sennik ciąża

Ciąża

Sen o ciąży może oznaczać różne sytuacje i zdarzenia, np. strach przed zajściem w ciążę, troskę o dzieci, pragnienie rodzicielstwa lub dojrzewanie.

Być może to czas na przemyślenie życiowych celów i ponownie zaplanowanie przyszłości.

Sennik ciąża

Ciąża u kogoś

Sen o kobiecie w ciąży zwykle oznacza projekt lub marzenie, które chcesz zrealizować. Sennik sugeruje, że to dobry czas na skoncentrowanie się na wyznaczonym celu.

Śnienie o ciąży nieznanej osoby może oznaczać, że zamierzasz sama zajść w ciążę lub że odkładasz swoje marzenia i projekty na drugi plan, wyobrażając sobie, że nie czas o tym myśleć.

Sen wskazuje, że nie jesteś zadowolona z czegoś w swoim życiu, oznacza brak zaufania do swoich zdolności i umiejętności. Może również wskazywać, że w nadchodzących dniach otrzymasz jakieś wiadomości i że będzie trzeba zebrać siły, aby wykorzystać nadarzającą się okazję.

Własna ciąża

Jeśli jesteś w ciąży w prawdziwym życiu, a we śnie próbujesz zajść w ciążę, prawdopodobnie symbolizuje to pragnienie rozwoju.

Jeśli śnisz, że jesteś w ciąży – tak jak na jawie – sen oznacza, że coś tworzysz lub rozwijasz, np. masz nowy pomysł, nowy projekt lub obmyślasz nowe cele. Skoncentruj się na procesie – etapach ciąży.

Ciąża we śnie może też oznaczać, że Twoje marzenia szukają spełnienia.

Jeśli nie jesteś w ciąży, a nawet nie planujesz dziecka w realnym życiu, sen o Twojej ciąży może oznaczać zmiany. Prawdopodobnie to idealny czas na zrobienie tego, o czym zawsze marzyłaś, spełnienie marzeń, zmianę stylu życia lub pracy, założenie rodziny.

znaczenie snu ciąża

Ciąża mamy

Sen zapowiada duże zmiany w Twoim życiu. Będą one pozytywne, być może też od dawna wyczekiwane. Wpłyną znacząco na Twoje życie rodzinne.

Zobacz również sennik mama

Ciąża córki

Sen w którym córka jest w ciąży jest zapowiedzią dobrych wiadomości, istotnych dla Twojej rodziny. Sen wskazuje na konieczność wykorzystania nadarzających się możliwości i okazji.

Ciąża siostry

Sen o siostrze w ciąży oznacza szczęście Twoich bliskich. Może oznaczać także powodzenie w pracy, w realizacji planów i marzeń.

Ciąża krewnej

Śnienie o ciężarnej krewnej (cioci, kuzynce) świadczy o Twoich uczuciach do niej. To dobry znak, bo zwiastuje, że osiągnie coś dobrego, czego tak pragniesz.

Ciąża koleżanki (przyjaciółki)

Ciąża koleżanki, przyjaciółki może symbolizować strach przed czymś, co narasta w Twoich myślach, może to być uczucie, sytuacja, problem. Zwróć uwagę na swoje życie, do jakich spraw przywiązujesz większą wagę? Co może wywołać takie zaniepokojenie?

Sen o ciężarnej koleżance, która na jawie nie jest w ciąży oznacza, że to Ty się zmieniasz, że wkraczasz w nową fazę, zmieniasz swoją osobowość, obmyślasz coś nowego i to przyniesie Ci dobre rezultaty w przyszłości. Pokaż innym swoje pomysły i osobowość.

Ciąża dziewczyny

Śnienie o ciąży dziewczyny wskazuje, że mężczyzna osiągnie nieoczekiwane zyski ze swojej pracy. Sen zapowiada chwile pomyślności, poprawę jakości życia i spełnienie wielu marzeń.

Śnienie o ciąży swojej dziewczyny może również wskazywać, że otrzymasz spadek.

sen o ciąży

Mężczyzna w ciąży

Jeśli śnisz o męskiej ciąży jest to związane z ekscesami, niewłaściwym działaniem lub poczuciem wyższości. Uważaj, jak prowadzisz swoje życie.

Jeśli jesteś mężczyzną to znak, że coś jest nie tak w Twoim życiu. Skup się i poświęć więcej uwagi szczegółom, zadbaj o otoczenie i o siebie. Sen może również oznaczać, że czujesz się lepszy od innych ludzi. Sennik radzi: Mniej arogancji i trochę pokory.

Test ciążowy

Znaczenie snu o teście ciążowym może być ściśle związane z Twoim życiem, tzn. może być wyrazem obaw i lęków przed ciążą lub przeciwnie – gotowości i chęci zostania matką. Sen może również wskazywać na coś nowego w Twoim życiu, np. nową pracę lub nowy związek, coś, czego szukałaś z wielkim zaangażowaniem.

Ciąża z bliźniacza

Sen o ciąży bliźniaczej oznacza, że w Twoim życiu wszystko pójdzie dobrze, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Cokolwiek zaplanujesz lub zrobisz, przyniesie dobre rezultaty.

Inne znaczenie snu jest takie, że wszystko co spotka Cię teraz w życiu będzie podwójne, wzmocnione.

Czujesz dziecko w brzuchu

Sen może być związany z Twoim dojrzewaniem emocjonalnym. Odczuwanie we śnie ruchów dziecka może oznaczać, że zaczynasz odczuwać emocje, które do tej pory były głęboko skrywane. Jesteś świadoma swoich uczuć.

Przytulenie kobiety w ciąży

Śnienie, że przytuliłeś kobietę w ciąży oznacza, że wiesz jak cieszyć się dobrymi chwilami, które się pojawiają. Projekty, którymi się zajmujesz, powinny zostać zaakceptowane.

Śnienie o kobiecie w ciąży, która czuje się źle jest dla niej przestrogą, by zwracać większą uwagę na otoczenie zawodowe, ale też na osoby bliskie.

Niechciana ciąża

Sen o tym, że jesteś w ciąży, której nie chcesz, może odzwierciedlać Twoje realne obawy, ale też może być odzwierciedleniem poczucia zaprzeczenia jakiegoś faktu w Twoim życiu, z którym musisz się zmierzyć i którego chciałabyś za wszelką cenę uniknąć. Ta sytuacja może powodować stres, udrękę lub niepokój.

Przerwana ciąża

Sen o przerwanej ciąży może oznaczać koniec jakiegoś projektu, porażkę starań. Być może dobrym pomysłem będzie przygotowanie się na nieuniknione i stworzenie planu B.

Aborcja

Śnienie o aborcji może wskazywać na jakiś problem, niepowodzenie, nieprzewidziane skutki. Dbaj o to, co robisz, zwracaj uwagę na szczegóły, sprawdzaj wszystko dwa razy.

Niechciana ciąża

Śnienie o niechcianej ciąży, zwłaszcza jeśli żyjesz w kochającym się związku pokazuje, że podświadomie próbujesz wyrwać się z niego, że nie widzisz nadziei na wspólną przyszłość. Przemyśl całą sytuację na spokojnie.

znaczenie ciąża

Urojona ciąża

Sen może wskazywać, że coś zostanie w Twoim życiu przerwane. Zwracaj szczególną uwagę na wszystko co robisz, analizuj warunki swojej pracy i swojego związku. Taki sen wskazuje na oszustwo, błąd, fałszywe oświadczenia.

Poród

Poród we śnie jest oznaką nowych początków: projektów, planów, zadań, ról życiowych. Jeśli poród przebiega bez komplikacji to według Sennika jest to znak, że ich realizacja będzie przebiegała pomyślnie, jeśli pojawiają się komplikacje – w realnym życiu mogą pojawić się problemy podczas realizacji nowych zadań.

Znaczenie snu ciąża

 • Ciąża u kogoś – odkładasz swoje marzenia i projekty na drugi plan
 • Własna ciąża – pragniesz rozwijać się, realizować marzenia
 • Ciąża mamy – nadchodzą znaczące zmiany
 • Ciąża córki – spodziewaj się dobrych wiadomości
 • Ciąża siostry – Twoi bliscy będą szczęśliwi
 • Ciąża krewnej – coś dobrego spotka Twoją krewną
 • Ciąża koleżanki (przyjaciółki) – czegoś się obawiasz
 • Ciąża dziewczyny – osiągniesz nieoczekiwane zyski
 • Mężczyzna w ciąży – zastanów się nad swoim zachowaniem
 • Test ciążowy – coś nowego pojawi się w Twoim życiu
 • Ciąża z bliźniacza – oczekuj podwójnego skutku działań
 • Czujesz dziecko w brzuchu – odczuwasz skrywane emocje
 • Przytulenie kobiety w ciąży – wiesz jak cieszyć się dobrymi chwilami
 • Niechciana ciąża – coś chcesz ukryć, od czegoś uciec
 • Przerwana ciąża – przygotuj plan B
 • Aborcja – mogą pojawić się problemy
 • Niechciana ciąża – chcesz zerwać relacje z partnerem
 • Urojona ciąża – coś zostanie w Twoim życiu przerwane
 • Poród – czas na coś nowego w Twoim życiu

Znaczenie snu ciąża
Znaczenie snu ciąża

Sennik mistyczny – ciąża

 • Jeśli motyw ten pojawia się we śnie kobiety – śni ona, że jest w ciąży, jest to dla niej symbol, że już niebawem w jej życiu zajdą wielkie zmiany, spowodowane głównie tym, że uda jej się spełnić jakieś swoje ważne marzenie lub nawet większą ich ilość.
 • Jeśli śni, że jej ciąża jest zagrożona, jest to znak, że nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z jakimś poważnym kłopotem, z którym ma do czynienia na jawie i podświadomie wie, że powinna poprosić o pomoc swoich przyjaciół.
 • Kiedy kobiecie śni się, że rodzi rybę, jest to niepomyślny znak na przyszłość, ale nie wiadomo, czego dokładnie może dotyczyć.
 • Jeśli zaś śni, że rodzi orła, jest to zapowiedź, że syn, którego w przyszłości urodzi, będzie bardzo silny psychicznie i będzie miał predyspozycje do sprawowania władzy.
 • Jeśli zaś śni Ci się, że widzisz kobietę w ciąży, jest to zapowiedź poprawienia się Twojej sytuacji materialnej, być może nawet bardzo znacząco.

Sen o ciąży [ link ] – zobacz również szczegółową interpretację tego symbolu w dziale Popularne symbole.

Ciąża
Ciąża
5/5 - (1)

Znaczenie snu Ciąża

Opisz swój sen związany z symbolem Ciąża i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen