sennik lód

Lód

Lód przybiera w naszych snach wiele kształtów i odmian, może to być sopel lodu, oblodzona droga, zamarznięte jezioro. Ponieważ lód w naszych snach może występować pod różnymi postaciami, ważny jest kontekst snu, a także inne szczegóły.

Sennik lód

Lód to zamarznięta woda. Może wydawać się krystalicznie przezroczysty lub mętny. Spada z nieba w postaci płatków śniegu, marznącego deszczu i gradu, a także występuje w postaci szronu, sopli, lodowców.

Używamy go w formie kostek i kruszonego lodu do schładzania napojów lub utrzymywania żywności i innych łatwo psujących się produktów. Tworzymy również sztukę z lodu w postaci rzeźb lodowych.

Co to znaczy śnić o lodzie?

Tak jak lód występuje w wielu formach, tak samo Twój sen o lodzie może oznaczać wiele różnych rzeczy.

Oto kilka typowych motywów występujących w śnie o lodzie.

Poczucie utknięcia, bezruchu, bezradności

Śnienie o lodzie może być oznaką, że czujesz, że utknąłeś gdzieś w swoim życiu.

Czy czujesz się zamrożony w swojej karierze, związkach lub rozwoju osobistym? Czy czujesz się zablokowany? Sen o lodzie może oznaczać, że jest coś, co należy rozwiązać i ruszyć z miejsca.

Czy są jakieś okoliczności w Twoim życiu, nad którymi naprawdę nie masz kontroli? Lód w Twoich snach może reprezentować to, co myślisz o stanie, w którym się znajdujesz.

Możesz się martwić, że coś wisi nad Twoją głową jak niebezpieczny sopel lodu, który w każdej chwili może spaść. Może nie możesz nic zrobić, ale możesz spróbować pomyśleć o wszystkim w bardziej pozytywnym świetle.

znaczenie snu lód
Znaczenie snu lód

Zaufanie, wiara, odwaga

Lód jest zwykle dość trwały, twardy, ale również dość łatwo się topi. Nie należy liczyć na to, że na zawsze pozostanie w stanie stałym.

Lód w Twoich snach może symbolicznie reprezentować Twoje poczucie pewności siebie lub sytuację, która może nie powinna być taka pewna jak Ci się wydaje.

Możesz czuć się solidnie jak skała, ale weź pod uwagę okoliczności i zajrzyj głębiej. Czy jest coś, czego Ci brakuje? Czy stawiasz się w niebezpiecznej sytuacji, będąc tak pewnym siebie?

Pozytywne zmiany, otwieranie ścieżek

Topnienie lodu we śnie może być dobrym znakiem.

Powiedzenie, że ktoś się rozmraża może oznaczać, że się odpręża i relaksuje, a trudne sytuacje stają się łatwiejsze, zablokowana droga staje się przejezdna, zamarznięty strumień rozmraża się na wiosnę – odżywa. Podobnie ludzie, wraz z ociepleniem stosunków, zmieniają się na lepsze.

Ostrożność, świadomość, dyskrecja

Według badań 24% wypadków drogowych każdego roku jest spowodowanych lodem.

Kałuże zamarzają i łatwo jest się poślizgnąć i upaść. Każdy, kto żyje w klimacie, w którym pogoda zmienia się, a zimą panuje śnieg i lód wie, że bywa on bardzo niebezpieczny. Czy miałeś wrażenie, że lód w Twoim śnie stanowił zagrożenie?

Może boisz się „poślizgu” w jakiejś dziedzinie swojego życia? Twój sen o lodzie może wskazywać, że musisz być czujny na potencjalne niebezpieczeństwa. Możesz je wcześniej zauważyć lub nie, ale musisz postępować ostrożnie.

Rodzaje lodu, które możesz napotkać we śnie:

Zamarznięte jeziora, rzeki, potoki i inne zbiorniki wodne

Śnienie o zbiornikach wodnych często reprezentuje Twój obecny stan emocjonalny.

Rzeka lub strumień może symbolizować przepływ czegoś w Twoim życiu, a jeśli widzisz je nieruchome, może to sugerować jakąś blokadę lub przeszkodę na Twojej drodze.

Zamarznięte jezioro lub ocean mogą oznaczać, że czujesz się odizolowany lub sfrustrowany. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego co symbolizuje woda zobacz artykuł na temat znaczenia wody w snach.

Oblodzona droga

Lód może sprawić, że jazda będzie dość zdradliwa. Śnienie o oblodzonej drodze może sugerować, że podświadomie wiesz, że masz przed sobą niebezpieczeństwo.

Jazda po lodzie może być powolna i możesz czuć się zmęczony, zbliżając się do swoich celów wolniej, niż byś chciał. Możesz też mieć poczucie, że tracisz kontrolę nad sytuacją. Post dotyczący wypadków samochodowych we śnie opisuje te kwestie bardziej szczegółowo.

lód na drodze
Lód na drodze

Sople

Sople mogą wyglądać pięknie, gdy zdobią krawędź dachu, ale z pewnością mogą być nieprzewidywalne, mogą spaść w dowolnym momencie. Widzenie sopli we śnie może oznaczać niebezpieczeństwo w prawdziwym życiu.

Często spotyka się sople w dużych grupach, wzdłuż gałęzi lub okapów dachowych. Grupy sopli mogą oznaczać drobne rozdrażnienia w Twoim życiu. Ale w końcu topnieją i znikają.

Rzeźba Lodowa

Rzeźba z lodu to piękne lecz nietrwałe dzieło sztuki. Niemożliwe byłoby utrzymanie go w pierwotnym stanie na zawsze, a to czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Jeśli śnisz o lodowej rzeźbie prawdopodobnie obawiasz się, że ktoś nagle zniknie z Twojego życia. Może chodzić tu o związek, zwierzę domowe, pracę, dom, stan emocji.

Czy jest w Twoim życiu coś, co boisz się stracić? Czy boisz się śmierci ukochanej osoby? Czy jesteś teraz szczególnie zadowolony i boisz się końca tego szczęśliwego czasu?

Lodowiec

Śnienie o lodowcu może oznaczać negatywne uczucia lub okoliczności w Twoim życiu, które wydają się nie do przezwyciężenia, jakbyś miał na swojej drodze dosłowny lodowiec.

Możesz czuć, że nie da się tego przejść lub poprawić. Czy to może być zaproszenie do ponownego przemyślenia problemu? Czy istnieje opcja, której jeszcze nie rozważałeś?

Wiadomo również, że lodowce poruszają się dość wolno. Może to dotyczyć czegoś na co poświęcasz dużo czasu i energii, ale nie postępuje tak jak myślisz, że powinno. Czy po prostu jesteś sfrustrowany swoimi postępami, czy jest możliwe, że musisz z czegoś zrezygnować i skupić się na czym innym?

Kilka scenariuszy snów o lodzie

Zamrożenie

Jeśli we śnie będziesz zamrożony w lodzie może to oznaczać, że w Twoim życiu jest coś co sprawia, że czujesz się unieruchomiony, tkwisz w miejscu.

Czy w Twoim życiu dzieje się coś, co Cię zatrzymuje? Czy czujesz, że nie robisz już postępów?

Chodzenie po lodzie

Śnisz, że idziesz po zamarzniętym jeziorze.

Czy lód wydaje się gruby i mocny, czy też pęka pod stopami? Taki sen mówi o niestabilności w Twoim życiu, niepewności i strachu. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy lód wytrzyma Twój ciężar, czy pęknie i wpadniesz do lodowatej wody.

Nagłe pękanie lodu i upadek mogą odzwierciedlać Twoje emocje. Czy dzieje się coś w Twoim życiu, co grozi katastrofą? Możesz tłumić pewne negatywne emocje, a to rzadko kończy się dobrze. Stłumienie emocji może prowadzić do nieoczekiwanych wybuchów, które mogą być równie nieprzyjemne, jak upadek na lodzie.

Topniejący lód

Sen o topnieniu lodu to często dobry znak!

Rzeka, która niegdyś zamarzła, topi się i uwalnia swój nurt, może to oznaczać, że opuszczają Cię problemy. Topniejący sopel lodu może znaczyć, że ciężko pracujesz, aby rozwiązać problemy w swoim życiu.

Topnienie lodu prawdopodobnie sugeruje, że zmieniają się okoliczności.

topniejacy lód
Topniejący lód

Pytania do interpretacji snu

Aby lepiej zrozumieć, co oznacza Twój sen, zadaj sobie następujące pytania: -Co sądzisz o lodzie w życiu codziennym?

 • Jakie inne symbole pojawiły się we śnie?
 • Czy czujesz, że gdziekolwiek w swoim życiu utknąłeś lub „zamarzłeś”?
 • Czy istnieją poważne przeszkody na drodze do Twojego sukcesu?
 • Czy coś dusisz w sobie?
 • Czy musisz się „rozmrozić” i zrelaksować?

Sennik mistyczny – znaczenie snu Lód

Gdy symbol ten pojawia się w Twoim śnie, może to być ostrzeżenie ze strony Twojej podświadomości przed jakimś czyhającym na Ciebie niebezpieczeństwem.

Znaczenie snu lód
Znaczenie snu lód
 • Jeśli we śnie widzisz lód latem, jest to znak, że niebawem zaangażujesz się w jakieś przedsięwzięcie, które jest z góry skazane na porażkę i całkiem niepotrzebnie będziesz się nad tym męczył i wysilał.
 • Chodzenie po lodzie to znak od Twojej podświadomości, że chcesz osiągnąć coś, co znajduje się kompletnie poza Twoim zasięgiem i nie ma tu znaczenia, jak bardzo będziesz się starał, bo na pewno nie uda Ci się tego dla siebie zdobyć.
 • Ślizganie się po lodzie to sygnał, że na jawie żyjesz jakąś złudną nadzieją, być może uczuciem, które nie jest i najprawdopodobniej nigdy nie zostanie odwzajemnione.
 • Kiedy śni Ci się, że pośliznąłeś się na lodzie i upadłeś, oznacza to, że niebawem będziesz mieć jakiś wypadek.
 • Kruszenie lodu to znak, że lęk, jaki obecnie odczuwasz na jawie, jest kompletnie nieuzasadniony i powinieneś się go niezwłocznie wyzbyć.
 • Gdy we śnie wpadasz na lód, jest to sygnał od Twojej podświadomości, że na jawie masz wokół siebie wielu nieżyczliwie nastawionych do Ciebie osób, które mogą chcieć Ci jakoś zaszkodzić, jeśli nie teraz, to w przyszłości.
 • Łamanie lodu zwiastuje dla Ciebie jakieś kłopoty, jednak wszystko wskazuje na to, że uda Ci się szybko się z nimi uporać.
 • Łamiący się lód to znak, że uda Ci się coś ważnego w ostatnim momencie i mimo iż ostatecznie będziesz mógł się z tego cieszyć, to na pewno będzie Cię to też kosztować wiele stresu i nerwów.
 • Gdy śni Ci się topnienie lodu, jest to znak, że ktoś, z kim w przeszłości rywalizowałeś, teraz okaże się być Twoim przyjacielem.
 • Jeśli widzisz lód, który płynie po rzece, jest to znak, że zachowanie ludzi, którzy są złośliwi, mocno Cię irytuje i psuje Twoje samopoczucie.
 • Kiedy we śnie kąpiesz się w oblodzonej rzece, oznacza to, że niebawem będziesz musiał wziąć odpowiedzialność za swoje poczynania i już nic Cię przed tym nie uchroni.
 • Picie wody z lodem to sygnał od Twojej podświadomości, że jeśli nie zaczniesz natychmiast dbać o swoje zdrowie, szybko popadniesz w jakąś chorobę, która może być całkiem poważna.
Lód
Lód
5/5 - (1)

3 komentarze

 1. marcin
 2. Ola
 3. Barbara

Znaczenie snu Lód

Opisz swój sen związany z symbolem Lód

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników.

Opisz swój sen