sennik deszcz

Deszcz

Sen o deszczu jest oznaką duchowej odnowy, oczyszczenia duszy. Deszcz w snach symbolizuje także kobiecą intuicję, przebudzenie, nowe spojrzenie na świat.

Ma wiele wspólnego z płodnością i odnowieniem, ale może też oznaczać łzy, smutek, nowy etap w życiu. Powszechnie wiadomo, że po burzy nastaje spokój, wychodzi słońce. Dlatego sen o deszczu kojarzy się zwykle z silną potrzebą oczyszczenia swojego wewnętrznego „ja”.

Ważne jest jak się czujesz na jawie, gdy pada deszcz, gdyż u jednych wywołuje on uczucie smutku, a inni czują się dobrze podczas deszczowej pogody.

Sennik deszcz

Woda deszczowa (krople deszczu)

Sen o wodzie deszczowej pokazuje, że należy unikać niebezpiecznych przyjemności (np. takich, które prowadzą do uzależnień lub są niebezpieczne dla zdrowia).

Jeśli woda spada na błotnistą ziemię oznacza to, że możesz mieć kłopoty, jeśli dasz się ponieść pragnieniom. Sennik zaleca: Dbaj o swoje relacje. Oby codzienne troski nie przesłoniły Ci potrzeb bliskich.

Deszcz za oknem

Znaczenie snu o deszczu wiąże się z melancholią, bólem i samotnością.

Prawdopodobnie jesteś osobą, która nie czuje się komfortowo ze swoją samotnością, jednak powinieneś wiedzieć, że samotność to idealna okoliczność, aby dogłębnie poznać siebie i przetestować swoje granice.

W zależności od kontekstu snu, sen o deszczu może przynieść Ci moment wyzwolenia, jak również może wskazywać na uczucie smutku.

Sen o deszczu za oknem może oznaczać także, że szukasz czegoś nowego, bo jesteś zmęczony codziennością.

deszcz za oknem

Drobny deszcz (kapuśniaczek)

Śnienie o drobnym deszczu oznacza, że czujesz się zniechęcony, jesteś w stanie melancholii, nie godzisz się na monotonię i rutynę, z którą musisz się mierzyć każdego dnia.

Jeśli rutyna zaczęła bardzo Ci przeszkadzać, lepiej poszukać sposobów na wprowadzanie innowacji, zabawy. Zacznij cieszyć się życiem, bez lęków i obaw na zapas.

Ulewa

Sen o ulewnym deszczu może być zwiastunem strat finansowych, ryzykownego biznesu. Jeśli jesteś zaangażowany w projekty finansowe, dobrze przyjrzyj się temu co robisz.

Ulewny deszcz we śnie może również wskazywać na zmiany na lepsze w Twoim życiu – zwłaszcza, jeśli posiadasz jakiś plan naprawczy.

Ulewny deszcz może także oznaczać burzliwy emocjonalnie okres, zwykle wskazujący na pojawienie się problemów w związku. Do Ciebie należy zminimalizowanie stresu i nieporozumień, staraj się zrozumieć innych.

Sen o ulewie jest zwykle interpretowany jako oznaka pecha, również jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, problemami, katastrofą. Postaraj się, aby nic Cię nie zaskoczyło, nie ryzykuj, ubezpiecz się, uważaj.

deszcz ulewa

Deszcz i wiatr

Sen o deszczu i wietrze jest ostrzeżeniem, abyś zwracał większą uwagę na opinię znajomych lub rodziny. Być może masz problem i nie chcesz się nim z nikim dzielić.

Jeśli ufasz zaprzyjaźnionej osobie, możesz znaleźć szybkie i skuteczne rozwiązanie.

Jeśli we śnie jednocześnie padał deszcz i wiał wiatr jest to ostrzeżenie, że w sprawie związanej z pracą musisz zaakceptować opinię znajomego. Zdaj się na zdanie zaufanej osoby.

Mogą pojawić się przejściowe problemy w Twoim życiu osobistym.

Deszcz i słońce

Jeśli we śnie widziałeś słoneczny dzień i padający deszcz jest to zapowiedź, że zostaniesz zaproszony na wesele – może to też być Twój własny ślub.

Sen deszcz i słońce oznacza także zmienne emocje i różne wydarzenia w krótkim czasie.

Deszcz w nocy

Śnienie o deszczu w nocy i o tym, że zmokniesz ujawnia, że wkrótce będziesz mógł poczuć się wolny od wszystkich problemów, które przytłaczają Cię w prawdziwym życiu.

Widzenie deszczu w nocy mówi o przebaczeniu, odnosi się również do szczęścia i miłości. Jednak jeśli planujesz podróż w ciągu najbliższych kilku dni, najlepiej ją opóźnić.

Deszcz i błoto

Śnienie o deszczu i błocie oznacza, że przeżywasz fazę rozczarowania w swoim życiu emocjonalnym. Jeśli źle się z czymś czujesz, zmień tempo życia i zarezerwuj czas dla siebie.

Nie daj się prowokować ludziom, którzy nie są zainteresowani Twoim samopoczuciem.

To sen z deszczem i błotem, który ujawnia obecność czegoś co Cię niszczy. Może to być walka z przyjacielem lub partnerem. Jeśli to Ty popełniłeś błąd, powinieneś odłożyć na bok dumę i prosić o wybaczenie, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, sprawy mogą przybrać bardzo negatywny obrót.

Błyskawice i deszcz

Burza we śnie może oznaczać, że podążasz zupełnie inną ścieżką niż ta, którą zaplanowałeś, co może doprowadzić do wielkich strat w Twoich finansach.

Błyskawice i deszcz zwiastują, że w pracy będziesz musiał zmierzyć się z szeregiem problemów, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na wszystko co dzieje się wokół Ciebie. Jeśli pracujesz nad nowym projektem lub masz własną firmę, czas przeanalizować swoje działania, a przede wszystkim to z kim pracujesz. Bliscy Ci ludzie mogą nieświadomie Cię skrzywdzić.

Burza gradowa

Sennik twierdzi, że sen o burzy gradowej reprezentuje Twoją emocjonalną izolację, coś co zmusza Cię do odcięcia się od ludzi i świata.

Jeśli reagujesz na sytuację, której nie możesz kontrolować, uciekając przed nią nie rozwiążesz problemów. Nawet jeśli ta chwila wydaje się trudna, miej odwagę i walcz o siebie, nie pozwól, aby cokolwiek przeszkodziło Ci w drodze do celu.

Oberwanie chmury

Sen wskazuje, że jest w Tobie głęboki smutek.

Śnienie o długich okresach deszczu i widzenie, że niebo nie jest czyste oznacza, że nadal nie możesz wydostać się z trudnej sytuacji, w której się znalazłeś. Jeśli podczas snu czujesz się dobrze to znaczy, że każde niepowodzenie jesteś w stanie pokonać.

Jeśli podczas tego snu zmokniesz, prawdopodobnie odczuwasz głęboki strach przed porażką lub boisz się, że nie będziesz w stanie osiągnąć celu, który sobie wyznaczyłeś. Jeśli chronisz się przed deszczem, powinieneś wiedzieć, że wokół Ciebie gromadzi się szereg problemów, które chociaż nie dotyczą Ciebie bezpośrednio, mają na Ciebie znaczący wpływ.

Powódź

Sen o powodzi może oznaczać kryzysy w rodzinie lub straty finansowe.

Jeśli powódź nawiedza dom, sen jest ostrzeżeniem, abyś nie dał się ponieść emocjom i uczuciom. Jeśli we śnie widzisz kończącą się powódź, oznacza to koniec wszystkich Twoich problemów, zarówno finansowych, jak i emocjonalnych.

Spacer w deszczu

Deszcz symbolizuje oczyszczenie. Wykorzystaj więc okazję do pozbycia się wszystkiego co Ci przeszkadza, rani Cię, hamuje Twoje działania.

Śnienie o spacerze w deszczu oznacza, że żyjesz w dobrym okresie, pełnym szczęścia. Wykorzystaj go jak najpełniej.

Jeśli nie masz nic przeciwko zmoknięciu to znaczy, że jesteś osobą zadowoloną z siebie, masz dość siły, aby poradzić sobie w każdej niekorzystnej sytuacji. Najbliższe dni będą pełne radości i szczęścia.

Chodzenie lub zabawa w deszczu to szczęśliwy znak dla spraw serca. Jeśli jednak ktoś inny spacerował lub bawił się w deszczu to znak, że trzeba zmienić otoczenie, wyrwać się z rutyny.

Parasol

Sen o parasolce oznacza, że odniesiesz korzyści finansowe (wzrost pensji, jeśli jesteś pracownikiem lub zysków, jeśli masz swoją firmę).

Sennik jednak przestrzega, że jeśli nie będziesz postępować rozważnie zyski lub podwyżka w ogóle nie poprawią Twojego życia.

Sen z parasolem wskazuje również na dobry etap Twojego życia emocjonalnego. Jeśli we śnie zobaczysz kogoś z parasolem oznacza to, że wkrótce w Twoim życiu pojawi się bardzo interesująca osoba, która będzie mogła zmienić Twoje plany – i to wyjdzie Ci na dobre.

deszcz parasol

Deszcz z sufitu

Śnienie o deszczu w pomieszczeniu to sposób, w jaki Twoja podświadomość ujawnia, że istnieją pewne cechy osobowości, których nie chcesz ujawniać.

Czujesz, że wykazanie tych cech uczyniłoby Cię bezbronnym, ponieważ pokazałbyś się innym takim, jakim jesteś albo ktoś poznałby sekret z Twojej przeszłości. Zastanów się, czy taka postawa Ci pomaga, czy raczej przeszkadza?

W pracy możesz spodziewać się podwyżki.

Deszcz meteorytów (deszcz gwiazd)

Sen o deszczu meteorytów ujawnia silny lęk przed porażką lub śmiercią. Musisz się zrelaksować, odetchnąć od codziennych problemów, zająć się swoim hobby.

Swoje wątpliwości rozwiej dzięki rozmowie z kimś zaufanym lub ze specjalistą. Działaj z rozwagą i uwierz w siebie.

Widząc spadające gwiazdy wierzymy, że spełniają się nasze życzenia. Według Sennika sen o roju meteorów ujawnia, że jesteś osobą pełną światła, więc każde życzenie, o jakim pomyślisz podczas tego snu, spełni się w Twoim życiu.

Jeśli nie będziesz mieć żadnych życzeń podczas snu, wszystkie myśli, które przyjdą Ci do głowy w ciągu dnia, stopniowo się zrealizują.

Znaczenie snu deszcz

 • Woda deszczowa (krople deszczu) – unikaj niebezpiecznych sytuacji i dbaj o bliskich
 • Deszcz za oknem – jesteś zmęczony codziennością
 • Drobny deszcz (kapuśniaczek) – zacznij cieszyć się życiem
 • Ulewa – przed Tobą burzliwy emocjonalnie okres, staraj się zrozumieć innych
 • Deszcz i wiatr – zwracaj większą uwagę na opinię znajomych i rodziny
 • Deszcz i słońce – dużo będzie się działo w Twoim życiu
 • Deszcz w nocy – uwolnisz się od problemów, które Cię przytłaczają
 • Deszcz i błoto – zwolnij, odpocznij, przemyśl wszystko
 • Błyskawice i deszcz – bądź uważny w pracy, działaj rozważnie
 • Burza gradowa – walcz o siebie, nie rezygnuj ze swoich planów
 • Oberwanie chmury – trudne sytuacje można pokonać
 • Powódź – nie daj się ponieść emocjom
 • Spacer w deszczu – pozbądź się wszystkiego co Ci przeszkadza i hamuje Twoje działania
 • Parasol – masz szanse na poprawę swoich finansów
 • Deszcz z sufitu – chcesz coś ukryć przed światem
 • Deszcz meteorytów (deszcz gwiazd) – zrelaksuj się, odpocznij, pozbądź lęków

Znaczenie snu deszcz
Znaczenie snu deszcz

Sennik mistyczny – znaczenie snu deszcz

 • Jeśli śni Ci się deszcz, ogółem oznacza to poprawienie się Twojej ogólnej sytuacji życiowej.
 • Gdy patrzysz przez okno jak pada, może to oznaczać, że na jawie odczuwasz przygnębienie spowodowane głównie tęsknotą za czymś, co minęło i już nigdy nie wróci.
 • Gdy słyszysz szum padającego deszczu, jest to zapowiedź, że uda Ci się odnieść zwycięstwo nad swoją konkurencją w jakiejś dziedzinie.
 • Kiedy śnisz, że jesteś przemoknięty, oznacza to, że szukasz szczęścia w niewłaściwym miejscu i na pewno żaden z Twoich wysiłków w tym kierunku nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.
 • Jeśli przemokłeś do przysłowiowej suchej nitki, może to oznaczać, że czeka Cię przeziębienie albo jakaś mało groźna infekcja, kiedy zaś marzniesz na deszczu, jest to zwiastun jakiegoś niemiłego wydarzenia, jakie wkrótce może mieć miejsce w Twoim życiu.
 • Jeżeli chronisz się przed deszczem, zapowiada to dla Ciebie bliżej nieokreślony zysk.
 • Kiedy w Twoim śnie pada deszcz i jednocześnie świeci słońce, jest to zapowiedź szczęścia, ale z nutą smutku, zaś wiosenny deszczyk z towarzyszeniem tęczy wieszczy romantyczne chwile u boku ukochanej osoby.
 • Miarowy deszcz zapowiada dla Ciebie jakieś korzyści, ulewa z grzmotami – burzliwe przeżycia w sferze osobistej, zaś deszcz ze śniegiem oznacza, że niebawem zostanie przed Tobą odkryta jakaś tajemnica.
Deszcz
Deszcz
Oceń sennik

2 komentarze

 1. Janina Dembińska
 2. Adaska

Znaczenie snu Deszcz

Opisz swój sen związany z symbolem Deszcz i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen