swobody.

Jeśli we śnie widzisz kilka koni oznacza to, że masz problem z dokonaniem wyboru. Jesteś na rozdrożu, gdzie możesz wybrać różne ścieżki, ale chyba sam nie bardzo wiesz czego chcesz. Bądź bardziej zdecydowany i wytrwały.

Przywiązany koń (związany koń)

Sen oznacza, że jesteś zdezorientowany. Być może napotkałeś jakąś przeszkodę, która Cię blokuje i powoduje bezsilność.

Sen wskazuje, że musisz stawić czoła wyzwaniu, odkryć sposoby i metody, aby uwolnić się i ruszyć dalej. Inne znaczenie snu może mówić o tym, że boisz się wolności.

Dzikie konie

Sen o dzikich koniach oznacza przygodę i kreatywność. Uwolnij swoją wyobraźnię, użyj jej, a wiele osiągniesz w pracy, jak i w życiu osobistym. To czas na odkrywanie, zwiedzanie i zaczynanie nowych działań, realizację marzeń.

Sen o stadzie dzikich koni na wolności jest symbolem energii fizycznej i seksualnej, którą należy odpowiednio ukierunkować.

dzikie konie sennik

Rżenie konia

Sennik ostrzega, że nie dbasz o potrzeby osobiste, nie jesteś skory do wysiłku i postępu. Pora się obudzić i zabrać do roboty, bo może być za późno na naprawienie błędów i nadrobienie zaległości.

Śpiący koń

Widok śpiącego konia we śnie jest znakiem, że powinieneś odpocząć. Wiesz do czego dążysz, ale nie możesz wystarczająco szybko osiągnąć swoich celów. Odetchnij i nabierz sił.

Konie w zaprzęgu (z bryczką)

Sen wskazuje, że ktoś może pomagać Ci przezwyciężyć trudności. Sen oznacza, że dużo pracy i dużo wysiłku przed Tobą. Jeśli powóz jest duży i wspaniały, Sennik obiecuje sukces zawodowy, jednak przestrzega przed arogancją.

Konie w domu

Śnienie o koniu w domu oznacza, że musisz być bardziej pewny swoich umiejętności. Skup się na energii i swoich atutach, pokaż innym na co Cię stać.

Koń w domu może być również rodzajem posłańca przynoszącego wiadomości o tych, którzy są daleko lub który działa jako pośrednik nowej idei zrodzonej w nieświadomości.

Konie w zagrodzie

Tęsknisz za wolnością lub chcesz żyć po swojemu, samodzielnie lub w pojedynkę. Pora wziąć sprawy w swoje ręce i zerwać więzy, które Cię krępują.

Konie w stajni

Sen wskazuje, że wkraczasz w nowy etap życia, jesteś gotowy, aby obrać nowy kierunek. Konie w stajni widziane we śnie mogą być znakiem, że czujesz się zawstydzany przez innych ludzi lub ograniczany w życiu.

Sen jest również związany z komunikacją z innymi i władzą, może wskazywać na ukryte plany.

koń w stajni

Obornik koński

Sennik przewiduje dodatkowy dochód. Rozważ zarabianie pieniędzy na swoim hobby. Szukaj zarobku w dziedzinach, w których do tej pory nie działałeś zarobkowo.

Szalony koń

Możesz chcieć porzucić rutynę. Chcesz wykazać się swoją energią i pomysłowością ale czujesz, że ktoś Cię ogranicza. Świadomość tego doprowadza Cię do gniewu i powoduje frustrację.

Przyjazny koń (spokojny)

Ci, którzy śnią o łagodnym koniu, są zrównoważeni emocjonalnie i prowadzą harmonijny tryb życia, zwykle kontrolują swoje uczucia i impulsy, są lubiani przez innych. Powinieneś pracować nad pewnością siebie i czasami po porostu okazać swoje emocje.

Szczęśliwy koń

Sen wskazuje, że będziesz szczęśliwy. Będziesz cieszyć się i dobrze bawić podczas podróży. Przyjemności i urok chwili przysłonią Ci nieco codzienne problemy, jednak nie zaniedbuj tego, co ważne.

Tańczące konie

Działasz w sposób, który wyraża Twoje szczęście i harmonię. Dążysz do pełni w związku. Strasz się doskonalić swoje życie. To dobry czas na rozwój osobisty i zakładanie rodziny.

Jazda konna

Jazda na koniu we śnie jest pozytywnym znakiem, który wskazuje, że zmierzasz w dobrym kierunku, aby uzyskać materialne bogactwo i duchowe szczęście.

Opanowujesz swoje pragnienia, pokonujesz przeszkody i zbliżasz się do swoich celów. Jeśli we śnie jeździsz konno, wszystko wskazuje na to, że osiągniesz sukces w pracy.

Sen reprezentuje sposób, w jaki poruszasz się po swoim życiu i sposób, w jakim bierzesz odpowiedzialność za działania i kierunek swojego życia.

Jeśli jesteś w stanie kontrolować konia podczas jazdy oznacza to, że kontrolujesz swoje życie na jawie. Jeśli koń wymyka Ci się spod kontroli lub nie jesteś w stanie poprowadzić go w kierunku, w którym byś chciał oznacza to, że nie masz pełnej kontroli nad swoim życiem – możesz pozwolić innym przejąć nad nim kontrolę.

Sen wskazuje też na zmienność. Może ona dotyczyć różnych zdarzeń, podróży, inwestycji lub po prostu życia.

jazda na koniu znaczenie snu

Wyścigi konne

Sen o jeździe konnej na wyścigach reprezentuje konkurencję, której doświadczasz w codziennym życiu. Świadomie porównujesz się i oceniasz siebie względem innych. Odejdź od tej metody. Nie zawsze musisz być lepszy od kogoś, a przecież wiele cech, czy decyzji nie da się w ten sposób klasyfikować.

Sen wskazuje, że jesteś na uboczu wydarzeń. Może powinieneś bardziej zainteresować się losem znajomych i bliskich Ci osób, bardziej zaangażować się w sprawy osobiste, coś zmienić?

Jeśli obstawiasz wyścigi konne Sennik wyjaśnia, że taki sen wiąże się z ryzykiem w życiu. Może wybrałeś karierę lub własną drogę życiową, przestudiowałeś szanse na wygraną, ale nie wiesz, czy plany zostaną pomyślnie zrealizowane. Jeśli wygrasz we śnie, w życiu na jawie również czeka Cię wygrana.

Skoki przez przeszkody

Jeśli koń skacze przez przeszkody, pokonasz trudności, które możesz napotkać na swojej drodze i ukończysz swoje projekty w najlepszy sposób. Ważne jest, aby słuchać swojej intuicji.

Konie wyścigowe

Sen o koniu pełnej krwi symbolizuje osobę o wielkiej sile psychicznej. Jeśli we śnie kupujesz konia pełnej krwi, oznacza to napływ dużej ilości pieniędzy. Jeśli koń wyścigowy umiera we śnie oznacza to, że powinieneś być skromniejszy, zacząć oszczędzać.

Jeśli mężczyzna we śnie jeździ na koniu pełnej krwi, Sennik zapowiada powodzenie w intymnych relacjach z kobietami.

konie wyścigowe sennik

Kupić konia

Sen o zdobyciu lub zakupie konia wskazuje, że właściwie oceniasz swoje siły i odczytujesz wewnętrzne myśli. Odkrywasz sposoby lub narzędzia, dzięki którym możesz być bardziej zmotywowany.

Karmić konia

Karmienie konia we śnie wskazuje, że karmisz swoje ambicje i motywacje. Przygotowujesz się do długiej drogi kariery i życia.

Tulić konia

Sen o przytuleniu konia według Sennika jest znakiem, że musisz pobyć z samym sobą. Zwolnij i poświęć trochę czasu, aby zrozumieć co sprawia, że czujesz się wolny i ambitny.

Głaskać konia

Głaskanie konia we śnie pokazuje, że możesz być z kimś w konflikcie. Jednak będziesz w stanie rozwiązać ten konflikt, jeśli będziesz miły i skłonny do odcięcia się od przeszłości.

głaskać konia

Pielęgnować konia (czesać, myć)

Sen reprezentuje odnowę energii i wigoru. Jeśli przygotowujesz się do jakiejś bitwy, możesz liczyć na przypływ energii. Sen, że kąpiesz konia oznacza, że ponownie zyskujesz moc i energię, którą utraciłeś. Poświęć trochę czasu dla siebie, odpocznij.

Całować konia

Sen o całowaniu konia we śnie to znak, że będziesz miał intymną relację z kimś, nad kim nie masz kontroli. Związek ten może być krótkotrwały i bardzo burzliwy. Zastanów się, czy warto go w ogóle zaczynać.

Ratować konia

Ratowanie konia we śnie podczas wypadku lub klęsk żywiołowych sugeruje, że zrobisz wszystko co możliwe, aby ratować i wspierać ludzi, którzy są Ci lojalni. Chętnie pomożesz komuś w potrzebie.

Oswajać lub trenować konia

Znaczenie snu o oswajaniu lub trenowaniu koni można odczytać jako informację, że będziesz odpowiedzialny za innych. Być może będziesz szkolić pracowników. Należy zauważyć, że będzie to trudne zadanie, ale też odpowiedzialne.

Agresywne konie, atakujące (koń atakujący)

Sen może być odzwierciedleniem Twoich relacji na jawie. Ktoś Cię atakuje lub Ty jesteś agresywny względem innych. Panuj na emocjami i staraj się rozwiązywać konflikty i spory, a nie je wzniecać.

agresywny koń sennik

Koń gryzie

Ugryzienie konia we śnie sugeruje, że ktoś zaatakuje Cię na jawie. Jednak nie jesteś bez winy, to skutek Twojego zachowania. Zwracaj większą uwagę na prawo do wolności innych osób i prawo do wyrażania własnego zdania, które może być inne niż Twoje.

Sen o gryzącym koniu wskazuje na silne pragnienia seksualne. Inne znaczenie snu można odczytać jako sygnał, aby uświadomić sobie, że masz wielkie przedsięwzięcia do zrealizowania.

Koń kopie (kopiący koń)

Koń, który kopnął Cię we śnie sugeruje, że sam pogarszasz swoją sytuację, nie widzisz całego obrazu problemu. Podchodzisz do problemów z niewłaściwej strony, jesteś zbyt uparty i nie słuchasz innych.

Taka postawa wpłynie negatywnie na Twoje relacje i sprawę, której dotyczy.

Być kopniętym przez konia we śnie to znak, że inni mogą o Tobie plotkować. Będziesz musiał być przygotowany na różne sytuacje, w przeciwnym razie Twoja reputacja może znacznie ucierpieć, co może spowodować nie tylko przykrość, ale też szkody materialne.

Konie w wodzie (jechać przez rzekę na koniach)

Sennik zapowiada rozwój nowych umiejętności w oparciu o te, które posiadasz. Działaj powoli, a osiągniesz swój cel.

We śnie woda jest symbolem jasności i czystości, ale także oczyszczenia i uwolnienia.

Koń w wodzie jest zatem uważany za znak wyzwolenia od negatywnych uczuć. Jesteś gotowy, aby zaangażować się w inne doświadczenia emocjonalne, być może w nowym związku.

Jeśli śniłeś o przekroczeniu rzeki na koniu, ten sen jest oznaką sukcesu Twoich planów.

Konie w galopie

Jesteś pewien swoich działań. Koń, który galopuje symbolizuje we śnie, że sytuacja jest na dobrej drodze. Osiągniesz swoje cele bez zwłoki.

Sen o biegnącym koniu oznacza spełnienie pragnień i oczekiwań, które istnieją od jakiegoś czasu, ale nigdy nie zostały wprowadzone w życie. Sen może też wskazywać na pragnienie wolności.

Uważaj jednak, aby nie paść ofiarą swoich zachcianek, ponieważ może to prowadzić do załamania lub choroby.

konie w galopie

Koń, który poniósł

Możesz teraz podejmować decyzje, których będziesz żałować w przyszłości. Nie bądź taki porywczy. Uspokój się i kieruj rozsądkiem.

Spaść z konia

Dojdziesz do sytuacji lub miejsca, które prawdopodobnie Cię zawiedzie. Może jesteś w miejscu, w którym czujesz się bezbronny i nieszczęśliwy. Szukaj okazji do stabilizacji.

Uciekać przed koniem

Ktoś da Ci znać o swojej obecności. Może to być ktoś, kogo do tej pory lekceważyłeś lub nie poświęcałeś mu wystarczająco dużo uwagi i ta sytuacja bardzo go rozłościła, może zacząć być agresywny wobec Ciebie.

Sen może też oznaczać, że ktoś chce Cię skrzywdzić – najprawdopodobniej jest to osoba, którą kochasz. Inne znaczenie snu może sugerować, że ktoś chce Cię wykorzystać.

Stratowany przez konia

Sennik przestrzega, że zgubią Cię własne ambicje. Twoje pragnienie osiągnięcia wolności lub sukcesu obróci się przeciwko Tobie. Poniesiesz pewne straty ekonomiczne, a nawet fizyczne. Działaj z głową.

Uciekający koń

Sen sugeruje, że chcesz uwolnić się od swoich problemów i lęków. Chcesz zmienić swoją sytuację, aby zdobyć nowe doświadczenia.

Sen o uciekającym koniu oznacza, że będziesz miał trudności z radzeniem sobie z innymi ludźmi, ze współpracą lub relacjami z kolegami. Trudno będzie osiągnąć wspólne cele, ponieważ każdy wydaje się mieć własne zdanie i nikt nie zamierza ustępować.

Spłoszony koń

Spłoszony koń we śnie symbolizuje, że zniechęcasz się i łatwo dajesz się ponieść opiniom innych ludzi. Możesz zdecydować się na rozpoczęcie podróży lub projektu, ale po negatywnych komentarzach innych, zrezygnujesz z realizacji pomysłu.

Zacznij wreszcie realizować swoje plany.

spłoszony koń

Przewozić konie

Sen sugeruje, że przygotowujesz się do jakiegoś starcia, wydarzenia, oszczędzasz energię i zbierasz siły. Może to być jakieś wyzwanie zawodowe, ale też zdarzenie w życiu prywatnym.

Kradzież koni

Według Sennika taki sen reprezentuje Twój brak uczciwości. Osiągniesz sukces dzięki nielegalnym lub niemoralnym działaniom. Jeśli jeździsz na skradzionym koniu sen sugeruje, że czerpiesz zyski z nielegalnych działań innych ludzi.

Stracić konia (zaginiony koń)

Znaczenie snu sugeruje, że w niedalekiej przyszłości stracisz ważne narzędzie lub umiejętność. Będziesz cierpieć pewne niedogodności z powodu trudniejszego dotarcia do miejsca pracy lub innego, często odwiedzanego.

Kucyk (mały koń)

Poczujesz się rozczarowany. Przejrzyj swoje oczekiwania i dostosuj je do własnych możliwości, aby iść naprzód. Na pewno napotkasz przeszkody na swojej drodze i będziesz musiał walczyć z wrogami i z zazdrością.

Pozostań wierny sobie, a masz większą szansę na wygraną.

Mały koń widziany we śnie, to także znak kogoś, kogo kochasz od najmłodszych lat.

Duży koń

Sen może wskazywać, że istnieją pewne sprawy, dobra, których pragniesz poza Twoim zasięgiem, co powoduje frustrację. Inne znaczenie snu można odczytać jako znak, że nie czujesz się komfortowo lub nie masz pewności siebie, aby realizować pewne pragnienia.

Gruby koń

Sen o grubym koniu oznacza, że będziesz cieszyć się życiem. Z łatwością zdobędziesz bogactwo. Jeśli karmisz grubego konia oznacza to, że ktoś czerpie korzyści z Twojej ciężkiej pracy.

Demoniczny koń

Sen o demonicznym koniu oznacza nadchodzące zmiany. Możesz poczuć się nieco zagubiony. Prawdopodobnie będziesz brał udział w jakiś konfliktach, które trudno będzie rozstrzygnąć. Inne znaczenie snu można oczytać jako bunt wobec sytuacji lub zdarzeń.

Koń policyjny

Sen o koniu policyjnym wskazuje, że jesteś na wysokim stanowisku lub u władzy, albo jesteś autorytetem dla innych. Jesteś pewny swoich możliwości fizycznych. Dobrze zarządzaj swoją mocą, by zyskać, a nie stracić, np. zaufania innych ludzi.

koń policyjny znaczenie snu

Koń bojowy

Sen odnosi się do Twojej zaciekłości, agresji i siły. Masz ogromne ambicje, ale zagłuszają one zdrowy rozsądek.
Sen przepowiada też zdobycie dobrego i wiernego towarzysza, który nie cofnie się przed niczym, by Ci pomóc w najtrudniejszych chwilach.

Walczące konie

Widząc walczące konie we śnie możesz spodziewać się na jawie wielkich przygód. Jednak przed wyruszeniem w podróż staniesz przed trudnymi decyzjami, którą ścieżkę obrać.

Strzelać do konia

Znaczenie snu o strzelaniu do koni oznacza, że jesteś u władzy i naciskasz na swoich pracowników lub zwolenników, aby osiągnęli swoje cele. Pamiętaj jednak, że na siłę nic nie osiągniesz.

Krwawiący koń

Krew we śnie wskazuje, że Twoje pieniądze są zagrożone. Zwróć uwagę na inwestycje, które mogłeś uważać za bezpieczne.

Umierający koń

Sennik wyjaśnia, że czujesz się ograniczony lub jesteś ofiarą pewnych sytuacji. Jesteś już gotowy, aby odciąć się od przeszłości i zrób to jak najszybciej. Możesz tracić energię, jeśli trzymasz się przegranej sprawy.

Sen wskazuje, że podjąłeś zbyt duże ryzyko i nie będziesz w stanie poradzić sobie z jakąś sytuacją. Będziesz musiał się wycofać. Jeśli będziesz kontynuował swoją niebezpieczną grę, możesz ponieść szkody.

Stary koń

Sen odzwierciedla stan Twojego samopoczucia, wyczerpania i przepracowania. Koniecznie zadbaj o siebie, odpocznij, zacznij uprawiać sport, idź do lekarza lub wykonaj zaległe badania.

Ślepy koń

Ślepy koń we śnie symbolizuje, że przestaniesz dostrzegać jakieś problemy lub sprawy. Z tego powodu może ucierpieć ktoś Ci bliski. Nie bądź egoistą.

Ranny, chory, kulawy koń

Ranny koń jest oznaką wyczerpania. Sen o chorym lub rannym koniu sygnalizuje utratę energii i radości z życia. Powinieneś szukać przyczyn tej fizycznej i psychicznej słabości. Możesz być niezadowolony ze swojej pracy lub mieć problemy zdrowotne. Problemy w związku mogą również wywołać fazę wyczerpania psychicznego.

Zabić konia

Zabicie konia we śnie jest znakiem, że ranisz bliskich Ci ludzi z egocentrycznych powodów. Ograniczasz ich wolną wolę, autonomię i relacje z innymi, abyś mógł osiągnąć swoje cele za wszelką cenę.

Sen o zabiciu konia może też oznaczać, że chcesz uwolnić się od emocji lub impulsów, które są dla Cebie nieprzyjemne lub żyją tylko w Twojej podświadomości. Możesz w końcu przezwyciężyć te negatywne emocje, gdy zmierzysz się z nimi świadomie w prawdziwym życiu.

Martwy koń

Widząc martwego konia we śnie Sennik wskazuje na pewne wysiłki lub projekty, które już nie istnieją lub nie dają rezultatu. Może to odnosić się do relacji, biznesu lub nauki.

Możesz marnować swój czas próbując ratować to co już przepadło lub przeminęło. Lepiej zadbaj o siebie i zrób nowe plany.

martwy koń

Jeść koninę

Konina w snach oznacza ogromną energię i moc. Jeśli masz przed sobą wyzwania, to jesteś teraz w stanie „przenosić góry”. Jednak mierz siły na zamiary.

Jedzenie mięsa końskiego we śnie sugeruje, że otrzymasz jakąś ofertę handlową. Jednak nie zaakceptujesz jej od razu.

Podkowa

Sen zapowiada szczęście. Stawiaj na najlepszych pracowników, by w pełni wykorzystać posiadany potencjał. W życiu osobistym postaw na rodzinę i zadbaj o jej potrzeby.

Siodło

Znaczenie snu wskazuje, że mogą nadejść dla Ciebie trudne czasy. Bądź przygotowany na stawienie czoła przeciwnościom.

Gadający koń

Koń, który mówi we śnie, daje Ci cenne rady. Zwróć uwagę na to, co mówi, ponieważ mogą to być wskazówki, które poprowadzą Cię na skróty do celu. Sen może też być ostrzeżeniem, aby nie mówić zbyt wiele.

Malowany koń

Sen o malowanym koniu ujawnia, że nie dostrzegasz kogoś takim jakim naprawdę jest. Próbujesz go usprawiedliwiać lub upiększać. Być może nie chcesz widzieć całej prawdy. Wolisz iluzję niż rzeczywistość.

Zabawka koń

Sen wskazuje, że nie jesteś gotowy, aby wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje. Czas dojrzeć i być świadomym konsekwencji własnych czynów.

Drewniany koń

Nie wierzysz w siebie i myślisz, że droga, która podążasz prawdopodobnie nigdzie Cię nie zaprowadzi. Uwierz w siebie.

Maska konia

Osoba, która we śnie nosi maskę konia, może udawać swoją lojalność. Bądź ostrożny, uważaj na kłamstwa. Sennik radzi: lepiej poznaj swojego partnera.

Posąg konia

Sen o posągu konia jest wezwaniem, by próbować pokonać wszelkie trudności. Nie poddawaj się i walcz do końca. Tylko wytrwałość jest w stanie doprowadzić Cię do sukcesu.

Karuzela z końmi

Zadowalasz się powtarzalnymi przyjemnościami życia. Warto poznać coś nowego. Porzuć rutynę i ciesz się życiem.

karuzela z końmi

Koń Trojański

Sen daje znak, że musisz być ostrożny przy przyjmowaniu nowych klientów lub pracowników do swojej firmy, zwłaszcza jeśli wydają się zbyt perfekcyjni. Tacy ludzie mogą Cię skrzywdzić i spowodować straty.

Pegaz (koń ze skrzydłami)

Jazda na koniu ze skrzydłami może wskazywać na Twoje pragnienia i emocje. Sennik tłumaczy, że łatwo wykraczają one poza przyjęte granice i czasami masz problemy z kontrolowaniem swoich myśli i realizacją celów.

Sen oznacza, że czujesz się potężny i wyjątkowy. Jeśli śnisz o Pegazie spacerującym po trawie na Twoim podwórku, możesz na jawie dostać wszystko, czego chcesz.

Jeśli na koniu ze skrzydłami lecisz w niebiosa, zyskasz uznanie i szacunek innych. Może to również oznaczać, że wkrótce odbędziesz niezwykłą podróż.

pegaz sennik

Części ciała konia

Zęby konia

Sen o zębach konia wskazuje, że dojdziesz z kimś do porozumienia. Znajdziesz sposoby na rozwiązanie jakiegoś problemu, pomimo ograniczeń narzuconych przez innych.

Ogon konia

Sen o końskim ogonie jest znakiem, że Twoje pomysły i działania przekształcą się i choć mogą nie odnieść sukcesu na pierwszy rzut oka, to w przyszłości okażą się bardzo znaczące.

Dzięki nim zdobędziesz wiedzę i nowe umiejętności. Sen oznacza, że musisz nadążać za najnowszymi trendami i technologią, aby odnieść sukces.

Nogi konia

Sennik tłumaczy znaczenie snu w ten sposób, że będziesz swobodnie poruszać się w życiu, z energią i pewnością siebie. Jeśli noga konia we śnie ulegnie jakiejś kontuzji sugeruje to, że nie jesteś przygotowany na nadchodzące wyzwanie.

Język konia

Jeśli śniłeś o języku konia lub o tym, że koń Cię liże, powinieneś stać się otwarty na odkrywanie nowych doznań i realizację skrywanych pragnień.

Kolory koni

Biały koń

Biały koń we śnie odzwierciedla Twoją samoświadomość i duchową naturę. Będziesz bardziej skupiony na sprawach przyziemnych i swoich bliskich, co może Ci przynieść szczęście.

Białe konie są postrzegane jako dobry omen – reprezentują czystość, spokój i szczęście. Sny z białymi końmi mogą wskazywać na szczęśliwe związki z innymi ludźmi, zdrową ambicję, świadomość duchową i spokojne płynięcie z nurtem życia.

Jeśli śniłeś o jeździe na białym koniu, to znak wskazujący na dobre relacje z przyjaciółmi. Ten sen oznacza również Twoją tendencję do doceniania ich.

Biały koń jest również symbolem mądrości i duchowego rozwoju, pokazuje Twoją siłę psychiczną na przyszłe wyzwania.

Czarny koń

Czarny koń w snach symbolizuje tajemnicę, szaleństwo i nieznane, zamianę negatywnych zdarzeń w pozytywne. Może również oznaczać, że jesteś zbyt ambitny. Posłuchaj swojej intuicji.

Brązowy koń (kasztanowy koń)

Brązowe konie mogą być symbolem siły, kontroli nad innymi ludźmi i zmian, które zachodzą w życiu, dotyczy także porzucenia problemów. Sen reprezentuje to, co jest najbardziej zrównoważone.

Sen o kasztanowym koniu oznacza także odwagę.

kolory konia w śnie

Niebieski koń

Niebieski koń w snach przepowiada, że Twoje życzenia zostaną spełnione w nieoczekiwanym momencie. Rozmowa z niebieskim koniem oznacza, że nadchodzi smutek.

Zielony koń

Zielony koń we śnie oznacza, że Twój sukces jest pewny. Wkrótce spotkasz się z pozytywną zmianą, która uczyni Twoje życie lepszym.

Sen o zielonym koniu może też reprezentować uczucie niepokoju, ale także przypomnieć Ci o prostych i naturalnych aspektach Twojego życia, których nie doceniasz.

Złoty koń

Złoty koń we śnie oznacza, że szczęście i pomyślność nadchodzą. Nie zatrzymuj się i ciesz się tym co życie ma do zaoferowania.

Szary, siwy koń

Szary koń w snach to refleksja nad sobą i tym co robisz. Sen oznacza, że poczujesz się odizolowany. Może odzwierciedlać objaw smutku, melancholii lub depresji. Czasami jest to również oznaka żalu.

Czerwony koń

Czerwony koń we śnie sugeruje, że pragniesz większej uwagi partnera. To sprawia, że jesteś nerwowy. Uważaj, aby nie być nadmiernie impulsywnym i niewrażliwym na potrzeby innych ludzi.

Sen o czerwonym koniu jest wyraźnym znakiem instynktów, które rozpalają się w niekontrolowany sposób, niezależnie od tego, czy są one prymitywne, seksualne, czy kreatywne.

Srebrny koń

Srebrny koń w snach oznacza, że będziesz działał i decydował uczciwie i postępował właściwie. Kierujesz się sercem i własnym sumieniem.

Fioletowy koń

Fioletowy koń w snach to oznaka, że osiągniesz sukces. Nadchodzi czas zmian, które przyniosą Ci korzyści, przede wszystkim materialne.

Koń czarno-biały (cętkowany)

Ciągle w sobie toczysz walkę. Może to walczy rozum z sercem, albo dobro ze złem? Musisz wsłuchać się w siebie i określić co Cię niepokoi.

Kolorowy koń

Kolorowe konie we śnie wskazują na nowe możliwości. Skoncentruj się na własnych motywacjach i pomysłach, dzięki swojej wyobraźni będziesz w stanie wygenerować dużo bogactwa.

Znaczenie snu: koń / konie

 • Konie na łące – nie powinieneś spieszyć się z podejmowaniem decyzji
 • Leżący koń – odczuwasz presję, odpocznij
 • Konie pijące wodę – otrzymasz porady od innych
 • Klacz i koń – uzyskałeś równowagę i dobre samopoczucie
 • Rodzący koń – będziesz cieszyć się sukcesem
 • Źrebak – zaczniesz coś nowego
 • Stado koni – Twój biznes przyniesie zyski
 • Przywiązany koń (związany koń) – musisz stawić czoła wyzwaniu
 • Dzikie konie – odkrywaj, zwiedzaj, realizuj marzenia
 • Rżenie konia – zacznij działać
 • Śpiący koń – powinieneś odpocząć
 • Konie w zaprzęgu (z bryczką) – ktoś może pomagać Ci przezwyciężyć trudności
 • Konie w domu – pokaż innym na co Cię stać
 • Konie w zagrodzie – pora wziąć sprawy w swoje ręce
 • Konie w stajni – czujesz się ograniczany przez innych
 • Obornik koński – szukaj nowych źródeł dochodów
 • Szalony koń – porzuć rutynę
 • Przyjazny koń (spokojny) – popracuj nad pewnością siebie
 • Szczęśliwy koń – przed Tobą wspaniała podróż
 • Tańczące konie – doskonalisz swoje życie
 • Jazda konna – zmierzasz w dobrym kierunku, aby być szczęśliwym
 • Wyścigi konne – bardziej zainteresuj się losem znajomych i bliskich
 • Skoki przez przeszkody – pokonasz trudności
 • Konie wyścigowe – jesteś silny
 • Kupić konia – właściwie oceniasz swoje siły i możliwości
 • Karmić konia – przygotowujesz się do kariery
 • Tulić konia – poświęć trochę czasu tylko sobie
 • Głaskać konia – będziesz z kimś mieć konflikt
 • Pielęgnować konia (czesać, myć) – spodziewaj się przypływu energii
 • Całować konia – przed Tobą krótkotrwały i bardzo burzliwy związek
 • Ratować konia – pomożesz komuś w potrzebie
 • Oswajać lub trenować konia – będziesz odpowiedzialny za innych
 • Agresywne konie, atakujące (koń atakujący) – panuj na emocjami
 • Koń gryzie – szanuj prawo do wolności innych ludzi
 • Koń kopie (kopiący koń) – jesteś uparty i nie słuchasz innych
 • Konie w wodzie (jechać przez rzekę na koniach) – będziesz się rozwijać i powoli dochodzić do celu
 • Konie w galopie – szybko osiągniesz swoje cele
 • Koń, który poniósł – nie bądź porywczy, kieruj rozsądkiem.
 • Spaść z konia – szukaj okazji, by ustabilizować życie
 • Uciekać przed koniem – ktoś chce Cię skrzywdzić, wykorzystać
 • Stratowany przez konia – gubią Cię własne ambicje
 • Uciekający koń – chcesz zmienić swoją sytuację, zdobyć nowe doświadczenia
 • Spłoszony koń – zacznij realizować swoje plany
 • Przewozić konie – oszczędzasz energię i zbierasz siły przed wyzwaniem
 • Kradzież koni – czerpiesz zyski z nielegalnych działań
 • Stracić konia (zaginiony koń) – stracisz ważne narzędzie lub umiejętność
 • Kucyk (mały koń) – własne oczekiwania dostosuj do własnych możliwości
 • Duży koń – nie czujesz się komfortowo lub nie masz pewności siebie
 • Gruby koń – będziesz cieszyć się życiem
 • Demoniczny koń – nadchodzą zmiany
 • Koń policyjny – dobrze zarządzaj swoją mocą, pozycją
 • Koń bojowy – masz ogromne ambicje, które zagłuszają zdrowy rozsądek
 • Walczące konie – staniesz przed trudnymi decyzjami
 • Strzelać do konia – na siłę nic nie osiągniesz
 • Krwawiący koń – uważaj na to w co inwestujesz
 • Umierający koń – jak najszybciej odetnij się od przeszłości
 • Stary koń – zadbaj o siebie, odpocznij
 • Ślepy koń – nie bądź egoistą
 • Ranny, chory, kulawy koń – jesteś wyczerpany psychicznie
 • Zabić konia – ranisz bliskich
 • Martwy koń – nie marnuj czasu na to co przepadło lub minęło
 • Jeść koninę – posiadasz energię i moc
 • Podkowa – postaw na rodzinę, a będziesz szczęśliwy
 • Siodło – przygotuj się na stawienie czoła przeciwnościom
 • Gadający koń – nie mówić zbyt wiele
 • Malowany koń – nie chcesz widzieć całej prawdy
 • Zabawka koń – weź odpowiedzialność za swoje decyzje
 • Drewniany koń – uwierz w siebie
 • Maska konia – lepiej poznaj swojego partnera
 • Posąg konia – nie poddawaj się i walcz do końca
 • Karuzela z końmi – porzuć rutynę
 • Koń Trojański – bądź ostrożny w kontaktach z nowo poznanymi ludźmi
 • Pegaz (koń ze skrzydłami) – masz problemy z kontrolowaniem myśli i realizacją celów
 • Zęby konia – dojdziesz z kimś do porozumienia
 • Ogon konia – śledź nowości techniczne, a odniesiesz sukces
 • Nogi konia – jesteś pełen energii i masz pewność siebie
 • Język konia – otwórz się na nowe doznania
 • Biały koń – masz dobre relacje z innymi ludźmi
 • Czarny koń – jesteś zbyt ambitny
 • Brązowy koń (kasztanowy koń) – kończą się Twoje problemy
 • Niebieski koń – Twoje życzenia zostaną spełnione w nieoczekiwanym momencie
 • Zielony koń – jakaś zmiana uczyni Twoje życie lepszym
 • Złoty koń – ciesz się tym co życie ma Ci do zaoferowania
 • Szary koń – poczujesz się odizolowany, smutny
 • Czerwony koń – pragniesz większej uwagi partnera
 • Srebrny koń – kierujesz się sercem i własnym sumieniem
 • Fioletowy koń – osiągniesz sukces
 • Koń czarno-biały (cętkowany) – wsłuchaj się w siebie i określ co Cię niepokoi
 • Kolorowy koń – skoncentruj się na własnych pomysłach

znaczenie snu koń
Znaczenie snu koń

Szczegółowa interpretacja snu o koniach

Czy śniłeś o koniu i zastanawiałeś się, co to znaczy?

Interpretacja tego snu będzie zależeć głównie od tego, jaki koń pojawił się w Twoim śnie i jakie są Twoje osobiste skojarzenia z końmi.

Popularne symbole snów o koniu w senniku

Konie są bardzo ważnym zwierzęciem w naszym życiu. Nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy dzisiaj, gdyby nie konie! Zostały one po raz pierwszy udomowione przez ludzi w 4000 r. p. n. e. Konie kojarzą nam się często z hodowlą, wyścigami, transportem – wiele koni pojawiło się w historii w wyniku wojen i bitew. Kiedy śnisz o koniu, warto pomyśleć o innych symbolach snu. Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o wężu.

Sennik – znaczenie snu koń

Kiedy widzimy konia w naszych snach często pojawiają się pewne wspólne motywy: konie oznaczają siłę, energię, wytrwałość, wolność i niezależność.

Konie mogą pojawiać się w naszym życiu nie tylko jako symbol we śnie. Możesz czuć się związany z koniem jako zwierzęciem duchowym, koń może pojawić się także jako zwierzę mocy, które Cię wspiera i udziela wskazówek w każdej sytuacji.

Siła, energia i moc

Często kojarzymy konie jako bardzo silne zwierzęta. Są w stanie nieść osobę, a także ciągnąć wozy, pługi. Nie bez powodu mówimy o silnikach „konie mechaniczne”! Konie we śnie mogą oznaczać, że wchodzisz w rolę, która może wymagać dużej siły charakteru – lub że czujesz jak ktoś wyczerpuje Twoją energię.

Jeśli śnisz o koniu, pomyśl o swojej energii. Czy czujesz, że jesteś pełen energii? A może jest coś co sprawia, że czujesz się zmęczony i wyczerpany?

Te zwierzęta dają nam mądrość, aby znaleźć siłę w nas samych i pozostać silnymi w obliczu wszelkich wyzwań.
Konie są w stanie pracować przez długie godziny, nawet w trudnych warunkach pogodowych i klimatycznych, których niektórzy ludzie nie byliby w stanie znieść. Może istnieje powód, dla którego ktoś mógłby użyć wyrażenia „prawdziwy koń pociągowy” opisując Ciebie?

Czasami koń przychodzi do nas w snach lub innych znakach, aby pomóc nam zrozumieć rodzaj pracy, którą możemy wykonywać. Może być także drogowskazem, który da nam nadzieję, że dzięki cierpliwości i wytrwałości będziemy w stanie przezwyciężyć nasze zmagania i wyzwania.

Niezależność i wolność

Czasami koń jest symbolem bycia bardzo niezależnym i wolnym w życiu. Dzikie konie nie zostały udomowione i żyją w wielu rejonach świata.

Jeśli w Twoich snach pojawiają się konie, a nie ma wśród nich ludzi, sennik podpowiada, że jest całkiem prawdopodobne, że jest to sen dotyczący Twojej niezależności lub osobowości, czasami bycie wolnym duchem może być wielką siłą – innym razem może przysporzyć problemów w dogadywaniu się z innymi.

Obfitość i płodność

Wiadomo, że konie są temperamentne, ale też kapryśne. Większość ludzi kojarzy ogiery z męską energią. Z kolei obornik może być bardzo dobrym nawozem dla roślin, więc jest to symbol płodności i obfitości.

Dla niektórych koń to symbol statusu społecznego, podobnie jak jazda drogim samochodem lub mieszkanie w rezydencji. Często kojarzymy te zwierzęta z osobami bogatymi i potężnymi, takimi jak rodzina królewska, lub posiadającymi duży autorytet, jak np. generał na wojnie.

Być może śnisz o koniu, ponieważ czujesz się bezsilny z powodu swojej sytuacji finansowej lub pracujesz nad poprawą swoich finansów.

Sennik radzi, aby pomyśleć o swoich osobistych skojarzeniach i doświadczeniach z końmi przed analizą snu. Na przykład, jeśli obecnie posiadasz konie lub mieszkałeś gdzieś, gdzie konie były powszechne, sen może oznaczać dla Ciebie coś innego niż gdybyś nie miał osobistego doświadczenia z tymi zwierzętami.

sennik znaczenie snu koń

Pytania, które należy sobie zadać, aby zinterpretować sen

Znaczenie snu koń
Znaczenie snu koń

Ty jako śniący jesteś najlepszą osobą, aby zrozumieć co oznacza Twój sen. Poświęcając trochę czasu na zapisanie swojego snu, możesz łatwiej zrozumieć jego znaczenie. Oto o czym powinieneś pomyśleć podczas interpretacji snów:

 • Jakie kolory są obecne we śnie? Pomyśl o kolorze zwierzęcia. Biały? Czarny? Brązowy? Te kolory coś znaczą! We śnie możesz również zauważyć inne kolory, takie jak kolor siodła lub koca.
 • Gdzie ma miejsce ten sen? Otoczenie snu może mieć duże znaczenie dla tego co może oznaczać.
 • Jakie są moje obecne odczucia dotyczące siły, energii, mocy i wolności?

Eksploracja tych tematów w Dzienniku snów może pomóc Ci zidentyfikować, jak to może się odnosić do Twojego obecnego życia lub uczuć.

Znaczenie snu Koń – sennik mistyczny

 • Jeśli w Twoim śnie pojawia się koń wyścigowy, może to być znak od Twojej podświadomości, byś zaczął oszczędzać pieniądze, gdyż wkrótce możesz potrzebować większej sumy.
 • Jazda konna to pozytywny znak, zapowiadający dla Ciebie ogólne szczęście i powodzenie we wszystkich sferach Twojego życia.
 • Jeśli we śnie nosisz strój do jazdy konnej, jest to znak, iż na jawie jesteś otoczony życzliwymi ludźmi i jest ich tak wielu, że nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Może to też być znak, iż dzięki wielkiemu wysiłkowi udało Ci się uporać z jakimiś poważnymi problemami i teraz powinieneś się za to jakoś wynagrodzić albo przynajmniej odpocząć.
 • Koń biegający luzem oznacza, iż na jawie jesteś człowiekiem niezależnym wewnętrznie i jest to dla Ciebie bardzo ważne, gdyż Twoim celem jest całkowita wolność.
 • Jeśli we śnie widzisz konia w zagrodzie albo na pastwisku, jest to znak, iż uda Ci się osiągnąć niczym nieskrępowaną swobodę, o której marzysz.
 • Koń znajdujący się w stajni zapowiada dla Ciebie dobrobyt.
 • Gdy we śnie widzisz konia w uprzęży, ale bez jeźdźca, jest to znak, iż uda Ci się zrobić karierę.
 • Jeśli dosiadasz spokojnego konia i na nim jedziesz, oznacza to, że Twoje życie będzie pełne pomyślnych wydarzeń i pozbawione większych trosk.
 • Kiedy we śnie wsiadasz i jedziesz na niespokojnym, narowistym lub stającym dęba koniu, jest to znak, iż masz spore szanse na osiągnięcie wielkich sukcesów, ale osiągniesz je tylko pod warunkiem, że uda Ci się pokonać przeszkody, jakie wcześniej pojawią się na Twojej drodze.
 • Jeśli we śnie nie możesz poradzić sobie z narowistym koniem, jest to znak, iż nie uda Ci się osiągnąć celu, jaki sobie wyznaczyłeś.
 • Gdy śnisz, że chcesz dosiąść konia, ale nie jesteś w stanie tego zrobić, może to być sygnał, iż na jawie masz dużego pecha, który jest przyczyną większości Twoich porażek.
 • Jeśli we śnie widzisz konia przechodzącego obok, jest to znak, iż na jawie czyha na Ciebie jakieś niebezpieczeństwo, które może zagrozić całej Twojej egzystencji w jej materialnym wymiarze.
 • Gdy we śnie koń Cię ponosi, ale z niego nie spadasz, jest to zapowiedź, iż uda Ci się wyjść obronną ręką z jakiegoś niedobrego wydarzenia.
 • Przeskakiwanie na koniu przeszkody oznacza, iż uda Ci się pokonać przeciwności losu, na jakie napotkasz na swej drodze.
 • Gdy we śnie koń Cię zrzuca, zapowiada to dla Ciebie bliżej nieokreślone niebezpieczeństwo.
 • Jeśli widzisz kogoś spadającego z konia, jest to zapowiedź poważnych problemów, które niebawem staną się Twoim udziałem.
 • Chudy koń to znak, iż na Twej drodze pojawi się wiele przeszkód, którym będziesz musiał sprostać.
 • Koń złakniony cukru lub chleba sygnalizuje, iż na jawie masz oddanego Ci przyjaciela, na którego możesz liczyć w każdej sytuacji bądź osobę, z którą nie jesteś aż tak blisko, lecz mimo to możesz być pewien jej życzliwości dla siebie.
 • Gdy we śnie prowadzisz konia za uzdę, jest to sygnał od Twojej podświadomości, byś dokładnie przemyślał swój udział w jakimś przedsięwzięciu, a jeśli się na nie zdecydujesz, zmierzał do niego pewnie, lecz bez zbytniego pośpiechu, bo tylko to może Ci zagwarantować sukces.
 • Jeśli prowadzony za uzdę koń staje dęba, zapowiada to dla Ciebie sukces, jednak nastąpi on po wielu trudach, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.
 • Jeżeli prowadzony za uzdę koń wyrywa się, jest to znak, iż nie uda Ci się osiągnąć sukcesu, na którym Ci zależy, mimo iż wykażesz się wielką ostrożnością i podejmiesz wiele wysiłków.
 • Gdy śni Ci się, że na Twoim koniu jedzie ktoś inny bądź nim powozi, jest to sygnał, iż ktoś z Twej rodziny jest niewierny.
 • Kiedy we śnie widzisz konia w prostej uprzęży, ciągnącego zwykły wóz, jest to dla Ciebie zapowiedź prostego, wypełnionego pracą życia, które jednak da Ci wielką satysfakcję.
 • Jeśli widzisz konia w drogiej uprzęży, ciągnącego elegancki powóz, zapowiada to dla Ciebie wielkie zaszczyty i sławę.
 • Gdy koń płoszy się podczas ciągnięcia wozu, jest to ostrzeżenie, iż Twoim stosunkom rodzinnym, a nawet całej Twojej egzystencji może zagrażać jakieś bliżej niezidentyfikowane niebezpieczeństwo.
 • Jeśli we śnie koń potyka się i przewraca wóz, może to być znak, iż nie będziesz w stanie zaprowadzić harmonii w swym życiu rodzinnym i będziesz z tego powodu nieszczęśliwy nawet jeśli w innych dziedzinach życia będzie Ci się dobrze wiodło.
 • Jeżeli śni Ci się, że znajdujesz się na przewróconym wozie, jest to zwiastun jakiegoś nieszczęśliwego końca.
 • Gdy we śnie patrzysz na tresowanego konia w cyrku, może to oznaczać, iż zyskasz poparcie, a być może także pomoc finansową kogoś możnego i wpływowego.
 • Rżenie konia pojawiające się w Twoim śnie to zła wróżba, zapowiadająca nieszczęścia i ogólną niepomyślność.
 • Jeżeli we śnie widzisz źrebaka, zwiastuje to dla Ciebie jakieś szczęśliwe wydarzenie, które powinno mieć miejsce w Twoim życiu w najbliższej przyszłości.
 • Gryzący koń oznacza, że przeżyjesz jakieś radosne wydarzenie.
 • Szkapa to zapowiedź strat, jakich niebawem doznasz.
 • Jeśli we śnie obłaskawiasz i zaprzęgasz konia, oznacza to, iż niebawem dowiesz się jakiejś nowiny.
 • Martwy koń to znak, że wkrótce będziesz musiał wykonać jakąś ciężką pracę.
 • Jeżeli w Twoim śnie pojawia się skrzydlaty koń, może to oznaczać, iż niebawem odbędziesz jakąś podróż, ale może też sygnalizować, iż uda Ci się oderwać od jakichś cielesnych potrzeb, które do tej pory ograniczały Cię w jakimś aspekcie, na przykład jeśli chodzi o Twój rozwój wewnętrzny i życie duchowe.
 • Biały koń oznacza, iż zdobędziesz wielkie bogactwo i będziesz cieszył się szacunkiem swego otoczenia.
 • Czarny koń może zapowiadać śmierć oraz wielki niedostatek.
 • Kary koń zapowiada dla Ciebie jakieś niebezpieczeństwo, którego jednak być może uda Ci się uniknąć.
 • Galopujący koń to znak, iż na Twojej zawodowej bądź innej drodze pojawią się jakieś przeszkody, którym będziesz musiał stawić czoła.
 • Atakujący koń sygnalizuje, iż na jawie żywisz jakieś obawy, być może tylko podświadomie.
Koń
Koń

Interpretowanie snów o koniu

Sen o koniu
Sen o koniu

Koń w snach jest symbolem dość niejednoznacznym, ponieważ wyobraża ludzkie ciało, ale może też być symbolem pierwotnej, zwierzęcej siły drzemiącej w każdym z nas oraz mieć jeszcze inne możliwe interpretacje.

Kiedy koń pojawia się w naszym śnie, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale też zachowanie – czy jest dla nas przyjazny i łatwo daje się okiełznać, czy wręcz przeciwnie. Ważne jest też to, co robimy z koniem: jeździmy na nim, prowadzimy go, spadamy z niego czy też tylko go obserwujemy, wszystko to bowiem ma znaczenie dla interpretacji naszego snu.

Koń w naszych snach może również oznaczać nieświadomość i zwierzęcość naszej natury, a także nierzadko uważa się go za symbol pożądania. Niektórzy upatrują też w nim symbolu matki, jednak najczęściej uważa się go za metaforę naszego ciała. Jeśli przyjąć to wytłumaczenie, to możemy stwierdzić, że jeśli w naszym śnie pojawia się silny, zdrowy i piękny koń, to jest to znak, że na jawie nic nam nie dolega, jesteśmy w doskonałej formie fizycznej i psychicznej.

Nie musimy obawiać się, że nasz organizm skrywa jakieś problemy, których oznak na razie nie widzimy, gdyż nasza podświadomość na pewno wiedziałaby o tym.

Sen też może też nawiązywać do naszej nieświadomości i sygnalizować, że mamy dobrze rozwiniętą intuicję, kierowanie się którą wychodzi nam tylko na dobre. Jeśli zaś w naszym śnie pojawia się koń chory, kaleki czy też śni nam się, że zwierzę ginie lub umiera, może to oznaczać, że w naszym organizmie nie wszystko jest w porządku, o czym sygnalizuje nam nasza podświadomość. Jednak wytłumaczenie może też być mniej pesymistyczne, gdyż sen ten może też dawać nam znak, że na jawie nie kierujemy się intuicją i wiele na tym tracimy.

5/5 - (3)

6 komentarzy

 1. Maja
 2. Natalia
 3. Agnieszka
 4. smutna
 5. Zatroskany

Znaczenie snu Koń, konie

Opisz swój sen związany z symbolem Koń, konie i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen