krowa sennik znaczenie

Krowa

Sen o krowie

Krowy reprezentują stabilność, zaufanie, pokój i dobrobyt. Sen o krowach symbolizuje zwykle spokój i pewność siebie.

Ty i Twoja rodzina możecie mieć przed sobą wspaniałą przyszłość, ale uważaj, spójrz na niektóre szczegóły snu, które mogą diametralnie zmienić jego znaczenie.

Sennik krowa

Stado bydła

Sen to sygnał, abyś zwracał większą uwagę na kwestie związane z Twoim zawodem. Masz przed sobą wspaniałą przyszłość, możesz robić karierę, ale jest duża konkurencja, więc nie spoczywaj na laurach. Sennik w tym przypadku radzi Ci zdecydowane działanie.

stado krów

Krowa i byk

Sennik zapowiada, że unikniesz niebezpieczeństwa. Może to być nawet sytuacja zagrażająca Twojemu życiu. Mimo wszystko, miej się na baczności i nie myśl, że jesteś niezniszczalny.

Krowa na łące

Sen zapowiada spokój i stabilizację. To dobry czas, aby zadbać o siebie i swoje potrzeby. Zrób to o czym od dawna marzyłeś lub co odkładałeś na potem.

Krowa w oborze

Sennik przewiduje, że spełni się Twoje marzenie. Zacznij tylko działać, wykaż się inicjatywą i chęcią zdobywania tego, co pragniesz.

Krowa z rogami

Uważaj na siebie i bliskich. Sen ostrzega Cię przed niebezpieczeństwem. Nie podejmuj ryzykownych zachowań, nie narażaj innych na kłopoty.

Doić krowę

Znaczenie snu można odczytać jako zapowiedź otrzymania spadku lub nagrody. Mogą to być dodatkowe pieniądze lub inne dobra o większej wartości, które otrzymasz, choć o nie nie zabiegałeś lub się ich nie spodziewałeś.

doić krowę

Krowa w ciąży

Oczekujesz na coś dobrego, jakąś zmianę, wizytę, może miłość. Masz szansę na to, że Twoje oczekiwania lada dzień się zakończą. Sennik zapowiada szczęśliwe chwile i pozytywne zmiany.

Krowa się cieli (cielna krowa)

Sen zapowiada dobre zmiany. Mogą to być dobre wiadomości i dobre zdarzenia. Jeśli w Twoim życiu do tej pory działo się nie najlepiej, to nadszedł czas na poprawę losu.

Krowa z cielakiem

Sen sygnalizuje pojawienie się w Twoim życiu kogoś nowego. Może to być nowa osoba, taka jak partner lub przyjaciel, a może to być pojawienie się dziecka w rodzinie.

Gruba krowa

Sennik przepowiada dobry czas dla Twoich finansów. Jeśli prowadzisz firmę lub inwestujesz pieniądze, przed Tobą okres dobrych dochodów. Będziesz cieszyć się wygodnym i przyjemnym życiem. Nie zmarnuj okazji i tego co dzięki nim zyskasz.

Chuda krowa

Sen o chudych krowach jest ostrzeżeniem przed trudnymi czasami. Zabezpiecz się, by potem nie żałować. Zmień złe nawyki, zrób badania, nie ryzykuj.

Krowa atakująca

Sen wskazuje, że ktoś zamierza Cię skrzywdzić, może jest to ostrzeżenie przed nieoczekiwaną zdradą lub oszustwem. Inne znaczenie snu ostrzega przed fałszywymi przyjaciółmi.

Być gonionym przez krowę

Jeśli we śnie goni Cię krowa, prawdopodobnie przechodzisz przez okres w życiu, w którym odpowiedzialność sprawi, że zajmiesz się wieloma rzeczami jednocześnie. Stawienie czoła problemom będzie skomplikowane, ale dasz sobie radę, musisz tylko przejąć kontrolę nad sytuacją.

Martwa krowa (zdechła krowa)

Znaczenie snu można interpretować jako strach przed utratą tego, co osiągnąłeś, niezależnie od tego, czy są to dobra materialne, czy niematerialne. Może to być np. strach przed utratą partnera lub pracy. Sen o martwych krowach jest odzwierciedleniem tego, co czujesz.

Czaszka krowy

Postaraj się unikać sytuacji, która może być dla Ciebie niebezpieczna, zadbaj o zdrowie. Sen może również oznaczać, że potrzebujesz więcej uwagi od swoich krewnych, zwłaszcza matki. Ważne jest, abyś otrzymał od nich dobrą radę, ponieważ możesz wybrać złą ścieżkę. Spędzaj więcej czasu z rodziną.

krowa znaczenie snu

Kolory krów

Biała krowa

Jeśli nadal będziesz podążać właściwą drogą, wiele zyskasz. Kolor biały jest synonimem czystości, sprawiedliwości i świętości. Dzięki swojej dobroci i pokorze możesz wiele otrzymać od losu i ludzi.

Czerwona krowa

Sen wróży dobry okres finansowy. Może oznaczać podwyżkę lub dodatkowy zarobek. Może też oznaczać, że znajdziesz intratną ofertę pracy. Być może otrzymasz dodatkowe pieniądze, np. premię.

Czarna krowa

Sennik ostrzega, jeśli przyśniła Ci się czarna krowa powinieneś być uważny i dobrze interpretować sygnały otoczenia. Sen może zapowiadać zdradę partnera lub przyjaciela.

Łaciata krowa

Sen jest zwiastunem spokoju i stabilności. Zapowiada okres, w którym będziesz mógł odpocząć od problemów i zbliżyć się bardziej do rodziny lub zająć sobą i swoimi potrzebami.

Znaczenie snu: krowa

 • Stado bydła – nie spoczywaj na laurach
 • Krowa i byk – unikniesz niebezpieczeństwa
 • Krowa na łące – zadbaj o siebie i swoje potrzeby
 • Krowa w oborze – spełni się Twoje marzenie
 • Krowa z rogami – uważaj na siebie i bliskich
 • Doić krowę – możesz otrzymać dodatkowe pieniądze lub coś wartościowego
 • Krowa w ciąży – nadchodzą szczęśliwe chwile i pozytywne zmiany
 • Krowa się cieli (cielna krowa) – nadszedł czas na poprawę losu
 • Krowa z cielakiem – w Twoim życiu pojawicie nowa osoba
 • Gruba krowa – będziesz cieszyć się wygodnym i przyjemnym życiem
 • Chuda krowa – zmień złe nawyki, nie ryzykuj
 • Krowa atakująca – ktoś może próbować Cię oszukać
 • Być gonionym przez krowę – przejmij kontrolę nad sytuacją, a dasz radę pokonać problemy
 • Martwa krowa (zdechła krowa) – boisz się stracić to, co osiągnąłeś
 • Czaszka krowy – spędzaj więcej czasu z rodziną
 • Biała krowa – postępuj zgodnie ze swoim sumieniem
 • Czerwona krowa – nadchodzi dobry okres finansowy
 • Czarna krowa – bądź czujny i uważny
 • Łaciata krowa – będziesz mógł odpocząć od problemów i zbliżyć się do rodziny

Sen o krowie

Znaczenie snu krowa
Znaczenie snu krowa

Często kojarzymy krowy i stada bydła wyłącznie z rolnictwem i hodowlą. Tymczasem zwierzęta te mają wiele różnych znaczeń w kulturach na całym świecie. Przyjrzyjmy się różnym znaczeniom symboli snów, w których krowa odgrywa główną rolę.

Co symbolizują krowy i bydło?

Krowy są często postrzegane jako źródło pokarmu i mleka. Wielokrotnie kojarzymy krowy z dostatkiem i dobrobytem. W czasach Wielkiego Kryzysu rodzina była uważana za bogatą, jeśli posiadała krowę. Często słyszymy też popularne określenie w biznesie – „dojna krowa” co oznacza, że coś jest stałym i pewnym źródłem dochodu lub zysku.

Krowa często pojawia się jako zwierzę mocy lub zwierzę duchowe dla kobiet, które borykają się z płodnością lub potrzebują wsparcia w pełnieniu roli matki. Matki krowy i cielęta łączy szczególna więź, więc sen o krowie lub o pojawieniu się krowy jako symbolu lub zwierzęcia duchowego może oznaczać macierzyńskie i wychowawcze aspekty siebie.

Duchowe połączenie ze stworzeniem

Krowy i ich cielęta przypominają nam, że wszyscy jesteśmy połączeni z boskim źródłem energii stworzenia, zatem powinniśmy okazywać życzliwość i troskę o wszystkie żywe istoty. Zwierzęta te często są tutaj, aby przypomnieć nam, że wszyscy jesteśmy wielkimi twórcami w naszym życiu. Może wydawać się, że krowa daje Ci mądrość i wsparcie w tworzeniu fizycznego życia.

sennik krowa
Sennik krowa

Sennik – typowe sny o krowach

Sen o szczęśliwych krowach

Śnienie o zdrowym i tłustym stadzie krów wypasanym na zielonych pastwiskach często oznacza, że czujesz się zadowolony i spokojny o sytuację w swoim życiu. Możesz mieć wrażenie, że Twoje finanse są dobrze zarządzane, a sprawy w Twoim życiu idą gładko.

Jeśli krowa lub bydło wyglądają na źle karmione, zaniedbane lub niezdrowe prawdopodobnie czujesz się tak, jakbyś nie widział rezultatów ciężkiej pracy i wysiłku. Możesz nie czuć się zadowolony ze swojej obecnej sytuacji, a Twoje finanse nie są zadowalające.

Sen o pędzącym stadzie

Pęd bydła może oznaczać, że tracisz kontrolę. Możesz czuć się niezdolny do kontrolowania swoich finansów, jeśli ta panika we śnie jest w jakiś sposób związana z zyskami lub jedzeniem. Możesz też czuć się niezdolny do utrzymania siebie lub swojej rodziny.

W niektórych przypadkach panika we śnie może również oznaczać, że cel, do którego dążysz, będzie wymagał wiele wysiłku i energii, aby zobaczyć wyniki, które chcesz osiągnąć.

Sen o dojeniu krowy

Dojenie krowy we śnie może znaczyć, że liczysz na sukces swoich inwestycji lub pracy. Możesz mieć pewność co do dokonanych wyborów, że przyniosą one oczekiwane rezultaty.

Sen o krowie z cielętami

Sen o krowie z cielętami często oznacza chęć połączenia się ze stroną kobiecą i matczyną. Możesz czuć się tak, jakbyś potrzebował opieki, albo jest coś lub ktoś w Twoim życiu, kto potrzebuje Twojej opieki.

Sen o cielętach

Jeśli śnisz o szczęśliwych cielętach z matkami znaczy to, że szukasz sposobów na zwiększenie swojego dostatku w życiu lub że próbujesz zajść w ciążę albo myślisz o założeniu rodziny.

Jeśli śnisz o oddzieleniu krów od ich cieląt, to prawdopodobnie czujesz się odtrącony od kogoś na kim Ci zależy lub od kogoś kto opiekował się Tobą w przeszłości. Małe krowy często płaczą, gdy są oddzielone od matek.
Możesz także czuć się opuszczony lub zaniedbany przez kogoś kto nie jest wobec Ciebie lojalny.

Sen o przerażających krowach lub bykach

Jeśli śnisz o ciemnej lub złowrogiej krowie lub byku, to pewnie w życiu na jawie boisz się osoby, z którą masz do czynienia w biznesie, być może masz w swoim otoczeniu osobę, która zagraża Twojemu spokojowi i szczęściu.

Wściekła krowa to potężna siła, więc jeśli śnisz o szarżującej na Ciebie krowie lub byku, możesz na jawie czuć się atakowany przez coś lub kogoś.

Możesz również mieć tłumione uczucia dotyczące swojej obecnej sytuacji finansowej. Czy Twoja obecna sytuacja finansowa zagraża Twojemu szczęściu lub zdrowiu? Czy wydaje się beznadziejna? Często takie sny wynikają z braku poczucia możliwości rozwiązania swoich problemów.

Krowa – znaczenie snu

Symbole snów związane z krowami, bykami i bydłem

Jeśli miałeś sen o krowie, możesz sprawdzić znaczenie innych elementów pojawiających się we śnie. Oto kilka powiązanych symboli, które mogą dać Ci dodatkowy wgląd w to, co może oznaczać sen.

Sennik – typowe wydarzenia i miejsca w snach o krowach

Inne zwierzęta hodowlane
Czasami krowy mogą pojawić się w naszych snach na farmie wraz z innymi zwierzętami hodowlanymi. Oto kilka typowych zwierząt, które mogą pojawiać się razem z krowami, którym poświęciliśmy odrębne artykuły w senniku:

Krowa
Krowa

Interpretowanie snów o krowie

Krowa, i koza to ważne symbole senne, które można rozpatrywać jednocześnie, jako że są to zwierzęta hodowlane i oba dają mleko, mają więc ze sobą wspólne kluczowe czynniki. Jeśli widzimy któreś z tych zwierząt we śnie, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak się zachowywały i jakie było ich nastawienie do nas.

Sen o krowie/kozie
Sen o krowie

Bardzo ważny jest też fakt, czy nie utożsamiamy ich z jakimiś osobami z naszego najbliższego otoczenia, bo nawet jeśli nie widzimy tego na pierwszy rzut oka, po głębszym zastanowieniu możemy dojść do wniosku, że zwierzęta te przejawiały jakieś ludzkie cechy, które możemy skojarzyć ze znanymi nam osobami.

Krowa jest uniwersalnym symbolem matki-żywicielki i jeśli pojawia się w naszym śnie, może to oznaczać, że tęsknimy za prostym, nieskomplikowanym i łatwym życiem, jakie kojarzymy z wsią. Może to być również symbol naszej tęsknoty za kimś, kto mógłby dać nam ciepło i się nami zaopiekować, dając nam poczucie bezpieczeństwa i potrzebną nam bliskość. Jednakże krowa może też mieć inny wydźwięk i symbolizować kobietę, której na jawie nie lubimy, którą lekceważymy lub uważamy za mało inteligentną.

Pojawiający się w naszym śnie byk jest natomiast symbolem ślepej namiętności i instynktu seksualnego, a także naszych destrukcyjnych skłonności. Może zatem oznaczać, że spalamy się w płomieniu złej namiętności, która zaszkodzi naszemu życiu lub też mamy inne autodestrukcyjne skłonności, które mogą nas doprowadzić do upadku. Byk może również symbolizować naszego ojca, który był despotą czy nawet wykazywał się w stosunku do nas bezwzględnością i okrucieństwem, zaniżając nasze aspiracje i zagrażając nam w sensie emocjonalnym.

Gdy we śnie widzimy stado bydła, jest to znak, że otoczenie, w jakim się znajdujemy, jest bezmyślne i przez kontakty z nim możemy stracić swą indywidualność, zasilając szeregi tępej masy.

Kozioł pojawiający się w naszym śnie może symbolizować godną potępienia i pozbawioną jakiegokolwiek wstydu rozwiązłość, niekoniecznie naszą własną. Nawiązuje to wszelkich wykroczeń i dewiacji seksualnych, a także może symbolizować siły ciemności, szatana i wszystko, co się z nimi wiąże.

W tym znaczeniu może sygnalizować, że mamy w sobie perwersyjne lub nawet zbrodnicze skłonności, których się obawiamy, ponieważ podświadomie czujemy, że zaczynają nad nami dominować. Może to również świadczyć o naszych poważnych problemach psychicznych i emocjonalnych, a wręcz sygnalizować, że jesteśmy na skraju załamania nerwowego i rozpadu naszej osobowości. Jednak symbol ten może też mieć mniej groźną wymowę, zwłaszcza jeśli pojawia się w snach kobiet, wówczas przeważnie oznacza bowiem tylko tyle, że śniąca ma niezaspokojone potrzeby seksualne albo emocjonalne, które mocno dają jej się we znaki, choć na jawie może wcale nie zdawać sobie sprawy z ich silnego wpływu na jej życie.

Według wierzeń ludowych, pojawienie się we śnie zwierzęcia, które daje mleko wróży powodzenie oraz sukces materialny.

Krowa – sennik mistyczny

Ogółem symbol ten może oznaczać, iż na jawie brakuje Ci spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa i szukasz tego, być może jedynie podświadomie. Sennik pomoże Ci zrozumieć znaczenie snu o krowie.

 • Jeśli we śnie widzisz krowę, jest to znak, iż uda Ci się wreszcie znaleźć upragnione szczęście, poczucie bezpieczeństwa oraz sielski spokój.
 • Gdy widzisz krowę w oborze, zapowiada to dla Ciebie, iż uda Ci się spełnić jakieś marzenia, które ukrywasz przed innymi.
 • Jeśli widzisz pasącą się krowę, sennik zapowiada dla Ciebie dostatek i komfortowe, pozbawione większych trosk życie.
 • Gdy śni Ci się, że doisz krowę, oznacza to, że uda Ci się zarobić sporą sumę pieniędzy i nie będzie to od Ciebie wymagało wiele wysiłku.
 • Jeśli we śnie jesteś atakowany przez krowę, oznacza to, iż na jawie masz jakiegoś wroga, który wyróżnia się głupotą, lecz paradoksalnie właśnie tym może Ci najbardziej zaszkodzić, dlatego musisz mieć się na baczności, przynajmniej w najbliższym czasie.
 • Ucieczka przed krową to znak, że przysporzysz sobie nowych wrogów jakimiś swoimi działaniami, jednak wszystko wskazuje na to, że nie masz się czym przejmować, gdyż ich wysiłki mające na celu wyrządzenie Ci jakiejś szkody nie przyniosą żadnych skutków.
 • Gdy we śnie widzisz tłustą krowę, sennik zapowiada dla Ciebie pomyślność w sferze zawodowej, za czym na pewno pójdzie także polepszenie się stanu Twych finansów.
 • Stado krów to znak, że znajdziesz szczęście w miłości, a być może także prawdziwe bogactwo.
 • Jeśli we śnie widzisz martwą krowę, sennik zapowiada dla Ciebie powrót do zdrowia bądź uwolnienie się od czegoś, co było przyczyną Twojego cierpienia – fizycznego bądź psychicznego.
5/5 - (1)

2 komentarze

 1. zbigniew
 2. Wojtek

Znaczenie snu Krowa

Opisz swój sen związany z symbolem Krowa i otrzymaj darmową interpretację.

Na bieżąco aktualizujemy i ulepszamy sennik na podstawie snów użytkowników. Pamiętaj aby napisać jak najwięcej symboli które pojawiły się w Twoim śnie. Przeczytaj artykuł : Jak najlepiej opisać swój sen przeznaczony do interpretacji

Opisz swój sen