Sen o dżungli

Sen o dżungli

Sen o dżungli

Sny tego rodzaju rzadko należą do przyjemnych, ponieważ symbolowi temu zazwyczaj towarzyszy nastrój dezorientacji i wielu obaw, jako że dżungla nie jest dla nas naturalnym środowiskiem i mało kto z nas miał okazję przebywać w niej w rzeczywistości.

Zwykle śni nam się ten sen w taki sposób, że nie wiemy, skąd w ogóle znaleźliśmy się w dżungli, co pogłębia naszą dezorientację i frustrację. Ponadto możemy słyszeć wiele dźwięków, które nie przywodzą nam na myśl nic przyjemnego, a jedynie przypominają o wielu zagrożeniach, które mogą na nas czyhać w tym niebezpiecznym miejscu. Zazwyczaj jesteśmy pewni co do tego, że w otaczającej nas roślinności czai się jakieś zagrożenie, czy to ze strony dzikich zwierząt, czy ludności tubylczej, dlatego sen ten napawa nas obawami i nie czujemy się dobrze ani podczas jego śnienia, ani jeszcze w jakiś czas po przebudzeniu.

Interpretowanie snów o dżungli

Sny tego rodzaju bardzo często są wynikiem stresu i jeśli pojawiają się u nas, to jest to znak, że na co dzień towarzyszy nam stałe napięcie nerwowe. Jest to zwłaszcza domena osób, które mają szczególnie stresującą pracę, która wymaga stałej czujności, rywalizacji oraz posiadania żyłki agresora, gdyż w pewnych miejscach pracy „przetrwać” mogą tylko najbardziej odporne osoby, podobnie jak w dżungli. Nieznana nam dżungla we śnie obrazuje niezbyt przyjazne środowisko, w jakim obracamy się na jawie, gdyż nawet jeśli na pozór nasza praca jest normalna i nie wiążą się z nią żadne zagrożenia, to wiemy, że stale musimy być czujni, choćby po to, by nie dać się zostawić w tyle konkurentom. To powoduje, że w snach czujemy się uwięzieni, zewsząd dopatrujemy się zagrożeń i jesteśmy gotowi do przyjęcia ataku, wiedząc, że przeciwnik śledzi każdy nasz krok. Gdy śni nam się, że mimo tych wszystkich obaw staramy się przemierzać dżunglę i osiągnąć jakiś cel, jest to odzwierciedlenie naszej sytuacji na jawie, w której musimy jakoś pracować, mimo niesprzyjającej atmosfery i stałego stresu. Bardzo ważne jest przy tym nasze samopoczucie, bowiem jeśli na którymś etapie wędrówki czy też za pomocą innych działań poczujemy się bezpiecznie w dżungli, to jest to niezawodny znak, że mamy w sobie siłę, by przetrwać wszystkie przeciwności losu, jakie mogą nas spotkać na jawie i z rywalizacji również wyjdziemy zwycięsko. Poprzez takie właśnie rozwiązanie snu nasza podświadomość daje nam znak, że nie powinniśmy tracić otuchy, bo nawet jeśli teraz wydaje nam się, że dłużej już nie wytrzymamy i nie możemy poradzić sobie w tej okropnej sytuacji, to tak naprawdę mamy w sobie wiele sił, o czym przekonamy się, prędzej czy później.

Interpretowanie snów o dżungli według Freuda

Freud uważał agresję za jeden z najważniejszych elementów napędzających człowieka do działania, a jednym z jej symboli we śnie miały być dzikie zwierzęta. Jeśli więc pojawiają się one we śnie i budzą w śniącym lęk, to jest to znak, że na jawie boi się on swej gwałtowności i drzemiących w nim agresywnych instynktów, na zasadzie tego, że sam nie wie, do czego jest zdolny. Nie akceptuje tej strony swej podświadomości, choć może to być zupełnie nieświadome, dlatego agresja przyjmuje odrębną postać – dzikich zwierząt obecnych w dżungli.

Interpretowanie snów o dżungli według Junga

Jung uważał dżunglę za przejaw wszelkiej nieświadomości, zaś dziką przyrodę i zwierzęta utożsamiał z agresją i złymi instynktami, które posiada śniący i które budzą w nim nie tylko lęk, ale i wielkie wyrzuty sumienia, na co dowodem jest pojawiający się sen.

5/5 - (1)

Znaczenie snu Sen o dżungli

Opisz swój sen związany z symbolem Sen o dżungli i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen