sennik lew

Lew

Sen o lwie

Sny o lwach reprezentują zarówno zdolności przywódcze, jak i wewnętrzną siłę. Rola, jaką lew odgrywa we śnie, jest taka sama jak ta, którą odgrywa w prawdziwym życiu.

Moc, szlachetność, siła, zdolność i równowaga emocjonalna to cechy, które uosabia to zwierzę.

Jeśli śniłeś o lwach oznacza to, że w końcu udało Ci się odnaleźć swoją wewnętrzną siłę. Dzięki snom o lwach będziesz mógł odkryć aspekty swojej osobowości, które pozostały ukryte.

Lwy mogą pojawić się w Twoim śnie, aby przekonać Cię o własnej mocy i dać Ci impuls, którego potrzebujesz, aby iść naprzód. Uświadomiłeś sobie kim jesteś i co możesz zrobić.

Sennik lew

Widzieć lwa

Jeśli masz obawy związane z miejscem pracy, możesz przyciągać lwy do swoich snów, aby przekazywały Ci trochę energii, poczucia bezpieczeństwa i szacunku.

Może chcesz, aby wreszcie ktoś zwrócił na Ciebie uwagę, zainteresował się Tobą, Twoimi odczuciami, emocjami lub propozycjami.

widzieć lwa

Jesteś lwem

Jeśli śnisz, że jesteś lwem, Sennik wyjaśnia, że albo jesteś świadomy, że masz pewne cechy tego zwierzęcia (siła, władza, przywództwo), albo myślisz, że ich potrzebujesz. w klatce

Lew w domu

Jeśli lew we śnie jest spokojny i cichy, a Ty nie czujesz strachu oznacza to, że jest przy Tobie ktoś, kto będzie chronić Cię i wspierać w trudnych czasach. Jeśli boisz się lwa oznacza to, że przed Tobą trudny problem do rozwiązania.

Lew w klatce

Znaczenie snu kieruje Twoją uwagę na namiętności, które ukrywasz. Zastanów się jak wyglądają relacje w Twoim związku, czy jesteś szczęśliwy? Czego potrzebujesz?

Sen może też symbolizować to co tłumisz, poskramiasz na co dzień, np. gniew, siłę lub agresję. Sen może również wskazywać, że pozostajesz pod zbyt dużą kontrolą partnera.

Lwica z młodymi

Kiedy we śnie pojawia się lwica i jej młode, sen oznacza koniec zmartwień, zwycięstwo, sukces, pokonanie wrogów, spokój materialny. Jeśli lwica jest nerwowa, ostrzega przed złośliwymi działaniami innych ludzi.

lew z młodymi

Lwiątko (młody lew)

Jeśli śniłeś o lwiątku, Sennik zapowiada sezon pełen fascynujących spotkań i romansów. Inne znaczenie snu przepowiada obiecujące początki czegoś nowego, np. kariery lub romansu.

Ryczący lew

Słyszenie ryku lwa w snach jest oznaką szczęścia. Przed Tobą pozytywne niespodzianki. Spójrz na świat bez uprzedzeń.

Karmić lwa

Sen wskazuje, że odważysz się robić różne rzeczy, nawet jeśli się tego boisz. Poradzisz sobie ze wszystkim, będziesz czuł, że masz siłę i energię do pokonywania barier.

Oswojony lew (spokojny lew)

Sennik mówi, że swobodnie wychodzisz poza konwencje, jesteś osobą elastyczną, która umie odnaleźć się w każdej sytuacji.

Jeśli lew, którego widzisz we śnie nie wykonuje żadnego ruchu, sen odzwierciedla dominujący charakter Twojego partnera. Łagodny lew oznacza także lojalność.

Poznasz kogoś z kim się zaprzyjaźnisz. Osoba ta będzie wierna i uczciwa, bardzo Ci oddana.

lew spokojny oswojony

Jechać na lwie, jedziesz na lwie

Sen zapowiada sukces w biznesie lub rozwój zawodowy. Jeśli czujesz we śnie strach przed lwem, to przez Twoją niepewność może być Ci trudniej osiągnąć swoje cele.

Głaskać lwa

Sen oznacza, że musisz być bardziej stanowczy i wymagający. Odnosi się to do zarządzania innymi ludźmi, ale też do podejmowania decyzji.

Rozmawiać z lwem

Jeśli we śnie rozmawiasz z lwem bez strachu oznacza to, że jesteś pewny siebie. Jeśli odczuwasz strach oznacza to, że czasami wątpisz w siebie i powinieneś wzmocnić własne poczucie wartości.

Lew Cię broni

Działający jako obrońca lew we śnie oznacza, że masz wielu oddanych Ci ludzi, którzy zawsze są u Twojego boku. Możesz liczyć na bliskich i przyjaciół. Nie zapominaj nigdy o nich.

Lew atakuje

Walka z lwem we śnie może sugerować kłótnie w związku, w rodzinie lub w pracy. Sen to ostrzeżenie przed trudnościami, które mogą się wkrótce pojawić. Jeśli we śnie pokonasz lwa, będziesz wiedział jak skutecznie rozwiązać sytuację.

Sennik przestrzega, że Twoja dominująca i agresywna postawa może obrócić się przeciwko Tobie. Dlatego sen jest ostrzeżeniem, że musisz zmienić swoje nawyki i relacje z innymi, zanim będzie za późno.

Sen o ataku lwa może wskazywać, że istnieją w Tobie impulsy, które stwarzają problemy i mogą prowadzić do samozniszczenia. Może to również być szkodliwe dla ludzi wokół Ciebie.

lew atakuje

Lew goniący ofiarę

Jeśli w Twoim śnie lwu uda się złapać zdobycz symbolizuje to, że masz pełną kontrolę nad własnym życiem i potrafisz mądrze podejmować decyzje i radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Uda Ci się osiągnąć wiele w swoim życiu. Jeśli ofiary nie udaje się złapać, musisz pracować nad skutecznością swoich działań, szukaniem różnych rozwiązań i wytrwałością.

Być ściganym przez lwa

Sen symbolizuje coś, przed czym chcesz uciec, ale nie bardzo Ci się to udaje. Może jest to jakaś sytuacja, może nawyki, a może cecha charakteru.

Inne znaczenie snu może oznaczać, że odczuwasz czyjąś presję lub strach przed osobą, która ma nad Tobą władzę. Może to być np. Twój szef, ale też ktoś kto kiedyś Cię skrzywdził.

Pokonać lwa

Sen wskazuje, że odniesiesz sukces w życiu, kontrolując swoje agresywne impulsy w obliczu niekorzystnych sytuacji, które się pojawiają. Sen może też symbolizować powrót do czegoś, np. do władzy, popularności, uznania.

Polowanie na lwa

Polowanie na lwa we śnie oznacza, że dążysz do przywództwa. Może zabiegasz o awans, a może o stanowisko kierownicze. Nie zawsze cel uświęca środki – pamiętaj o tym!

Stary lew

Sen o starym lwie oznacza, że jesteś zmęczony, pozbawiony wigoru i chęci życia. Potrzebny Ci odpoczynek. Powinieneś też przeanalizować jeszcze raz swoje plany i cele. Mierz siły na zamiary.

Chory lew

Masz tendencję do wykonywania wielu czynności w tym samym czasie, a rezultatem tego jest wyczerpanie. Jesteś zmęczony i potrzebujesz odpoczynku.

Przede wszystkim zweryfikuj swoje plany i działania i nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków.

Martwy lew

Sen oznacza, że coś dobiega końca. Może tracisz kontrolę, albo władzę nad czymś lub kimś w życiu na jawie.

Sen może również oznaczać rozwiązanie trudnych problemów lub pożegnanie się z czymś negatywnym, złym, np. nałogiem lub zerwanie toksycznej relacji.

Poskramiacz lwów (treser lwów)

Jeśli we śnie byłeś treserem lwa oznacza to, że będziesz miał moc uwodzenia. Możesz teraz zdobyć zainteresowanie kogokolwiek zechcesz.

Sfinks (lew ze skrzydłami)

Lew ze skrzydłami symbolizuje złoto i udane interesy. Spodziewaj się szczęścia i osiągaj swoje materialne lub duchowe cele.

lew sfinks

Lew i tygrys

Tęsknisz za partnerem, który byłby uzupełnieniem Ciebie, który byłby w stanie dać Ci to czego potrzebujesz. Jeśli jesteś w związku to znak, że nie czujesz się w nim szczęśliwy i spełniony.

Kolory lwów:

Biały lew

Jesteś świadomy swojej mocy i możliwości. Przed Tobą owocny, nowy okres, w którym wykorzystasz własne atuty.

Czarny lew

Sen oznacza wzmocnienie agresji i okrucieństwa. Będziesz musiał poradzić sobie ze swoimi niekontrolowanymi instynktami lub z egocentryzmem.

Czarny lew w snach może również reprezentować osobę Ci bliską, kogoś, kto przeraża i blokuje Cię swoją obecnością.

znaczenie snu lew

Znaczenie snu: lew

 • Widzieć lwa – potrzebujesz siły i poczucia bezpieczeństwa
 • Jesteś lwem – masz siłę lub władzę
 • Lew w domu – jest przy Tobie ktoś, kto będzie chronić Cię i wspierać
 • Lew w klatce – tłumisz w sobie różne emocje
 • Lwica z młodymi – nadchodzi koniec zmartwień lub sukces
 • Lwiątko (młody lew) – zaczniesz coś nowego
 • Ryczący lew – przed Tobą pozytywne niespodzianki
 • Karmić lwa – poczujesz siłę i energię do pokonywania barier lwem
 • Oswojony lew (spokojny lew) – umiesz odnaleźć się w każdej sytuacji
 • Jechać na lwie – pokonaj niepewność a odniesiesz sukces
 • Głaskać lwa – bądź bardziej stanowczy i wymagający
 • Rozmawiać z lwem – popracuj nad pewnością siebie
 • Lew Cię broni – możesz liczyć na bliskich i przyjaciół
 • Lew atakuje – uważaj na kłótnie w związku, w rodzinie lub w pracy
 • Lew goniący ofiarę – starasz się kontrolować swoje życie
 • Być ściganym przez lwa – chcesz uciec od czegoś lub kogoś
 • Pokonać lwa – powrócisz do czegoś, co kiedyś utraciłeś
 • Polowanie na lwa – zabiegasz o awans, stanowisko kierownicze
 • Stary lew – mierz siły na zamiary
 • Chory lew – jesteś zmęczony i potrzebujesz odpoczynku
 • Martwy lew – coś dobiega końca
 • Poskramiacz lwów (treser lwów) – będziesz mieć moc uwodzenia
 • Sfinks (lew ze skrzydłami) – przed Tobą udane interesy
 • Lew i tygrys – potrzebujesz partnera, który byłyby uzupełnieniem Ciebie
 • Biały lew – wykorzystasz własne atuty i zmienisz swoje życie
 • Czarny lew – panuj nad agresją i egoizmem

Interpretacje snów o lwie

Lew to dumne zwierzę, powszechnie uważane za króla zwierząt. Budzi strach i respekt. Jest kotem, który wykazuje się niezwykłym sprytem, siłą i mądrością.

Duma

Czy na jawie jest coś, z czego jesteś dumny? Lew we śnie może Ci o tym przypomnieć lub to uświadomić.

Gniew

Lwy są zwykle postrzegane jako dzikie i groźne zwierzęta. Widok lwa we śnie może symbolizować Twój własny gniew, złość na kogoś lub zły humor. Nie jest niczym niezwykłym śnienie o lwie po zażartej kłótni.

Kontrola / Władza / Przywództwo

Lwy są symbolem kontroli, władzy i przywództwa. Jako silne zwierzę lew ma posłuch w swoim stadzie, ale też budzi strach u innych gatunków.

Niepokój / Strach

Jeśli się czegoś boisz, lew zaatakuje Cię we śnie, symbolizuje on Twoje lęki i niepokoje. Zwróć szczególną uwagę na resztę snu, aby znaleźć wskazówki, co powoduje te emocje.

Siła

Lew w Twoich snach może symbolizować Twoją własną siłę lub siłę kogoś, kogo znasz. Siła może być fizyczna, ale też psychiczna.

znaczenie snu lew

Dodatkowe wskazówki dotyczące interpretacji snu o lwie:

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci lepiej zrozumieć znaczenie Twojego snu:

 • Opisz lwa w 5 słowach: Co one mogą oznaczać dla Ciebie?
 • Zwróć uwagę na otoczenie i kontekst: Sen o lwie w dżungli różni się znacznie od snu o lwie w domu.
 • Jak się czułeś we śnie? Twoje uczucia i emocje we śnie mogą również pomóc Ci zrozumieć znaczenie snu. Przestraszyłeś się lwa? Czy lew sprawił, że poczułeś się bezsilny? Identyfikując emocje we śnie, możesz zidentyfikować emocje, które podświadomie odczuwasz na jawie.
 • Jakie wydarzenia dzieją się w Twoim życiu? Czy lew może być symbolem tego, co przeżywasz?
 • Lew jest także znakiem Zodiaku. Ten znak pojawia się w kalendarzu w dniach 23 lipca do 22 sierpnia. Czy znasz kogoś, kto jest obecny w Twoim życiu, który urodził się w znaku Lwa? A może masz zaplanowane jakieś wydarzenia na tę porę roku?

Lew : sennik mistyczny

Znaczenie snu lew
Znaczenie snu lew

Jeśli symbol ten pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że na jawie masz w sobie wielkie pokłady energii i sił witalnych, które możesz spożytkować, na co tylko zechcesz.

 • Gdy we śnie widzisz lwa, jest to znak, iż na jawie masz obok siebie prawdziwego, wiernego przyjaciela, a jeśli na razie tak nie jest, to na pewno wkrótce nawiążesz z kimś taką silną, trwałą relację.
 • Jeśli we śnie widzisz biegnącego lwa, oznacza to, że w najbliższej przyszłości w Twym życiu będą miały miejsce wydarzenia, które będą Cię kosztować wiele nerwów i stresu, ale wszystko powinno się dobrze skończyć.
 • Gdy widzisz lwa na wolności, jest to znak, że spotkasz się oko w oko z groźnym przeciwnikiem.
 • Jeśli widzisz śpiącego lwa, zapowiada to spokój i harmonię, jakie przez najbliższy czas będą gościć w Twojej rodzinie.
 • Jeżdżenie na lwie zapowiada, że uda Ci się rozwiązać pewną ważną dla Ciebie sprawę, a to dzięki wsparciu udzielonemu Ci przez pewną wpływową osobę.
 • Polowanie na lwy sygnalizuje, że weźmiesz udział w bardzo śmiałym przedsięwzięciu.
 • Gdy we śnie słyszysz ryk lwa, oznacza to, ze niebawem pojawi się przed Tobą możliwość zmiany pracy na znacznie lepszą posadę.
 • Jeśli śni Ci się, że jesteś ścigany przez lwa, zapowiada to dla Ciebie problemy w porozumieniu się z przełożonym.
 • Gdy zostałeś zaatakowany przez lwa, jest to dla Ciebie ostrzeżenie przed grożącym Ci bliżej nieokreślonym niebezpieczeństwem, przed którym jednak masz szansę się uchronić jeśli zachowasz wzmożoną ostrożność.
 • Jeśli we śnie bronisz się przed lwem, oznacza to, że jesteś rozsądnym i mądrym człowiekiem i dzięki temu udaje Ci się unikać wielu przeciwności losu.
 • Kiedy we śnie boisz się lwa, jest to zapowiedź, że wkrótce narazisz się jakiejś ważnej, wpływowej osobie i będziesz musiał ponieść konsekwencje swojego złego zachowania.
 • Pokonanie lwa zapowiada, że uda Ci się pokonać albo przynajmniej unieszkodliwić jakiegoś swojego wroga.
 • Lew w klatce zwiastuje Ci triumf nad wrogami.
 • Jeśli we śnie widzisz lwa na uwięzi, oznacza to, że uda Ci się uchronić przed atakami Twego nieprzyjaciela.
 • Zabicie lwa zapowiada, że ostatecznie pokonasz swych nieprzyjaciół.
 • Martwy lew sygnalizuje, iż Twój wróg nie może Ci w żaden sposób zaszkodzić, więc możesz czuć się bezpieczny mimo iż stale żywi w stosunku do Ciebie złe emocje.
 • Młody lew to zapowiedź nowego przedsięwzięcia, najprawdopodobniej zawodowego, w które niebawem się zaangażujesz i które może Ci przynieść wielkie korzyści.
 • Ujarzmienie lwa zapowiada, że uda Ci się osiągnąć prawdziwy sukces.
 • Gdy śni Ci się, że towarzyszy Ci młody lew, jest to znak, że w bliskiej przyszłości uda Ci się zdobyć wielkie wpływy i Twoje otoczenie będzie czuć przed Tobą wielki respekt, a może nawet się Ciebie bać.
 • Lwica z młodymi pojawiająca się w Twoim śnie sygnalizuje, że nadszedł dobry moment do tego, byś spróbował pogodzić się ze swym nieprzyjacielem.
 • Lwia skóra zapowiada dla Ciebie sukces finansowy, a nawet prawdziwe bogactwo.
 • Jeśli śnisz, że jesz mięso lwa, oznacza to, że niebawem zaczniesz piastować jakieś prestiżowe, zaszczytne stanowisko.

Sen o ataku dzikiego zwierzęcia [ link ] – zobacz również szczegółową interpretację symbolu Lew w dziale Popularne symbole.

Lew
Lew
5/5 - (2)

1 sen

Znaczenie snu Lew

Opisz swój sen związany z symbolem Lew i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen